Recenzia Vivo S1: Dobrý vzhľad nestačí na uloženie tohto telefónu

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 27 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Vivo S1: Dobrý vzhľad nestačí na uloženie tohto telefónu - Správy
Recenzia Vivo S1: Dobrý vzhľad nestačí na uloženie tohto telefónu - Správy

Obsah


Predná strana telefónu je obvyklá, s veľkým displejom a zárezom na vode slúži ako kľúčové vizuálne prvky. Rámy po stranách sú dosť malé, ale brada sa odchyľuje od inak nepoškodenej fasády. Gorilla Glass je pomerne bežné, rovnako ako sklo Dragontrail od spoločnosti Asahi, ale toto je prvýkrát, keď počúvame ochranné sklo Schott Xensation 3D. V čase, keď som s telefónom, sa zdalo, že sklo dobre odoláva mikro-oderom a poškriabaniu, ale ešte sa uvidí, ako dobre zvláda dlhodobé používanie.

Prispôsobenie a povrchová úprava nie sú celkom špičkové a v objemovom kolíske som si všimol výrazné kolísanie. Tlačidlo napájania, na druhej strane, malo dostatočné dávanie. Pozdĺž dolného okraja je konektor pre slúchadlá, mriežka pre reproduktory a port microUSB (ugh). Vyhradený kľúč Asistenta Google je prekvapujúci, ale vítaný doplnok. K dispozícii je tiež trojitý slot, ktorý vám umožní umiestniť dve karty SIM a kartu microSD. Telefón používa skener odtlačkov prstov na displeji, ktorý bol vo všeobecnosti rýchly a spoľahlivý.


Zadná časť telefónu je miesto, kde je dizajn trochu zaujímavejší. Máme u nás variant Skyline Blue a mliečno modrá a fialová povrchová úprava vyzerá dosť dobre. Určite vyniká medzi morom agresívnych modrých a červených.

Bohužiaľ, celá konštrukcia je plastová a ukazuje sa. Telefón prichádza ako postavený na náklady. Od lesklého, náchylného na odtlačky prstov späť po polykarbonátový stredný rám vyzerá celá konštrukcia trochu lacnejšie. Čo sa týka prémiového smartfónu strednej triedy, nie je to celkom najlepší vzhľad. Vďaka súťaži, ktorá zintenzívnila svoju hru, pokiaľ ide o materiály a povrchovú úpravu, Vivo S1 určite nie je schopný vyrovnať sa. Vďaka polohovaniu v strednom rozsahu nemá telefón žiadne hodnotenie IP. Modul Vivo S1 netvrdí, že má povlak p2i, čo znamená, že pri používaní telefónu okolo vody by ste mali byť obzvlášť opatrní.


zobraziť

  • 6,38-palcový Super AMOLED
  • Full HD +
  • 19.5:9

Vivo S1 obsahuje jemný displej, ktorý dieruje nad jeho hmotnosť. Obrazovka vyzerá skvele a ponúka vynikajúce úrovne nasýtenia. Rozlíšenie nenaruší novú pôdu, ale na displeji s veľkosťou 6,38 palca je úplne dostačujúce. Text a obrázky vyzerajú ostro.

Predvolený režim má veľmi výrazný modrý odtieň a obsah vyzerá podľa môjho výberu príliš cool. Prepnite na podivne pomenovaný normálny režim a hrany farebnej teploty smerom k presnosti. Maximálny jas, vyše 400 nits, je dostatočný na vonkajšie použitie a telefón je naďalej viditeľný na jasnom slnečnom svetle.

Ochranný kryt z tvrdého plastu sa zachytí na špičkách prstov a dá sa ťažko odstrániť.

Spoločnosť Vivo má na S1 nainštalovaný tvrdý plastový chránič obrazovky, ale ostré hrany na ňom majú tendenciu zachytávať sa na vašich prstoch, keď prejdete prstom po obrazovke. Pomerne hrubý chránič obrazovky je pevne prilepený k displeju a jeho odstránenie je frustrujúcim cvičením.

výkon

  • Helio P65
  • 2 x 2,0 GHz Cortex A75, 6 x 1,7 GHz Cortex A55
  • GPU Mali G52
  • Vstavaný ukladací priestor 128 GB

Model Vivo S1, ktorý bol nedávno oznámeným procesorom Helio P65, je jedným z prvých, ktorý prevádzkuje najnovší kremík MediaTek. Bolo by ťažké volať čipovú sadu ako upgrade na Helio P60. Je to ... iné ... pre nedostatok lepších slov. Na rozdiel od Helio P60, ktoré vyvážilo výkon medzi jadrami Cortex A73 a Cortex A53, spája Helio P65 dve jadrá Cortex A75 so šiestimi jadrami Cortex A55. Najväčší rozdiel tu spočíva v tom, že výkon s viacerými vláknami je trochu downgrade. GPU sa znížil z Mali G72 na Mali G52. Telefón získava určité vylepšenia v oddelení NPU, ktoré by mohlo mať určité dôsledky pre aplikácie založené na AI, ale celkovo to nie je celkom skok o výkon oproti predchádzajúcej generácii procesorov MediaTek.

Vynikajúce softvérové ​​optimalizácie spoločnosti Vivo prechádzajú dlhú cestu a zabezpečujú hladký chod obsluhy. Funtouch OS napriek svojim osobitostiam funguje na hardvéri celkom dobre. Pre všeobecné použitie je Vivo S1 dostatočne nabitý, aby uspokojil väčšinu používateľov. Všimol som si, že spustenie vysoko náročných aplikácií a hier, ako je PUBG, v porovnaní s hardvérom s podobnou cenou, ako je napríklad Redmi Note 7 Pro, trvalo asi sekundu. Raz v hre však nebol rozdiel vo výkonnosti príliš znateľný.


Aj keď môže byť hardvér v dnešnej dobe funkčný, Vivo S1 neuspokojuje taký strach, ktorý by z neho urobil budúci dôkaz. Toto má kľúčový význam v segmente strednej triedy, kde sú používatelia ochotní držať telefóny dlhšie časové obdobie.

batérie

  • 4 500 mAh batéria
  • 18 W rýchle nabíjanie

Medzi 4 500 mAh batériou a podporou rýchleho nabíjania je životnosť batérie jednou z oblastí, kde vyniká Vivo S1. Správa napájania je veľmi dobrá a ak nie ste veľmi ťažký používateľ, telefón môže za poplatok dva dni bez poplatkov. Pred zapojením sa mi podarilo takmer 6 hodín času na obrazovke. To nie je také dobré ako Redmi Note 7 Pro, ktorý sa síce s menšou batériou podarilo trochu lepšie, ale pre väčšinu používateľov by to malo stačiť.

Vivo S1 je dodávaný s rýchlou nabíjačkou pre rýchle doplnenie veľkej batérie.

Telefón podporuje technológiu rýchleho nabíjania s dvoma motormi Vivo a súčasťou balenia je rýchla nabíjačka. Úplné nabitie od nuly trvá asi 138 minút, čo je pomerne veľké vzhľadom na veľkú veľkosť batérie. Keby teraz len spoločnosť Vivo poponáhľala a prijala štandard USB-C na všetkých svojich zariadeniach. Telefón tiež nepodporuje bezdrôtové nabíjanie, ale v tejto cenovej relácii ste to skutočne neočakávali?

softvér

  • Funtouch OS 9
  • Android 9 Pie

Softvér je miestom, kde sa veci Vivo S1 trochu hodia. Zatiaľ čo operačný systém Funtouch, ktorý je založený na systéme Android Pie, funguje dobre na hardvéri, nie je ani zďaleka na sklade. Rozhranie porušuje štandardné konvencie používateľského rozhrania pre Android a kladie vlastné otáčky na štandardné funkcie, ako sú oznámenia a prepínače rýchleho prístupu.

Najmä tieto dve časti boli rozdelené do samostatných častí obrazovky. Teraz musíte prejsť prstom po obrazovke nahor, aby ste sa dostali do tably odkazov, ktorá obsahuje odkazy na Mapy Google, YouTube a ďalšie. Môžete tiež prejsť na posledné aplikácie. Po klepnutí na tlačidlo multitasking sa otvorí ponuka plnohodnotného multitaskingu s odkazmi na zobrazenie rozdelenej obrazovky a na uzamknutie aplikácie v pamäti.


Medzi ďalšie významné zmeny patrí stránka miniaplikácií úplne vľavo a bez možnosti zásuviek aplikácií. Vstavané sú rozsiahle možnosti prispôsobenia, vrátane možnosti úpravy veľkosti mriežky, gest a stále zobrazovaného displeja. Množstvo animácií a predinštalovaných aplikácií spoločnosti Vivo môže byť trochu odrádzajúce. Medzi App Store, Themes store, Game Center, Kids mode a Cloud sharing app som počítal viac ako 20 predinštalovaných aplikácií. Rozhodne to nie je najlepšia skúsenosť.

fotoaparát

  • Primárny senzor: 16MP, F/ 1,78, Sony IMX499
  • Ultraširoký senzor: 8MP, F/2,2, 120-stupeň FoV
  • Hĺbkový snímač: 2MP, F/2.4
  • Predná kamera: 32 MP

Na papieri dodáva Vivo S1 balík pevných fotoaparátov s primárnymi, ultraširokými a hĺbkovými snímačmi. Spracovanie obrazu však ponecháva veľa želania. Keďže smartfóny strednej triedy neustále smerujú k špičkovým zobrazovacím schopnostiam, Vivo S1 je rozhodne slabým hráčom. Ruky nadol, Vivo S1 má jednu z najslabších kamier, s ktorými som sa stretol v tomto roku.

Nie je zapnutá HDR HDR

Na snímkach snímaných z primárneho snímača je zreteľný nedostatok dynamického rozsahu. Vyladenie fotoaparátu naráža sýtosť drasticky a obrázky sú vo všeobecnosti mäkké na detaily. Tam je viditeľné oneskorenie uzávierky do tej miery, že bude pre vás ťažké získať ostrý obraz na prvý pokus. Zapnutie HDR má za následok halo v okolí objektov a prílišný pokus o zvýšenie dynamického rozsahu. Konečné výsledky sú neprirodzené.

Široký uhol - bez HDR Široký uhol - HDR

Zobrazovanie pri slabom osvetlení je tiež zlé, s obmedzenými detailami a značným množstvom šumu. Predná kamera je veľkým predajným miestom pre hardvér spoločnosti Vivo a snímač 32MP je nahý pokus o predanie selfie kamery. Kvalita obrázkov sa, žiaľ, opäť zhoršuje v dôsledku nadmerného spracovania po spracovaní. Aj keď sú obrázky jasné a dobre nasýtené, majú tendenciu osvetľovať detaily. Režim Bokeh vytvára snímky s priemerným vzhľadom a nedokonalú detekciu hrán.

Určite nemôžete zaviniť aplikáciu fotoaparátu kvôli chýbajúcim funkciám. Uvádzame tu takmer všetky možnosti, ktoré by ste mohli potrebovať. Výzva spočíva v tom, že hraničí s preťažením prvkov. Samotný počet volieb môže zmiasť priemerného používateľa smartfónov a veľa vedľajších funkcií by sa dalo ľahko skryť v podponuke.

Kvalita videa tiež nie je skvelá, pretože telefón sa natáča na záberoch vo vysokom rozlíšení Full HD. Na palube nie je stabilizácia videa.

audio

Vivo S1 sa darilo v našich zvukových testoch. Konektor pre slúchadlá produkoval hlasný a neutrálny zvuk. Spraví väčšinu bežných slúchadiel v poriadku. V tomto balení nájdete základné slúchadlá, ktoré vám pomôžu začať, ale urobíte to dobre, keď sa budete venovať lepšiemu páru.

Jediný reproduktor pozdĺž spodného okraja sa ozve hlasno, ale kvalita zvuku zostáva trochu požadovaná. Nechcel by som ho používať na počúvanie hudby, ale bude to v poriadku iba pre hovory alebo budíky.

technické údaje

Hodnota za peniaze

  • Vivo S1: 4 GB RAM, 128 GB ROM - 17 999 rupií (~ 255 $)
  • Vivo S1: 6 GB RAM, 128 GB ROM - 19 999 rupií (~ 283 USD)

Cena modelu Vivo S1 je 17 999 rupií (~ 255 USD), kde ide proti populárnym telefónom, ako sú Redmi Note 7 Pro a Realme X. Obidve zariadenia sa osvedčili ako výkonní umelci, ktorí dodávajú na väčšine frontov.

Ďalej je tu ponuka produktov spoločnosti Samsung, ako sú Galaxy M30 a M40, ktoré prinášajú fantastické displeje, dobrú výdrž batérie a dobre optimalizovanú používateľskú skúsenosť za dostupnú cenu.

Vlastný Z1 Pro od spoločnosti Vivo sa v skutočnosti javí ako lepší balík, ktorý vytvára veľkú rovnováhu medzi estetikou a všeobecnou použiteľnosťou.

Vivo S1, napriek tomu, že dodáva dizajn a všeobecný výkon, má príliš veľa problémov na to, aby bol jednoznačne víťazom konkurencie.

Recenzia Vivo S1: Verdikt

O telefóne Vivo S1 sa veľa páči, ale telefón je väčší ako súčet jeho častí. Hardvér chýba jemnosť a kvalita materiálov je jednoznačným znížením kvality prémiových sklenených a hliníkových sendvičov, ktoré vidíme v tomto cenovom rozpätí.

Nedá sa vylúčiť ani zlá kvalita fotoaparátu. Pridajte k tomu silne prispôsobenú zostavu softvéru a pozeráme sa na telefón, ktorý v prémiovej konkurencii jednoducho nevystúpi. Dal by som tomu tvrdú prihrávku.

tále viac ľudí, vrátane mňa, urfuje po ieti pomocou VPN. lužby ako VPNecure robia vaše prehliadanie oveľa viac bezpečné a anonymné....

Má jedinečný dizajn. Rovnako ako mnoho 360 kamier a polieha na rukoväť pištole a šošovky ú pri držaní nad rukou. Šošovky ú na protiľahlých tranách fotoapará...

Náš Výber