RCS vs WhatsApp: Myšlienky od dlhodobého používateľa WhatsApp

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 11 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
RCS vs WhatsApp: Myšlienky od dlhodobého používateľa WhatsApp - Recenzia
RCS vs WhatsApp: Myšlienky od dlhodobého používateľa WhatsApp - Recenzia

Obsah



V diskusii RCS vs WhatsApp sú funkcie ako prečítané potvrdenia a ukazovatele písania štandardné pre obe platformy.

Pre začiatočníkov sú RCS a WhatsApp úplne odlišné skúsenosti so správami, takže to v skutočnosti nemôže byť porovnanie 1: 1. WhatsApp je služba správ vlastnená na Facebooku, ktorá na fungovanie vyžaduje pripojenie na internet. Pred použitím služby musia používatelia manuálne stiahnuť aplikáciu a zaregistrovať si účet. Akonáhle vy aj váš priateľ alebo člen rodiny máte účet WhatsApp, môžete chatovať v službe celkom hladko. Pokiaľ máte nainštalovanú aplikáciu a máte prístup na internet, WhatsApp bude fungovať.

Na druhej strane RCS je pokročilý protokol na odosielanie správ, ktorý bude teoreticky fungovať so všetkými telefónmi s Androidom hneď po vybalení, pokiaľ ho operátori podporia. RCS sa nakoniec upečie do existujúcich aplikácií na odosielanie správ, ako sú aplikácie Google, čo znamená, že používatelia nemusia stiahnuť aplikáciu tretej strany, aby ju mohli používať. Problém je v tom, že všetci operátori ho zatiaľ nepodporujú a dokonca aj tí, ktorí ho nepodporujú na každom modeli telefónu. Napríklad, Pixel 3 na Google Fi podporuje RCS od januára 2019, ale Pixel 4 na Google Fi podporoval RCS až do dnešných dní. V skutočnosti by som bez hackovania zasielania správ RCS minulý týždeň vôbec nemohol používať RCS na mojom T-Mobile Pixel 4 XL, hoci sú podporované iné telefóny v sieti.


Aj keď máte vy a váš priateľ aktivovanú funkciu RCS a pracujete, v porovnaní s WhatsApp bude celkovo celkovo oveľa odlišnejšia.

Veľký rozdiel medzi nimi je úroveň šifrovania. RCS sú pri prenose šifrované, ale nie sú šifrované end-to-end. To znamená, že spoločnosť Google alebo váš operátor ich môžu čítať, aj keď sú pri ceste cez internet šifrované. Naopak, všetky WhatsApp sú šifrované end-to-end, čo znamená, že vy a váš kamarát z WhatsApp ste jediní, ktorí ich môžu čítať.

WhatsApp tiež poskytuje ďalšiu úroveň bezpečnosti vo forme zámku odtlačkov prstov. RCS je protokol zasielania správ, nie služba, takže nejde o vlastnosť, ktorú môže kedykoľvek podporovať. Aplikácia spoločnosti Google nepodporuje zámok odtlačkov prstov, aj keď existuje niekoľko aplikácií tretích strán, ktoré túto funkciu pridávajú do ľubovoľnej aplikácie.


WhatsApp je tiež naklonený, aby v budúcnosti zmizol, ako aj schopnosť blokovať často posielané ďalej v skupinách. Začiatkom dnes tiež dostal nové nastavenia ochrany osobných údajov skupinového chatu.

Myslím, že je to celkom jasné: WhatsApp je zďaleka najbezpečnejšia z týchto možností.

RCS však má niektoré svetlé škvrny. Dobre, mám na to dve veci. Funkcie RCS sa prirodzene pridávajú do existujúcich aplikácií SMS / MMS, aby poskytovali pokročilé funkcie správ, keď je k dispozícii pripojenie na internet. Ak internet nie je k dispozícii, vaša aplikácia sa bude môcť aj naďalej opierať o pôvodný rámec SMS. Naopak, WhatsApp sa úplne spolieha na pripojenie k internetu. Nemáte internet? Nie WhatsApp.

RCS má tiež prísľub nakoniec budú v budúcnosti k dispozícii na každom telefóne s Androidom. V dokonalom svete teda nemusíte nutiť svojich priateľov alebo rodinu, aby sa zaregistrovali do novej služby, aby ste mohli využívať rozšírené funkcie správ.

Veľkí štyria americkí dopravcovia sa zjednocujú v poskytovaní správ RCS

RCS vs WhatsApp: Nejaké podobnosti?

Prečo dokonca robiť porovnanie RCS vs WhatsApp vôbec, ak existuje toľko rozdielov? Len tak sa stane, že medzi nimi bude hrsť podobností.

  • Zdieľanie veľkých súborov: Obaja podporujú veľké zdieľanie súborov až do 100 MB.
  • Skupinové rozhovory: RCS aj WhatsApp podporujú skupinové chatovanie.
  • Čítanie potvrdení a ukazovateľov písania: RCS a WhatsApp oznámia príjemcovi, kedy boli prečítané a kedy píše druhá osoba.
  • Zálohy rozhovoru: Dobre, toto je trochu iné, pretože RCS, pretože protokol natívne nepodporuje zálohovanie chatu. Namiesto toho sa budete musieť spoľahnúť na štandardné zálohovanie systému Android, aby ste mohli uložiť a neskôr obnoviť všetky vaše RCS. WhatsApp má podporu pre miestne zálohy a zálohy Disku Google, ku ktorým získate prístup po prihlásení do účtu WhatsApp na ľubovoľnom zariadení.
  • Podpora prehliadača: Nemusí to nevyhnutne súvisieť s RCS, ale aplikácie Google a WhatsApp majú webové rozhrania, ak chcete z prehliadača.

RCS bude v predvolenom nastavení skvelý, ale možno nie ako náhrada WhatsApp


WhatsApp a RCS zdieľajú podobné funkcie, ale takmer neposkytujú rovnaké skúsenosti so správami. WhatsApp existuje už tak dlho, že dokázal uviesť na trh niekoľko málo funkcií, vďaka ktorým je celkovo celkom príjemné posielanie správ. Preposielanie, podpora formátovaného textu, citovanie a ďalšie sú podporované v WhatsApp. Tu nájdete ešte viac tipov a trikov pre aplikáciu.

RCS ako protokol zasielania správ je zrejmou aktualizáciou oproti tradičným chatom SMS / MMS, ale zdržiava sa pár vecí. Je to relatívne nový štandard, ktorý používaveľmi dlhá doba na spustenie. Aj keď základné funkcie RCS budú podporované vo všetkých kompatibilných aplikáciách na odosielanie správ, váš počet kilometrov sa bude líšiť v závislosti od toho, ktorú aplikáciu používate. Napríklad aplikácia spoločnosti Google ponúka rôzne funkcie pre aplikáciu na zasielanie správ spoločnosti Samsung, a to aj napriek tomu, že podporuje štandard RCS.

A tu je ten veľký: RCS bude fungovať iba s inými telefónmi s Androidom, čo znamená, že RCS nebude fungovať s vašimi priateľmi vlastniacimi iPhone, pokiaľ to spoločnosť Apple nepodporuje. Bude to pre ľudí dosť veľká nevýhoda, najmä ak vezmeme do úvahy, že Apple má v USA takmer 40% podiel na trhu.

Ak už ste používateľom službyhardhard WhatsApp, existuje niekoľko dôvodov, prečo prepnúť späť na aplikáciu na zasielanie správ pomocou RCS. Pravdepodobne nebudem dlho chodiť do vlaku Google / RCS - vďaka šifrovanej službe typu end-to-end sa cítim oveľa bezpečnejšie a tieto problémy s kompatibilitou RCS sa starnú rýchlo.

Konečným cieľom RCS je vylepšiť zasielanie správ pre všetkých v systéme Android. Absolútne si myslím, že to tak bude, len čo dopravcovia prestanú ťahať nohy a všetkým to zavedú. Dovtedy sa však budete lepšie držať aplikácie na posielanie správ, ktorú už používate.

Teraz od vás chcem počuť v diskusii o RCS vs WhatsApp. Používate WhatsApp, RCS prostredníctvom aplikácie SMS alebo niečo iné?


Načítava sa hlasovanie

Prehrávač VLC Media Player bol aktualizovaný na verziu 3.0 „Vetinari“.Nová verzia prináša podporu dekódovania videa v Chromecate a hardvéri.VLC 3.0 prináša podporu a...

vet je uprotred prechodu z konektivity 4G na 5G a pojené kráľovtvo nebude muieť čakať príliš dlho, aby a zapojilo do akcie. Vodafone zverejnil voje plány uvedenia na trh a potvrdil...

Najnovšie Príspevky