Ako nastaviť Philips Hue tak, aby sa zapínal a vypína pri východe a západe slnka

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 8 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 5 V Júli 2024
Anonim
Ako nastaviť Philips Hue tak, aby sa zapínal a vypína pri východe a západe slnka - Ako
Ako nastaviť Philips Hue tak, aby sa zapínal a vypína pri východe a západe slnka - Ako

Obsah



S osvetlením Philips Hue môžete robiť veľa vecí. Jedným z najzákladnejších prípadov použitia je zapnutie a vypnutie svetiel v určitých časoch. Mnoho ľudí zapína svetlá v noci a vypína ich počas denných hodín. Vďaka tomu môžete počas dňa používať prirodzené svetlo a vaše účty za elektrinu sa tak znižujú. Samozrejme, môžete to urobiť ručne, ale čo má zmysel pre inteligentné svetlá, ak stále robíte všetko ručne? Neplatili ste všetky peniaze, aby ste tieto funkcie nevyužili, však? V tomto návode sa pozrieme na zapnutie a vypnutie svetiel Philips Hue pri západe a východe slnka.

predpoklady

Toto úplne nefunguje, pretože časy východu a západu slnka sa každý deň jemne menia. Tento vyžaduje cloudovú podporu, aby sa zabezpečilo, že sa toto správanie spustí v primeranom čase. Existujú tri hlavné spôsoby, ako dosiahnuť účinok. Najprv musíte:


  • Aspoň jeden hue Hub Philips a jedna žiarovka sú už nastavené. Náš sprievodca nastavením nájdete vyššie.
  • Potrebujete funkčný účet Philips Hue. Inštalátor vás nenúti mať ho, ale môžete si zaregistrovať účet Philips Hue prostredníctvom aplikácie alebo na oficiálnych webových stránkach.
  • Nakoniec potrebujete oficiálnu aplikáciu Philips Hue pre svoje zariadenie s Androidom alebo iOS. Verziu pre Android si môžete stiahnuť tu alebo verziu pre iOS tu.

Pre druhú metódu potrebujete:

  • Všetko uvedené v prvej metóde spolu s aplikáciou IFTTT. Môžete si ho stiahnuť tu na Android a tu na iOS. K dispozícii je aj webová verzia.

A pre tretí spôsob potrebujete:

  • Všetko, čo potrebujete pre tretiu metódu, je aspoň jeden náboj Philips Hue Hub a jedna žiarovka už nastavená.
  • Potrebujete tiež spoľahlivý zdroj informácií pre časy západu slnka a východu slnka, v ktorých žijete.

S tým všetkým by ste mali byť schopní začať.


Metóda jedna - oficiálna cesta

Prvá metóda používa samotnú aplikáciu Philips Hue. Spoločnosť Philips má v aplikácii natívne automatické nastavenie a je to vlastne celkom ľahké povoliť. Môžete to nastaviť na webe alebo v telefóne. Prejdeme tu obaja.

Prostredníctvom aplikácie:

  • Otvorte na svojom zariadení so systémom Android alebo iOS oficiálnu aplikáciu. Uistite sa, že ste prihlásený / -á do svojho účtu Philips Hue.
  • Kliknite na ikonu rutiny v spodnom riadku navigácie. Odtiaľ klepnite na Ďalšie rutiny.
  • Potom klepnite na ikonu Vytvorte vlastnú rutinu a následne Počas západu slnka voľba.
  • Ak ste to ešte neurobili, budete musieť udeliť povolenie na umiestnenie aplikácie Philips Hue.
  • Ďalšou obrazovkou sú vaše nastavenia. Môžete vybrať dni v týždni, pre ktoré chcete efekt, scénu a
  • Posledný výber umožňuje vypnúť svetlá v určený čas. Pre tento tutoriál vlastne odporúčame Nerob nič možnosť, pretože v samostatnej rutine nastavujeme zoslabovanie východu slnka.
  • Začiarknutím políčka v pravom hornom rohu dokončíte postup pri západe slnka.
  • Vytvorte ďalšiu vlastnú rutinu, ale tentoraz vyberte Pri východe slnka voľba.
  • Postupujte podľa rovnakých krokov ako predtým, s výnimkou tohto času preč pod Čo by sa malo stať oddiel. Toto vypne vaše svetlá namiesto ich zapnutia.
  • Začiarknite políčko a máte hotovo!

Prostredníctvom webovej stránky:

  • Zamierte na túto webovú stránku prostredníctvom domáceho pripojenia Wi-Fi. Ak ste sa ešte neprihlásili, prihláste sa do svojho účtu Philips Hue.
  • Vyplňte nastavenia presne rovnakým spôsobom, ako v pokynoch pre aplikáciu vyššie.
  • Existuje však jeden rozdiel. Vo verzii webovej stránky môžete nakonfigurovať zoslabovanie pri západe slnka a zoslabovanie pri východe slnka v rovnakom režime. Musíte to urobiť v samostatných rutinách v aplikácii.
  • Zasiahnite inštalovať tlačidlo, keď ste hotoví!

Proces je v podstate identický obojsmerne s malými rozdielmi. Webová verzia vám umožňuje konfigurovať zosvetlenie východu a západu slnka v rovnakej rutine, zatiaľ čo aplikácia vás robí v dvoch samostatných rutinách. Inak je všetko rovnaké. Poslednou poznámkou je, že pred vytvorením rutín musíte nastaviť všetky vlastné scény. Ak tak neurobíte, nebudú dostupné.

Metóda 2 - IFTTT

Táto metóda sa už väčšinou odpisuje. Je to jednoduchšie a rýchlejšie robiť v oficiálnej aplikácii a nepotrebujete služby tretích strán. IFTTT má však stále niekoľko predností. Je to dobrá metóda pre tých, ktorí už používajú IFTTT a IFTTT je skvelým uzlom pre inteligentné domáce veci všeobecne. Tu je postup, ako to urobiť pri IFTTT.

  • Otvorte aplikáciu IFTTT alebo webovú stránku IFTTT. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak ste tak ešte neurobili. Ak je to potrebné, môžete sa zaregistrovať a prihlásiť sa pomocou služieb Google a Facebook.
  • Povoľte tomuto appletu zapnúť svetlá pri západe slnka.
  • Keď povolíte prvý applet, zobrazí sa výzva na prihlásenie aj do účtu Philips Hue. Musíte povoliť prístup k IFTTT na svoj účet Philips Hue.
  • Potom sa vrátite naspäť na IFTTT a dokončite konfiguráciu. Môžete tiež nechať vypnúť svetlá appletu pri východe slnka, ak chcete.
  • Ak chcete túto metódu zakázať, jednoducho prejdite na stránku Moje applety v aplikácii alebo na webe a deaktivujte applet.

Metóda IFTTT má niekoľko výhod. Applety sa dajú ľahko nájsť, dobre fungujú a existuje niekoľko ďalších možností, ak sa vám nepáči tá, ktorú sme prepojili. V aplikácii IFTTT môžete vyhľadávať ďalšie. Navyše, s prepojeným účtom Philips Hue, existujú tisíce ďalších apletov s ďalšími možnosťami prispôsobenia, ktoré oficiálna aplikácia nemusí byť schopná replikovať. Aplikácia IFTTT, ktorú sme prepojili, vám umožňuje nastaviť polohu manuálne, aby k nej nemali prístup žiadne aplikácie. Stále potrebujete účet Philips Hue, ale v opačnom prípade je trochu súkromnejší ako hlavný variant.

Metóda 3 - Ručné nastavenie rutín

Samozrejme, môžete to urobiť aj manuálne. Táto metóda je o niečo praktickejšia ako ostatné, ale je to rýchly a špinavý spôsob, ako dosiahnuť rovnaký účinok.

  • Otvorte aplikáciu Philips Hue a prejdite na stránku rutiny ponúk.
  • Klepnite na ikonu ostatné rutiny a klepnite na ikonu Vytvorte vlastnú rutinu v hornej časti. Nakoniec klepnite na ikonu V konkrétnom čase voľba.
  • Nastavte čas na priblíženie času západu slnka. V časti Fade vyberte požadovanú dĺžku času. Tiež vyberte miestnosti, ktoré chcete osvetľovať, a dni v týždni, ktoré chcete. Môžete tiež nastaviť požadovanú scénu, keď začne miznúť.
  • A nakoniec, v rámci Vypne miestnosti o nastavenie, vyberte možnosť Nerobiť nič. Kliknutím na tlačidlo začiarknutia v hornej časti vytvorte túto rutinu.
  • Opakujte predchádzajúce kroky s výnimkou času východu slnka namiesto západu slnka.
  • Po získaní časti výberu scény vyberte nastavenie Vypnuté.
  • Stlačením začiarknutia vytvoríte rutinu.

Teraz máte dve rutiny na zapnutie svetiel pri východe slnka a vypnutie svetiel pri západe slnka. Manuálna metóda má niekoľko výhod a nevýhod. Časy západu slnka a východu slnka sa trochu menia doslova každý deň. V júni 2019 sa však časy východu slnka budú pohybovať iba medzi 6:28 a 6:32, zatiaľ čo časy západu slnka sa budú pohybovať medzi 8:10 a 20:17.

Manuál je pomerne jednoduchý, ale je trochu nudný a nie je tak elegantný ako iné možnosti.

Môžete ho teda manuálne nastaviť tak, aby vybledol približne o 20:10, a nastavil sa tak, aby vybledol približne o 6:28 hod. A bude fungovať väčšinou rovnako počas celého mesiaca. To znamená, že v zásade musíte tieto postupy upravovať každý mesiac a počas letného času, aby ste sami zmenili časy. Nie je to také elegantné ako predchádzajúce dve metódy. Pozitívne je, že na to, aby ste to dokázali, nemusíte zaregistrovať účet Philips Hue a nemusíte aplikácii poskytovať svoju polohu.

Metóda 4 - Domovská stránka Google

Začiatkom roku 2019 sa v spojení so službou Google Home objavila nová metóda. Potrebujete iba súpravu svetiel Philips Hue, ako aj domovskú stránku Google. Po nastavení všetkého môžete doslova požiadať domovskú stránku Google, aby vás v primeranom čase zobudila. Toto je druh opaku obvyklých spôsobov východu a západu slnka, pretože v skutočnosti zapne vaše svetlá ako druh poplachu, aby vás zobudil.

Potrebujete iba domovskú stránku Google a sadu svetiel Philips Hue, ktoré už boli nastavené. Odtiaľ dajte domovskej stránke Google jeden z týchto príkazov:

  • „Ahoj Google, zapni Gentle Wake up“, aby sa tvoje ranné budíky spárovali s postupným rozjasňovaním.
  • „Ahoj Google, zobuď moje svetlo v spálni o 6:30 ráno“ a postupne ožarujem svetlá Philips Hue o 6:30 ráno. Toto je možné nastaviť až 24 hodín vopred.
  • „Ahoj Google, spi svetlá v obývacej izbe“ a začni postupne stlmiť svetlá v obývacej izbe.

Je to trochu viac manuálne ako manuálne, pretože niektoré z nich sa musia robiť každý deň. Môžete ich však robiť hlasom v posteli, takže to nie je hrozný proces.

Svetlá Philips Hue dokážu urobiť veľa pekných vecí. Automatizácia musí byť na prvom mieste medzi najlepšími vecami, ktoré dokáže inteligentné svetlo urobiť. Akú metódu uprednostňujete? Povedzte nám svoje myšlienky v komentároch a pozrite si niektoré z našich ďalších návodov!

Generálny riaditeľ Huawei Richard Yu, ktorý médiám ukazuje nový Mate 30 ProV kupinovom rozhovore po zavedení Mate 30 Pro v Mníchove hovoril generálny riaditeľ H...

Podľa ľudí, ktorí ú oboznámení vnútorným fungovaním Huawei a Google (protredníctvom Informácie), tento rok bude predtavený inteligentný rep...

Zdieľam