Prečo sú tu eSports, aby zostali po ázijských hrách 2018?

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 2 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Prečo sú tu eSports, aby zostali po ázijských hrách 2018? - Recenzia
Prečo sú tu eSports, aby zostali po ázijských hrách 2018? - Recenzia

Obsah


Autor: Pablo Fraile, riaditeľ spoločnosti Game Developer Ecosystems, Arm

Videohry sú už takmer 40 rokov, ale k profesionálnej športovej súťaži došlo len nedávno. Po celom svete sa teraz deje viac podujatí eSports - priťahuje tisíce divákov a milióny zobrazení online. Popredné svetové športové organizácie sa začínajú posadzovať a upozorňujú na to, že organizátori 18. ázijských hier rozhodli, že eSports by sa mali považovať za športové udalosti.

Hráči z celého sveta sa v období medzi 18. augustom a 2. septembrom prihlásili do súťaže eSports o vôbec prvé športové zlaté, strieborné a bronzové medaily. Ázijské hry sú na medzinárodnom športe iba olympijské hry, takže ide o výrazný impulz a otvára dvere novej ére profesionálnych súťaží eSports. Mohli by sme vidieť nový Cristiano Ronaldo alebo LeBron James, ktorý sa volá v Clash Royale alebo Aréne Valor - iba dva z mobilných eSportov založených na mobilných hrách, ktoré sú k dispozícii na ázijských hrách.


Boli však položené otázky, po prvé, či je eSports „skutočným športom“ rovnakým spôsobom, akým tradičné športové udalosti, po druhé, či by sa mal zahrnúť ako udalosť do týchto medzinárodných športových hier, a nakoniec, či jeho zaradenie je „trik“, ktorý nebude trvať. Moje odpovede na všetky tri body sú áno, áno, malo by byť a nie to nebude. V skutočnosti by to mohol byť v budúcnosti začiatok niečoho väčšieho pre eSports.

Športový a finančný úspech

Spoločnosť eSports je na vzostupe. Nová správa agentúry pre trhové spravodajstvo Newzoo sponzorovanej spoločnosťou Arm odhaduje, že globálne príjmy z eSports v roku 2018 dosiahnu 906 miliónov dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 38,2 percenta. Sedemdesiat sedem percent týchto príjmov tvoria výdavky na značku prostredníctvom sponzorstva, reklamy a iných foriem propagácie. Tento finančný úspech viedol k jeho začleneniu do ázijských hier, keď organizátori podpísali partnerstvo s Alisportsom, športovým ramenom čínskej technickej spoločnosti Alibaba. Nebude to ani jednorazové opatrenie, pretože existuje ďalší záväzok zahrnúť udalosti eSports na ázijské hry v roku 2022 v Číne.


Rast tržieb a zvýšený záujem o značku v eSports pomáha obrovská fanúšikovská základňa, ktorá by mala tento rok na celom svete osloviť 380 miliónov ľudí. Je zaujímavé, že príležitostní diváci (pozerajúci sa raz mesačne) predstavujú väčší podiel na celkovom publiku eSports - približne 215 miliónov - v porovnaní s nadšencami (sledujú sa viac ako raz mesačne) - približne 165 miliónov. To naznačuje trend smerujúci k tomu, aby sa eSports stal bežným prúdom a odchádzal od výklenkov publika herných nadšencov.

Organizovanie

Nové ligové štruktúry a súťaže tiež pomáhajú rastu publika. V roku 2017 bol v rámci odvetvia eSports v Severnej Amerike implementovaný franchisingový systém, ako sa to stalo v prípade športu so sídlom v USA, ako je baseball (MLB), basketbal (NBA) a americký futbal (NFL) - a vieme, k čomu to viedlo! V rámci novej štruktúry franšízy hlavní vydavatelia Riot Games a Blizzard Entertainment prevádzkujú Severoamerickú ligu legiend majstrovstiev (NA LCS) a Overwatch League (OWL). Teraz je NA LCS najsledovanejšou udalosťou na webe Twitch, ktorý doteraz vysielala hry, do 49,5 milióna hodín.

Fenomenálne populárne hry ako Fortnite prinášajú do hry širšie publikum ako kedykoľvek predtým.

Súťaže eSports tiež prechádzajú od sily k sile. Spoločnosť Epic Games nedávno oznámila, že v prvom roku konkurenčných hier poskytne súťažiam Fortnite 100 miliónov dolárov na prize pool. Vďaka prize poolu sa Fortnite stane jednou z najlukratívnejších hier eSports vôbec. Vďaka tejto popularite v herných kruhoch a čoraz väčšej kultúrnej príťažlivosti už hra vyprodukuje 1 milión dolárov denne na mobilných telefónoch.

Z herne na najväčšie športové štadióny

Popri vzostupe eSports vidíme pokračovanie trendu smerom k mobilným hrám, kde mobilný telefón predbieha pravidelné hry ako najväčší zdroj príjmov na globálnom trhu s hrami v roku 2018. Je zaujímavé, že v Ázii - nie v Severnej Amerike - je rast. v mobilných eSports je najhorúcejšie. Mnohé z najlepších mobilných konkurenčných titulov majú profesionálne ligy a živé podujatia na štadiónoch, ktoré priťahujú milióny divákov. V roku 2017 sa na čínskej kráľskej lige King Pro League zúčastnilo 13 000 ľudí - svetovej mobilnej lige eSports číslo jedna.

Rýchla profesionalizácia hazardných hier v Ázii tiež vedie k príjmom, pričom celkové príjmy z hazardných hier v ázijsko-tichomorskom regióne sa v roku 2018 budú pohybovať okolo 44 miliárd dolárov. Viac ako polovica spotrebiteľských výdavkov pochádza z Číny a Japonska a títo spotrebitelia budú zodpovedať viac ako polovica všetkých spotrebiteľských výdavkov na mobilné hry na celom svete v roku 2018. Stredobodom vzostupu mobilných hier sú inteligentné telefóny s vyšším výkonom, ktoré ponúkajú hráčom prvotriedne herné zážitky. Vidíme to prostredníctvom vlastných dodávok spoločnosti Arm s dodaním viac ako miliárd grafických čipov (GP Mali Arm Mali) k dnešnému dňu partnerom po celom svete s rastúcimi výkonnostnými bodmi.

Napriek všetkému nedávnemu rastu výnosov a popularity si odborníci v odbore myslia, že eSports má pred sebou ešte dlhú cestu - najmenej päť až desať rokov na strmej krivke rastu. Aby sme to uviedli do kontextu, Super Bowl každý rok priťahuje viac ako 100 miliónov divákov, čo je ešte stále pred udalosťami eSports, ktoré sú vysielané hlavne online. Poskytuje však eSports niečo, na čo je potrebné sa v budúcnosti zamerať!

READ: Náhľad Overwatch League Season 2: Dátum začiatku, nové tímy, ako sa pozerať a ďalšie

Stále existuje dlhá cesta, kým eSports nedosiahnu popularitu podobnú tradičným športom, ale jej príjmy, sledovanosť a rast v posledných rokoch ukazujú, že je potrebné brať to vážne. Jeho začlenenie do ázijských hier uznáva tento neuveriteľný rast. Organizátori sa v roku 2022 zaviazali opäť zapojiť udalosti eSports. ESports nie je trikom, ktorý nakoniec zmizne. Jeho zaradenie na ázijské hry v roku 2018 je v skutočnosti nepravdepodobné, že bude vrcholom tohto športu. Konečnou ambíciou musí byť účasť na podujatiach eSports na olympijských hrách v Paríži v roku 2024 - niečo, čo je určite na dosah pre šport, ktorý prežíva fenomenálny rast. Mojím cieľom je ignorovať pochybovateľov, eSports sú tu, aby zostali.

Ukážka 1 pre vývojárov Android Q je konečne tu a používateľom ponúka niekoľko nových funkcií, ktoré i môžu vykúšať. Zatiaľ čo väčšina aktualiz...

éria Xmiomi Redmi Note 7 môže byť zatiaľ najlepším telefónom rozpočtom v poločnoti a zdá a, že zákazníci z celého veta úhlaia. Čínka značka odhalila ...

Populárny Na Portáli