Recenzia Vivo Z1 Pro: Je tento telefón Vivo najlepšie vyzerajúcim stredným strážcom v Indii?

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 27 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Vivo Z1 Pro: Je tento telefón Vivo najlepšie vyzerajúcim stredným strážcom v Indii? - Správy
Recenzia Vivo Z1 Pro: Je tento telefón Vivo najlepšie vyzerajúcim stredným strážcom v Indii? - Správy

Obsah


dizajn

  • Displej dierovacieho otvoru
  • Polykarbonátový build
  • 162,4 x 77,3 x 8,9 mm
  • 201G

Vivo Z1 Pro prelomí formu a predstavuje dizajn, ktorý predstavuje prvky z telefónov s oveľa vyššou cenou. Začnime prednou časťou telefónu. Po uvedení modelu Samsung Galaxy M40 je teraz Vivo Z1 Pro najdostupnejším zariadením na zabalenie dizajnu do dier. Dierovaná predná časť Vivo Z1 Pro rozhodne pomôže, aby vyzerala sviežo medzi morom chytrých telefónov s výrezom.

Strany Vivo Z1 Pro sa vybiehajú. Pridáva sa k rámčekom okolo displeja a spôsobuje, že sa telefón bude cítiť objemnejší. Telefón sa drží v ruke celkom dobre a je ľahké osloviť všetky tlačidlá, ale kvalita tlačidiel zostáva veľa požadovaná.Ovládač hlasitosti, tlačidlo napájania a vyhradené tlačidlo pomocníka Google vykazujú výrazné kolísanie, čo nie je nikdy dobré znamenie.


Pozdĺž spodného okraja budete pozorovať nabíjací port micro-USB. Toto je, jednoducho povedané, celkom zlý pohľad na Vivo. Zariadenie, ktoré sa zameriava na to najlepšie, by nemalo zabaliť taký zastaralý port. Ak je pri rozhodovaní o kúpe kľúčovým kritériom konektor pre slúchadlá, budete radi, že viete, že model Vivo Z1 Pro naďalej športuje.

Zadná časť telefónu je miesto, kde sa veci stávajú ešte zaujímavejšie. Dizajn založený na prechode je dnes už desiatkou, ale výber farieb spoločnosti Vivo pomáha telefónu zanechať stopy po sebe. Sfarbenie s názvom „Sonic Blue“ sa mení z morskej zelenej na bohatú kobaltovú modrú a dodáva telefónu vzhľad podobný šperku. Ultra lesklý chrbát je samozrejme magnet na odtlačky prstov, takže budete chcieť použiť priložené puzdro.


Keď už hovoríme o odtlačkoch prstov, kapacitná čítačka odtlačkov prstov namontovaná vzadu je dosť dobrá. Zistil som, že je rýchly a spoľahlivý počas môjho týždňa používania.

Vivo Z1 Pro nie je vôbec najpohodlnejším telefónom na prenášanie. Trochu príliš veľký a príliš ťažký model Vivo Z1 Pro nie je tak ergonomický ako konkurenčné telefóny ako Redmi Note 7 Pro alebo Samsung Galaxy M30.

zobraziť

  • 6,53-palcový IPS LCD
  • Full HD + (~ 395 ppi)
  • Punch-jamkové
  • Pomer strán 19,5: 9

Displej na zariadení Vivo Z1 Pro je trochu zmiešaná taška. Pokiaľ ide o ostrosť a čitateľnosť, nie je na čo sťažovať. Displej sa však javí ako trochu vypraný. Nenasýtený vzhľad ešte viac zapôsobí na pamätanie nádherný panel AMOLED na Galaxy M30 a rovnako dobrý panel IPS LCD na modeli Redmi Note 7 Pro.

Všimol som si modiku farebného posunu v extrémnych uhloch, ale nie dosť na to, aby som túto skúsenosť významne znížil. Viditeľnosť vonku je dostatočne dobrá a nikdy nebolo bezproblémové prezerať si telefón, a to ani na slnečnom svetle. Presnosť farieb zanecháva veľa želaného efektu as maximálnym jasom okolo 400 nits je zďaleka najlepším displejom vo svojej triede.

Veľkým bodom rozhovoru je dierovačka v ľavom hornom rohu. Osobne nie som veľkým fanúšikom tohto štýlu výrezu displeja, ale pri umiestnení vedľa zárezov na odtrhnutie sa prejavuje trochu viac nenápadne. Ak vám nezáleží na automaticky otváranom fotoaparáte, toto je vaša ďalšia najlepšia stávka a Vivo Z1 Pro ho prináša do úplne nového cenového bodu.

výkon

  • Snapdragon 712
  • 2 x 2,3 GHz Kryo 360 Gold
  • 6 x 1,7 GHz Kryo 360 strieborná
  • Adreno 616
  • 4/6 GB RAM
  • 64/128 GB ROM
  • rozšírenie microSD

Vivo Z1 Pro je prvým telefónom v Indii, ktorý prevádzkuje chipset Snapdragon 712. Malá aktualizácia oproti modelu Snapdragon 710 tvrdí, že pri vyššej špičkovej rýchlosti hodín dochádza k miernemu zvýšeniu výkonu. Balenie rovnakej grafickej jednotky ako model Snapdragon 710 by ste tu nemali očakávať veľa zvýšenia výkonu. Samozrejme, stále je to primerane výkonná sada čipov, ktorá dokáže spustiť takmer všetko, na čo zahodíte.

Hardvér je dobre prepojený so softvérom, čo vedie k hladkému zážitku z masla.

Vivo odvedie dosť dobrú prácu pri spájaní softvéru s hardvérom. Celý zážitok z používania sa javí ako hladký máslo. Všeobecná každodenná použiteľnosť je dosť dobrá a pre väčšinu používateľov, ktorí trávia čas v prehliadači alebo pomocou aplikácií sociálnych médií, nebude na čo sťažovať.

Strávili sme nejaký čas hraním populárnych hier ako PUBG na Vivo Z1 Pro a výsledky boli v súlade s našimi očakávaniami. Pri nastavení grafiky na HD je hra pomerne plynulá. Nie je to úplne bez poklesov snímok alebo textových okien, ale hranie je v tejto kategórii zariadení asi také dobré, ako sa to dá. Navyše som si nevšimol, že sa telefón značne zahrieva.


batérie

  • 5,000mAh
  • 18 W Rýchle nabíjanie

Životnosť batérie je dosť dobrá, pretože obsahuje obrovskú 5 000 mAh batériu a pomerne skromný procesor strednej triedy. Trochu ma prekvapilo, keď som si všimol, že činnosti ako prehliadanie webu si vyžiadali väčšie poplatky, než som si myslel. Pri testovaní batérií sa telefón nekúpal oveľa lepšie ako Redmi Note 7S, telefón s výrazne menšou batériou.

Bez ohľadu na to bude telefón trvať celý deň používania a potom niektoré. Pri kombinovanom používaní som pozoroval šesť až sedem hodín premietania na obrazovke. Keď je čas nabiť telefón, podporuje Vivo Z1 Pro rýchle nabíjanie. Nabíjanie batérie od začiatku trvalo len asi 138 minút, čo je celkom slušný čas.

softvér

  • Android Pie
  • Funtouch OS
  • Významné bloatware

Softvér na Vivo Z1 Pro je miestom, kde sa veci začínajú komplikovať. Áno, na telefóne je spustený systém Android 9 Pie, ale na vrchu je mimoriadne odolná pokožka systému Funtouch OS. Jednoducho povedané, celá používateľská skúsenosť je úplne odlišná od toho, ako k nemu pristupuje produkt Android. Ak prichádzate z iného spúšťača smartfónov, môžete tu čeliť značnej krivke učenia.


Vychádzajúc z úvodnej obrazovky, nie je k dispozícii žiadna zásuvka na aplikáciu. Všetky ikony sú vyhodené na domácej obrazovke spolu s obmedzeným počtom možností na prispôsobenie prostredia. Možnosť prepnúť rozloženie ikon na hustejšiu mriežku je skrytá hlboko pod nastaveniami. V ľavom hornom paneli si všimnete podokno miniaplikácií pre rýchle odkazy a inteligentného asistenta Jovi Vivo.


Pre mňa bolo najviac polarizačným bitom to, ako sa Vivo rozhodol rozdeliť panel rýchlych prepínaní a oznámení. Prístup k prvému je možný posunutím nahor z dolnej časti displeja. Medzitým sa na paneli s upozorneniami nachádza skratka pre Jovi, skener QR a vyhľadávací panel na prehľadávanie aplikácií v telefóne.

Samotné množstvo bloatware v telefóne je obzvlášť odkladacie. Od aplikácií tretích strán, ako je PhonePe, po redundantné aplikácie, ako je vlastný e-mailový klient spoločnosti Vivo, nezanecháva najlepší prvý dojem. Nepomáha to určite, že mnohé z nich nemožno odinštalovať.

Medzi všetkými nafúknutými môžete nájsť niekoľko inteligentných skrytých doplnkov.

Na druhej strane existuje aj niekoľko inteligentných doplnkov. Ide napríklad o „režim motocykla“, ktorý môže odmietnuť všetky prichádzajúce hovory alebo automaticky odpovedať pomocou. Podobne nájdete v nastaveniach režim jednej ruky. Ako už názov napovedá, umožňuje vám zmenšiť viditeľnú veľkosť na veľkosť, ktorá uľahčuje použitie jednou rukou.

fotoaparát

  • Zadná kamera:
    • Clona 16 MP f / 1,8
    • 8 MP, f / 2,2 16 mm ultraširoký
    • Snímač hĺbky 2MP
  • Predná kamera s rozlíšením 32 MP, f / 2,0
  • 4K 60FPS video
  • Žiadny EIS

Medzi tromi fotoaparátmi smerujúcimi dozadu a snímačom smerujúcim dopredu s vysokým rozlíšením by ste očakávali, že Vivo Z1 Pro bude šelmou kamery. Bohužiaľ, skutočné výsledky sú trochu zmiešané a nie celkom najlepšie vo svojej triede.

Začnime so štandardnou vonkajšou scénou, na ktorej by mal vynikať takmer akýkoľvek moderný telefón. Vyladenie farieb na zariadení Vivo Z1 Pro sa vyznačuje na chladnejšej strane, pričom scéna sa javí byť príliš drsná. Okolo hrán sa tiež vyskytuje výrazné nadmerné zaostrovanie a vykukovanie pixelov ukazuje, že v listoch je strata detailov.

Režim HDR na zariadení Vivo Z1 Pro je do určitej miery efektívny, ale obrázky vyzerajú inak ako prirodzene. Neprirodzené rozjasnenie predmetu v popredí spojené s vynúteným saturačným zosilnením v pozadí vytvára nevšedný záber.

Vivo Z1 Pro širokouhlý Vivo Z1 Pro širokouhlý

Širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 8 MP dodáva zariadeniu veľa všestrannosti a určite sa hodí, keď sa snaží zachytiť veľké budovy, krajinu alebo len veľkú skupinu ľudí.

Aj keď je režim krásy úplne otočený, zdá sa, že pri snímaní s fotoaparátom smerujúcim dopredu čelí určité vyhladenie. Obrázky majú miernu podporu saturácie a vyzerajú pripravené ísť hore na sociálnych médiách, čo by vás mohlo zaujímať, ak ste na fotografovaní selfies veľký. Podobne ako pri videách s rozlíšením 4 000 boli zábery celkom pozoruhodné a viditeľné nadmerné zaostrenie. Nedostatok elektronickej stabilizácie znamená, že budete musieť tvrdo pracovať, aby ste obmedzili otrasy fotoaparátu.

audio

Vybavený konektorom pre slúchadlá, Vivo Z1 Pro je dosť dobrá voľba, ak počúvate veľa hudby. Testovali sme výstup cez káblové slúchadlá a zistili sme, že reprodukcia hudby má neutrálny zvukový podpis.

Reproduktor, ktorý prepúšťa smerom nadol, je dosť hlasný, ale pri vysokých hlasitostiach môže prasknúť len trochu. Pokiaľ ide o kvalitu zvuku, neočakávajte veľa, ale ak budete volať veľa reproduktorov, bude Vivo Z1 Pro slúžiť v štipke.

Špecifikácie

hodnota

  • Vivo Z1 Pro: 4 GB RAM, 64 GB ROM - 14 999 rupií (~ 215 $)
  • Vivo Z1 Pro: 6 GB RAM, 64 GB ROM - 16 999 rupií (~ 245 $)
  • Vivo Z1 Pro: 6 GB RAM, 128 GB ROM - 17 999 rupií (~ 257 USD)

Tu niet pochýb o hodnote. Hardvér je z veľkej časti tak dobrý, ako sa dá. Vivo Z1 Pro je dostatočne nabitý na to, aby uspokojil všetkých hráčov v rozpočte. Kamera zanecháva trošku žiaduce, a to je jedna z oblastí, kde Redmi Note 7 Pro tiahne dopredu skoky a hranice. Ak však chcete niečo viac univerzálne, dokazuje sa, že širokouhlá kamera na Z1 Pro je lepšou voľbou.

Podobne je situácia v softvéri Redmi Note 7 Pro a Vivo Z1 Pro komplikovaná. Zatiaľ čo Z1 Pro tlačí do krku veľa predinštalovaných aplikácií, Redmi Note 7 Pro je ovplyvnená reklamami cez rozhranie. Nie je tu žiadna výhra a používatelia si jednoducho budú musieť zvoliť svoj jed. Medzitým sa Realme 3 Pro prezentuje ako ďalšia možnosť s dobrým výkonom a čistejším softvérom.

Recenzia Vivo Z1 Pro: Verdikt

Vivo Z1 Pro je veľmi dobrá snaha značky osloviť publikum iba online. Medzi pekným dizajnom, univerzálnym fotoaparátom a väčšou batériou je tu dosť, aby ste mohli telefón odporučiť ako kompetentného stredného strážcu.

Softvérová škrupina, nabíjací port Micro-USB a kvalita displeja ma príliš nepresvedčili, ale keď sa pozriete okolo neho, jedná sa o smartphone, ktorý sa dokáže dobre uchytiť proti programom Redmi Note 7 Pro a Realme. 3 Pro. Ak sa chystáte na trh s novým telefónom strednej triedy, Vivo Z1 Pro určite stojí za to sa na druhý pohľad pozrieť.

za každý kvelý produkt je vynikajúci produktový manažér. Nie je divu, že poločnoti v mnohých odvetviach ú platiť dobré peniaze nájť a udržať ľudí t&#...

Veľa martfónov Androidom podporuje niektoré typy funkcií na odomknutie tváre, ale bohužiaľ nie všetky z nich ú všetky bezpečné. Telefóny, ktoré a poliehajú...

Zaujímavý