„Opačné pokyny na vyhľadávanie“, aby sa údaje Google stali nočnou morou súkromia

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 13 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 27 V Júni 2024
Anonim
„Opačné pokyny na vyhľadávanie“, aby sa údaje Google stali nočnou morou súkromia - Správy
„Opačné pokyny na vyhľadávanie“, aby sa údaje Google stali nočnou morou súkromia - Správy


  • Príkazy na spätné vyhľadávanie sa stávajú bežnejšou.
  • Najmä Minnesota čoraz častejšie využíva opačné vyhľadávanie, čo vyvoláva otázky verejného súkromia.
  • Príkazy na spätné vyhľadávanie sú žiadosti spoločnosti Google týkajúce sa niekedy veľkého množstva verejných údajov, ktoré pomôžu vyriešiť trestné činy.

V Minnesote bolo od augusta 2018 udelených najmenej 22 tzv. Príkazov na spätné vyhľadávanie. Nová správa odNovinky MPR ponorí sa hlboko do nového trendu polície, ktorý žiada miestnych sudcov o vydanie príkazu na spätné vyhľadávanie, a o tom, ako by tieto príkazy mohli byť potenciálne veľkým porušením verejného súkromia.

Bežný príkaz na prehliadku vyžaduje na schválenie pravdepodobnú príčinu a menovaného podozrivého. Namiesto toho si však opačný príkaz namiesto toho vyžaduje údaje týkajúce sa širokej verejnosti v určitej oblasti v určitom čase. Pri použití týchto všeobecných údajov polícia hľadá stopy a anomálie a pracuje odtiaľ, dúfajúc, že ​​nakoniec zistí podozrivých z trestných činov.


Vo väčšine prípadov sa spoločnosti Google vydávajú príkazy na spätné vyhľadávanie, pretože táto spoločnosť má najväčšiu databázu informácií týkajúcich sa údajov o polohe prostredníctvom smartfónov, ktoré so sebou každý deň nosíme.

Najmä v jednom prípade v Minnesote polícia požiadala o príkaz na spätné vyhľadávanie súvisiaci s domácou inváziou a vlámaním. Sudca zodpovedný za rozhodnutie o rozkaze sa rozhodol vydať žiadosť spoločnosti Google celých 10 minút. Google potom poskytol polícii anonymizované údaje smartfónu pre nasledujúce:

  • Každý smartphone používaný v šesťhodinovom okne na niekoľkých kilometroch štvorcových obklopujúcich okolie domov.
  • Každý smartphone používaný v 33-hodinovom okne na niekoľkých kilometroch štvorcových obklopuje obchod s potravinami vo vlastníctve obetí, ktorý sa nachádza v hustej mestskej oblasti.

Novinky MPR neuvádza, koľko rôznych dátových bodov poskytla spoločnosť Google polícii, ale podľa žiadostí by to pravdepodobne boli tisíce alebo dokonca viac ako sto tisíc údajových bodov - čo znamená tisíce a tisíce ľudí.


Google odovzdáva tisíce dátových bodov pre smartfóny, aby pomohol policajným dôstojníkom zúžiť podozrivé osoby.

Na základe týchto informácií polícia začala pracovať na zisťovaní anomálií v údajoch. Nakoniec zistili, že jeden konkrétny smartphone sa nachádzal v blízkosti domu, kde bol trestný čin spáchaný v čase, keď sa začal. Tento smartphone sa vzdialil od domu tesne pred uskutočnením hovoru na číslo 911, čím sa majiteľ telefónu stal podozrivým.

Keďže Google všetky údaje anonymizoval predtým, ako ich poskytol polícii, polícia potom musela získať ďalší rozkaz, v ktorom požiadala spoločnosť Google, aby im dala meno a súvisiace informácie spojené s týmto smartfónom.

Ako sa uvádza v hornej časti tohto článku, polícia v Minnesote to urobila od augusta najmenej 22-krát.

Je ľahké pochopiť, ako je to nočná mora v oblasti súkromia a občianskych práv. V prípade tohto vlámania mohol dotyčný smartphone vlastniť sused, ktorý stál na vlastnom dvore vedľa domu obete. Po tom, čo začul zvláštny hluk, mohol tam byť na chvíľu, potom sa vrátil do svojho domu tesne pred uskutočnením hovoru na číslo 911. V takom prípade by polícia získala údaje o nevinnom človeku a prípadne by ho vzala na výsluch na základe týchto údajov. Pravdepodobne by to skončilo policajným pľuzgierom, čo by ešte viac poškodilo povesť tohto človeka.

Toto je len jeden hypotetický príklad toho, aké nebezpečné môžu byť tieto metódy.

Novinky MPR článok tiež uvádza, že spôsob, akým policajní dôstojníci požadujú tieto príkazy na spätné vyhľadávanie, môže byť pre sudcov mätúci. Napríklad v uvedenom prípade polícia požiadala o údaje tým, že namiesto mapy poskytla sudcovi súradnice GPS. Keď sudca nevidí nič iné ako súradnice GPS, pravdepodobne nebude mať veľa predstavy o tom, čo znamenajú. Ak by však sudca videl mapu a mal by tak dobrú predstavu o tom, do akej miery sieť vrhá polícia, mohli by sa postaviť. Ako už bolo spomenuté vyššie, sudca trvalo len 10 minút, kým schválil príkaz na spätné vyhľadávanie.

Nakoniec, v tu diskutovanom konkrétnom prípade domácej invázie, polícia ani nepotrebovala príkaz na spätné vyhľadávanie: bez pomoci spoločnosti Google na základe popisov vozidiel a dôverného informátora polícia zúžila zoznam podozrivých bez použitia údajov Google. Údaje spoločnosti Google však pomôžu ich prípadu a môžu pomôcť určiť, či boli podozrivé osoby súčasťou iných trestných činov v tejto oblasti.

Co si myslis? Zaručuje spätné vyhľadávanie cenný nástroj na ochranu verejnosti alebo ide o porušenie nášho súkromia? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch.

pider-Man je jedným z najtarších komikov Marvel. Prakticky každý pozná príbeh Petra Parkera, oudový pavúkový zhryz a všetko, čo a talo potom. Neutále pric...

martfóny dokážu urobiť toľko vecí. Meranie rýchloti je jednou z tých vecí. Možno budete potrebovať aplikáciu rýchlomera pre rôzne veci. Bežci ich môž...

Viac Informácií