Augmented Reality vs Virtual Reality: Aký je rozdiel?

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 1 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 16 Smieť 2024
Anonim
Augmented Reality vs Virtual Reality: Aký je rozdiel? - Technológie
Augmented Reality vs Virtual Reality: Aký je rozdiel? - Technológie

Obsah


S Oculus Rift S, Androidom poháňaným Oculus Questom, Vive Cosmosom a ďalšími, už čoskoro sa môže virtuálna realita tešiť z niečoho druhého - možno konečne prelomiť všeobecný trh. Napriek naysayers, VR určite nie je “mŕtvy”.

Nie je to však iba VR, ktorý vytvára vlny. Rovnako vzrušujúce, a možno ešte viac, je príchod porovnateľných technológií, ako sú AR a MR. AR je „rozšírená realita“, zatiaľ čo MR je „zmiešaná realita“. Obe tieto možnosti prinášajú niečo iné, ale podobné tabuľke a sú rovnako významné svojimi vlastnými spôsobmi. Žonglovanie všetkých týchto konceptov môže byť pre nezasvätených trocha mätúce, preto sa pozrime, ako presne každá z týchto technológií funguje a ako sa líšia. Je to AR vs VR, zúčtovanie, ktoré bude definovať našu budúcnosť!

AR vs VR: rozšírená realita alebo virtuálna realita?

Rozšírená realita verzus virtuálna realita. V jadre máme dve podobné technológie, ale sú tu niektoré kľúčové rozdiely. Najjednoduchšie rozlíšenie medzi rozšírenou realitou a virtuálnou realitou je, že vás virtuálna realita ponorí entjaspoliehať do virtuálneho sveta, zatiaľ čo rozšírená realita jednoducho prekrýva virtuálne prvky do skutočného sveta. Vieš, skutočná realita (RR?).


Slúchadlá s virtuálnou realitou zvyčajne používajú jednu alebo dve obrazovky, ktoré sú držané blízko vašej tváre a prezerané cez šošovky. Potom používa rôzne senzory na sledovanie hlavy používateľa a prípadne jeho tela pri pohybe vesmírom. Pomocou tejto informácie sa vykreslia príslušné obrázky na vytvorenie ilúzie, že používateľ naviguje v úplne cudzom prostredí.

V prípade zariadenia, ako je HTC Vive alebo ešte náhodnejších gadgetov, ako je napríklad Daydream Google, môžu používatelia voľne rozhliadať túto virtuálnu realitu a interagovať s ňou v rôznej miere (v závislosti od možností ovládania). Výkonnejšie náhlavné súpravy poháňané počítačom a nadchádzajúce samostatné zariadenia ďalej umožňujú „šesťstupňový pohyb“, čo znamená, že sa môžete skutočne postaviť a chodiť okolo, pričom musíte mať na zreteli, aby ste sa v skutočnom svete nestratili do vecí.


Na druhej strane rozšírená realita zvyčajne používa okuliare alebo priechodnú kameru, aby užívateľ mohol vidieť skutočný svet okolo seba v reálnom čase. Digitálne prvky sa potom premietajú na sklo alebo sa zobrazia na obrazovke v hornej časti napájania fotoaparátu. Medzi AR a VR sú tu veľké podobnosti: obe pravdepodobne používajú nejaký druh náhlavnej súpravy (aj keď nie vždy), a obe zvyčajne používajú gyroskopy a ďalšie senzory na sledovanie pohybov používateľa. AR však zvyčajne vyžaduje o niečo menej výpočtového výkonu v porovnaní s VR, pretože nemusí vykresľovať celú scénu. Na vykreslenie dinosaura je potrebných menej polygónov oproti celej Jurskej scéne.

Čo však vyžaduje, je určitý stupeň „počítačového videnia“. Toto je oblasť počítačovej vedy, ktorá umožňuje zariadeniu porozumieť svetu okolo neho, aby mohli byť digitálne prvky správne umiestnené. Je to táto technológia, ktorá umožňuje „pozičné“ sledovanie polohy bez toho, aby majáky zisťovali polohu používateľa, a táto rovnaká technológia umožní zariadeniam, ako je napríklad Oculus Quest so systémom Android, umožniť úplnú slobodu pohybu bez použitia vonkajšie senzory. V mnohých aplikáciách AR je však potrebné množstvo počítačového videnia podstatne nižšie; Mnoho zariadení môže získať jednoduchým porozumením konkrétnych objektov a referenčných bodov na svete.

Čato muíte mať na cetách viac napájacích zariadení. Betek Car Power Inverter vám umožní nabíjať ich všetky naraz a môžete ušetriť pár dolárov na ...

Vydavateľ hier Betheda predtavil úbor technológií na treamovanie názvom Orion.Orion umožňuje až o 20 percent nižšiu latenciu na nímku a používa až o 40 percent menšiu š&...

Populárne Na Stránke