2019 zúčtovanie fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3

Autor: John Stephens
Dátum Stvorenia: 21 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
2019 zúčtovanie fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3 - Technológie
2019 zúčtovanie fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3 - Technológie

Obsah

5. mája 2019


5. mája 2019

2019 zúčtovanie fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3


Tento prvý obrázok poskytuje dobrý prehľad o tom, ako tieto fotoaparáty spracovávajú scénu s množstvom detailov a farieb. V prípade 10MP, 12MP a 12MP a minimálneho šumu v tejto scéne ponúkajú všetky tri kamery veľmi podobnú úroveň detailov. Žiadny z nich nepredstavuje žiadne závažné problémy s dodatočným spracovaním, ako je nadmerné zosilnenie alebo vystavenie.


Najväčší rozdiel tu je sýtosť farieb a vyváženie bielej. Model Huawei P30 Pro v tento oblačný deň získa mierne teplejší odtieň a prirodzenejšie tlmené farby. Pixel 3 má neutrálnejšie vyváženie bielej, ale vylepšuje farby tak, že oblaky nadobúdajú modrý odtieň. Pekne vyzerajúce, ale nie striktne verné scéne. Samsung Galaxy S10 ponúka podobné vyváženie bielej a malé zvýšenie farby, ktoré je najbližšie k tomu, ako skutočne vyzerá scéna.



Roly sa v tomto druhom snímaní menia. Tu má Huawei P30 Pro lepšiu presnosť farieb a vyváženia bielej. Aj keď to súhlasí s preexponovaním okna. Galaxy S10 sa pokúša urobiť farby príliš populárne, vymaže z poštovej schránky jemné detaily a detaily a prezdobí tehlu. Medzitým je Pixel 3 tmavší ako jeho súperi, čím sa znižuje popol tieňa.


Tento príklad kvetov v interiéroch tento trend ešte viac zdôrazňuje. P30 Pro je obzvlášť exponovaný a kompenzuje temnotu vľavo vyfukovaním svetla vpravo. Výsledkom je mierne zosvetlený objekt. Pixel 3 je polárnym opakom a príliš stmavuje kvety v snahe udržať svetlé body pod kontrolou. Galaxy S10 zvíťazil v expozícii a vibrovaní farieb. Kvety sú dokonale exponované a efekt auto-HDR v telefóne (ktorý sa zdá, že sa bez ohľadu na prepínač nevypne) dokonale vyrovnáva tmavé a svetlé pozadie. Môžete dokonca vidieť modrú oblohu.


Za chvíľu sa vráťme k farbám. P30 Pro je opäť jemne teplejší ako ostatné dva. Vzhľad sa mi celkom páči, ale nie je to úplne presné. Pixel 3 zosilňuje farby, najmä žlté, a čierne farby stmavuje príliš ďaleko. Vyskočí, ale nie je veľmi presný. Galaxy S10 opäť hodiny vo vyváženejšej farebnej prezentácii.

Ako sa očakávalo, všetky tieto tri fotoaparáty vytvárajú vynikajúce obrázky pri dobrom osvetlení.

Toto posledné všeobecné porovnanie ukazuje na širokouhlé šošovky Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10. Pixel 3 nemá túto možnosť snímania. Model S10 má širší objektív, ktorý sa zmestí viac do scény, a jeho farby sa opäť objavia viac ako model P30. Model P30 však zvýrazňuje svetlé lúče a vytvára trávu a stromy s väčšou textúrou. Obidve sú celkom dobré, ale trpia nedostatkom detailov a rozmazaním na okrajoch šošovky.

Huawei P30 Pro širokouhlý širokouhlý Samsung Galaxy S10

Huawei P30 Pro vo všeobecnosti vytvára teplejšie vyváženie bielej a tlmené farby. Slúchadlo tiež uprednostňuje o niečo jasnejšiu expozíciu ako jeho konkurenti. Pixel 3 je takmer opačný a často vytvára tmavšie vyzerajúce obrázky s oveľa sýtejšou farbou. Samsung Galaxy S10 je niekde medzi tým, aj keď občas vylepšuje farby ešte viac ako Pixel 3.

Všetci traja sú jednoznačne veľmi schopní strelci, ale medzi ich hlavnými senzormi a algoritmami spracovania obrazu sú kľúčové rozdiely.

Vysoký dynamický rozsah

Fotografie s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) sú užitočným nástrojom na vyváženie expozície v náročných podmienkach snímania. Často zahŕňajú scény so zdrojom jasného svetla za fotografovaným objektom alebo scény so slabým svetlom s jediným zdrojom svetla. Dobrý HDR zlepšuje v porovnaní s bežnými fotografiami nadmerné a podexponovanie.

Táto snímka uvedená nižšie nemusí vyzerať zložito, pretože všetky výsledky sú prekvapivo dobré. Bez zapnutého HDR však kaktus v popredí vyzerá úplne čierne alebo sa okno vyfúkne.


Huawei P30 Pro poskytuje dobrý všestranný vzhľad HDR. Preexpozícia pozadia sa udržiava na minime, zatiaľ čo popredie je dostatočne osvetlené, aby sa zabezpečilo rozpoznateľnosť všetkých malých detailov. Galaxy S10 je v tomto ohľade ešte lepší, čím sa ďalej znižuje nadmerné vystavenie v oblakoch pri zachovaní rovnováhy v popredí.

Pixel 3 je trochu iný. Pozadie je preexponovanejšie ako jeho konkurenti a popredia sú trochu tmavšie. Telefón však odviedol lepšiu prácu ako ostatné dva pri vylepšovaní detailov a osvetlenia medzi chrbtami kaktusu a telom. Farba kvetináča je tiež výraznejšia. Asi najlepším spôsobom, ako to opísať, je, že HDR Pixel 3 je zameraný viac na objekt, zatiaľ čo ostatné dva sú zamerané na rám. Snímka HDR bohužiaľ trvá dlhšie, než jej súperi.

Výkon pri slabom osvetlení

Výkon pri slabom osvetlení a HDR často idú ruka v ruke, ako je to v prípade snímania pri slabom osvetlení pomocou zariadenia Google Pixel 3. Telefón trvá niekoľko sekúnd, kým zhromaždí viacero expozícií a spojí ich dohromady, aby vznikol jasnejší a menej hlučný obraz. Aj keď, ako vidíte v nižšie uvedenom príklade, výsledok je stále dosť hlučný, trochu tmavej farby a sýtosť farieb je nastavená príliš ďaleko.


Samsung Galaxy S10 produkuje podobne priechodný výsledok, existujú však jasné problémy. Obrázok je stále trochu hlučný, telefón sa snaží zaostriť v tme a farby sú trochu vyplavené. Zjavným víťazom v tomto príklade je Huawei P30 Pro. Vylepšené schopnosti slabého osvetlenia nového senzora SuperSpectrum poskytujú výsledky s nízkym šumom a ponúkajú vyvážené farby a dynamický rozsah. Zamerané je tiež na mieste, pravdepodobne vďaka senzoru času letu.

V nasledujúcom príklade zhasneme svetlá a prepneme na rôzne možnosti nočného režimu telefónov. Úprimne povedané, nočný režim Samsung Galaxy S10 nie je v rovnakej lige ako technológia, ktorú ponúkajú spoločnosti Huawei a Google. Je to príliš hlučné a sústredenie trvalo príliš veľa opakovaní, aby sa dali spočítať. Implementácia spoločnosti Samsung je v lepších svetelných podmienkach v poriadku, ale nedokáže zvládnuť ultra tmavé prostredie ani svojich konkurentov.

Schopnosti Galaxy S10s pri slabom osvetlení zaostávajú za inými vlajkovými loďami.


Google Pixel 3 porovnáva fenomenálnu prácu a zachytáva veľa detailov a farieb. Ak existuje jedna nevýhoda, je to, že výsledok je v tieni stále príliš tmavý a hlučný. Okrem toho je vyváženie bielej farby príliš chladné.

Medzi zapínaním a vypínaním nočného režimu pomocou P30 Pro nie je obrovský rozdiel. To je presne to, aký dobrý je nový senzor v ultra slabom svetle. Aj keď jeho použitie zachytáva trochu viac svetla a redukuje červený odtieň na vyváženie farieb. Nočný režim spoločnosti Huawei zachytáva ešte viac svetla ako v prípade spoločnosti Google, čo vedie k veľmi nízkemu šumu. Zachytenie podrobností však nie je dokonalé a obrázok je príliš malý, žltý. Môžete to napraviť v následnom spracovaní, aby ste dosiahli skvelý výsledok, ale je to škoda, že to Huawei nedokáže okamžite vyriešiť.

Priblíženie

S 5x teleskopickým objektívom určeným na priblíženie, špecifikácie výrazne naznačujú, že model Huawei P30 Pro sa objaví na vrchole každého testu priblíženia. Samsung Galaxy S10 však ponúka 2x teleobjektív a spoločnosť Google tiež ponúka svoju vlastnú technológiu Super Res Zoom. Poďme teda zistiť, akú úroveň kvality slušného priblíženia je možné dosiahnuť na každom telefóne.

Naším prvým príkladom je obrázok textu v knihe zhotovený v tak svetelných podmienkach. Technológia Hybrid Zoom od spoločnosti Huawei P30 Pro umožňuje 2x text dobre vytlačiť, ale vytvára mierne mäkký výsledok. Algoritmus priblíženia Pixel 3 naopak vytočí zaostrovací filter, ktorý na okraji knihy zavádza artefakty. Text je čitateľný, ale obrázok nie je pekný. Samsung Galaxy S10 poskytuje zďaleka najvyššiu čistotu a ostrosť pri 2x. V tmavších oblastiach je trocha hluku, ale víťazom sú ruky.



Pixel 3 sa začína zhoršovať pri trojnásobnom priblížení. Vyváženie bielej sa vo vyššie uvedenom príklade dobre posunulo na červenú a algoritmy denoise a zostrenia vytvárajú zablatený maľovaný vzhľad. Celkovo je snímanie detailov veľmi zlé aj za skvelého svetla. Galaxy S10 a P30 Pro sú nesmierne vynikajúce a ťažko rozoznateľné. P30 Pro sa ťahá mierne dopredu o detaily textúry, ako je vidieť v dreve okolo okna a vetvách na streche. Je to spôsobené tým, že telefón sťahoval údaje zo svojej kamery s 5-násobným priblížením a šil to spolu s hybridným zväčšením hlavného senzora.


Model Huawei P30 Pro sa ťahá ďaleko vpred, a to 5x, kde sa kamera periskopov kopne dovnútra. Podrobnosti, vyváženie bielej a expozícia sú výnimočné. Galaxy S10 drží 5X v poriadku, aj keď v tomto dlhom rozsahu môžeme jasne vidieť rozmazanie a nedostatok detailov. Ani si nemyslím, že musím spomenúť schopnosti prehliadača Google Pixel 3 päťkrát. Jednoducho neexistujú.

Stručne povedané, Galaxy S10 je najlepší pri priblížení iba na 2x. Po viac ako 2x je Huawei P30 Pro jasným víťazom a jeho vedenie sa zvyšuje, keď zväčšujete faktor zväčšenia. Mal by som tiež spomenúť, že 40MP hlavný fotoaparát P30 Pro poskytuje lepšie výsledky ako zväčšenie 10MP pri 2x. Ak máte v úmysle orezať, často sa oplatí snímať v tomto režime.

Galaxy S10 ponúka slušnú transfokáciu, ale 5-percentná periskopová kamera Huaweis berie korunu.

Rozostrenie Bokeh (režim na výšku)

Rozostrenie Bokeh alebo režim na výšku sa stal základom zážitku z fotografovania pomocou smartfónu. Tieto tri telefóny ponúkajú jedinečné spôsoby, ako vypočítať potrebné hĺbkové mapy a informácie o hranách, ktoré je potrebné pridať do softvérového bokeh. Huawei P30 Pro ponúka vyhradený snímač času letu (TOF), ktorý fyzicky meria vzdialenosť pomocou infračerveného svetla. Spoločnosť Google medzitým pri zhromažďovaní údajov z bežných fotografií spolieha na kombináciu viacerých obrázkov, detekcie objektov / tváre a ostrosti.


Vďaka pevným objektom všetky tri fotoaparáty odhaľujú celkom slušnú prácu pri zisťovaní hrán. Kvalita rozmazania je tiež pekná na všetkých telefónoch. Hoci Google je možno príliš silný a dramatický, s veľmi ostrým výrezom medzi popredím a pozadím. To vedie k drsným okrajom a niekoľkým chybám pozdĺž okraja dreveného stola a zadnej časti lebky.

P30 Pro a Galaxy S10 odvádzajú lepšiu prácu pri postupnom prelínaní a rozostrení, pretože na okrajoch popredí vidíme malé množstvo tečenia bokeh. Ich výsledky sú určite realistickejšie. Zdá sa však, že obe narazia na chybu v hornej časti lebky.


Chyby detekcie okrajov sú výraznejšie v tomto druhom zábere v dôsledku priehľadného skla. Tento typ problému pretrváva aj s vlasmi v portrétoch. Všimnite si, že prístroj Huawei P30 Pro rozostrí popredie na ľavej hornej strane banky. Podobne Pixel 3 bojuje blízko vrchu žiarovky a vidíme ostré hrany aj po stranách. Galaxy S10 je vynikajúci okolo žiarovky, zdá sa však, že zamieňal rám obrazu na pozadí s popredím. Je smutné, že všetky tri fotoaparáty majú jasné problémy s detekciou, aj keď ich musíte často hľadať pomocou pixelov.

Napriek dobrej úrovni detekcie od spoločnosti Google sa po stlačení spúšte nemôžete vrátiť späť a zmeniť ohnisko ani upraviť mieru rozmazania. Huawei aj Samsung to umožňujú a ponúkajú aj množstvo ďalších efektov. Huaweiho bokeh je najpohodlnejší pohľad, pretože jeho sila sa realisticky zvyšuje ďalej do pozadia. Senzor ToF P30 Pro tiež detekuje hrany oveľa dôslednejšie a vo väčšej vzdialenosti od snímania ako Pixel 3 a Galaxy S10.

Rozsudok

Je zrejmé, že všetky tieto tri vlajkové smartfóny sú veľmi schopné strelci. Nemám žiadne výrazné pochybnosti o kvalite obrazu poskytovanej niektorým z týchto smartfónov, hoci každý z nich má stále svoj vlastný súbor výhod a nevýhod.

Cieľom aplikácie Google Pixel 3 je konzistentnosť a jednoduchosť. Rýchlo nasmerujte a nasnímajte a máte zaručený slušný, ak nie vždy vynikajúci obraz, prakticky vždy v takmer akomkoľvek prostredí. S nastaveniami a prepínaním objektívov sa vyskytujú minimálne problémy. Ak potrebujete malý zoom, bokeh alebo snímanie pri slabom osvetlení, Pixel 3 to zvládne. Kompromisom je nedostatok flexibility v porovnaní s jeho súpermi s viacerými kamerami.

Samsung Galaxy S10 je schopný, pokiaľ ide o transfokáciu a širokouhlé zábery, ako Pixel 3, ale stále jednoznačne ponúka fotoaparátom optimalizovaný telefón. Telefón má pravdepodobne najlepšiu implementáciu HDR z akéhokoľvek telefónu, ktorý som doteraz používal. Sýtosť farieb sa niekedy môže prehĺbiť, nie je to však zlá vec, ak je cieľom obrázka sociálne médiá. Kompromisom v telefóne je to, že schopnosti S10 pri slabom osvetlení sú výrazne za krivkou.

Vyberte si konzolu Pixel 3, konzistenciu P30 Pro alebo S10 pre niečo medzi tým.

Vďaka tomu je model Huawei P30 Pro - zďaleka najflexibilnejší strelec z troch. Ponúka vynikajúci zoom, slabé svetlo, širokouhlý záber, bokeh a dokonca aj možnosť snímania vo vysokom rozlíšení, ktorej sme sa tu nedotkli. Ešte lepšie je, že prehĺbenie a ťažké dodatočné spracovanie z minuloročného P20 Pro je minulosťou. Jedinou nevýhodou je, že jej vyváženie bielej farby sa pravidelne posúva príliš teplo a pri dobre osvetlených scénach môže mať tendenciu k nadmernému vystaveniu. To však nie je problém, ak plánujete upraviť väčšinu svojich obrázkov.

Stručne povedané, vyberte aplikáciu Google Pixel 3, ak ste po konzistentnej a jednoduchej kamere pre smartfóny. Galaxy S10 je vynikajúci, ak chcete trochu viac flexibility bez preťaženia možností. A nakoniec, model Huawei P30 Pro je jednoducho fantastický, ak ste dobrodružný fotograf, ktorý s radosťou zaradí dokonalý záber a urobí nepárne orezanie alebo úpravu v príspevku.

Dektop (vľavo) a laptop (vpravo)tolové klávenice založené na UB zvyčajne pokytujú amotatný kláve Print creen blízko kláveov Home a Delete. Naproti tomu klá...

ú chvíle, keď kutočne potrebujete zdieľať obah vojho zariadenia Android. V takom prípade a nímky obrazovky hodia a zachytia, čo a práve zobrazuje na vašej obrazovke, uložen...

Fascinujúce Príspevky