Realme 3 Pro vs Samsung Galaxy M30: zrejmá voľba

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 11 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
Realme 3 Pro vs Samsung Galaxy M30: zrejmá voľba - Správy
Realme 3 Pro vs Samsung Galaxy M30: zrejmá voľba - Správy

Obsah


Prevrátiť telefóny a Realme 3 Pro a Samsung Galaxy M30 vyzerajú pozoruhodne podobne. Obidve zariadenia majú zárez na vodu a veľké displeje. Aby sme boli spravodliví, nie je tu žiadny priestor na diferenciáciu, pretože všetky smartfóny smerujú k homogénnemu dizajnu s minimálnymi rámami, malými zárezmi a najmenšou možnou bradou.

Ostatné rozdiely sú pomerne minimálne. Rozloženie tlačidiel medzi týmito dvoma telefónmi sa líši a Realme 3 Pro športuje port Micro-USB, ktorý je definitívnym downlerom. Dva telefóny vážia približne rovnako, čo je zaujímavé vzhľadom na oveľa väčšiu kapacitu batérie na Galaxy M30.

zobraziť

Aj keď zárez by mohol mať štylistické rozdiely, najväčší rozlišovač medzi Realme 3 Pro a Samsung Galaxy M30 je druh používanej obrazovky. Realme 3 Pro má 6,3-palcový LCD panel IPS, zatiaľ čo Galaxy M30 má 6,4-palcový displej Super AMOLED. Rozdiel je výrazný a zatiaľ čo obrazovka Realme 3 Pro vyzerá celkom dobre, temné čierne a žiarivé farby modelu M30 nie je možné poraziť.


Pozorovacie uhly sú všeobecne skvelé na oboch telefónoch, ale panel Super AMOLED na telefóne M30 skutočne berie koláč za to, že je v tomto cenovom bode jedným z najviac vizuálne atraktívnych displejov. Galaxy M30 vám umožňuje nastaviť úrovne sýtosti obrazovky a farebné profily podľa vašich preferencií. Realme 3 Pro vám tiež umožňuje zmeniť úrovne nasýtenia, ale implementácia nie je taká efektívna. Okrem toho oba telefóny podporujú technológiu Widevine L1 DRM, takže by ste nemali mať problémy so streamovaním obsahu vo vysokom rozlíšení z Netflixu a ďalších.

výkon

Realme 3 Pro

  • Snapdragon 710
  • 4 GB alebo 6 GB RAM
  • 64 GB alebo 128 GB úložného priestoru
  • rozšírenie micro SD

Galaxy M30


  • Exynos 7904
  • 4 GB alebo 6 GB RAM
  • 64 GB alebo 128 GB úložného priestoru
  • rozšírenie micro SD

Pokiaľ ide o výkonnosť, medzi týmito dvoma telefónmi skutočne neexistuje porovnanie. Realme 3 Pro je zďaleka oveľa výkonnejšie zariadenie v porovnaní s Galaxy M30. Čipová súprava Snapdragon 710 použitá na Realme 3 Pro zaisťuje, že dokáže pohodlne držať krok so všetkými úlohami, ktoré by ste za to mohli hádzať. Či už ide o ťažký multitasking alebo len o bežné každodenné používanie, pod kapotou je dostatok energie na to, aby nedošlo k spomaleniu alebo viditeľným oneskoreniam.

Čipová súprava Exynos 7904 Galaxy M30 je v porovnaní s jednoznačným poklesom. Áno, možno si nevšimnete veľký rozdiel v bežných každodenných úlohách, ale spustenie ťažších aplikácií a hier bude určite trvať trochu dlhšie. Jednoducho povedané, je to pomalší procesor a zobrazuje sa, keď začnete tlačiť hardvér.

Vyhnite sa Galaxy M30, ak je hra prioritou.

Grafické možnosti sú tie, kde sa tieto dva telefóny najviac líšia. Tam, kde je GPU Adreno 616 schopný roztočiť vysoké obnovovacie kmitočty pri maximálnom nastavení grafiky v PUBG, model M30 Mali G71 MP2 sa snaží dosiahnuť solídny obnovovací kmitočet aj pri strednej grafickej možnosti. M30 sa musí vyhnúť, ak je prioritou hranie hier.


Skóre výkonnosti potvrdzujú naše vlastné testy a v teste AnTuTu existuje obrovský rozdiel medzi Realme 3 Pro a Galaxy M30.

batérie

Väčšia batéria alebo rýchlejšie nabíjanie, to si budete musieť vybrať pri rozhodovaní medzi Realme 3 Pro a Samsung Galaxy M30. Batéria s kapacitou 4 000 mAh nie je nijako nabitá a Realme 3 Pro vás môže ľahko vydržať počas jedného dňa používania. Pridajte k tomu nabíjanie VOOC 3.0 a máte telefón, ktorý je možné od základu doplniť už za približne 70 minút.

Väčšia batéria alebo rýchlejšie nabíjanie, čo uprednostňujete?

Realme 3 Pro má vynikajúcu výdrž na batérii, ale Samsung Galaxy M30 to dokáže na špičke vďaka obrovskej batérii s kapacitou 5 000 mAh. Telefón pohodlne spravuje dva dni používania. Aj keď nabíjačka VOOC nie je taká rýchla ako nabíjanie pomocou VOOC, 15W rýchlonabíjačka dodávaná s telefónom sa dokáže pomerne rýchlo dobiť.

fotoaparát

Realme 3 Pro

  • 16MP, f / 1,7
  • Snímač hĺbky 5MP
  • Predný fotoaparát s uhlom 25 MP

Galaxy M30

  • 13 MP, f / 1,9
  • 5MP ultra široký fotoaparát
  • Snímač hĺbky 5MP
  • 16MP kamera smerujúca dopredu

Rad dvojitých kamier spoločnosti Realme 3 Pro čelí konkurencii kombinácií trojitých kamier na Galaxy M30. Bolo by ťažké zavolať niektorému z telefónov ako najlepšie vo svojej triede, že koruna ide do Redmi Note 7 Pro, ale sú schopné zachytiť dokonale použiteľné zábery.

Realme 3 Pro Outdoors Galaxy M30 Outdoors

V jasnom dennom svetle má Realme 3 Pro chladnejší nádych do obrazu a dáva obrázku mierne zvýšenie saturácie, vďaka ktorému sa farby stanú populárnymi. Galaxy M30 tiež nezískava správne farby, ale vďaka teplejšiemu obsadeniu môžu obrázky vyzerať trochu príťažlivejšie.

Jednou z oblastí, kde Galaxy M30 určite má rytmus Realme 3 Pro, je sekundárna širokouhlá kamera. Kvalita obrazu zďaleka nie je vynikajúca, ale samotnú flexibilitu nemožno prekonať. Extrémne široký fotoaparát ponúka veľa príležitostí na kreativitu pri fotografovaní.

Realme 3 Pro Galaxy M30

Režim HDR v Realme 3 Pro je omnoho efektívnejší pri potlačovaní svetiel a odhaľovaní detailov z tmavých oblastí. Galaxy M30 vpravo vypáli žlté plátky. Realme 3 Pro tu robí oveľa lepšiu prácu.

Realme 3 Pro v interiéri Galaxy M30 v interiéri

Pri menej ako perfektnom osvetlení stúpa úroveň hluku na oboch telefónoch. Aj keď dávam prednosť teplejšiemu farebnému podpisu Galaxy M30, obraz je zreteľne mäkší v porovnaní s obrázkom zachyteným Realme 3 Pro. Hladiny hluku sú tiež vyššie, ako by ste očakávali. V extrémne zlých svetelných podmienkach má Realme 3 Pro zabudovaný nočný režim, ktorý vytvára jasnejší, ale mimoriadne hlučný obraz.

Realme 3 Pro dokáže zachytiť 4K video pri 30FPS, ako aj super spomalené video s rýchlosťou 960 snímok / s. Galaxy M30 naopak maximalizuje záznam videa vo vysokom rozlíšení. Zaznamenané zábery vyzerajú na oboch telefónoch porovnateľne, ale nedostatok akejkoľvek formy stabilizácie spôsobuje, že videá vyzerajú neisto.

softvér

Realme 3 Pro

  • Android Pie
  • Farebné OS 6
Samsung Galaxy M30

  • Android Oreo
  • Vyskúšajte používateľské rozhranie Samsung 9,5 UI

Softvérový prístup na oboch zariadeniach má svoje výhody aj nevýhody. Samsung Galaxy M30 stále beží na Android Oreo. S blížiacim sa vydaním systému Android Q je desivé vidieť, ako bude špičkový výrobca dodávať telefón s tak starým softvérom. To znamená, že Samsung Experience 9.5 na telefóne bol vyleštený do lesku a užívateľský zážitok je neuveriteľný. Spoločnosť Samsung odviedla skvelú prácu pri optimalizácii softvéru pre hardvér a budete sa v rozhraní snažiť nájsť spomalenie alebo chvenie.Existuje množstvo funkcií na prispôsobenie celého používania telefónu.

Medzitým Realme 3 Pro spustí novšiu verziu systému Android. Softvér Color OS 6 beží na vrchole produktu Android Pie a tiež vám ponúka veľa možností, ako vylepšiť rozhranie telefónu podľa vašich predstáv. Pri našej kontrole sme bohužiaľ zistili, že softvér nebol dostatočne vyleštený. Softvér Realme 3 Pro vyžaduje trochu viac práce, od nepríjemných prekladov po niektoré menej ako optimálne pevne kódované možnosti.

Špecifikácie

Hodnota za peniaze

Keďže viac používateľov upgraduje zo smartfónov základnej úrovne na niečo s trochu väčšou grunt, výrobcovia smartfónov sa snažia ponúkať najlepší možný hardvérový balík v tomto segmente. Realme 3 Pro a Samsung Galaxy M30 ponúkajú pomerne dobrú hodnotu za peniaze zameraním na veľmi odlišné publikum.

Je zrejmé, že Galaxy M30 je zameraný na používateľov, ktorí nie sú príliš nútení od svojich telefónov a potrebujú niečo, čo zodpovedá základom. Spojte to s vynikajúcou výdržou batérie a máte po ruke víťaza. Cena za Galaxy M30 je 14 999 rupií (~ 210 dolárov) pre 4 GB RAM a 64 GB verzie úložného priestoru, zatiaľ čo vy môžete prejsť na 6 GB RAM variant s 128 GB úložného priestoru pre 17 990 rupií (~ 250 USD).

Realme 3 Pro je určený pre hráčov alebo používateľov, ktorí od svojho hardvéru požadujú viac. Softvér nie je tak leštený a batéria nie je tak veľká, ale Snapdragon 710 Realme 3 Pro môže viesť kruhy okolo Exynos 7904 na M30. Realme 3 Pro začína na 13 999 rupiách (~ 200 USD) pre 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru a až 16,999 (~ 245 USD) pre 6 GB RAM a 128 GB úložného priestoru.

Treťou alternatívou je samozrejme Redmi Note 7 Pro. Vynikajúci balík, ktorý kombinuje čipovú súpravu Snapdragon 675 s vlajkovou loďou na úrovni 48 megapixelov, ktorá je schopná zachytiť skutočne vynikajúce fotografie. Základný model modelu Redmi Note 7 Pro so 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru je za cenu 13,999 rupií (~ 196 dolárov), zatiaľ čo možnosť vyššej kategórie so 6 GB RAM s 64 GB úložného priestoru je k dispozícii pre 16,999 rupií (~ 243 USD).

Realme 3 Pro vs Samsung Galaxy M30: Náš verdikt

Medzi Realme 3 Pro a Samsung Galaxy M30 by sme sa rozhodli pre Realme. Za naše peniaze ponúka lepší výkon, batériu, ktorá vydrží dosť dlho, a fotoaparát, ktorý rozlíši trochu viac detailov. To neznamená, že Galaxy M30 je zlý telefón, ale staromódny softvér nevyvoláva dôveru a zostáva vidieť, ako dobre sa hardvér na spodnom konci drží v priebehu rokov používania.

Zíkanie telefónu od ieťového operátora má veľa výhod. Najprv nemuíte ziťovať, kde i telefón kúpite. A čo je dôležitejšie, meačné plátkov...

vet a táva múdrejším. voj telefón môžete odomknúť tvárou a dokonca a rozprávať chladničkou. Technológie automatizácie hlau, chatu a videnia ú na...

Populárne Na Stránke