Čo robiť, keď americké orgány činné v trestnom konaní požiadajú o heslo

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 28 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
Čo robiť, keď americké orgány činné v trestnom konaní požiadajú o heslo - Ako
Čo robiť, keď americké orgány činné v trestnom konaní požiadajú o heslo - Ako

Obsah


Aké sú vaše práva na ochranu osobných údajov?

Podľa ACLU je to komplikované. Organizácia tento týždeň odhalila nové dôkazy o tom, že ministerstvo vnútornej bezpečnosti (DHS) odhadzuje ochranu cestujúcich po prvom a štvrtom dodatku cestujúcich prehľadaním smartfónov a prenosných počítačov na hraničných priechodoch bez povolenia. Informácie boli získané po tom, čo ACLU spolu s Electronic Frontier Foundation (EFF) žalovali DHS v mene obchodníka a ďalších cestujúcich.

„Dôkazy… ukazujú, že rozsah hraničných rešerší ICE a CBP je neústavne široký,“ uviedol hlavný zamestnanec EFF Adam Schwartz. „Zásady a postupy ICE a CBP umožňujú neobmedzené a nezaručené vyhľadávanie digitálnych zariadení cestujúcich a oprávňujú dôstojníkov vyhnúť sa štvrtému dodatku, keď prechádzajú vysoko osobnými informáciami obsiahnutými v prenosných počítačoch a telefónoch.“


Čo sa stane, ak odmietnete odomknúť svoje zariadenia? Môžete povedať nie?

Súčasťou problému je, že agentúry prehľadávajú zariadenia z dôvodov okrem presadzovania imigračných zákonov. ACLU tvrdí, že CBP a ICE budú prehľadávať telefóny a notebooky na účely „všeobecného presadzovania práva“. Môže ísť napríklad o zhromažďovanie spravodajských informácií alebo o ďalšie vyšetrovanie.Toto sa považuje za porušenie ochrany súkromia.

Čo sa stane, ak odmietnete odomknúť svoje zariadenia? Môžete povedať nie?

Čo robiť na hranici?

Či už vstupujete do krajiny lietadlom, loďou alebo iným hraničným priechodom, stretnete sa s CBP a možno aj s ICE. Vláda USA tvrdí, že má oprávnenie prehľadávať všetko vrátane elektronických zariadení, bez ohľadu na právne postavenie cestujúceho ako bydliska alebo návštevníka a bez ohľadu na to, či existuje podozrenie na trestný čin. Toto je stále sporná právna záležitosť.


Môžete oznámiť CBP, že s vyhľadávaním nesúhlasíte, ale nezabráni vám to v prevzatí telefónu. Navyše vás to pravdepodobne bude pristáť v malej miestnosti niekoľko hodín, pretože CBP eskaluje vyhľadávanie vašich vecí.

A čo heslo? Občanom USA nemožno odoprieť vstup do krajiny, ak odmietnu poskytnúť heslo alebo odomknúť zariadenie. V takom prípade je však pravdepodobné, že CBP zabaví akékoľvek zariadenia a bude ich držať donekonečna. Od CBP sa nevyžaduje, aby sa zariadenia vracali včas. Niektorí cestujúci, ktorým boli zariadenia skonfiškované, čakali týždne alebo mesiace, aby ich dostali späť.

Cudzinci (turisti a držitelia víz) by pravdepodobne mali zvážiť menej príťažlivé možnosti. Odmietnutie poskytnúť heslo môže viesť k tomu, že CBP bude vstup odmietnutý, jasný a jednoduchý. Vláda sa snaží zaviesť povinnosť, aby cestujúci nielen odomykali zariadenia, ale dodávali heslá sociálnym médiám a iným účtom. To sa vedie na súdoch.

Ak ste sa dohodli na odomknutí zariadenia, agenti CBP ho môžu jednoducho použiť na rýchle vyhľadávanie a vrátiť ho rýchlo. Ak sa CBP rozhodne pre „forenzné vyhľadávanie“, pošle sa do laboratória a zadržiava sa najmenej päť dní. Forenzné vyhľadávania sú dôkladné a môžu obnoviť odstránené údaje a ďalšie údaje.

Ak opustíte letisko bez zariadenia, získajte podrobný doklad.

ACLU navrhuje ľuďom, ktorí súhlasia s odomknutím svojich zariadení, aby to urobili sami (zadajte ich ručne), namiesto toho, aby si zapísali heslo pre CBP. Ak si heslo zapíšete, vláda si ho pravdepodobne uloží a ACLU tvrdí, že by ste ho mali zmeniť hneď, ako to bude praktické.

Ak letisko opustíte bez zariadenia, ACLU hovorí, že okrem mena a čísla preukazu personálu CBP, ktorý sa zúčastňuje na zaistení, získa aj podrobný doklad. Zariadenia, ktoré prešli forenzným vyšetrením, by sa mali vrátiť (prípadne), pokiaľ neexistuje pravdepodobná príčina alebo dôkaz o zločine. Vláda môže stiahnuť všetky údaje zo zariadenia, ale hovorí, že informácie budú zničené do troch týždňov.

Ako chránim svoje súkromie?

Cestujúci môžu podniknúť kroky, aby minimalizovali dopad zaistenia a odomknutia zariadení.

Pre mnohých to môže byť ťažké, ale jedným návrhom je, aby ste pri cestovaní nosili čo najmenej. To znamená, že čo najmenej zariadení môžete spravovať as čo najmenším počtom údajov. Ak cestujete z osobných dôvodov, môžete zvážiť použitie vyhradeného cestovného telefónu alebo prenosného počítača s minimálnymi údajmi na palube. Všetky zariadenia a účty by mali byť chránené heslom a zariadenia by mali byť šifrované. Používajte silné heslá a pri prekračovaní hranice ich chráňte.

Pozri tiež: Najlepšie správcovia hesiel pre Android

Nechajte svoje údaje v cloude. Neukladajte nič lokálne na pamäťové karty alebo pevné disky - ktoré sú mimochodom predmetom vyhľadávania. Pri prekračovaní hranice skontrolujte, či sú aplikácie v zariadení odpojené od priradených cloudových účtov. V súčasnosti sa v zásadách CBP uvádza, že nebude hľadať cloudové údaje ani iné údaje, ktoré sú prístupné iba cez internet. To znamená, že obsah e-mailov a sociálnych médií, ktorý nie je fyzicky prítomný na skutočnom zariadení, je bezpečný. Podobne odovzdajte citlivé obrázky z kamier a mobilných zariadení pred prekročením hranice. Uistite sa, že sú bezpečne uložené v cloude.

Využite režim lietadla vo svoj prospech. Pretože vyhľadávanie CBP je obmedzené na to, čo je v zariadení, nechajte ho v režime v lietadle, aby sa telefón pri akomkoľvek vyhľadávaní na hranici nesynchronizoval. To vám môže umožniť odomknutie zariadenia alebo poskytnúť heslo upokojujúcim agentom CBP a zároveň dodržiavať zákon a chrániť vaše údaje.

Ak bezpodmienečne musíte cestovať s citlivými údajmi, ako sú napríklad informácie o právnikoch a klientoch, ACLU navrhuje, aby ste pred poskytnutím prístupu k zariadeniu upozornili príslušníkov na privilegovaný materiál. V týchto prípadoch sa od CBP vyžaduje, aby dodržiaval určité právne postupy.

V neposlednom rade, nech už robíte čokoľvek, zostaňte v pokoji. Snažte sa udržiavať vyrovnanú povahu a zaobchádzať s CBP a ICE agentmi zdvorilo a priateľsky.

Užite si leto na cestách bezpečne, bezpečne a súkromne.

Nakupovanie obuvi je trochu iné ako nakupovanie odevov. Noíte topánky každý deň, takže muí pracovať takmer všetkými vašimi odevmi. Alebo, amozrejme, jednoducho potrebuj...

Na Hulu a dá pozerať ako na menšiu verziu Netflixu, pravdou je však, že lužba prémiového treamovania má veľa kvelých televíznych relácií a filmov, ktoré ni...

Fascinujúce Publikácie