Čo je Google Fuchsia? Je to nový Android?

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 28 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Čo je Google Fuchsia? Je to nový Android? - Technológie
Čo je Google Fuchsia? Je to nový Android? - Technológie

Obsah


Pre spoločnosť, ktorá začala pôsobiť ako poskytovateľ vyhľadávania, má spoločnosť Google pod pásom prekvapivé množstvo operačných systémov. Je tu Android a jeho veľa permutácií, existuje OS Chrome a teraz spoločnosť pracuje na úplne novej alternatíve: záhadnom OS Google Fuchsia.

Dlho sme nemali potuchy o plánoch spoločnosti Google pre tento nový operačný systém, ale podľa najnovších zvestí sa tím Fuchisa snaží pracovať na všetkých druhoch zariadení. Dokonca sme si dokázali zahrať s niektorými skorými zostavami pre seba. Tu prejdeme do všetkého, čo vieme podrobne, a urobíme si bodnutie v čom my Myslím si, že Google Fuchsia by v konečnom dôsledku mohla byť.

Stručná história služby Google Fuchsia

Google Fuchsia sa prvýkrát objavila na serveri GitHub v auguste 2016 s nulovou fanfárou alebo vysvetlením od spoločnosti Google. GitHub je platforma s otvoreným zdrojovým kódom pre vývojárov, ktorí sa chcú zdieľať a spolupracovať na projektoch. Rovnako ako Android pred tým, Fuchsia je open-source a bezplatný softvér.


Ars Technica

Na rozdiel od systémov Android a Chrome OS však Google Fuchsia je nie založené na Linuxe, ale skôr nový mikrokernel spoločnosti Google s názvom „Zirkón“ (čo znamená „malé jadro“). Zirkon, ktorý bol predtým známy ako Magenta, je určený pre vstavané systémy - to znamená systémy, ktoré vykonávajú jednu úlohu ako súčasť väčšieho mechanizmu. Zircon bol vyvinutý programátorom Travis Geiselbrecht, ktorý tiež vytvoril jadro NewOS, ktoré poháňa operačný systém Haiku.

Fuchsia má tiež schopnosť bežať na smartfónoch, tabletoch a stolových počítačoch a škálovateľnosť sa zdá byť hlavným nájomcom jej dizajnu.

Napriek tomu, že Google Fuchsia má svoj pôvod vo vstavaných systémoch, má tiež schopnosť bežať na smartfónoch, tabletoch a stolových počítačoch a škálovateľnosť sa zdá byť hlavným nájomcom jej dizajnu. V máji roku 2017 získala spoločnosť Fuchsia užívateľské rozhranie a jeden z vývojárov pracujúcich na projektoch škádlil, že nejde iba o „skládku“, ale o skutočný projekt, čo viedlo k špekuláciám, že spoločnosť Google má v pláne naplánovať väčšie veci.


Na čo slúži Google Fuchsia OS?

Odteraz stále nemáme potuchy, čo tieto väčšie veci môžu priniesť.

Najznepokojivejším tvrdením je, že operačný systém Fuchsia čaká v krídlach, aby nahradil Android. Nedávne fámy, že Fuchisa mohla v nasledujúcich piatich rokoch nahradiť systém Android aj Chrome OS, samotná spoločnosť Google rýchlo odhalila. Aj keď spoločnosť úplne nepoprela, že spoločnosť Fuchsia by mohla Android v určitom okamihu nahradiť, nevyzerá to, že by sme sa chceli zmeniť názov tohto webu na „Úrad Fuchsia“ čoskoro. Čo je dobrá správa, pretože toto meno áno nie mať k tomu rovnaký prsteň.

Posledné fámy naznačujú, že Fuchsia by sa mohla nainštalovať najskôr na inteligentné domáce zariadenia, ako napríklad na inteligentné reproduktory, predtým, ako sa vývojové tímy presunú do inštalácie na prenosné zariadenia a nakoniec na smartphony. Je dôležité si uvedomiť, že spoločnosť Google by mohla zastaviť vývoj Fuchsie, ak má pocit, že nefunguje.

Na konferencii vývojárov spoločnosti I / O spoločnosti Google, ktorá sa konala v máji, nám hlavičky Android a Chrome Hiroshi Lockheimer poskytli ďalšie informácie týkajúce sa platformy a uviedli, že sa zameriavajú na všetky formálne faktory, nielen na telefóny, tablety alebo počítače. Rozprávame sa s The Verge, Lockheimer tiež povedal: „Pozeráme sa, aké by mohlo byť nové využitie operačného systému. Fuchsia je len o tlačení najmodernejších technológií, pokiaľ ide o operačné systémy a veci, ktoré sa z Fuchsie naučíme, ktoré môžeme začleniť do iných produktov. “Na základe týchto pripomienok sa zdá, že Fuchsia je v súčasnosti testovacím miestom pre koncepty OS.

Čo by mohla spoločnosť Google Fuchsia urobiť, čo by sa nedalo dosiahnuť jednoduchou aktualizáciou systému Android alebo Chrome? Pravdepodobne to súvisí s jadrom, ktoré mu umožňuje škálovať celú cestu až po vyššie uvedené vnorené systémy a ďalšie menšie zariadenia. Zatiaľ čo je známe, že Android sa púšťa na územie domácich spotrebičov, Fuchsia by bola oveľa lepšia pre vaše inteligentné zubné kefky, chladničky a robotické vysávače.

Inými slovami, Fuchsia by mohla byť krokom v očakávaní IoT - internetu vecí. IoT popisuje všadeprítomnosť inteligentných zariadení, ktoré posúvajú automatizáciu domácnosti na ďalšiu úroveň. Mysli kartóny na mlieko, ktoré hovoria s vašou chladničkou, a objednávajú si náhradné náhrady cez Amazon (dodávaný robotom), keď máte málo. Toto je budúcnosť, do ktorej smerujeme a mnohými spôsobmi sme už tam. Príprava na túto zmenu paradigmy je šikovný krok pre akúkoľvek spoločnosť zameranú na progresívne myslenie a operačný systém Fuchsia môže poskytnúť spoločný operačný systém, ktorý dokáže spojiť všetky tieto systémy spolu s nejakým väčším zariadením na ich ovládanie.

Príprava na túto zmenu paradigmy je šikovný krok pre akúkoľvek spoločnosť zameranú na progresívne myslenie.

Fuchsia má tiež možnosť zväčšiť veľkosť na väčšie zariadenia, ako sú notebooky a počítače, a môže podporovať procesory ARM, MIPS a x86. Záväzok pre tento projekt skutočne ukazuje, že Fuchsia je teraz kompatibilná s čipom Kirin 970 od spoločnosti Huawei a dá sa spustiť pomocou smartfónu Honor Play.

Fuchsia OS tiež obsahuje podporu pre Dart a Flutter. Šípka je vlastný skriptovací jazyk spoločnosti Google, ktorý sa používa na napájanie niekoľkých vlastných programov spoločnosti, ako je napríklad AdWords. Flutter je nástroj na vytváranie multiplatformných vysokovýkonných mobilných aplikácií v aplikácii Dart. Takto môžu byť budúce aplikácie napísané pre platformu a mohli by sa v budúcnosti použiť na spätnú kompatibilitu. Flutter sám je tiež mladý a stále vo verzii beta, takže možno je to všetko súčasťou veľkého plánu? Nikdy nedokážem celkom zistiť, či Google pracuje na hlavnom pláne alebo ho len vymýšľa.

Ars Technica

To všetko by sa dalo považovať za pokus vyskúšať a defragmentovať publikum a zjednotiť systémy Chrome OS a Android. Defragmentácia zavedením tretieho operačného systému ... iba Google!

Môže to znieť šialene, ale takýto krok sa od spoločnosti Google už dlho očakával. V súčasnosti má tento projekt plniť úlohu chráneného projektu „Andromeda“. Andromeda konkrétne priniesol do systému Android funkcie systému Chrome OS (a nie naopak) a dokonca sa od neho očakávalo, že sa objaví na novom hardvéri, ako je napríklad notebook „Bison“ (ktorý je pravdepodobne tiež vyradený).

Google Poly API: Načítanie 3D diel pre vaše VR a AR Android aplikácie

Zatiaľ sa musíme vyrovnať s tým, že systém Chrome OS bude môcť namiesto toho spúšťať aplikácie pre Android. Podľa riadiaceho editora na 9to5GoogleStephen Hall, zdroje spoločnosti Google označili Fuchsiu za „duchovného nástupcu“ tohto projektu. To by naznačovalo, že krížová kompatibilita je stále veľmi hnacou silou, aj keď sa OS buduje ako niečo úplne iné ako základňa.

Zdá sa, že nedávna zmena v projekte Google Open Source spoločnosti Google potvrdzuje, že spoločnosť sa skutočne snaží urobiť Fuchsiu kompatibilnou s aplikáciami pre Android. V súbore readme sa uvádza „tieto ciele sa používajú na vytvorenie ART pre Fuchsiu“. Keďže ART je skratka pre Android Runtime, ktorá sa používa na spúšťanie aplikácií pre Android, zdá sa, že spoločnosť Google povoľuje zariadeniam s nainštalovanou Fuchsiou spúšťať aplikácie pre Android.

Práve teraz je možné všetko. V tomto bode by mohla Fuchsia ešte skončiť ako ďalší neúspešný projekt Google. Na druhej strane, od tejto chvíle to vyzerá, že nielenže sa aktívne vyvíja, ale že spoločnosť Google najíma inžinierov z iných technologických spoločností, aby na tom pracovali. Príkladom tohto zamestnania je nedávne oznámenie od Billa Stevensona, ktorý predtým pôsobil v spoločnosti Apple ako vedúci inžinier Mac OS 14 rokov. V aktualizácii svojho profilu LinkedIn v januári 2019 Stevenson uviedol, že začne pracovať v spoločnosti Google 1. februára „s cieľom pomôcť uviesť na trh nový operačný systém s názvom Fuchsia.“

Ako sa Fuchsia používa?

Súčasné mobilné používateľské rozhranie spoločnosti Fuchsia sa nazýva „Armadillo“ a stále je v plienkach. To znamená, že už má niektoré pôsobivé schopnosti a je dosť ďaleko na to, aby ho drotári a hackeri mohli uviesť do prevádzky a fungovať na telefónoch, tabletoch a počítačoch.

Ak prejdete týmto procesom, s čím vás privítajú?

Nateraz sa na domácej obrazovke spoločnosti Fuchsia skladá vertikálne posúvajúci sa zoznam aplikácií. Jedným z nich je profilová karta, ktorá obsahuje profilový obrázok, niektoré základné nastavenia a dátum a čas. To žije v dolnej časti obrazovky. K dispozícii je tiež funkcia vyhľadávania a klávesnica, ktorá zdieľa niektoré podobnosti s Gboard, aj keď s mnohými funkciami chýba.

Ars Technica

Zatiaľ však neexistujú žiadne skutočné aplikácie a výberom niektorej z položiek v posúvacom zozname sa iba zobrazia zástupné symboly. Čo je však zaujímavé, je to, že už môžete ťažiť z pôsobivých funkcií multitaskingu. Ak napríklad pretiahnete jednu aplikáciu do druhej, potom budete mať možnosť vstúpiť do režimu rozdelenej obrazovky, pričom tieto dve aplikácie budú podľa vášho vkusu vyberať hornú a dolnú časť. Ak sa potom vrátite domov (čo urobíte klepnutím na strednú bodku v dolnej časti obrazovky), môžete do skupiny presunúť tretiu alebo štvrtú aplikáciu, aby ste ich všetky mohli použiť naraz. Môžete tiež nastaviť rozloženie tak, aby iba jedna aplikácia zaberala väčšinu obrazovky pomocou kariet a prepínala tak na ostatné aplikácie, ktoré používate pozdĺž hornej časti.

Vzhľad funkcií multitaskingu sa mi veľmi páči, aj keď osobne považujem myšlienku posúvania všetkých mojich aplikácií v zozname za trochu podmanivú. Možno v budúcnosti bude Fuchsia podporovať vlastné spúšťače, ako je Android. Človeče, už sa cítim nostalgický pre Android!

Človeče, už sa cítim nostalgický pre Android!

Ak však nainštalujete program Fuchsia na pracovnú plochu, budete používať mierne odlišné používateľské rozhranie známe ako „Capybara“. O tomto operačnom systéme je známe menej, ale toto je ďalší príklad rozšíriteľnosti systému Fuchsia. Myšlienka je (pravdepodobne), že to bude fungovať trochu ako funkcia Continuum v systéme Windows, takže používateľské rozhranie sa prepne v závislosti od veľkosti obrazovky, na ktorej je spustený operačný systém. Program Capybara je navrhnutý pre klávesnicu a myš a vyzerá podobne ako Chrome OS s panelom úloh, akčným tlačidlom a možnosťami v rohu. Zdá sa, že aplikácie sa budú spúšťať v otvoriteľných oknách.

Na obrázku vyššie si môžete pozrieť, ako môže vyzerať používateľské rozhranie Capybara UI, ktoré vytvoril 13-ročný nadšenec a zázrak Noah Cain. Nezabúdajte však, že je to špekulatívne, veľmi základné a s veľkou pravdepodobnosťou sa zmení ako vývoj

tále viac ľudí, vrátane mňa, urfuje po ieti pomocou VPN. lužby ako VPNecure robia vaše prehliadanie oveľa viac bezpečné a anonymné....

Má jedinečný dizajn. Rovnako ako mnoho 360 kamier a polieha na rukoväť pištole a šošovky ú pri držaní nad rukou. Šošovky ú na protiľahlých tranách fotoapará...

Uistite Sa, Že Sa Pozeráte