Android P sa dodáva s úplne novou funkciou zosilňovača zvuku

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 21 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Android P sa dodáva s úplne novou funkciou zosilňovača zvuku - Správy
Android P sa dodáva s úplne novou funkciou zosilňovača zvuku - Správy

Obsah


Aktualizácia 24. júla 2019 (12:00 EST): Aplikácia Sound Amplifier od spoločnosti Google, ktorá bola pôvodne oznámená v aplikácii Google I / O 2018, je teraz k dispozícii pre zariadenia s Androidom so systémom Android 6.0 Marshmallow a vyšším.

Ako už názov napovedá, zosilňovač zvuku filtruje, rozširuje a zosilňuje určité zvuky prostredia, napríklad zvuky ľudí a televízorov. Aplikácia roztriedi, čo považuje za dôležité, a odfiltruje šum v pozadí, aby zosilnený zvuk vynikol viac. Môžete dokonca upraviť zvuk pre každé z uší.

Zosilňovač zvuku je k dispozícii v Obchode Play na nižšie uvedenom odkaze.

Pôvodný článok, 11. mája 2018 (12:52 EST): Keynote Google I / O sa už môže javiť ako vzdialená pamäť, to však neznamená, že by sa nemalo vykopať málo šperkov. Na doslovne poslednej relácii dňa Google predstavil podrobnosti o zvukovom zosilňovači a jeho novom dynamickom spracovateľskom efekte, ktoré smerujú k systému Android P.


Nové funkcie ponúkajú množstvo flexibilných možností na dosiahnutie vynikajúceho zvuku v reálnom čase. Nehovoríme tu iba o funkciách štandardného zosilnenia basov alebo stereofónneho zosilnenia. Spoločnosť Google plánuje, aby sa tento nový zvukový rámec použil na všetko od potlačenia šumu mikrofónu až po vyrovnanie hlasitosti filmu, ktorý pozeráte neskoro v noci.

Efekt dynamiky spracovania sa pečie na AOSP s Androidom P a bude k dispozícii výrobcom OEM aj vývojárom aplikácií. To znamená, že každá značka smartfónu má úžitok, aj keď je tiež možné, že niektorí výrobcovia môžu aspoň v časti svojho dizajnu uprednostňovať použitie zvukových signálov iných výrobcov alebo interných výrobcov.

Bližší pohľad na architektúru

Efekt spracovania dynamiky je pre každý zvukový kanál rozdelený do štyroch stupňov a rámec podporuje stereofónny zvuk a priestorový zvuk 5.1. Na vstupe je vysoko flexibilný pred-EQ, ktorý umožňuje vývojárovi nakonfigurovať počet aj šírku pásiem. Táto fáza filtrovania sa s najväčšou pravdepodobnosťou použije v spojení s mikrofónom na prípravu na ďalšiu fázu.


Druhou fázou je viacpásmový kompresor / expandér. Kompresor plynule redukuje hlasitosť pre hlasnejšie zvuky, zatiaľ čo expandér robí spätný chod a zvyšuje amplitúdu tichých zvukov. Pretože ide o viacpásmový systém, rôzne frekvencie sa môžu komprimovať alebo rozšíriť o rôzne množstvá, čo z neho robí veľmi užitočný nástroj na potlačenie šumu a pozadia.

Po tejto fáze nasleduje program Post-EQ určený na jemné doladenie výstupného signálu. Funguje to rovnako ako pred EQ, čo vývojárom poskytuje plnú kontrolu nad filtrami. Nakoniec je tu obmedzovač jedného pásma, ktorý je navrhnutý na potlačenie hlasných zvukov alebo iných zvukov a na ochranu výstupného reproduktora alebo slúchadiel. Obmedzovač v každom kanáli sa môže pridať do skupiny tak, aby skupina obmedzila svoje výstupy o rovnaké množstvo, pričom zachováva obraz stereofónneho alebo priestorového zvuku.

Na čo sa bude používať?

Keďže je k dispozícii viac ako 100 rôznych možností, tieto nastavenia sa používateľovi nedajú sprístupniť. Namiesto toho bude záležitosťou vývojárov aplikácií, aby ich implementovali ako konkrétne funkcie do svojho vlastného softvéru a vystavili užívateľovi obmedzenejšie kontroly a ovládania zdravého rozumu.

Na vstupno-výstupných stránkach spoločnosť Google predstavila novú funkciu prístupovej služby s názvom Zvukový zosilňovač, ktorá distribuuje 100+ dostupných parametrov z efektu dynamického spracovania na iba 2 posuvníky pre používateľa. Používajú sa na úpravu celkového objemu pomocou posúvača hlasitosti, potom posúvač ladenia odfiltruje rôzne frekvencie pozadia. Konečný výsledok umožňuje užívateľovi lepšie zachytiť hlas reproduktorov proti šumu v pozadí vo vopred zaznamenanom videu. Medzi ďalšie nastavenia patrí „aktívne počúvanie“ na odfiltrovanie hluku v pozadí v reálnom čase a ovládacie prvky pre mikrofón.

V aplikáciách môžu mať hudba aj video výhody z ďalších ovládacích prvkov. Najmä s videom by sa mohol implementovať televízny „polnočný režim“ na utíšenie celkovej hlasitosti, ale aby sa zabezpečilo, že reč je stále počuteľná. Maximálna hlasitosť a mastering boli tiež uvedené ako potenciálne použitia a aplikácie v reálnom čase využívajúce mikrofón alebo hlas budú určite mať úžitok z ovládacích prvkov EQ a potlačenia šumu.

Spoločnosť Google tiež očakáva, že výrobcovia využijú tento nový zvukový rámec na konfiguráciu a zlepšenie kvality zvuku svojho hardvéru. Potlačenie šumu mikrofónu a hovoru sa javí ako jasný kandidát. Ladenie reproduktorov je tiež dôležitým krokom v moderných smartfónoch a návrhári ho teraz budú môcť robiť priamo pomocou nástrojov v rámci AOSP, a nie pomocou nástrojov tretích strán. Rovnakú technológiu je možné použiť aj na ladenie slúchadiel.

Zabaliť

Po vylepšeniach zvuku Bluetooth s Androidom Oreo je dobré vidieť, ako sa k nám dostanú ďalšie zvukové funkcie pod kapotou, ktoré sa dostanú k nám so systémom Android P. Budeme musieť počkať a uvidíme, ako presne títo výrobcovia a vývojári aplikácií používajú tieto nové nástrojov, ale v blízkej budúcnosti budú musieť vyústiť do lepších zvukových zážitkov.

Vitajte v 290. vydaní! Tu ú hlavné titulky z minulého týždňa:Pokiaľ ide o vývoj oftvéru, Google ho zjavne hrá v blízkoti vety. poločnoť neotvára rozh...

Veľkým vtipálek o účaným dizajnom poločnoti Lenovo je kutočná farebná chéma. Keď otvoríte veko, zobrazí a vám zväčša čierna obrazovka a na každej...

Výber Editora