Kontrola počasia by mohla byť vašou prácou do budúcnosti!

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 28 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Kontrola počasia by mohla byť vašou prácou do budúcnosti! - Technológie
Kontrola počasia by mohla byť vašou prácou do budúcnosti! - Technológie

Obsah


Svet sa mení a spolu s ním aj druhy pracovných miest, ktoré môžeme očakávať v nasledujúcich rokoch. Toto nič viac nepreukazuje ako kontrolu počasia, ktoré nemohlo znieť viac sci-fi!

Je to tak, teraz je možné získať prácu v úprave počasia, čo znamená, že vám bude vyplatené zmeniť počasie pomocou technológie. Aj keď sa v tejto oblasti otvára viac pracovných miest ako kedykoľvek predtým, mohlo by vás prekvapiť, že toto je prax, ktorá už nejaký čas existuje.

Budete mať zaplatené za zmenu počasia pomocou technológie.

Pozrime sa, čo to so sebou prináša regulácia počasia, ako súvisí s klimatickým inžinierstvom a či pre vás môže v najbližšom desaťročí alebo dvoch predstavovať kariérne možnosti.

Čo je to kontrola počasia?

Ovládanie počasia je známe aj ako modifikácia počasia. Ako už názov napovedá, jedná sa o manipuláciu s počasím; či už spôsobením udalostí, ako je dážď, alebo pokusom im zabrániť. Je to užitočné z rôznych dôvodov.


Pozrime sa na niekoľko príkladov modifikácie počasia, aby sme zistili, ako by to mohlo fungovať.

Sadenie v oblakoch

Jedným z bežných príkladov techniky na reguláciu počasia je zakalenie mrakov, ktoré objavil Dr Vincent Schaefer v roku 1946. Zakalenie mrakov sa v skalnatých horách a pohorí Sierra Nevada v skutočnosti používa už od 50. rokov 20. storočia!

Táto metóda je určená na zvýšenie zrážok (spôsobených dažďom) prostredníctvom použitia častíc zlúčenín, ako je jodid strieborný, rozprašovaných do mrakov. Tieto častice umožňujú kondenzáciu ľadovej vody, a preto padajú ako dážď.

Cloudové nasadenie nie je ani zďaleka presná veda. Nemôže vytvárať oblaky, ale zameriava sa iba na zvýšenie pravdepodobnosti dažďa z existujúcich oblakov. Jedna správa amerických výskumníkov z roku 2003 v skutočnosti zašla až tak ďaleko, že by naznačovala, že očkovanie skutočne malo malý vplyv na dážď!


Sľubnejšia bola správa z programu zmeny počasia vo Wyomingu, ktorá dospela k záveru, že očkovanie môže zvýšiť zrážky o 5 až 15%. Oddelenie licencovania a regulácie v Texase uviedlo, že výsev by mohol predĺžiť trvanie dažďových búrok až o 20 minút.

Výsev by mohol predĺžiť trvanie dažďových búrok až o 20 minút.

Napriek nejasnostiam sa táto technológia neustále zdokonaľuje a v súčasnosti sa očkovanie bežne používa v krajinách náchylných na sucho vrátane Číny, Indie, Ruskej federácie a Spojených štátov.

Prevencia búrok

Na kontrolu a prevenciu búrok sa použilo množstvo pokusov. To môže zasa zabrániť škodám na majetku, záplavám a zraneniam. Boli uskutočnené početné pokusy a stratégie na zabránenie búrok, ktoré siahajú až do 50. rokov 20. storočia. Jedným z príkladov bol projekt Stormfury, ktorého cieľom bolo oslabiť tropické cyklóny letením lietadiel priamo do nich a nasadením očnej steny rovnakým jodidom strieborným. Výsledky týchto techník sa vo všeobecnosti považovali za nepresvedčivé.

Cieľom projektu Stormfury bolo oslabiť tropické cyklóny priamym letom do nich.

Úspešnejší bol pokus v roku 2000 s použitím patentovaného polyméru s názvom Dyn-O-Gel. 9 000 libier tejto látky bolo pomocou bombardéra B-57 odhodené do búrky na východe Floridy a úspešne ju zastavilo. Tento program bol však v roku 2003 ukončený.

Národná správa pre oceány a atmosféru (NOAA) navrhla oveľa viac prostriedkov na ničenie búrok, vrátane použitia laserov na vybíjanie blesku. Sadze boli navrhnuté tak, aby absorbovali slnečné svetlo a menili teplotu vzduchu. Ďalšou možnosťou je naliať tekutý dusík do mora, aby sa znížila tepelná energia hurikánov.

Ovládanie počasia má zjavnú vojenskú aplikáciu.

Poľnohospodári už dlho používajú „krupobitie“ a „rakety na krupobitie“, ktoré vytvárajú obrovské rázové vlny v snahe zabrániť krupobitiu, hoci neexistuje žiadny konkrétny dôkaz o tom, že táto technika je účinná.

Počasie vojny

Na explóziu atómovej zbrane by sa dalo použiť cloudové očkovanie.

Kontrola počasia má očividné vojenské využitie, hoci dohovor o zmene životného prostredia (ENMOD) podpísaný v Ženeve v roku 1977 potenciálne tento postup obmedzuje.

Pred dohodou bol jedným z príkladov vojnových konfliktov „operácia Popeye“. Tento projekt údajne svedčil o tom, že americké vojenské nasadenie používa cloudové očkovanie na zvýšenie zrážok na stope Ho Či Minova v rokoch 1967 až 1968 až o 30%. uskutočnil podobné experimenty, ktoré sa v rokoch 1949 až 1952 označovali ako „Projekt Cumulus“.

Na stretnutí britského ministerstva letectva, ktoré sa uskutočnilo v roku 1953, sa diskutovalo o tom, či by sa dalo použiť cloudové očkovanie na „výbuch atómovej zbrane“.

Napriek ENMOD, mnoho krajín pokračuje vo výskume kontroly počasia na vojenské účely.

Komerčné aplikácie na reguláciu počasia

Na komerčnom trhu existuje zrejmá aplikácia na reguláciu počasia. Jedna spoločnosť s názvom Oliver's Travels tvrdí, že môže zaručiť perfektné počasie vo váš svadobný deň pomocou nasadenia oblakov, aby „praskla“ oblak.

Spoločnosť je založená vo Veľkej Británii (nazýva sa to stratégia „choď na trh“ - vo Veľkej Británii vždy prší!) A za jej služby účtuje poplatok 100 000 GBP.

Tvrdenia spoločnosti sú však slabé. Poučný príspevok o Atlantický oceán cituje Bruce Boe, viceprezidenta pre modifikáciu v spoločnosti Weather Modification, Inc., pričom uvádza, že žiadna spoločnosť by nemala byť schopná „zaručiť“ jasné nebo.

"Neveríme, že existuje spôsob, ako spoľahlivo zabrániť zrážkam," uviedol. "Sme trochu prekvapení, že si niekto iný myslí, že môže."

Budúcnosť riadenia počasia

S ohľadom na toto všetko, aká je budúcnosť kontroly počasia?

Napriek neistote súvisiacej s účinnosťou týchto techník krajiny naďalej investujú veľké množstvo do infraštruktúry na kontrolu počasia, a to najmä do výsevu.

V minulom roku Čína uviedla na trh najväčší stroj na reguláciu počasia.

V roku 2016 bolo známych 56 krajín, ktoré používajú výsev do oblakov. V minulom roku Čína uviedla na trh najväčší prístroj na reguláciu počasia na svete, ktorý dokáže manipulovať s počasím v oblasti tak veľkej ako Aljaška. Cieľom je zvýšiť zrážky na tibetskej plošine.

Rozsah tohto projektu spôsobil určité poplachy so znepokojením, že predstavuje geoinžinierstvo.

Geografické inžinierstvo, tiež známe ako klimatické inžinierstvo, ide o krok ďalej ako kontrola počasia tým, že sa snaží spôsobiť dlhodobé zmeny podnebia. To vyvoláva veľa etických otázok, nehovoriac o obavách týkajúcich sa nepredvídaných dôsledkov a následkov.

Tieto problémy existujú dokonca aj s technikami lokálneho riadenia počasia. V roku 1947 bol hurikán v USA naočkovaný 102 kg suchého ľadu. Namiesto zastavenia hurikánu v jeho stopách to vlastne viedlo k vážnejším škodám pri pristávaní v Gruzínsku. Zodpovedná spoločnosť General Electric Corporation bola žalovaná za škody.

V roku 2009 Čína používala očkovanie na ukončenie sucha, ale neúmyselne spôsobila prudký pokles teploty, ktorý viedol k mnohým uzávierkam ciest.

Čína používala očkovanie na ukončenie sucha, ale neúmyselne spôsobila prudký pokles teploty.

Znepokojenie spočíva v tom, že trvalé inštalácie ovplyvňujúce tak veľkú oblasť, ako je tibetská náhorná plošina (čo je zhruba veľkosť Španielska), by mohli viesť k stály klimatické zmeny, ktoré možno nebude možné predvídať. Počasie je vysoko komplexný a vzájomne závislý systém založený na viacerých faktoroch, ako je možné spoľahlivo predvídať, nehovoriac o kontrole.

Geoengineering a globálne otepľovanie

S rastúcou hrozbou globálneho otepľovania by však mohlo byť geoinžinierstvo skutočnou budúcnosťou kontroly počasia. Metódy ako solárne inžinierstvo, ktoré zahŕňajú šírenie síry v zemskej atmosfére odrážajúce slnečné svetlo, by mohli poskytnúť niektoré veľmi potrebné chladiace účinky. Toto by účinne napodobňovalo účinok sopečnej erupcie.

Medzi ďalšie možnosti geoinžinierstva patrí odstránenie oxidu uhličitého zo vzduchu alebo zmena mraku v stratosfére.

Toto by účinne napodobňovalo účinok sopečnej erupcie.

Zatiaľ čo väčšina odborníkov neodporúča spoliehať sa na geoinžinierstvo pri riešení problémov v oblasti klímy z dôvodu nepredvídaných dôsledkov, je pravda, že táto možnosť pravdepodobne ostane na stole. Podobne budúce vlády budú takmer určite chcieť investovať do výskumu v tejto oblasti.

Úlohy riadenia počasia

Môžete teda teraz získať prácu v oblasti kontroly počasia?

Pravdepodobne budete mať jedného z 20 rokov?

Pre tých, pre ktorých je myšlienka regulácie počasia fascinujúca, je už k dispozícii niekoľko pracovných miest. Mnohé z týchto úloh sú pre pilotov, ktorí budú zodpovední za nasadenie oblakov. Weathermodification.com má niekoľko takýchto pracovných ponúk.

Ak sa v budúcnosti chcete zapojiť do riadenia počasia, môže byť jednou z možností stať sa pilotom. Ďalšou možnosťou by mohlo byť štúdium meteorológie (poveternostné vedy), naučiť sa predpovedať a lepšie porozumieť tomu, ako sa objavujú vzorce počasia. Mohli by ste tiež pracovať ako výskumný pracovník, aby ste vyskúšali a vyvinuli nové prostriedky na reguláciu počasia.

Keďže sa technológie zdokonaľujú a čoraz viac spoločností vidí potenciálny trh služieb riadenia počasia, dopyt po týchto typoch pracovných miest sa pravdepodobne zvýši.

Prípadne by ste mohli študovať klimatológiu, štúdium klímy. Klimatológ môže tiež nájsť prácu vo vnútri organizácií, čo im pomôže minimalizovať ich environmentálnu stopu. Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ak sa o tom chcete v budúcnosti dozvedieť viac.

Bez ohľadu na úlohu kontroly počasia sa meniace sa podnebie stane len naliehavejšou záležitosťou - robiť z akejkoľvek súvisiacej štúdie inteligentné rozhodnutie, ktoré by mohlo pomôcť v budúcnosti zabezpečiť vašu kariéru. A čo viac, je to, že štúdiom geoinžinierstva môžete pomôcť zachrániť planétu. Čo je celkom v pohode. To znamená, že práca v oblasti informatiky (ktorá bude tiež hrať úlohu) alebo ako vývojár sú pravdepodobne stále bezpečnejšie stávky!

Co si myslis? Máte záujem o kontrolu počasia? Súhlasíte s týmto konceptom? Myslíte si, že nám klimatológia pomôže vyriešiť globálne otepľovanie? Znie dole!

poločnoť HMD Global prvýkrát uviedla na trh telefóny Androidom značky Nokia na trh v roku 2017 a uviedla na trh Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 a Nokia 8. poločnoť v tom čae uviedla, že pon&...

HMD Global ohláil Nokia X71 na Taiwane. Telefón je prvý z fínkeho výrobcu OEM, ktorý má 48 MP kameru a diplej dierovacím otvorom....

Zaujímavé Na Stránke