3 dôvody na použitie káblových slúchadiel

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 11 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
3 dôvody na použitie káblových slúchadiel - Technológie
3 dôvody na použitie káblových slúchadiel - Technológie

Obsah


AKG N700NC sa môže pochváliť vynikajúcou technológiou na potlačenie šumu, ale ponúka iba podporu kodeku AAC a SBC Bluetooth.

Vokalizovaný nenapodobiteľným Lizzo, „skutočný príbeh, žiadna sláva“.

Káblové počúvanie nemôže konkurovať ani LDAC, ktorý je na papieri jedným z najlepších kodekov Bluetooth. Pravdaže, nižšie-kodeky Bluetooth kodeky, SBC a aptX, poskytujú väčšiu stabilitu spojenia ako LDAC 330 podľa SoundGuys.

Ak teraz neviete nič o kodekoch Bluetooth a máte pocit, že nedokážete rozlíšiť rozdiel medzi kvalitami, môžete mať pravdu. Tí, ktorí trpia stratou sluchu spôsobenou hlukom alebo sú v mimoriadne hlasnom prostredí, budú mať problémy s pozorovaním rozdielu. Ak ste však doma, v knižnici alebo dokonca v kaviarni s menším počtom obchodov, výhody káblového pripojenia zostávajú viditeľné.


Prečo? Stručne povedané, streamovanie Bluetooth podlieha veľmi obmedzenej šírke pásma v porovnaní s jeho analógovou alternatívou. Nielen to, ale jeho celkový výkon je prinajmenšom pochybný. Keď špecifikácie kodeku uvádzajú prenosové rýchlosti 900 kb / s, je to najlepší prípad, nie spoľahlivá konštanta.

Namaľujem tak širokú kefu, aby som umiestnil všetky káblové slúchadlá lepšie ako bezdrôtové. Typy vodičov a frekvenčná charakteristika nakoniec výrazne ovplyvňujú kvalitu zvuku. Káblová náhlavná súprava častejšie ako inak prekoná svoj ekvivalent Bluetooth.

2: Bezdrôtové slúchadlá nie sú také pohodlné alebo spoľahlivé

Problémy s pripojením spájajú skutočné bezdrôtové slúchadlá, čo z nich robí bolesť.


Naopak káblové slúchadlá sú pohodlnejšie, ako im dávame dôveryhodnosť.

To však neznamená, že bezdrôtové slúchadlá sú nepohodlné. Prinášajú však množstvo problémov, ktoré poslucháči nezažívajú. Ako prvý pripustím, že som lenivý, ale pripojenie 3,5 mm konektora TRRS k príslušnému vstupu nie je náročná úloha (za predpokladu, že váš telefón má konektor pre slúchadlá). Na druhej strane bezdrôtové slúchadlá sú náročnejšie. Existuje dôvod, prečo ho recenzenti označujú ako „proces párovania“, dôrazný dôraz na „proces“.

Predstavte skôr plug-and-play cez konektor pre slúchadlá, než opakujte proces párovania a opätovného spárovania počas celého vlastníctva.

Premýšľajte o tom: Koľkokrát ste sa pokúsili slepo nastaviť vaše nové slúchadlá Bluetooth, iba o niekoľko minút neskôr rezignovať a prečítať príručku pre rýchly štart? Strávil som príliš veľa zo svojich profesionálnych životov spárovaním a opätovným spárovaním slúchadiel. Aj keď sú správne spárované, pravdepodobne ich budete musieť úplne zrušiť a znova spárovať z ľubovoľného počtu svojvoľných dôvodov. Možno došlo k rušeniu signálu alebo zlyhala funkcia automatického pripojenia. V tomto bode by ma neprekvapilo, keby to bolo preto, že Merkúr bol v retrográde.

Moji priatelia, moji spolupracovníci a ja sme vykonali reset, znovu párujte zamiešanie toľkokrát, že sa zdá, že škytavky na spojenie sú nevyhnutné. Tento nepohodlný problém so spoľahlivosťou je frustrujúci najmä preto, že sužuje náhlavné súpravy všetkých cenových relácií.

Navyše, mať iný kus technológie na nabíjanie je nepríjemné. Pridáva ďalšiu fušku do zoznamu denných úloh, s ktorými už pracujete. Slúchadlá s ušami zvyčajne umožňujú prehrávanie aspoň 20 hodín na jedno nabitie, ale slúchadlá s technológiou Bluetooth urýchľujú vybitie batérie smartfónov. Určite by ste mohli investovať do prenosnej batérie, ale je to len 1) náklady, 2) veci na prepravu a 3) veci, ktoré sa majú nabíjať - tomu všetkému sa vyhnete použitím káblových slúchadiel.

3: Káblové slúchadlá sú lacnejšie a ľahko opraviteľné

Nefunkčné káble sa dajú ľahko odstrániť a opraviť, čo je proces, ktorý môže byť dokončený za 30 minút.

Ak vám predchádzajúce dôvody nebudú rezonovať, možno to tak bude. Priame porovnanie bezdrôtových slúchadiel s ich rovnocenným káblovým náprotivkom odhaľuje analógové náhlavné súpravy.

Zoberme si skutočné bezdrôtové slúchadlá Bose SoundSport Free. Tieto monštrá sa predávajú za 199 dolárov, zatiaľ čo káblové puzdrá do uší Bose SoundSport sú k dispozícii za 49 dolárov. Ide o do očí bijúcu nezrovnalosť v cene toho istého produktu. Káblovú verziu si môžete kúpiť štyrikrát predtým, ako zaplatíte náklady na SoundSport Free.

Teraz sú slúchadlá SoundSport Free hodnotené ako IPX4, ale kábel je odolný voči potu. Telesá káblových uší sú tiež výrazne menšie ako v prípade modelu s pravým bezdrôtovým pripojením. Počas tréningu šťastne spustím kábel pod košeľu, ak to znamená mať ďalších 150 dolárov na víkend.

Počiatočná investícia nie je jediným dôvodom, prečo sú káblové slúchadlá a slúchadlá dostupnejšie: dajú sa ľahko opraviť. Prvým bodom zlyhania káblových slúchadiel je kábel. Častejšie než to, čo robí dobrý pár plechoviek, je rozstrapkaný kábel. Aj keď je to nepríjemnosť, je to veľmi jednoduchá oprava, ktorá si vyžaduje 30 minút času.

Bezdrôtové slúchadlá majú viac potenciálnych bodov zlyhania ako ich káblové náprotivky, ktoré si vyžadujú viac odborných znalostí, času a peňazí na opravu.

Okrem pochybného bezdrôtového pripojenia sú batérie a miesta na spájkovanie náchylné na poškodenie a prípadné poškodenie. Jedná sa o nákladné opravy, ktoré náhodný majster kutil nevykoná ľahko. Niektoré drahšie bezdrôtové slúchadlá zahŕňajú vynikajúce záruky, napríklad nesmrteľný životný program V-Moda, ale pre iných máte šťastie, ak dostanete jednoročnú obmedzenú záruku.

Nič z toho neznamená, že káblové slúchadlá nie sú odolné proti rozbitiu. Skôr sú odolnejšie a dostupnejšie od začiatku do konca. Aj keď často skúšam bezdrôtové slúchadlá a slúchadlá na prácu, pokiaľ ide o osobné použitie, stavíte si, že dolný dolár používam káblové náhlavné súpravy.

Chromecat je pravdepodobne najobľúbenejšie zariadenie na treamovanie videa všetkých čia. Aj keď je to malý hardvér, umožňuje vám pripojiť televízor k prakticky čomukoľve...

Chromecaty ú vynikajúcim doplnkom každého ytému domácej zábavy. Umožňujú vám treamovať obah z Netflixu, Hulu alebo dokonca duplikovať váš martfón And...

Populárne Na Stránke