Recenzia Samsung Galaxy M20: Konečne dôveryhodná hrozba pre Xiaomi

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 15 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Samsung Galaxy M20: Konečne dôveryhodná hrozba pre Xiaomi - Správy
Recenzia Samsung Galaxy M20: Konečne dôveryhodná hrozba pre Xiaomi - Správy

Obsah


Nie je to však všetko zlé a naozaj sa mi páči umiestnenie skenera odtlačkov prstov, pretože to padá presne tam, kde sa môj ukazováček dotkne telefónu. Čítačka odtlačkov prstov je tiež mierne nadvihnutá, aby sa uľahčilo jej nájdenie.

Honor 10 Lite so zobrazovacím panelom LTPS má menšiu bradu.

Prevráťte telefón a uvidíte, kde sa vykonala väčšina práce. Galaxy M20 používa úplne nový displej „Infinity-V“, ktorý, ako ste si už teraz mysleli, má zárez tvaru V. Aj sprievodné rámy sú pomerne minimálne, aj keď by sme mali radšej menšiu bradu. Honor 10 Lite so zobrazovacím panelom LTPS to robí o niečo lepšie.

Na pravej strane je tlačidlo ovládača hlasitosti a vypínač, zatiaľ čo na ľavej strane nájdete podnos pre kartu SIM. Napriek veľkým rozmerom telefónu som sa mohol pohodlne natiahnuť k tlačidlám. Samsung priniesol spätnú väzbu na tlačidlá a majú len toľko dát, koľko dali.


Galaxy M20 používa port typu C, ktorý ho jednoznačne stavia pred konkurenčné zariadenia.

Na rozdiel od Galaxy M10 využíva M20 port USB-C pozdĺž spodného okraja na nabíjanie a prenos údajov. Zatiaľ čo konkurenčné zariadenia ako Redmi Note 6 a Honor 10 Lite naďalej využívajú staršie štandardy Micro-USB, je skvelé vidieť, ako spoločnosť Samsung tlačí na novší konektor. Nájdete tiež konektor pre slúchadlá. Ďalšou odchýlkou ​​od Galaxy M10 je mriežka reproduktora, ktorá je teraz umiestnená pozdĺž okraja telefónu. Telefón znie primerane hlasne a zreteľne a zvuk sa pri umiestnení na stôl nezoslabuje. Aj keď by ste zariadenie mohli stále držať v režime na šírku, môžete zakryť reproduktor.

Celkovo je Samsung Galaxy M20 zaujímavou kombináciou moderného dizajnu a niektorých z tradičnejších dizajnových prvkov Samsung. Odtlačky prstov, kvalita použitých plastov je veľmi dobrá a vzhľad telefónu je dosť robustný, aby prežil pád alebo dva.


Recenzia Samsung Galaxy M20: Displej

  • 6,3-palcový TFT displej
  • 2340 x 1080 pixelov
  • Waterdrop zárez
  • Sklenené drahokamy

Galaxy M20 používa veľký 6,3-palcový displej s pomerom strán 19,5: 9. Vyšší pomer vedie k tomu, aby sa telefón držal pohodlne. Rozlíšenie obrazovky je tu 2 320 x 1 080 pixlov a displej vyzerá úplne ostro. Aj keď zárez kvapky vody pomohol zväčšiť pomer obrazovky k telu o dosť, mám pocit, že spoločnosť Samsung by mohla urobiť niečo viac pre zníženie veľkosti brady, keď sa dostane do cesty skutočne pohlcujúcemu zážitku.


Napriek tomu, že je to panel TFT, displej je veľmi živý. Na strane presýtenia sa veľmi mierne mýli, ale farby bohaté na kontrast vyzerajú skvele na multimediálnu spotrebu. Keď už hovoríme o multimédiách, telefón podporuje Widevine L1, takže budete môcť streamovať obsah vo vysokom rozlíšení z Prime Video, Netflix a ďalších zdrojov. Panel zobrazuje veľmi nepatrný farebný posun v extrémnych uhloch, ale to nie je niečo, o čo by sa väčšina používateľov mala zaujímať. Úroveň čiernej farby na displeji je tiež veľmi pôsobivá.

Keď prejdeme na celkový jas obrazovky, panel Infinity V je dostatočne jasný aj vonku. Skúšal som telefón pod jasným zimným slnkom a napriek vysoko reflexnému panelu je obsah naďalej dobre viditeľný. Spoločnosť Samsung použila na telefóne sklo Asahi Dragontrail, ktoré by malo poskytnúť určité zdanie ochrany pred pádom. Aj keď zárez na telefóne nie je možné skryť pomocou nastavenia softvéru, je dosť malý na to, aby nebol nenápadný.

Čítať: Gorilla Glass vs Dragontrail Glass vs temperované sklo a ďalej

Recenzia Samsung Galaxy M20: Hardvér

  • Exynos 7904
  • 4 GB RAM / 64 GB ROM
  • slot microSD
  • Dual SIM

Samsung Galaxy M20 je poháňaný čipovou sadou Exynos 7904. Čipová sada, postavená na procese 14 nanometrov, používa kombináciu dvoch jadier Cortex A73 taktovaných na 1,8 GHz, spárovaných so šiestimi jadrami Cortex A53 taktovaných na 1,6 GHz. Tieto dve jadrá Cortex A73 robia rozdiel v každodennom používaní. Telefón má tiež až 4 GB RAM, čo by malo určite pomôcť pri multitaskingu.

Máme tu s nami 64 GB variant telefónu a po vybalení je používateľom k dispozícii približne 51 GB. Úložný priestor je možné ďalej rozširovať. V skutočnosti ponúka telefón duálne sloty pre nano-SIM karty, ako aj vyhradený slot pre microSD karty, takže pri používaní oboch slotov pre SIM karty nemusíte strácať možnosti rozšírenia úložiska. Telefón podporuje aj duálne VoLTE.

Recenzia Samsung Galaxy M20: Výkon

Spoločnosť Samsung odviedla skvelú prácu s maximálnym využitím čipu Exynos 7904 na Galaxy M20. Výkon je z veľkej časti celkom dobrý. Rozhranie bolo iné ako kvapka alebo dve rozptýlené rámy, rozhranie bolo všeobecne pozoruhodne tekuté. Pri každodennom používaní je výkon telefónu viac ako dostatočný.


Náš variant kontroly so 4 GB pamäte RAM na palube bol dobre optimalizovaný do tej miery, že sme sa nikdy necítili obmedzení množstvom pamäte RAM. Telefón nevykazoval agresívnu správu pamäte a mohli sme ľahko preskočiť medzi aplikáciami. Telefón držal PUBG v pamäti, keď sme chodili pomocou prehliadača a zamiešali sa medzi zoznamami skladieb na Spotify.

Prejdeme k herným schopnostiam. Exynos 7904 má GPU Mali G71 MP2, ktorý je do tejto kategórie celkom kompetentný. Na rozdiel od Honor 10 Lite za podobnú cenu, telefón sa pri hrách typu PUBG darí celkom dobre. Telefón sa predvolene nastaví na strednú kvalitu a viac-menej drží solídny 30FPS. Došlo k niekoľkým poklesom snímok, ale celkovo je herný zážitok veľmi slušný.

Galaxy M20 sa tiež veľmi dobre darí so sieťovým výkonom. V oblasti so skutočne zlou celulárnou sieťou však telefón ešte stále vykonával nadpriemernú prácu, keď sa pripojil k sieti a poklesy hovorov boli ďaleko a málo. Kvalita hovoru samotná je veľmi dobrá.

Recenzia Samsung Galaxy M20: Softvér

  • Android 8.1.0
  • Samsung Experience 9.5

Vďaka operácii Samsung Experience 9.5 na platforme Android 8.1.0 je celý softvérový balík veľmi dobre optimalizovaný pre hardvér. Celý zážitok je taký plynulý, ako sa len dá, a okrem túlavého rámčeka alebo dvoch, nikdy v skutočnosti nezaznamenal ani spomalil.


Energetickí používatelia majú k dispozícii celý rad nastavení prispôsobenia a zatiaľ čo predvolené rozloženie by malo byť známe pre dlhodobých používateľov spoločnosti Samsung, prispôsobenie celého rozhrania je len záležitosťou. Nebol som fanúšikom príbehov zámku obrazovky v štýle časopisu, ktoré sa predvolene zobrazujú. Cieľom je zobraziť príslušné články a obsah na uzamknutej obrazovke vždy, keď ju zapnete. Našťastie je ľahké ho vypnúť.

Predvolené rozloženie využíva zásuvku pre sekundárne aplikácie, ale môžete ju ľahko prepnúť na rozloženie v štýle iOS, kde sú všetky aplikácie usporiadané do mriežky. Tiež sa mi veľmi páčila implementácia gest spoločnosti Samsung do rozhrania. Aj keď telefón má v predvolenom nastavení rad navigačných klávesov, rýchly prechod do ponuky nastavení umožňuje zapnúť gestá. Intuitívne a prispôsobiteľné, skutočne pomáhajú vylepšiť celý zážitok.


Predinštalované aplikácie na Galaxy M20 sú dosť obmedzené a mimo niekoľkých utilít vynikli iba novinky od spoločností Dailyhunt, Office Mobile, OneDrive a LinkedIn. Väčšina z nich sa nedá odinštalovať.

Spoločnosť Samsung venovala veľkú pozornosť jednoduchším detailom, ako sú animácie, na rozpoznanie tváre.

Aj keď má telefón v zadnej časti snímač odtlačkov prstov, podporuje aj odomykanie založené na rozpoznávaní tváre. Funguje to primerane dobre pri dobrom okolitom svetle, ale nezodpovedá to snímaču odtlačkov prstov, ktorý sme zistili, že je mimoriadne rýchly. Ak sa telefón snaží rozpoznať vašu tvár, ako sú animácie okolo zárezu, ako napríklad animácia okolo zárezu, je v pohode vidieť a venovať pozornosť detailom.

Recenzia Samsung Galaxy M20: Fotoaparát

  • 13MP, f / 1.9 primárna kamera
  • 5MP ultraširoká kamera

Galaxy M20, podobne ako Galaxy M10, má kombináciu 13MP primárneho senzora a clony f / 1,9 vzadu spolu s 5MP ultraširokou kamerou. Sekundárna kamera má zorné pole 120 stupňov, ktoré je vynikajúce na zachytenie väčších budov alebo veľkej skupiny ľudí v jednom rámčeku.

Kamera na Galaxy M20 je trochu zmiešaná taška. Pri primeranom okolitom svetle dokáže telefón zachytiť dobre vyzerajúce obrázky so slušným množstvom detailov. Spôsob, akým telefón spravuje vyváženie bielej, má však niečo spoločné. Obrázky môžu niekedy vyzerať trochu preexponované neprirodzenými farbami.

Širokouhlý fotoaparát je šikovný doplnok, opäť by však bol ideálny snímač s vyšším rozlíšením. Obmedzený dynamický rozsah primárnej kamery sa rozširuje a je asi o niečo viditeľnejší v ultraširokej kamere. Telefón má ťažké časy zaoberajúce sa zdôrazňuje.

Galaxy M20 Slabé Osvetlenie Galaxy M20 Slabé Osvetlenie Ultra Široký

Medzitým je výkon pri slabom osvetlení skôr sklamaním. Obrázky majú vo všeobecnosti veľa šumu a agresívne znižovanie hluku ďalej rozmazáva detaily. Priblíženie obrázka odhalí digitálny šum vo forme škvŕn. Samsung tu určite prešiel cez palubu.

Recenzia Samsung Galaxy M20: Batéria

  • 5 000 mAh batéria
  • Rýchla podpora nabíjania

Čistý hardware, spoločnosť Samsung vykonala fenomenálnu prácu pri optimalizácii Galaxy M20 pre lepšiu výdrž batérie. Bunka 5 000 mAh trvá večne av priemere mi telefón trval dva dni používania. Teraz sa váš prípad použitia môže líšiť, ale s viacerými aplikáciami pre sociálne médiá, Reddit, e-maily a ďalšie sa stále môžem dostať takmer osem hodín obrazovky včas. Po teste video slučky telefón zvládol 20 hodín pred vypnutím.

Spoločnosť Samsung vykonala fenomenálnu prácu pri optimalizácii Galaxy M20 pre lepšiu výdrž batérie.

Očakávali by ste, že sa telefón s 5 000 mAh nabije navždy. Telefón však podporuje rýchle nabíjanie cez port USB-C a nabitie úplne od nuly pomocou nabíjačky v balení trvá približne 2 hodiny 15 minút.

Samsung Galaxy M20 v správach

  • Spoločnosť Samsung čoskoro uvedie Android 9 Pie na Galaxy M10, M20 a M30
  • Najlepšie telefóny Samsung, ktoré môžete získať: špičkové, stredné a základné modely

Prečo by ste si mali kúpiť Galaxy M20?

Myslím, že spoločnosti Samsung sa konečne podarilo postaviť telefón, ktorý začiarkava takmer všetky značky, ktoré hľadá mladý kupujúci smartfónov. Či už ide o úplne fantastickú výdrž batérie, žiarivé zobrazenie alebo uspokojivý výkon, Galaxy M20 je pre kupujúcich smartfónov stále slušnou možnosťou.

Od uvedenia Galaxy M20 do kategórie vstupnej úrovne bolo niekoľko nových konkurentov. Série Xmiomi Redmi Note 7 a Realme 3 prichádzajú ako solídne možnosti pre každého, kto chce kúpiť nový telefón s menej ako 10 000 rupiami. Teraz je možné získať telefóny ako Redmi Note 7S, ktoré môžu poskytovať vynikajúce zobrazovacie schopnosti v rovnakom cenovom rozpätí. Realme 3i je ďalšou zaujímavou možnosťou, ktorá poskytuje fantastickú výdrž batérie a svieži dizajn.

Realme 5 je ďalší smartphone, ktorý dodáva tovar a ponúka vynikajúci pomer cena / výkon.

Cena za 10 999 rupií (~ 150 dolárov) pre základný variant s 3 GB pamäte RAM a 12 9990 rupií (~ 180 dolárov) za 4 GB pamäte RAM a 64 GB verzie úložného priestoru, Galaxy M20 už nie je taká veľká hodnota, ako bola pri spustení, ale je to stále slušná voľba v segmente pod 15 000 rupií (~ 220 dolárov).

To je pre našu recenziu od spoločnosti Samsung Galaxy M20! Čo si myslíte o sériách telefónov Samsung M? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov!

Withing oznámila nový fitne tracker názvom Pule HR, nadviazanie na 2013 Withing Pule.Pule HR je dodávaný o nímačom rdcovej frekvencie PPG, pripojeným GP a 20-dňovou...

Ak hľadáte a zábavný elektronický projekt, alebo i jednoducho nemôžete pomenúť na to, že vám zaliate izbové ratliny a chcete ich nechať nažive, vykúšajte A...

Vzhľad