Sony WH-1000XM3 vs. Bose QC 35 II, ktoré by ste si mali kúpiť?

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 20 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Sony WH-1000XM3 vs. Bose QC 35 II, ktoré by ste si mali kúpiť? - Recenzia
Sony WH-1000XM3 vs. Bose QC 35 II, ktoré by ste si mali kúpiť? - Recenzia

Obsah


Ak nakupujete slúchadlá s aktívnym potlačením hluku (ANC), pravdepodobne narazíte na dve značky: Sony a Bose. Každá značka je názov domácnosti a sedí na vrchole zoznamu najlepších slúchadiel s potlačením hluku. Aj keď sú obaja objektívne silní výkonní hráči, existujú rozdiely v rozdieloch, ktoré sú pre mobilného používateľa dôležité. Dnes sa chystáme prelomiť tieto rozdiely a uvidíme, ako sa Sony WH-1000XM3 hromadí oproti slúchadlám Bose QC 35 II.

technické vybavenie

Slúchadlá Bose QC 35 II umožňujú používateľom premapovať tlačidlo „akcie“ na ľavom ušnom uchu, aby namiesto toho ovládali úrovne ANC.

Či už dochádzate po niekoľkých blokoch alebo po celej krajine, obe slúchadlá sú priateľské na cestovanie. Šálky na uši každej náhlavnej súpravy sa otáčajú a skladajú pre uloženie v príslušných puzdrách. Ak hľadáte najľahšiu náhlavnú súpravu s batohom, zvážte model QuietComfort 35 II. Sú ľahší a mnohí bojujú za svoje pohodlné vlastnosti. To znamená, SoundGuys Výkonný editor Chris Thomas preferuje model Sony WH-1000XM3, takže preferencie sa tu líšia.


Model Bose QC 35 II využíva na nabíjanie archaický vstup microUSB, zatiaľ čo Sony používa moderný vstup nabíjania USB-C. Ak máte telefón s Androidom a nechcete do kabelky preniesť viac typov káblov, vstup USB-C na plechovkách Sony môže byť príťažlivejší.

Obidve náhlavné súpravy majú navyše intuitívne ovládacie prvky na palube. Model Bose QC 35 II využíva fyzické tlačidlá a posúvač, zatiaľ čo model Sony WH-1000XM3 využíva ako kapacitný dotykový panel pravý držiak na uši. Pomocou gesta môžete preskočiť skladby, upraviť hlasitosť, získať prístup k hlasovému asistentovi alebo povoliť šum v pozadí, aby ste mohli viesť rýchlu konverzáciu bez odstránenia slúchadiel.

Spoločnosť Sony používa viac hardvéru zabezpečeného v budúcnosti ako starší model Bose QC 35 II.

Slúchadlá Sony a Bose s potlačením šumu umožňujú viac ako 24 hodín prehrávania na jedno nabitie. Obaja tiež podporujú úplnú integráciu služieb Google Assistant a Amazon Alexa. Pre skľúčenie používateľov iPhone nepodporuje ani integráciu Siri. Ak chcete, získajte nové AirPods alebo Beats Powerbeats Pro. To znamená, že obidve umožňujú prístup Siri cez multifunkčné tlačidlo (Bose) alebo držanie touchpadu (Sony).


Pre túto kategóriu nie je rozhodujúci víťaz, pokiaľ ide o osobné preferencie.

Výherca: draw.

Potlačenie hluku

Nemusí blokovať veľa šumu, ale Bose QC35 II odvádza dobrú prácu na dolnom konci (najdôležitejšie frekvencie).

Len pred niekoľkými rokmi mala spoločnosť Bose na trhu so slúchadlami ANC škrtenie, ale spoločnosť Sony sa posunula v cestu, aby sa stala dôstojným protivníkom.

Slúchadlá Quiet Comfort účinne tlmia hluky vo frekvenčnom spektre. Toto predstavenie je jedným z mnohých dôvodov, prečo ho milujú častí letci aj jazdci metra. Spoločnosť Sony však v tomto oddelení prevyšuje Bose, pretože WH-1000XM3 celkovo celkovo bojuje s oveľa väčším hlukom.

Sony WH-1000XM3 spôsobí, že sa svet rozplynie okolo vás.

Kým QC 35 II ruší viac zvuku pod značkou 100 Hz, slúchadlá Sony robia podstatne lepšiu prácu v boji proti hluku nad 100 Hz. To znamená, že rozhovory a šušťané papiere sú potešené viac spoločnosťou Sony ako Bose.

Ak je hlavnou prioritou zmiernenie hluku s nízkou rýchlosťou zvuku alebo vznetových motorov, Bose hraničí so Sony.

Výherca: Sony WH-1000XM3.

Kvalita zvuku

Sony WH-1000XM3 je vybavený dotykovým materiálom a vstupom nabíjania USB-C.

Ak ste navštívili SoundGuys, viete, že zvuk je objektívna aj subjektívna veda. Frekvenčný výstup niečoho je určite kvantifikovateľný, ale záleží aj na osobných preferenciách. Niektorí môžu dať prednosť zvuku s hlbokými basmi, zatiaľ čo iní prisahajú „plochou“ reakciou. Nech už dávate prednosť čomukoľvek, čo je pre vás to pravé.

Bose QC35 II má veľmi neutrálnu frekvenčnú charakteristiku, ktorá je skvelá pre drotárov.

Ak posudzujete kvalitu zvuku, pri ktorej náhlavnej súprave je najpresnejšia frekvenčná charakteristika, Bose tu vyhráva. Jeho slúchadlá hrubo preháňajú akýkoľvek rozsah tónov, čo uľahčuje EQ zvuk bez toho, aby došlo k harmonickému skresleniu. Nezabúdajte však, že podporujú iba SBC a AAC, čo by mohlo mať za následok kompresné artefakty s hlasnejšou hudbou. A čo viac, Android s AAC nehrá dobre, pretože ide o výkonný kodek, ktorý Android ešte nemá univerzálne spravovať. To znamená, že výkon AAC sa bude značne líšiť v závislosti od toho, ktorý smartphone používate. Je to dobrá voľba pre používateľov iPhone.

Frekvenčná odozva slúchadiel Sony bude bežným spotrebiteľom znieť viac.

Sony WH-1000XM3 zosilňuje basové tóny a tento jemný dôraz sa však nepreceňuje. Pretože veľa populárnych slúchadiel zdôrazňuje nízke tóny, dáva spoločnosti Sony lepší zvuk, ktorý je pre spotrebiteľa viac známy. Zvukový podpis môžete ekvalizovať pomocou aplikácie od spoločnosti Sony, ale tým pádom klesne streamovanie na SBC, čím sa podpora vysokej kvality kodeku zruší. Ak so zvukom nebudete hrať, získate ďalšiu výhodu podpory kodeku aptX, aptX HD a LDAC Bluetooth, čo znamená, že bude môcť podporovať streamovanie hudby vo vyššej kvalite. To je veľká výhoda oproti Bose's QC35 II.

Navyše, pár bezdrôtových slúchadiel je rovnako dobrá ako kvalita pripojenia. Je ťažké porozumieť tomu, pokiaľ ste s produktom nemali priamu skúsenosť, alebo ak ste si nenašli čas na prečítanie komplexných recenzií. Pokiaľ ide o technické parametre, podpora Bluetooth kodeku spoločnosti Bose je obmedzená na SBC a AAC. Na druhej strane, Sony podporuje päť kodekov: SBC, AAC, aptX, aptX HD a LDAC. Používatelia systému Android, ktorí oceňujú kvalitu zvuku, by sa mali držať spoločnosti Sony.

Výherca: Sony WH-1000X M3.

Kvalita mikrofónu

Sony WH-1000XM3 môžete spárovať s telefónom pomocou NFC spárovania; táto funkcia je tiež podporovaná QC 35 II.

Toto je najzrejmejšia kategória. Sony WH-1000XM3 má lepšie mikrofónové pole ako Bose QC 35 II. Tu je niekoľko rád, ako lepšie porozumieť grafom: čím je čiara bližšia k 0, tým lepšie. Grafy sa tiež obmedzili na hlasové pásmo, pretože sa zdá, že nebudete pravdepodobne používať mikrofóny na čokoľvek mimo telefónnych hovorov a príležitostných hlasových poznámok.

Je príliš zlé, že slúchadlá nadmerne využívajú dynamickú kompresiu na zachytenie tichých zvukov, pretože v opačnom prípade je mikrofón na zariadení Sone WH-1000XM3 hviezdny.

So slúchadlami Sony ANC sú hlasy minimálne upravené. Vokály sú prenášané zreteľne a mikrofón nemá problém s registráciou hlasov pre hlasité povely. Je to vynikajúci mikrofón pre kvalitu hlasu. Jedinou nevýhodou je, že zachytáva aj vonkajší hluk, ktorý môže rušiť, ak hovoríte z preplneného priestoru.

Bose QC35 II zvláda hlasové pásmo veľmi dobre, ale ak máte hlboký hlas, mohli by ste nájsť nejaké problémy s kvalitou hovoru.

Výkon Boseho necháva veľa šťastia. QuietComfort 35 II zápasí so zvukmi pod 200 Hz, kde leží hlasové registre mnohých ľudí alebo aspoň základné frekvencie ich hlasov. Hlasy s nízkym rozstupom sa počas hovoru prenášajú od polovice do štvrtiny ako hlasné, pretože tieto spodné tóny nie sú zdôrazňované na rovnakej úrovni ako zvuky nad 200 Hz.

Výherca: Sony WH-1000X M3.

Mali by ste kúpiť Sony WH-1000XM3 alebo Bose QC35 II?

Nie je tu zlá voľba. Rovnako ako u všetkého, aj každý pár slúchadiel má svoje klady a zápory. Aj keď obidva boli pôvodne predávané za 349 dolárov, je ľahké ich nájsť kedykoľvek v predaji. Od uverejnenia tohto článku sú náhlavné súpravy Sony k dispozícii za 50 dolárov, zatiaľ čo Bose QuietComfort 35 II je k dispozícii za 349 dolárov. Pre tých, ktorí zvažujú hru Bose, môže tento značný cenový rozdiel stačiť na to, aby vás ovplyvnil smerom k spoločnosti Sony.

Objektívne je jasným víťazom model Sony WH-1000XM3: podporuje kvalitnejšie kodeky Bluetooth, má lepšiu kvalitu mikrofónu a modernejší hardvér. Ak však požadujete dotykové ovládanie a neutrálnu frekvenčnú odozvu, Bose pre vás bude mať väčší zmysel. Ak ste trpezliví, mali by ste sa rozhodnúť počkať na slúchadlá Bose Noise Canceling Headphones 700, ktorých cieľom je vyriešiť niektoré problémy QC35 II. Ak chcete svoju investíciu dokázať v budúcnosti, a to vôľa získajte významnú finančnú investíciu, získajte Sony WH-1000XM3.

Aktualizácia, 2. apríla 2019 (14:39 PM ET):Ako je podrobne uvedené v naledujúcom rozvrhu, dne bol poledný deň poločenkej iete Google+ poločnoti Google, o ktorú a zauj...

poločnoť Google oficiálne putila voju aplikáciu Podcat pre Android už v júni 2018, ale používatelia počítačov v tom čae otali na výhrade. Našťatie to vyzerá, že polo...

Populárne Na Mieste