Recenzia Redmi K20 Pro: Je to najvýhodnejšia vlajková loď?

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 12 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Redmi K20 Pro: Je to najvýhodnejšia vlajková loď? - Správy
Recenzia Redmi K20 Pro: Je to najvýhodnejšia vlajková loď? - Správy

Obsah


Prechody prichádzajú vo všetkých farbách dúhy, ale záber K20 Pro je zatiaľ najžhavejší. Stredný čierny pruh sa rozlieva do červených bočných panelov, medzi ktorými sú viditeľné lízanie plameňa, ktoré mení tvar. Tieto vzory podobné požiaru sú vonku sotva viditeľné, ale v interiéri sa objavujú, keď menia tvar a farbu na základe toho, ako na ne dopadá svetlo.

K20 Pro športuje agresívnym dizajnom s vysokým sklonom.

Konečným výsledkom je agresívny dizajn, ktorý by sa mohol dobre posadiť s mladým publikom hľadajúcim výkon, ktorý je hlavnou demografickou skupinou Redmi K20 Pro. Konzervatívnejšie typy by mohli uprednostňovať čierny variant z uhlíkových vlákien.

Začiatkom tohto mesiaca Xiaomi potvrdil že Redmi K20 Pro nie je nástupcom pocophone. Obidve sub-značky pracujú oddelene a vyvíjajú úplne odlišné prístupy k dizajnu smartfónov. Nikde to nie je jasnejšie ako v kvalite stavby.


Sklo a kovový sendvič modelu Redmi K20 Pro sa v ruke cítia luxusne. Na hardvéri nie je nič lacného a pri 191 g je dosť ťažký na to, aby sprostredkoval silu, ale nie je tak vážny, ako by mal znižovať zápästie (pozerám na teba OnePlus 7 Pro!)

Od rozloženia hmotnosti až po to, ako sa sklo ohýba okolo chrbta, má Redmi K20 Pro špičkovú konštrukciu a cíti sa každú vlajkovú loď.

Tento pocit kvality sa týka tlačidiel, ktoré sú dokonale opracované pre hardvér. Tlačidlo napájania a kolískový ovládač hlasitosti sú umiestnené napravo a sú ľahko a rýchlo dosiahnuteľné. Ako dizajn prekvitajú, modré a čierne varianty telefónu majú červené tlačidlo napájania. Telefón je uzavretý v Gorilla Glass 5 na prednej aj zadnej strane, takže na obrazovke je dostatočná ochrana. Okrem toho povlak P2i sľubuje malý stupeň odolnosti voči striekajúcej vode. Nie, nemôžete si vziať Redmi plávanie.


S nedávnym trendom v automaticky otváraných fotoaparátoch sa návrhy smartfónov pri pohľade spredu stávajú dosť všeobecnými. Tvár Redmi K20 Pro je minimalistická. Veľký displej je lemovaný tenkými bočnými rámami a mierne väčšou bradou. Vyzerá to dobre. Medzitým sa na spodnom okraji nachádza port USB-C, mriežka reproduktora a slot na kartu SIM. Horný okraj má konektor na slúchadlá a automaticky otváraný fotoaparát.

Umiestnená pozdĺž horného okraja, je oznamovacia LED ťažko viditeľná a ponúka obmedzenú užitočnosť.

Redmi K20 Pro je prvé zariadenie Redmi, ktoré prevádzkuje vyskakovaciu selfie kameru. Implementácia vyžaduje hravý prístup s trochou užitočnosti hodenej do poriadku. Modul automaticky otváraných okien má okolo rámu zabudovanú LED diódu, ktorá sa rozsvieti pri každej aktivácii výšky. Rovnaká dióda LED sa zdvojnásobí aj ako oznamovacie svetlo.

Nanešťastie, umiestnenie oznamovacieho svetla nemá žiadny zmysel. Ležiaci na stole nie je možné zobraziť oznamovaciu LED. Našťastie, K20 Pro má stále zapnutý displej, vďaka ktorému je ľahké vyhľadať oznámenia. Ďalej som zistil, že snímač odtlačkov prstov na displeji je mimoriadne rýchly a spoľahlivý.

Pop-up modul bol testovaný na 300 000 výškových cyklov, čo by ho malo urobiť dosť robustným. Rovnako ako všetky ostatné smartfóny s automaticky otváraným oknom sa mechanizmus K20 Pro automaticky vypne, keď spadnete.

Redmi K20 Pro samozrejme podporuje aj funkciu odomykania tváre, ale jej implementácia si vyžaduje veľa. Ak chcete začať, musíte prejsť prstom nahor z obrazovky uzamknutia, aby ste aktivovali vyskakovaciu kameru. Mechanizmus automaticky otváraných okien nie je ani najrýchlejší, čo zvyšuje čas potrebný na odomknutie. Pop-up kamera si zahrá prianie zakaždým, keď ju otvoríte, a to sa môže dosť rýchlo dráždiť. Našťastie môžete tento zvuk stlmiť z nastavení.

zobraziť

  • 6,39-palcový panel AMOLED
  • 2 340 x 1 080
  • 403 PPI
  • Pomer strán 19,5: 9
  • HDR schopný
  • Gorilské sklo 5

Redmi K20 Pro a Redmi K20 sú prvé zariadenia Redmi, ktoré ovládajú panel AMOLED. Toto zobrazenie je v našom nezávislom testovaní veľmi dobré a vo voľnom okami sa objavuje ako celkom pekne vyzerajúci panel. Veľkosť vytvára dobrú rovnováhu medzi poskytovaním rozsiahleho plátna pre obsah, pričom sa stále dá držať.

Jas je dosť dobrý, s Redmi K20 Pro v našich testoch zasiahlo 430 uzlov. To je viac ako dosť na videnie vonku za slnečného dňa. Aj medzi rozlíšením a veľkosťou obrazovky je displej dokonale ostrý.

V predvolenej konfigurácii je panel na zariadení Redmi K20 Pro vždy tak trochu nasýtený, ale je bohatý na kontrast a priateľský k spotrebiteľom. Prepnutie na štandardný profil displeja predstavuje presnejší obrázok. Zatiaľ čo OnePlus 7 má presnejšiu obrazovku, Xiaomi tu odviedol skvelú prácu a Redmi K20 Pro by mal potešiť aj vyberavých používateľov. Panel je schopný prehrávať HDR a vďaka rozšírenej podpore Widevine L1 je toto fantastické zariadenie na spotrebu médií.

Existuje veľa možností na vyladenie displeja podľa vašich preferencií.

Ako obvykle pre zariadenia Xiaomi, Redmi K20 Pro prichádza s robustnými možnosťami prispôsobenia displeja. Predvolená konfigurácia nastavuje kontrast za chodu a robí dobrú prácu. Poskytuje sa režim so zvýšeným kontrastom, ale vysoko nasýtený vzhľad nebol príliš vizuálne príťažlivý. Je tiež možné prepínať medzi teplejším a chladnejším profilom obrazu.

výkon

  • Snapdragon 855
  • Adreno 640
  • 6 GB alebo 8 GB RAM
  • 128 GB alebo 256 GB úložného priestoru

Kľúčovým vrcholom Redmi K20 Pro je procesor Snapdragon 855. V kombinácii so 6 GB alebo 8 GB pamäte RAM je to najrýchlejší mobilný telefón od spoločnosti Redmi. Zistil som, že výkon je v súlade s programom OnePlus 7, s oneskorením alebo spomalením. Redmi K20 Pro prináša vysoko optimalizovaný zážitok a zaisťuje, že MIUI letí na hardvér. Správa pamäte RAM spoločnosti Xiaomi sa tiež zlepšila oveľa lepšie a vo všeobecnosti je ťažké nájsť medzery vo výkone.

Pochopiteľne, Redmi K20 Pro vyniká pri hraní hier a zabaluje dosť chvály, aby maximalizoval súčasné hry. PUBG beží v najvyššom nastavení bez prerušenia potu. Spoločnosť Redmi predstavila špeciálnu funkciu Game Turbo na ďalšie zefektívnenie výkonu a stlmenie upozornení počas hry.


Syntetické kritériá slúžia na zálohovanie našich skúseností a telefón funguje výnimočne dobre. V teste AnTuTu zameraného na CPU sa Redmi K20 Pro podarilo dosiahnuť 372 205 bodov. V teste 3DMark zameranom na GPU získal telefón 5 417 bodov.

batérie

  • 4,000mAh
  • Podpora nabíjania 27 W
  • 18 W nabíjačka v cene

Rovnako ako väčšina telefónov Redmi, aj K20 Pro obsahuje batériu 4 000 mAh. V našom štandardnom teste prehľadávania telefón spravoval viac ako 13 hodín prehľadávania webu. To bolo pred OnePlus 7, ktorý má menšiu batériu. Telefóny Xiaomi majú vo všeobecnosti vynikajúcu správu batérií a K20 Pro nie je výnimkou. Pred nabitím telefónu by som mohol ľahko získať 6,5 až 7 hodín času zapnutia obrazovky.

Rozlišovacím bodom pre telefóny OnePlus a Realme je ich podpora pre veľmi rýchle štandardy nabíjania Warp a VOOC. Tentokrát K20 Pro podporuje 27W rýchle nabíjanie, ale je tu háčik: Adaptér pre rýchle nabíjanie nie je súčasťou balenia. Za to budete musieť pripraviť ďalších 999 rupií (~ 15 dolárov). Vďaka 18W nabíjačke, ktorá je súčasťou balenia, môžete očakávať dokončenie telefónu za približne 87 minút.

softvér

  • Android Pie
  • MIUI 10.5.5
  • Žiadne reklamy

Redmi K20 Pro je umiestnená v segmente vlajkových lodí hodnôt a ako taký musí ponúkať softvérový zážitok, ktorý zodpovedá špičkovému hardvéru. Zatiaľ čo Redmi K20 Pro naďalej používa MIUI 10.5.5, skúsenosti tu sú výrazne odlišné od toho, čo by ste dostali na niečo ako Redmi Note 7 Pro.


Na začiatok neexistujú žiadne reklamy.Áno, počuli ste to správne. V okamihu, keď si nainštalujete aplikáciu z Obchodu Play, už nemusíte uhýbať temnej reklame. To isté sa nedá povedať o upozorňovaní na spam. Systémové aplikácie Xiaomi naďalej zasielajú spamové správy s nepretržitým prívalom, ktorý nemá miesto na prémiovom smartfóne. Je pomerne ľahké ich zakázať na základe aplikácie, hoci nemôžem si pomôcť, ale prajem si, aby spoločnosť Xiaomi poskytla jediné rozhranie na zníženie systémových upozornení.

Aj keď Xiaomi sľubuje, že Redmi K20 Pro nebude mať v rozhraní žiadne reklamy, spam zo systémových aplikácií je stále problémom.

Užívateľská skúsenosť je však vo všeobecnosti celkom dobrá. Redmi K20 sa predvolene dodáva s spúšťačom POCO, ktorý je dodávaný s doplnkami, ako je zásuvka aplikácií, niečo, čo v MIUI stále chýba. Jo, a nosná raketa je dodávaná s plne fúkaným systémom v tmavom režime, ktorý svieti na displeji AMOLED telefónu.

Pretože sa telefón zameriava na výkon, Xiaomi urobila špeciálne hry v hernom režime. Napríklad v PUBG môžete prepínať na špeciálnej kalibrácii obrazovky, ktorá mení úrovne kontrastu, aby sa zlepšila nočná viditeľnosť počas hry.

fotoaparát

  • zadná:
    • Štandard: 48 MP, F/ 1,75, 0,8 um, Sony IMX586
    • Široký uhol: 13 MP, F/2,4, 1,12 um, 124,8 stupňa FoV
    • Teleobjektív: 8 MP, F/2,4, 1,12 μm, 2x optická transfokácia
  • predné:
    • Selfie: 20MP vyskakovacia kamera
  • 4K 60fps video
  • 960 snímok za sekundu spomalene

Redmi K20 Pro je prvé zariadenie série Redmi, ktoré ponúka viac ohniskových vzdialeností. Medzi ultra širokouhlými, štandardnými a teleobjektívmi je zostava univerzálna a konkurencieschopná. Už sme videli primárny snímač IMX586 v akcii na Redmi Note 7 Pro a ladenie sa odvtedy drasticky nezmenilo. Spoločnosť Xiaomi očakáva, že budete používať obrázky s rozlíšením 12 MP, ale je k dispozícii aj praktický prepínač na prepnutie na zábery s rozlíšením 48 MP.

Snímky denného svetla od Redmi K20 Pro sú dosť dobré. Dynamický rozsah je na mieste, ale budete sa musieť vysporiadať s miernym zvýšením sýtosti. Aplikácia pre fotoaparát vám umožňuje prepnúť do režimu AI, ktorý využíva algoritmy učenia na zabudovanom stroji na vyladenie obrázkov.

Redmi K20 Pro - širokouhlý režim

Zábery nasnímané pomocou režimu AI sa mi príliš nepáčili. Fotoaparát má tendenciu nadmerne zaostrovať obrázky a zvýšiť saturáciu príliš veľa. Redmi K20 Pro má tiež tendenciu preexponovať obrázky, aby sa dosiahol jasnejší vzhľad. Výsledky sú však pre používanie sociálnych médií úplne dobré. Osobne by som sa držal štandardného režimu.

Širokouhlý fotoaparát Redmi K20 Pro ponúka neuveriteľných 124,8-stupňové zorné pole, ktoré je v súčasnosti jedným z najširších. To vám umožní zachytiť širokú krajinu. Skreslenie je pomerne dobre kontrolované, ale nakoniec stratíte detaily nízkej úrovne. Napríklad lístie vyzerá ako zelená kaša.

Teleobjektív na modeli Redmi K20 Pro je najslabší z troch. Na získanie slušného obrazu budete potrebovať ideálne svetlo, a dokonca ani v záberoch nie je veľa detailov. Čokoľvek menej ako stredné až jasné svetlo vedie k rozmazanému a hlučnému obrazu, ktorý je častejšie nepoužiteľný.

Redmi K20 Pro - Štandardný režim Redmi K20 Pro - AI

Medzi štandardným režimom a režimom povoleným AI je zreteľný rozdiel. Ten dáva skok do úrovne zaostrenia, čo robí obrázky iba trochu chrumkavejšími. Obrazy nasnímané v tomto režime, ktoré zdvíhajú tiene a mierne zvyšujú saturáciu, majú tendenciu byť vizuálne príťažlivejšie, ale nie úplne prirodzené.

Redmi K20 Pro - štandardný režim

Po debute na Redmi Note 7 Pro dostane Redmi K20 aj novú funkciu nočného režimu. Pomocou kombinácie expozícií a viacerých snímok je kamera schopná ukladať obrázky a vytvárať pomerne jasný obraz bez šumu. Aj keď nie som fanúšikom nadmerného zaostrenia, je pozoruhodné vidieť, aké výsledky K20 Pro dosahuje. Nemusí to byť také dobré ako pixely, ale kamera K20 Pro je jednou z najlepších, ktorú môžete získať pod 30 000 rupií (~ 430 USD).

Medzi hlavné režimy fotoaparátu patria portrét, nočný režim, panoráma, Pro a 48MP.

Redmi K20 Pro - Štandardný režim Redmi K20 Pro - Portrét

Ako osoba, ktorá nie je príliš veľká na branie selfie, mám rada skutočnosť, že môžem skryť modul prednej kamery. Pre tých, ktorým to záleží, však predný fotoaparát s rozlíšením 20 MP na modeli Redmi K20 Pro robí primeranú prácu. Zistil som, že obrázky sú mierne preexponované. Kamera v predvolenom nastavení zapína filter krásy, ale vypnúť je triviálne. Portrét v režime selfie bol dosť zlý a hĺbka ostrosti bola veľmi neprirodzená.

Telefón robí slušnú prácu aj pri snímaní videa. Nevyrába najpodrobnejšie zábery, ale elektronická stabilizácia obrazu funguje aj pri 4K 60 snímok za sekundu, čo je určite užitočná funkcia. Okrem toho môže telefón použiť ultraširokouhlý fotoaparát na zachytenie videa s rýchlosťou 4 000 x 60 snímok / s - niečo, čo v tomto alebo vyšších cenových kategóriách nemá žiadny iný telefón.

audio

Redmi K20 Pro obsahuje konektor pre slúchadlá, ale vybočuje zo stereofónnych reproduktorov Poco F1. Zvukový výstup z konektora pre slúchadlá znie neutrálne. Slúchadlá nie sú súčasťou balenia, ale hudba zniesla skvele cez moje slúchadlá 1More Triple Driver.

Jediný reproduktor pozdĺž spodného okraja sa ozve hlasno, ale pre stereofónne reproduktory na zariadení OnePlus 7 sa to nezhoduje. Úlohu zvládne štipkou, ale ak chcete prehrávať svoje médiá, odporúčam vám dobrý reproduktor Bluetooth. nahlas.

technické údaje

Hodnota za peniaze

  • Redmi K20 Pro: 6 GB RAM, 128 GB ROM - 27 999 rupií (~ 406 USD)
  • Redmi K20 Pro: 8 GB RAM, 256 GB ROM - 30 999 rupií (~ 450 $)

Je to neuveriteľný čas pre zákazníkov. Nikdy predtým neexistovalo toľko možností s krvácajúcim hardvérom za menej ako polovicu nákladov na prémiový vlajkový telefón. Iste, niektoré obete boli urobené, aby zasiahli tento cenový bod, ale Redmi K20 Pro predstavuje vrchol inžinierstva v Xiaomi.

K20 Pro prichádza, keď Xiaomi musí začať robiť cesty do prémiového segmentu a nemôže si dovoliť opakovať chyby, ktoré urobila s predchádzajúcimi Mi telefónmi. Od 27,999 rupií (~ 400 dolárov) je Redmi K20 Pro najvyšší hardvér, ktorý môžete za danú cenu získať, a je v súlade s étosom Xiaomi, ktorý ponúka najvyššiu hodnotu za peniaze.

Redmi K20 Pro ponúka neuveriteľný tresk za babku a bude dostupnou vlajkovou loďou, ktorá sa dá poraziť v dohľadnej budúcnosti.

Medzi zrejmých konkurentov pre Redmi K20 Pro patria OnePlus 7 a Asus Zenfone 6. Obe sú samy o sebe vynikajúcimi zariadeniami, ale pre zákazníka, ktorý si uvedomuje cenu, je cena Redmi K20 Pro najvyššej úrovne stále nižšia ako ktorákoľvek iná konkurencia. To záleží veľa na užívateľovi, ktorý hľadá najlepšiu hodnotu. Pomáha tiež, že model K20 Pro ponúka vynikajúci displej, solídny výkon a možno lepší fotoaparát ako Asus Zenfone 6.

Medzitým OnePlus 7 zvíťazil za čistejšiu tvorbu softvéru, hoci celkový hardvérový balík je v porovnaní s Redmi K20 Pro bledý. OnePlus 7 nemá všestrannú kameru nastavenú pre Redmi, postráda pop-up selfie fotoaparát a ponúka polovicu úložného priestoru za podobné cenové body.

Redmi K20 Pro v správach

  • Séria Redmi K20 zasiahla Indiu, zahrieva segment strednej triedy (aktualizácia: otvorený predaj!)
  • Preto je Redmi K20 Pro drahší ako Pocophone F1

Recenzia Redmi K20 Pro: Verdikt

Redmi K20 Pro Xiaomi napína svaly, aby predviedla svoje schopnosti. Spoločnosť, ktorá začala revolúciu v segmente hodnôt, je teraz pripravená zmeniť cenovo dostupný vlajkový segment. Výzvou je teraz zmeniť vnímanie trhu, že Xiaomi je iba cenovo dostupný hráč so segmentom smartfónov.

Redmi K20 Pro je prémiový smartphone za fantastickú cenu. Ak ste na trhu za dostupnú vlajkovú loď, mala by sa Redmi K20 Pro umiestniť vo svojom zozname zariadení veľmi vysoko na zváženie.

Týmto sa dospelo k záverus Recenzia Redmi K20 Pro. Čo si myslíte, že vás tento telefón zaujíma?

Amazon Prime Day je tu a exituje veľa obchodov od vašich obľúbených zariadení značky Amazon až po fitne ledovače. Ak hľadáte upgrade vašich účaných lúchadiel, reprod...

Je všeobecným pravidlom, že telefóny z minulého roka a tanú tohtoročnými obchodmi, a to je kutočne ten prípad, keď a jedná o tento obchod Google Pixel 2 XL, ktor...

Najnovšie Príspevky