Čo je to RFID a na čo sa používa?

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 28 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Čo je to RFID a na čo sa používa? - Technológie
Čo je to RFID a na čo sa používa? - Technológie

Obsah


Ak ste si kúpili peňaženku, ktorá tvrdí, že obsahuje funkcie blokovania RFID, môže vás znepokojovať bezpečnosť vašich debetných alebo kreditných kariet, ktoré majú RFID čipy. Čo je to vlastne RFID? Ako to funguje a čo vlastne tento pojem znamená? Ak máte tieto otázky, môžeme vám odpovedať.

Čo znamená RFID?

Poďme si ľahkú otázku z cesty najskôr. RFID je dosť nemotorná skratka RAdio Frequency identification. Celé meno je kľúčom k tomu, ako táto technológia funguje. Používa rádiové vlny na odosielanie informácií na veľmi malé a jednoduché hardvérové ​​zariadenia. Kým články a teórie o systémoch podobných RFID boli prvýkrát publikované v 40. rokoch 20. storočia, prvé skutočné praktické aplikácie a produkty RFID sa začali uvádzať na začiatku 70. rokov 20. storočia, podľa správy o histórii tejto technológie. RFID je v niektorých ohľadoch jednoduchšia verzia technológie NFC (Near Field Communication), ktorú veľa smartfónov s Androidom používa pre digitálne platobné systémy, ako sú Samsung Pay a Android Pay.


Na čo sa RFID používa?

Produkty RFID sa používajú všade. Čipy RFID sa nachádzajú vo vnútri identifikačných znakov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pomáhajú ponúkať prístup do vyhradených oblastí. Značky RFID sa umiestňujú na veci, ako sú odevy a iné výrobky maloobchodného predaja, a to nielen preto, aby ponúkli lepšiu bezpečnosť, ale aj na ich efektívnejšie sledovanie od odoslania po uskladnenie. Čím viac kreditných a debetných kariet je vo vnútri čoraz viac zabudovaných čipov RFID, ponúka sa tým lepší a bezpečnejší platobný systém, ak sa používajú v čítačke čipov. Dokonca aj domáce zvieratá sú teraz „čipované“ štítkami RFID, takže ich možno identifikovať, ak sa stratia.

Ako fungujú RFID zariadenia?

V skutočnosti existujú dva rôzne typy RFID zariadení alebo značiek. Najbežnejšia značka a tá, ktorá sa používa na kreditných a debetných kartách, je „pasívna RFID“. Značka, ktorá používa túto technológiu, nemá interný zdroj energie. Namiesto toho je napájaný, keď príde do kontaktu s iným zariadením, napríklad čítačkou čipov RFID. Čítačka vysiela rádiové vlny do pasívnej značky RFID, ktorá ju aktivuje a tiež číta informácie na štítku, napríklad identifikačné číslo.


Druhý typ značky RFID používa technológiu „Active RFID“. Tieto značky vlastne majú batériu, ktorá slúži ako vlastný zdroj energie. Potom môžu vysielať svoje vlastné rádiové vlny, aby preniesli všetky informácie zakódované v značke do príslušného snímača. Opäť je to podobné, ako NFC funguje.

Pasívne štítky RFID majú obmedzený rozsah; teoreticky ich možno použiť až do vzdialenosti 20 metrov od čitateľa. Aktívne značky RFID majú oveľa dlhší dosah, až 100 stôp alebo viac.

Pasívna značka RFID, ako je tá, ktorá sa zvyčajne nachádza na odevoch a iných maloobchodných položkách

Je používanie značiek RFID bezpečné a bezpečné?

Rádiové vlny pochádzajúce z RFID štítku alebo RFID čítačky sú v nízkofrekvenčnom rozsahu. Inými slovami, s používaním alebo držaním RFID zariadenia neexistujú žiadne zdravotné problémy. Je však možné, aby niekto vytvoril zariadenie, ktoré by mohlo prečítať informácie vložené do značky RFID, ako je to, ktoré sa nachádza na kreditných a debetných kartách, z malej vzdialenosti. Hlásené prípady toho, čo sa skutočne deje, sú pomerne zriedkavé. Nikdy to neuškodí, aby bolo bezpečné, a preto sú dnes bežné peňaženky chránené RFID.

Najprv prekúmajme „prečo“ za rozhodnutím. Mauda (protredníctvom prekladateľa) vyvetlil, že bez zahrnutia kompletného rozpiu Pokémonov - známeho v hre ako Národný...

Prečo i robiť taroti o tratou dôležitých úborov, keď môžete dôverovať Polar Backup? Táto dohoda je vaša šanca zíkať prítup až do 5 TB cloudového ukladania ...

Odporúčame