Recenzia Realme X2 Pro: Smartphone s najlepšou hodnotou z roku 2019 (aktualizácia: teraz k dispozícii!)

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 12 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Realme X2 Pro: Smartphone s najlepšou hodnotou z roku 2019 (aktualizácia: teraz k dispozícii!) - Recenzia
Recenzia Realme X2 Pro: Smartphone s najlepšou hodnotou z roku 2019 (aktualizácia: teraz k dispozícii!) - Recenzia

Obsah


Aktualizácia: 12. novembra 2019: Realme X2 Pro je teraz oficiálne v predaji v Európe. Zákazníci v Španielsku si môžu zariadenie vyzdvihnúť na Amazon.es, zatiaľ čo zákazníci v Belgicku, Francúzsku, Taliansku, Luxembursku, Holandsku, Poľsku, Portugalsku a Spojenom kráľovstve si ho môžu kúpiť na európskej webovej stránke spoločnosti Realme.

Realme X, predstavený v júli, bol veľkým prínosom pre smartfóny strednej triedy s funkciami, ako je displej bez rámu, super rýchle nabíjanie a elegantný dizajn. Určite to pomohlo preklenúť priepasť medzi cenovo dostupnými smartfónmi a vlajkovými vrahmi vďaka nádhernému dizajnu a konkurencieschopnému stanovovaniu cien. Spoločnosť sa rozhodla pre Realme X2 Pro dosť odlišným spôsobom a rozhodla sa pristúpiť k špičkovému hardvéru v cenovo dostupnom balení. Ale stiahol ju Realme, alebo táto nová stratégia nekonkurovala? v Recenzia Realme X2 Pro, ktorú sa chystáte zistiť!


O tomto hodnotení: Napísal som recenziu Realme X2 Pro potom, čo som strávil štyri dni so zariadením ako hlavným telefónom. Realme dodal kontrolnú jednotku, na ktorej bol spustený Android Pie s farebným OS V6.1 na palube. Číslo zostavenia softvéru v čase testovania bolo RMX1931EX_11_A.05. Zobraziť viac

Recenzia Realme X2 Pro: Veľký obraz

Realme X2 Pro vyvažuje zabalený technický list s konkurenčnou cenou a lepšou používateľskou skúsenosťou. Nabíjacie schopnosti X2 Pro sú vynikajúce a umožňujú špičkový čas dobíjania 0 až 100. Zabudnite na vraha vlajkovej lode, toto je vlajková loď.

Čo je v krabici

  • Realme X2 Pro
  • 50 W nabíjačka Super VOOC
  • Kábel USB-C na USB-A
  • Prípad TPU
  • Nástroj na vyhadzovanie SIM karty
  • Stručná príručka spustenia


Balenie spoločnosti Realme sa za chvíľu nezmenilo a s X2 Pro získate to, čo očakávate. Vo vnútri nájdete zariadenie, priesvitné puzdro, kábel USB-C na USB-A, nabíjaciu tehlu 50 W, tlačenú dokumentáciu a nástroj na vysunutie karty SIM.

dizajn

  • 161 x 75,7 mm x 8,7 mm
  • 199g
  • Kov a sklo stavať
  • Skener odtlačkov prstov na displeji
  • USB-C, port pre slúchadlá
  • Výrez na kvapku vody

Je ľahké zistiť, odkiaľ vyzerá Realme X2 Pro - vzadu a po bokoch zariadenia mi pripomína Realme X. Od lunárnej bielej farby použitej na chrbte, po centrálne umiestnené puzdro kamery, po hliníková koľajnica, ktorá lemuje strany zariadenia, tieto dve určite zdieľajú nejakú DNA. Hlavný rozdiel je v tom, že zadná časť X2 Pro je teraz sklenená na plasty, ktoré sa naposledy použili, čo vedie k oveľa lepšiemu zariadeniu.

Realme X2 Pro (vľavo) vs Realme X (vpravo)

Zakrivené zadné sklo vytvára ergonomický pocit v ruke a vďaka plochému prednému sklu sú náhodné dotyky minimálne. Samotný telefón sa dá ľahko uchopiť vďaka jeho mierne zúženým stranám a nemá pocit, že by sa z rúk rýchlo dostal z ruky. Na podobnú poznámku sú vypínacie tlačidlo na pravej strane a tlačidlá na nastavenie hlasitosti vľavo veľmi hmatové a sviežo, bez výkyvov alebo bočných pohybov.

Zistil som, že snímače odtlačkov prstov na displeji sú veľmi zasiahnuté a chýbajú na smartfónoch strednej triedy. Našťastie s Realme X2 Pro je to hit. Rýchlosť registrácie odtlačkov prstov nebola výnimočná, ale odomknutie zariadenia bolo tam s tým najrýchlejším, aký som zažil. Telefón okrem toho dokázal rozpoznať moju tlač deväťkrát z desiatich, čo je oveľa lepší výsledok ako predchádzajúce skúsenosti.

Realme sa rozhodla pre X2 Pro vrátiť k štýlu vodnej kvapky a ja s týmto rozhodnutím súhlasím. Rámy sú stále dosť tenké, s výrazne menšou bradou a pevnejšie zaoblenými rohmi, vďaka čomu je telefón omnoho kvalitnejší. V porovnaní s tým, že Realme X má dosť zaoblené rohy, bolo to lacné.

Realme X2 Pro sa cíti ako výrazné zlepšenie už tak skvelého dizajnu a kvality vyhotovenia modelu Realme X. Haptici sa cítia omnoho prísnejšie a presnejšie a prechod na sklo bol skvelým rozhodnutím, pretože táto vec je omnoho zvláštnejšia.

zobraziť

  • 6,5-palcový displej
  • Rozlíšenie 2 400 x 1 080
  • 402ppi
  • Panel Super AMOLED
  • Obnovovacia frekvencia 90 Hz
  • Gorilské sklo 5

Displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou sú práve teraz a Realme to zarobil, takže X2 Pro má hodvábne hladký 90Hz panel Super AMOLED. 6,5-palcová obrazovka s rozlíšením Full HD +, ktorá je pokrytá Gorilla Glass 5, je prinajmenšom pôsobivá.

Displej Realme X2 Pro sa na viac ako 480 sieťach prekvapivo osvetlí, vďaka čomu je sledovanie v exteriéri jednoduché ako koláč, a to aj v zriedkavých slnečných dňoch v Anglicku! Pokiaľ ide o ostrosť, zistil som, že X2 Pro sa chová obdivuhodne a vo všetkých testovaných scenároch poskytuje viac ako adekvátne podrobnosti vrátane čítania jemného textu z článku s priblížením.

Obrazovka Realme X2 Pro rovnako ako jej predchodca nemá neuveriteľne presnú farbu - modrý posun sa našťastie minimalizoval vo všetkých okrem extrémnych uhlov pohľadu mimo osi. Stále však existuje problém s teplotou farieb. Naše testovanie ukazuje, že displej má veľmi chladný 7700 kelvinov v režimoch Vivid aj Gentle. Pre porovnanie, dobre kalibrovaný displej bude stáť približne 7000 kelvinov.

Rovnako ako jej predchodca, obrazovka nie je neuveriteľne presná.

V nastaveniach displeja môžete posúvať posúvač teploty tak, aby lepšie vyhovoval vašim preferenciám, a preto som v boji proti tomuto problému nastavil baňu na teplejšie ako predvolené nastavenie. Obrazovka je veľmi zábavná na konzumáciu médií - jej farebné pop, jej veľkosť je skvelá na sledovanie videí a jej obnovovacia frekvencia 90 Hz vytvára super hladký herný zážitok (pokiaľ to vaša hra podporuje!).

výkon

  • Snapdragon 855 Plus
  • 1 x 2,96 GHz Kryo 485 + 3 x 2,42 GHz Kryo 845 + 4 x 1,78 GHz Kryo 485
  • Adreno 640 GPU
  • 6/8/12 GB LPDDR4X RAM
  • 64 UFS 2.1, 128 GB / 256 GB UFS 3.0 ROM
  • Žiadna karta microSD

Realme X2 Pro vo výkone nesklame. Použitie špičkových konfigurácií procesora a pamäte RAM znamená, že toto zariadenie urobí všetko a urobí všetko, čo od neho budete požadovať. Testoval som množstvo hier, medzi ktoré patria PUBG Mobile, Fortnite Mobile, Super Mario Run, Minecraft Pocket Edition, Call of Duty Mobile a Project: Off Road. Pri hraní s Realme X2 Pro sa ešte musím stretnúť s oneskorením alebo poklesom počtu snímok.

Aby ste získali úložisko UFS 3.0, musíte si kúpiť model 128 alebo 256 GB.

S technickým listom X2 Pro je jedna výzva: Ak chcete získať úložisko UFS 3.0, musíte si kúpiť model 128 GB alebo 256 GB. Z tohto dôvodu by som sa vyhnúť základnému modelu Realme X2 Pro kvôli možným problémom s výkonom v dlhodobom horizonte.


Zipsy okolo OS, prepínanie medzi aplikáciami a fotografovanie a video sa s týmto zariadením nikdy necítili pomaly. Počas tohto preskúmania hry Realme X2 Pro som si začal všimnúť, ako oveľa rýchlejší je tento telefón v porovnaní s telefónom Realme X, ktorý som dostal ako referenciu. V skutočnosti sa X2 Pro cíti rýchlejšie ako môj osobný iPhone 11 a Mate 30 Pro, ktoré som používal aj na krátky čas. Nechápte ma zle, nie je to na úrovni OnePlus, ale to nezbavuje jeho pôsobivej rýchlosti.

batérie

  • 4,000mAh
  • 50 W SuperVOOC nabitie blesku

Keďže v týchto dňoch je štandardom pre batérie smartfónov 4 000 mAh, je Realme X2 Pro v tomto odbore dosť priemerný. Napriek tomu naše testovanie ukázalo pôsobivé výsledky a ja som bol schopný ísť celý deň bez toho, aby som musel dobíjať, a to aj pri veľkom použití LTE.

A to nie je ani to najlepšie. Nabíjanie SuperVOOC Flash je technológia nabíjania Realme X2 Pro, ktorá je neuveriteľne rýchla. Vďaka neuveriteľnej 50 W nabíjačke, ktorá je súčasťou balenia, sa zariadenie z mŕtvych na plné nabije za pouhých 30 minút. V tom čase Galaxy Note 10 ani nezasiahla 50%. Bezdrôtové nabíjanie však bohužiaľ na X2 Pro nie je možné.

softvér

  • Android 9 Pie
  • Farba OS 6.1

Predchádzajúce verzie systému Color OS mali veľa škrabancov na hlave, a to vďaka estetike hračiek podobnej hračkám a kolekcii skvelých pocitov. Realme urobil niektoré významné zmeny vzhľadu Color OS vo verzii 6.1, vrátane prehľadnejšieho odtieňa notifikácie a zníženia množstva nafúknutých aplikácií. Vďaka týmto zmenám v hornej časti 90Hz displeja sa zážitok poskočí skôr, ako to bolo kedysi.


Nechvalne známy trh aplikácií, priečinok aplikácií odporúčaný aplikáciou Hot Apps a mnoho ďalších predinštalovaných aplikácií boli odstránené, vďaka čomu je softvér oveľa zábavnejší. Stále je tu niekoľko predinštalovaných aplikácií, medzi ktoré patrí Phone Manager, Game Space a Clone Phone, ale môžem im odpustiť, keď zvyšok softvéru videl toto veľké zlepšenie.


Gestá sú tu a veľmi sa riadia rovnakým rozložením ako implementácia iOS a OnePlus - myslím, že ako kompliment sú to skvelé príklady. Cítia sa intuitívne a prirodzené, ak ste zvyknutí alebo aspoň oboznámení s gestami iOS a keď som si uvedomil, že sú k dispozícii, prepol som sa na ne z môjho obľúbeného trojtlačidlového rozloženia.

fotoaparát

  • zadná:
    • 64MP ISOCELL GW1 snímač, f / 1,8
    • 8 MP ultraširoký, 115 stupňov, f / 2,2
    • 13 MP 2x zväčšenie, f / 2,5
    • Hĺbková kamera 2MP pri f / 2.4
  • predné:
    • 16 MP pri f / 2,0
    • Waterdrop zárez

Fotoaparát Realme X ma na začiatku tohto roku tak nezaujal kvôli jeho ťažkému spracovaniu a nedostatku realizmu vo výsledkoch fotografie. Tentokrát na mňa X2 Pro skutočne zapôsobila - Realme posunula fotoaparát tohto telefónu na vyššiu úroveň. S 64MP hlavným fotoaparátom, 8MP ultraširokým fotoaparátom, 13 MP telefotografickým fotoaparátom a 2MP hĺbkovým fotoaparátom, Realme skutočne zbalil mnoho univerzálnosti v tomto nastavení quad-kamery.

Farby vyzerajú veľmi blízko skutočnému životu, pričom si zachovávajú estetický vzhľad a táto fotografia jesenného stromu je toho dobrým príkladom. Listy na vrchu skutočne vyzerali oranžovo, ale kontrast s modrou oblohou spôsobuje, že sa listy objavujú na pozadí. Zdá sa, že ani v odtieňoch sa farby nerozpadajú, ako to ilustruje tmavšia oblasť napravo od obrázka.

Táto fotografia mesta Cornish ukazuje dynamický rozsah a podrobnosti, ktoré dokáže Realme X2 Pro zachytiť. Zadná strana lavice v strede scény je stále celkom dobre viditeľná, s jasne definovanými lamelami z dreva s kovovými tyčami; a mraky sú stále dobre exponované bez orezania. Jednotlivé drevené lišty môžete stále rozoznať na drevenej vlečke budovy Wilko a na oknách domov za ňou.

Nízke svetlo je Achillova päta Realme X2 Pro, ako je to znázornené na obrázku železničnej stanice. Značka bez vstupu a zábradlia, ktoré ju sprevádzajú, sú strašne preostrené a okolo nich je halo podobný artefakt, ktorý vyzerá neprirodzene a škaredo. Napriek tomuto nadmernému spracovaniu si nemôžete prečítať, čo hovorí text pod značkami zákazu vstupu, a to vďaka zníženiu hluku spoločnosti Realme. Nevidel som tak zlý výkon zo smartfónu už dlho.

Selfies dopadajú celkom dobre vďaka 16MP selfie fotoaparátu, ale selfie portrét robí sub-par prácu hrany detecion. Tu vidíte, že moje vlasy sú odrezané a mýlia sa s niečím, čo ma na stene vedie, a že zaostrenie z reťaze vľavo na schodisko vpravo neexistuje. Toto je kľúčová oblasť, ktorú sa Realme bude musieť zlepšiť, ak chcú, aby sa jej kamerový systém odlišoval od iných vlajkových lodí rozpočtu. “

Ak sa chcete hlbšie pozrieť na to, čo umožňuje kamerový systém Realme X2 Pro, kliknutím sem zobrazíte celú škálu testovacích médií zo zariadenia.

audio

  • 3,5 mm zvukový konektor
  • Virtualizácia Dolby Atmos

Naše testovanie ukazuje, že 3,5 mm audio konektor, ktorý sa nachádza v spodnej časti Realme X2 Pro, je viac ako dosť dobrý. Zdá sa, že existuje viac basov ako obyčajná odozva, takže ak sa do toho zapojíte, budete musieť byť pripravení. Virtualizácia Dolby Atmos ponúka štyri režimy, ktoré simulujú zvuk, ktorý by ste od technológie očakávali. Nie je to skutočná náhrada za skutočnú vec, ale je to skvelá funkcia, ak sa vám páči tento efekt.

Tentokrát Realme reproduktory výrazne vylepšil. Zdá sa, že je prítomných viac frekvencií - viac basov, jasnejších stredných tónov a dokonalejší zvukový zážitok. Telefón sa stále cíti neochotne, keď skutočne zvýšite hlasitosť a pri takýchto objemoch je určite skreslenie, ale oproti predchádzajúcim telefónom Realme je to výrazné zlepšenie.

Realme X2 Pro špecifikácie

hodnota

Tento telefón, začínajúc v Európe 399 EUR, súťaží s Pixel 3a, Xiaomi Mi 9T a Redmi K20 Pro. Redmi K20 Pro je pravdepodobne najbližší k tomuto telefónu v iných oblastiach ako len cena, napriek tomu si nemyslím, že je na úrovni Realme X2 Pro.

Na úrovni špecifikácie tento telefón konkuruje OnePlus 7T. Avšak za 600 EUR je tento telefón oveľa drahší ako Realme X2 Pro. Výhody systému OnePlus sú reálne obmedzené na softvér. Je známe, že OnePlus vytvára a udržiava softvér Android to najlepšie zo všetkých výrobcov OEM pre systém Android a spoločnosť Realme s ohľadom na doterajšie výsledky spoločnosti pravdepodobne nebude schopná konkurovať tomu.

Vzhľadom na 90Hz displej, Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM a 50 W nabíjanie, niet pochýb o tom, že toto je smartfón s najlepšou hodnotou z roku 2019, obdobie.

Realme X2 Pro aktualizácia: Verdikt

Realme X2 Pro predstavuje zmenu zamerania Realme na trhu smartfónov a je dôkazom toho, že značka, ktorá bola predtým zameraná na rozpočet, sa musí brať vážne vo všetkých oblastiach. Balí nejaký závažný hardvér do zariadenia, ktorého ceny sú oveľa nižšie ako jeho konkurencia, a ukazuje odhodlanie spoločnosti Realme ďalej vylepšovať svoj softvér pomocou systému Color OS 6.1.

Vďaka za prečítanie Recenzia Realme X2 Pro. V komentároch by sme radi počuli vaše názory na Realme X2 Pro! Porazil pre vás Redmi K20 Pro alebo dokonca OnePlus 7T?

449 € Kúpiť v Amazone

Ak vám nevadí chodiť netabilnou verziou Android Q na OnePlu 7 alebo OnePlu 7 Pro, je k dipozícii najnovšia aktualizácia! OnePlu oficiálne oznámil štvrtý vývoj&...

Charakteritickým ryom nového OnePlu 7 Pro je jeho vyoká obnovovacia frekvencia, 90Hz AMOLED diplej. Obrazovka uhlopriečkou 6,67 palca je veľká, živá a vďaka nemu je rolovanie...

Fascinujúce Publikácie