Ako pracovať ako vývojár softvéru

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 19 Lang L: none (month-012) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Ako pracovať ako vývojár softvéru - Aplikácie
Ako pracovať ako vývojár softvéru - Aplikácie

Obsah


Nikdy nebol lepší čas stať sa vývojárom softvéru. Dopyt po vývojárov softvéru neustále rastie, rovnako ako rôznorodosť práce, ktorú majú za úlohu dokončiť. Potom je tu mzda.

Podľa USNews.com, priemerný vývojár softvéru v roku 2017 dosiahol 101 790 dolárov. Podľa spoločnosti Gorroo.io priemerný vývojár C # zarába 102 000 dolárov ročne.

Stručne povedané, programovanie je v súčasnosti jednou z najžiadanejších zručností na svete. Ak hľadáte prácu online alebo sa pripravujete na ďalší krok vo svojej kariére, existuje niekoľko inteligentnejších ťahov ako učenie sa kódu.

Priemerný vývojár C # zarába 102 000 dolárov ročne.

Ale kde začať? Ak ste niekto, kto sa v minulosti nezaoberal kódom, môžete mať úplnú stratu, pokiaľ ide o to, ako začať. V tomto príspevku preskúmame všetko, čo potrebujete vedieť: čo robí vývojár softvéru, aké kvalifikácie budete potrebovať a ako nájsť prácu.


Čo robí vývojár softvéru?

Vývojár softvéru je niekto, kto vyvíja softvér. To znamená, že budú písať kód, používať nástroje a často prenášajú projekt od jeho vzniku až po jeho dokončenie. Môžu sa tiež najať, aby identifikovali chyby v existujúcom kóde alebo aktualizovali / pridali nové funkcie.

V oboch prípadoch bude vaša práca pozostávať zväčša z riešenia problémov pomocou rôznych programovacích jazykov, rozhraní API a nástrojov. Môžete pracovať na projektoch priamo pre klientov, prostredníctvom agentúry alebo ako súčasť väčšej organizácie.

Typy vývojárov softvéru

Dôvodom „softvérový vývojár“ je taký všeobecný pojem, že existuje toľko rôznych typov softvéru, od ktorých by ste mohli byť požiadaní o prácu, a toľko rôznych nástrojov, ktoré by ste mohli použiť, aby ste to dosiahli.


Vývojár softvéru môže tiež pracovať ako vývojár webu alebo „vývojár celého balíka“, aby vytvoril webovú stránku alebo pridal interaktívne funkcie. Môžu vyvíjať mobilné aplikácie alebo pracovať na domácich odvetvových nástrojoch.

Ďalšie rozlíšenie: vývojár softvéru verzus softvérový inžinier, aký je rozdiel?

Aj keď obidva tieto výrazy by sa mohli používať zameniteľne, rozdiel spočíva v type dokončovanej práce a prijatom prístupe. Softvéroví inžinieri sa pozerajú na kód z technického hľadiska: zvažujú životný cyklus, pozerajú sa na chyby a chyby a zvyčajne pracujú na veľkých projektoch medzi väčšími tímami.

Vývojári softvéru, na druhej strane, sú s väčšou pravdepodobnosťou primárnym kreatívnym riaditeľom projektu. Vyvíjajú softvér od začiatku do konca pre klienta alebo organizáciu, zvyčajne s cieľom plniť určitú úlohu.

Takže ak pracujete pre Facebook ako súčasť svojho technického tímu, ste softvérový inžinier. Ak vytvárate aplikácie pre klientov, ste vývojár softvéru. Ale v oboch situáciách by ste sa mohli volať oboje.

Aké zručnosti a kvalifikácie potrebuje vývojár softvéru?

Ak chcete byť vývojárom softvéru, musíte sa naučiť programovať.

Ďalšia otázka znie: „Aký programovací jazyk sa najlepšie učiť“ alebo „aké programovacie jazyky chcú zamestnávatelia?“

Aj keď je určite pravda, že klienti a zamestnávatelia požadujú viac programovacích jazykov (Python, Java, JavaScript, PHP, Swift, C #, C ++, Ruby), pravda je taká, že to úplne závisí od druhu práce, ktorú chcete robiť. , Tu je niekoľko príkladov.

Celý vývojár zásobníkov

Python, JavaScript, PHP a Ruby sú všetky jazyky, ktoré sa používajú na vývoj webových aplikácií. Ak pracujete na portáli online alebo vykonávate aktualizácie webových aplikácií, ako sú Twitter, niektoré z nich budú pravdepodobne užitočné. V tejto úlohe môže byť tiež užitočné porozumieť databázam (SQL) a poznať vašu cestu okolo servera.

„Vývojár s úplným zásobníkom“ je webový vývojár, ktorý dosiahol svoju konečnú podobu: niekto, kto zvládne všetky aspekty webového dizajnu a údržby, od frontendu (HTML, CSS, JavaScript) až po backend (PHP, Python, Ruby), na údržbu servera. Tento typ profesionálov je veľmi žiadaný.

Ak sa chcete dozvedieť viac, je tu skvelý kurz od Udemy: Bootcamp pre vývojárov webov v plnom rozsahu.

Mobilný vývojár

Ak vás však zaujíma vývoj aplikácií pre Android, musíte sa naučiť jazyk Java alebo Kotlin (ideálne obidva). Budete sa musieť oboznámiť s aplikáciou Android Studio, súpravou Android SDK (Software Development Kit) a všetkými novými konceptmi, ktoré spoločnosť Google neustále zavádza (napríklad okamžité aplikácie alebo bubliny).

Čítaj viac: Ako nájsť prácu vývojára systému Android

Ak si chcete vytvoriť aplikácie pre iOS pre život, mali by ste sa naučiť Swift a Objective C a zoznámiť sa s Xcode. Ak chcete vytvoriť aplikácie pre systém Windows alebo ísť na viac platforiem, budete potrebovať jazyk C # a porozumenie programu Visual Studio.

Vývojár hier

Ak sa chcete stať vývojárom hier, mali by ste sa určite naučiť C # a ideálne C ++. Mali by ste sa zoznámiť s veľkými hernými motormi (Unity a Unreal) a možno budete chcieť pridať do svojej vývojovej kategórie trochu CAD.

Konečným sprievodcom jednoty pre rozvoj hier v Udemy je dobré miesto, kde začať.

Toto je iba poškriabanie povrchu. Iní vývojári softvéru budú pracovať na softvéri s elektronikou, manipulácii s veľkými dátami a ďalšími.

Potom existujú konkrétne nástroje, ktoré spoločnosti budú používať na riadenie svojho pracovného toku a spoluprácu na väčších projektoch. Keď som pred niekoľkými mesiacmi navštívil Facebook v Londýne, bol som zoznámený s mnohými rôznymi nástrojmi, ktoré spoločnosť používa na sledovanie projektov. Zahŕňajú Phabricator, Mercurial, Sapienz a ďalšie.

Nástroje ako Github (používané na správu verzií) budú určite užitočné pre softvérových inžinierov a vývojárov pracujúcich v rôznych odvetviach. Aplikácie na riadenie projektov, ako sú Asana alebo Basecamp, sú tiež veľmi užitočné pre prácu na diaľku. Ak preukážete, že v týchto oblastiach máte skúsenosti, váš životopis sa ešte viac doplní a zvýši sa tak jeho zamestnateľnosť.

Aby som to zhrnul: to, čo potrebujete vedieť, bude závisieť od typu vývojára softvéru, ktorého sa chcete stať.

Najlepšie certifikácie vývojárov softvéru

Akonáhle ste si vybrali typ práce, ktorú chcete urobiť, a typ kódu, ktorý chcete napísať, vašou ďalšou úlohou je identifikovať typ výcviku, ktorý budete potrebovať. Potrebujete titul, aby ste sa stali vývojárom softvéru?

Krátka odpoveď znie nie. Dlhšia odpoveď nie je, ale určite to pomôže.

Aj keď je možné zamestnať sa bez titulov, titulom z oblasti informatiky bude požiadavka pre veľké množstvo organizácií a zamestnávateľov. Poskytne vám tiež vynikajúce základné vedomosti a konkurenčnú výhodu oproti uchádzačom bez diplomu.

Čítaj viac: Odolnosť voči vašej kariére a platu ako analytika informačnej bezpečnosti v budúcnosti

Titul tiež počas procesu uchádzania získa výhodu oproti iným uchádzačom.

Tituly sú však drahé a väčšina dospelých ich nebude mať možnosť zapadnúť do ich rušného životného štýlu. V takom prípade je najlepším riešením absolvovať online kurzy a získať certifikáciu, ktorá preukáže základné porozumenie.

Existuje mnoho certifikátov uznávaných v danom odvetví, ktoré vám pri zadávaní pozícií poskytnú určitý vplyv.

Napríklad môžete získať certifikáciu Unity priamo od spoločnosti, čo sa môže ukázať ako užitočné pre vývojárov hier. Ak sa chcete stať vývojárom systému Android, môžete sa prihlásiť ako pridružený vývojár systému Android, ktorý je oficiálnym programom spoločnosti Google. Alebo sa môžete rozhodnúť stať sa vývojárom aplikácií s certifikáciou Android, ktorý je celkom dobre známy.

Certifikácie, ako sú tieto, poskytujú kľud pre klientov a spoločnosti zvažujúce ich prenájom. Preukazujú, že skutočne máte vedomosti, o ktorých tvrdíte, že budú znamenať, že vás môžu priniesť na maximum s minimálnym dodatočným školením.

Jednoducho Google vyhľadajte druh práce, o ktorú sa zaujímate, a nájdite najznámejšie certifikácie v tejto oblasti. Ak si nie ste istí, vyberte si jeden z veľkých jazykov, ako je C # alebo Java, alebo vyhľadajte počítačovú vedu alebo kurz úplného zásobníka, ktorý pokryje veľa priestoru.

Potrebujete certifikácie ako vývojár softvéru?

Najlacnejšou možnosťou by bolo stať sa vývojárom softvéru bez certifikácie alebo kvalifikácie. Je však možné nájsť prácu ako čisto samouk vývojára?

Môžem vám zaručiť, že je to presne tak, ako som to urobil. Naučil som sa programovanie BASIC na ZXSpectrum, a odtiaľ som rozšíril svoje znalosti o QBASIC, B4A, potom Java, C #, Python a ďalšie.

Spôsob, akým som to dokázal, bol nechať môj životopis hovoriť za mňa. Vyvinul som úspešnú aplikáciu pre Android, ktorá mala vyše 100 000 platených stiahnutí, pracovala som s pomerne veľkými menami a potom napísala technickú knihu o vývoji hier pre Apress Media (Springer).

Tieto úspechy poskytujú klientom presne ten istý druh uistenia, aký by získal certifikát, a umožňujú mi účtovať oveľa viac, ako by som inak mohol.

Dôrazne odporúčame vyvíjať aplikácie a webové stránky vo vašom voľnom čase, aby slúžili ako príklady vašej práce, robili lacnú prácu pre priateľov s cieľom vybudovať portfólio, zapojiť sa do open-source projektov na serveri GitHub alebo navštevovať hackathony.

Väčšina nezávislých webov, ako je napríklad UpWork, poskytuje aj krátke testy, ktoré môžete vykonať, aby ste preukázali svoje základné porozumenie.

Aj bez tohto druhu skúseností, ak súhlasíte s prijatím platby pri prijatí, neúčtujte príliš veľa a poskytnite príklady svojej práce, mali by ste byť schopní okamžite pristáť v práci.

Pokiaľ ide o hľadanie práce s veľkými zamestnávateľmi, niektorí odborníci tvrdia, že certifikácia nemusí byť vôbec nápomocná.

Je to preto, že keď viete jeden programovací jazyk, je relatívne jednoduché porozumieť ostatným. Syntax, nástroje a niektoré pravidlá sa môžu líšiť; prvý jazyk, ktorý sa naučíte, je stále zďaleka najťažší. Existuje ekvivalent „ak“ v takmer každom jazyku, ktorý sa naučíte.

ak poznáte jeden programovací jazyk, je relatívne ľahké porozumieť ostatným.

Pri práci v organizácii sa vždy vyžaduje odborná príprava. Len veľmi málo zamestnávateľov bude od vás očakávať, že budete vedieť všetko ihneď, a - úprimne povedané - existuje obrovské množstvo problémov, ktoré pokračujú v kariére akéhokoľvek softvérového inžiniera. Keď začnete, očakávajte, že sa budete cítiť úplne mimo svojich hĺbok a prežívate „syndrómom podvodníka“. Ale nebojte sa, takto sa všetci cítia!

Ako sa naučiť kód?

Naučiť sa kódovať je náročný proces a pokročilé koncepty, ako je objektovo orientované programovanie, môžu byť náročné. Našťastie je online k dispozícii obrovské množstvo bezplatného materiálu; už sme vyzdvihli niekoľko vynikajúcich kurzov od Udemy a okrem nich existuje mnoho ďalších. Máme kurz pre vývojárov systému Android, ktorý vedie napríklad Gary Sims.

Tu je niekoľko vynikajúcich nástrojov na učenie kódu práve teraz:

  • Skvelý kurz, ktorý učí Python pre vedu o údajoch.
  • C # kódovací zväzok
  • Balík školení pre vývojárov webu pre deväť častí

A na stránkach ako SkillShare je veľa skvelých kurzov.

Pozri tiež: Ako začať vývoj aplikácií pre Android pre úplných začiatočníkov v 5 krokoch

Prejdite si ich logickým spôsobom a precvičte si svoje vlastné projekty. Najprv to bude ťažké, ale ak sa sústredíte na aspekty, ktoré vás baví, dostanete sa tam.

Nájdenie platenej práce ako vývojár softvéru

Posledným kúskom skladačky je nájsť platenú prácu ako dodávateľ, zamestnanec na plný úväzok z domu alebo na voľnej nohe.

Hľadanie práce na voľnej nohe je predovšetkým vecou používania zoznamov pracovných miest, nezávislých webov, ako sú PeoplePerHour alebo UpWork.

Existujú tiež stránky na voľnej nohe, ktoré sú určené špeciálne pre vývojárov softvéru a inžinierov. Medzi ne patrí výpožičný kód a dokonca aj pretečenie zásobníka.

Existujú aj iné spôsoby, ako zarobiť peniaze s odbornou znalosťou ako vývojár softvéru. Mohli by ste sa stať spisovateľom (ako som to napokon urobil) a písať návody pre blogy alebo knihy pre technických vydavateľov. Mohli by ste učiť prostredníctvom online kurzov; prečo si nevytvoriť vlastný kurz Skillshare?

Na konferencii Arm TechCon 2019 Arm oznámil poluprácu o poločnoťou Unity cieľom zabezpečiť, aby vývojári hier mohli plne využívať hardvér, na ktorý ú zacielen&...

Vzotup Xiaomi v Indii nebol ničím mimoriadnym. Odkedy poločnoť prevzala poločnoť amung v tejto krajine ako najlepší výrobca martfónov, zdá a, že jednoducho nemôže pretať ...

Čerstvé Príspevky