Recenzia Redmi K20: Tvorba šampióna

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 12 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Redmi K20: Tvorba šampióna - Správy
Recenzia Redmi K20: Tvorba šampióna - Správy

Obsah


Sklenená a kovová sendvičová zostava modelu Redmi K20 je vyleštená do lesku a cíti sa ako prémia. Rozloženie hmotnosti a hustota hardvéru spôsobujú, že sa telefón cíti rovnako dobre a luxusne.

Po pravej strane telefónu leží kolískový ovládač hlasitosti a vypínač; obaja majú dostatočný dar a sú dokonale drsní. Modrý variant, podobne ako čierna, má červené tlačidlo napájania, pretože jeho dizajn prekvitá. Medzitým si pozdĺž spodného okraja všimnete port USB-C a jeden reproduktor.

Pop-up fotoaparáty sú teraz bežným javom. Redmi K20 ho využíva dobre. Pekne vyzerajúca modrá LED dióda obklopuje mechanizmus otvárania okien, pretože sa vysúva. Xiaomi tvrdí, že tento mechanizmus bol testovaný na viac ako 300 000 výšok, čo by malo potlačiť akékoľvek obavy týkajúce sa pevnosti prístroja. Áno, automaticky sa stiahne, ak telefón s fotoaparátom vypadnete. Moja jediná skúsenosť s pop-up kamerou je, že je len trochu príliš pomalá pri zdvíhaní. Môžete to vyriešiť pri fotografovaní, ale tým sa nezníži, ak očakávate použitie možnosti odomknutia tváre.


Vďaka umiestneniu oznamovacej LED je to celkom zbytočné, ale stále zapnutá obrazovka ju kompenzuje.

Kým Redmi K20 obsahuje oznamovaciu LED, je umiestnená pozdĺž horného okraja telefónu. Vďaka tejto polohe je LED takmer zbytočná, pretože práve v mnohých situáciách nebude horná časť telefónu smerovať k vám. Nejde o závažný problém, pretože vždy, keď vás displej zobrazuje, odvádza skvelú prácu pri informovaní o čakajúcich oznámeniach.

Rovnako ako najnovšie telefóny Redmi, aj model K20 má povlak p2i, vďaka ktorému je odolný voči postriekaniu. Nezamievajte svoj telefón v bazéne, ale v daždi by malo dôjsť k rýchlemu rozstrekovaniu. Telefón má tiež rýchly a pohotový snímač odtlačkov prstov na displeji.


zobraziť

  • 6,39-palcový panel AMOLED
  • 2 340 x 1 080
  • 403 PPI
  • Pomer strán 19,5: 9
  • HDR schopný
  • Gorilské sklo 5

Redmi K20 má rovnako vynikajúci displej ako model K20 Pro. Jedná sa o panel AMOLED s podporou HDR s Gorilla Glass 5 na spustenie. Na panel sa výborne pozerá a zobrazuje fantastické pozorovacie uhly s minimálnym farebným posunom, s výnimkou modrého posunu v extrémnych uhloch.

Naše laboratórne testovanie odhalilo úroveň jasu až 420 hektárov, čo postačuje na sledovanie vonku aj za slnečného dňa. Existuje množstvo softvérových možností na vyladenie farebného profilu displeja. Predvolený obrazový profil sa mýli na strane nadmerného nasýtenia, ale je povinný potešiť každého, kto sleduje veľa multimediálneho obsahu a má rád panel bohatý na kontrast.

Štandardný režim prepne displej Redmi K20 na neutrálnejšie a presnejšie ladenie. Telefón navyše podporuje technológiu Widevine L1 DRM, ktorá umožňuje prehrávanie streamovaného obsahu s vysokým rozlíšením.

výkon

  • Snapdragon 730
  • Adreno 618
  • 6 GB / 8 GB RAM
  • 64gigabajt / 128GB

Najväčší rozdiel medzi modelmi Redmi K20 a K20 Pro je pokles špecifikácií. Vďaka čipovej sade Snapdragon 730 nie je model K20 taký výkonný ako jeho súrodenec Snapdragon 855. To znamená, že tento pokles špecifikácií nemal žiadny vplyv na každodennú použiteľnosť. V kombinácii s vysoko optimalizovanou zostavou spúšťača MIUI a Poco nedošlo k žiadnemu oneskoreniu.

Pokles špecifikácií v porovnaní s Redmi K20 Pro robí malý rozdiel v každodennej použiteľnosti.

Správa pamäte RAM je vynikajúca a telefón dokáže ľahko ovládať niekoľko aplikácií. Hry bežia bez koktania a ja som bol schopný tlačiť PUBG na najvyššie nastavenia bez akýchkoľvek problémov. Keby som mal nitpick, ťažšie aplikácie a hry by trvať dlhšie než kedysi Redmi K20 Pro, ale to sa dá očakávať a realisticky to nijako významne nezmení použiteľnosť. Redmi K20 má dosť chrupu pre takmer každého používateľa.


Syntetické referenčné hodnoty boli presne v súlade s tým, čo sme očakávali od modelu Snapdragon 730 na modeli Redmi K20. V AnTuTu telefón spravoval 216 577 bodov, čo je zdravé zlepšenie výkonu procesora v porovnaní so Snapdragon 675 a 710. Telefón spravil 2 194 bodov v teste 3DMark zameranom na GPU.

batérie

  • 4,000mAh
  • 18 W nabíjačka v cene

4 000 mAh batéria je rovnocenná kurzu pre zariadenia Redmi. V spojení s vynikajúcou optimalizáciou batérie spoločnosti Xiaomi telefón ľahko zvládne počas jedného dňa používania. V priebehu testovania som rutinne zvládal deň a pol alebo viac medzi poplatkami s načasovaním obrazovky asi za 7 hodín.

V našom štandardnom teste prehľadávania telefón zvládol vyše 14 hodín nepretržitého prehľadávania. Nabíjanie priloženou 18 W nabíjačkou trvá trochu viac ako hodinu a pol. Bohužiaľ, na rozdiel od Redmi K20 Pro, K20 nepodporuje 27W rýchle nabíjanie.

softvér

  • Android Pie
  • MIUI 10.3.6
  • Žiadne reklamy

Milovať alebo nenávidieť, MIUI je súčasťou zážitku Redmi. Xiaomi urobila kroky na pridanie funkcií do svojej pokožky Android. Redmi K20 beží MIUI 10.3.6, s jedným veľkým rozdielom: Telefón spustí Poco Launcher z krabice.

Spúšťač Pocophone, ktorý debutoval ako prvý na telefóne Pocophone F1, prináša zásuvku aplikácií, zoskupenia podľa kategórií aplikácií, panel miestneho vyhľadávania a mnoho ďalších doplnkov používateľského prostredia. Pre sériu Redmi K je tiež jedinečná skutočnosť, že na palube nie sú žiadne reklamy. Pri inštalácii aplikácií alebo na uzamknutej obrazovke alebo kdekoľvek inde na to nie sú žiadne intersticiálne reklamy. Stále vás budú bombardovať upozornenia spamom s neustálymi upozorneniami zo systémových aplikácií, ale je triviálne to zakázať.


Medzi ďalšie zaujímavé softvérové ​​prírastky patrí zosilňovač rýchlosti hry. Dosiahnutie tohto cieľa je len časťou úlohy, ktorá zahŕňa prechod na predinštalovanú bezpečnostnú aplikáciu. Aplikácia na zvýšenie rýchlosti hry vám poskytuje odporúčania pre hry, ktoré sa majú hrať, a optimalizuje váš telefón pre zefektívnenie herného zážitku. To zahŕňa nastavenie telefónu na výkonnostný režim a poskytnutie ďalších prekrytí a nastavení pre hry na bielej listine.

fotoaparát

  • zadná:
    • Štandard: 48 MP, F/ 1,75, 0,8 um, Sony IMX582
    • Široký uhol: 13 MP, F/2,4, 1,12 um, 124,8 stupňa FoV
    • Teleobjektív: 8 MP, F/2,4, 1,12 μm, 2x optická transfokácia
  • predné:
    • Selfie: 20MP vyskakovacia kamera
    • 4K 30fps video
    • 960 snímok za sekundu spomalene

Fotoaparát nastavený na modeli Redmi K20 je takmer totožný s fotoaparátom na modeli K20 Pro. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že model Redmi K20 používa snímač IMX582 s rozlíšením 48 MP namiesto modelu IMX586 na modeli K20 Pro. Bývalá kvapka podporuje nahrávanie 4K 60 snímok za sekundu, ale nemalo by to robiť žiadny rozdiel, pretože procesor Snapdragon 730 to tiež nepodporuje. Pre všetky praktické účely je nastavenie a ladenie fotoaparátu rovnaké na oboch telefónoch.

Medzi primárnym fotoaparátom s vysokým rozlíšením, ultraširokými objektívmi a teleobjektívmi je v nastavení kamery veľa univerzálnosti. Ako by ste očakávali, je ľahké prepínať medzi snímkami s rozlíšením 48 MP a odporúčanou 12MP verziou s rozlíšením pixelov.

Všeobecne ma ohromila kvalita obrazu z primárneho fotoaparátu. Ako sa očakáva od telefónov Xiaomi, existuje mierne zvýšenie saturácie, ale to neznižuje kvalitu obrazu. Podobne je dynamický rozsah pomerne slušný, keď si telefón zachováva podrobnosti v tieňovej oblasti. Hladiny hluku sú tiež pod kontrolou.

Teleobjektív v štandardnom režime

Režimy teleobjektívov nasnímajú primerane dobré obrázky, aj keď dynamický rozsah sa hodí. Hlavné body majú tendenciu byť fúkané a skončíte stratou detailov v tieňovej oblasti. Mali by ste byť schopní získať dobré zábery, pokiaľ je jasné slnečné svetlo, avšak pri čomkoľvek menšom, ako sú ideálne úrovne detailov, nasaďte nos.


To isté možno povedať aj pre širokouhlé snímanie. Po prvé, dobré veci. K20 má pri 124,8 stupňov jednu z najširších šošoviek vo svojom segmente. Môžete ľahko zachytiť zametajúce krajiny v jednom zábere. Nevýhodou je, že vyhľadávanie podrobností nie je príliš dobré. Ako si všimnete pri prvom zábere, lístie sa zmenší na rozmazanie.

Bol som príjemne prekvapený režimom portrétu na modeli Redmi K20. Telefón robí veľmi slušnú prácu pri detekcii okrajov a vytvára celkom prirodzene vyzerajúci bokeh. To isté funguje aj na kamere spredu a výsledky sú vo všeobecnosti veľmi užitočné.

Pop-up fotoaparát s rozlíšením 20 MP je schopný fotografovať a po vypnutí filtrov na skrášlenie zachytí dobre vyzerajúcich selfieov.Obrázky majú tendenciu byť príliš svetlé a ladenie je spravidla vyladené pre použitie v sociálnych médiách.

Nahrávanie videa na zariadení Redmi K20 trpí kompresiou a následnou stratou detailov. Záznam však vyzerá pekne nasýtený a elektronická stabilizácia obrazu funguje dobre.

audio

Redmi K20 obsahuje konektor pre slúchadlá a dodáva neutrálny zvuk. Spárovaná s kvalitným párom slúchadiel znie skutočne verne s ľahkým dôrazom na basy.

Jediný reproduktor pozdĺž spodného okraja je dosť hlasný a je schopný poskytovať jasný a čistý zvuk. Spodný koniec chýba, ale to platí spravidla u väčšiny reproduktorov pre smartfóny. Prítomnosť stereofónnych reproduktorov by určite oddeľovala telefón od konkurencie.

Špecifikácie Redmi K20

Hodnota za peniaze

  • Redmi K20: 6 GB RAM, 64 GB ROM - R. 21 999 (~ 310 USD)
  • Redmi K20: 6 GB RAM, 128 GB ROM - R. 23 999 (~ 340 USD)

Redmi K20 sa nachádza v zaujímavom umiestnení. Na trhu, ktorý je rozmaznaný výberom, vkladá Redmi K20 svoje stávky do prémiového zážitku. Výkonnosť, pokiaľ ide o každodenné použitie, nie je radikálne lepšia ako povedzme, Realme X, a pre zákazníka, ktorý si uvedomuje cenu, je ťažkou voľbou, či im dodatočná investícia vo výške 100 USD prinesie značné výnosy. ,

V skutočnosti sa model K20 ocitol v spoločnosti ponúk spoločnosti Nokia, ktoré získali nad čínskymi partnermi prémiu za lepšiu kvalitu zostavenia a vynikajúci všestranný výkon.

Recenzia Redmi K20: Verdikt

Konkurencia je tvrdá, ale Redmi K20 prináša dosť na stôl, aby sa stala ľahko odporúčanou možnosťou. Špecifikácie sú skvelé, fotoaparáty fungujú dobre a kvalita zostavenia je v tejto kategórii na špičkovej úrovni, aj keď dizajn nemusí vyhovovať každému. Pridajte k tejto celodennej výdrži batérií a máte výtvory majstrov.

Google Nest Hub Max vs Google Home Hub

Laura McKinney

V Júli 2024

Na výtave Google I / O 2019 poločnoť Google oznámila nový Net Hub Max. polu oznámením bude domovké centrum Google oficiálne rebrankované ako Google Net Hub....

poločnoť Google Net Mini prepracovala zvukové možnoti tak, aby boli výrazne hlanejšie. Aj keď je potrebné zitiť, či došlo k hmatateľnému zlepšeniu kvality zvuku - Home Mini doť pot...

Populárne Články