10 starších funkcií systému Android, ktoré pomáhali formovať OS

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 3 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 16 Smieť 2024
Anonim
10 starších funkcií systému Android, ktoré pomáhali formovať OS - Technológie
10 starších funkcií systému Android, ktoré pomáhali formovať OS - Technológie

Obsah



Nexus 7 minulý týždeň oslávil svoje siedme narodeniny. Môj kolega David Imel o tom urobil vynikajúcu spomienku a do tohto procesu zahrnul aj množstvo zábavných tidbits o systéme Android Honeycomb.

Android je plný malých funkcií, z ktorých niektoré sú prekvapivo dôležité pre to, ako málo o nich hovoríme. Mnoho starších pomohlo vytvoriť Android, aký poznáme dnes.

Tu je desať obzvlášť dôležitých starších funkcií systému Android.

ART a AOT (Android 5.0 Lollipop)

Android Runtime (ART) bol obrovský obchod, keď bol oficiálne uvedený na trh v systéme Android 5.0 Lollipop. S ART prišlo na čas kompilácia (AOT), vylepšený zber odpadu a veľa ďalších funkcií. Boli väčšinou určené pre vývojárov aplikácií a hier, ale tieto zmeny pomohli spustiť aplikácie a pracovať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.


ART bol jednou z najväčších zmien oproti skorému systému Android.

ART od tej doby dostal veľa vylepšení. Android 7.0 Nougat pridal podporu pre JIT alebo kompiláciu just-in-time pre rýchlejšie zavedenie systému. Android Oreo vylepšil zber odpadu a skrátil čas prestávky. Android 9 Pie pridal podporu pre včasnú konverziu súborov DEX.

Trvalo by celý deň, kým by som uviedol zoznam všetkých vylepšení pod kapotou, ktoré ART prináša, pretože sa každý rok neustále zlepšuje, aj keď o tom už veľa nehovoríme. Dokonca aj nadchádzajúce Android Q má niekoľko malých vylepšení ART.

Dávkové a automatické aktualizácie aplikácií (Android 2.2 Froyo)

Android 2.2 Froyo dovŕši desať rokov v roku 2020 a jednou z jeho najlepších funkcií zostáva. Bola to prvá verzia systému Android s natívnou podporou automatických aktualizácií aplikácií, ako aj dávkových aktualizácií aplikácií. S týmto nie je veľa technických bláznov. Kliknutím na tlačidlo v službe Google Play môžete aktualizovať všetky svoje aplikácie naraz na pozadí a vďaka Android Froyo.


Táto vlastnosť sa v priebehu rokov tiež zlepšila. Začiatkom roku 2019 začala spoločnosť Google testovať súčasné sťahovanie aplikácií po odstránení tejto funkcie pred niekoľkými rokmi. To by teoreticky urýchlilo proces aktualizácie všetkých vašich aplikácií naraz.

Je ťažké predstaviť si aktualizáciu aplikácií pre Android ručne a postupne.

V dôsledku toho systém Android Froyo predstavil aj funkcie systému Android, ako napríklad podpora displejov HD (720p), hotspoty Wi-Fi, podpora GIF pre prehliadač zásob a možnosť pripojenia telefónu k rozhraniu Bluetooth vášho vozidla - funkciu, ktorú každý deň používa veľa ľudí.

Dávkovanie hardvérových senzorov (Android 4.4 KitKat)

Android KitKat nám dal ďalšiu skvelú funkciu s dávkovaním hardvérových senzorov. Bol to jeden z prvých skutočných pokusov spoločnosti Google o kontrolu výdrže batérie. Predpoklad je jednoduchý: Senzory zhromažďujú a dodávajú údaje v dávkach namiesto v reálnom čase. To umožnilo zariadeniam zostať dlhšie v stave nižšej spotreby a šetriť batériu.

Google napokon napodobnil toto správanie aj na strane softvéru. Režim Doze obmedzuje použitie aplikácie na pozadí a synchronizuje aplikáciu do okna údržby. V podstate prepne všetky aplikácie do režimu spánku, s výnimkou malých okien času, v ktorých môžu aktualizovať, odosielať upozornenia a používať procesor. Hardvérové ​​dávkovanie snímača funguje veľmi podobne.

Táto funkcia má aj iné použitia, vrátane kondície (sledovanie krokov), sledovania polohy a iného monitorovania. Android 4.4 KitKat tiež pridal podporu pre sledovanie krokov a funkcia sledovania krokov spolupracuje s dávkovaním hardvérových senzorov.

Emulácia hostiteľskej karty (Android 4.4 KitKat)

Emulácia hostiteľskej karty (HCE) je niečo veľkého a má zaujímavý malý príbeh. Google pôvodne používal na telefóny na ukladanie vašich platobných podrobností čip Secure Element (SE). SE bolo silne šifrované a bezpečné, aby sa zabránilo krádeži údajov. Verizon, AT&T a T-Mobile však zablokovali službu Peňaženka Google v prospech jej iniciatívy Softcard (predtým ISIS) tým, že zabránili službe Peňaženka Google čítať zabezpečený prvok.

V reakcii na to spoločnosť Google spustila HCE, ktorý zachytáva prenos komunikácie z platobných terminálov a posiela ho priamo do OS namiesto modulu Secure Element. OS vytvorí token, ktorý bude predstavovať skutočnú kartu, a pošle ju späť namiesto vášho skutočného čísla debetnej karty v procese nazývanom tokenizácia. HCE tiež beží na pozadí bez akýchkoľvek vstupov od používateľa, takže môžete jednoducho platiť a platiť, aj keď je obrazovka telefónu vypnutá.

Spoločnosť Google vytvorila spoločnosť HCE, aby možnosti spotrebiteľov zostali otvorené aj potom, čo sa dopravcovia pokúsili tieto možnosti obmedziť.

Spoločnosť HCE nakoniec zabila predovšetkým hardvér Secure Element a dopravcovia sa vzdali, spoločnosť Softcard predala v roku 2015. Je potrebné poznamenať, že tokenizácia a používanie platby za kliknutie na vašom zariadení je v skutočnosti bezpečnejšie ako použitie fyzickej karty. ,

Témy OMS a RRO (Android 6.0 Marshmallow)

Runtime Resource Overlay (RRO) a Overlay Management Service (OMS) sú dva tematické rámce v AOSP Android. Spoločnosť Sony vložila obidve rámce do systému Android a dnes existuje na mnohých zariadeniach. Oficiálnym debutom bol Android Marshmallow. RRO prišla na prvé miesto a nakoniec bola nahradená OMS, ale obe robia väčšinou to isté.

Väčšina aplikácií má súbory XML s vecami, ako sú farby, rozloženie a ďalšie prvky návrhu. OMS vám umožní prekrývať vaše vlastné súbory XML namiesto toho, aby ste mali prispôsobený vzhľad. Aplikáciu s bielym pozadím a čiernym textom môžete zmeniť na aplikáciu s čiernym pozadím a zeleným textom bez toho, aby to ovplyvnilo, ako aplikácia skutočne funguje.

OMS je tak blízko, ako to Google kedy prišiel k natívnym témam v AOSP Android.

Toto nie je niečo, čo môžete jednoducho použiť, ale výrobcovia OEM a ich zákazníci ich často používajú. Aplikácie ako Synergy, Substratum a Pluvius používajú OMS na rootovanie a non-root theming v závislosti od vašej verzie systému Android. Spoločnosť Samsung začala pre svoje témy používať OMS s Android Oreo. Tieto tematické moduly zjednodušujú proces vytvárania, prispôsobovania a prekrývania súborov XML, aby ich väčšina ľudí mohla ľahko používať.

Bohužiaľ, budúcnosť OMS je momentálne nejasná. Google v úmysle vypnúť podporu pre aplikáciu Android Pie, ktorá podnietila zúrivosť v tematickej komunite. Tu je dobrý rozhovor s niekoľkými tvorcami Substratum, kde vysvetľujú, ako používajú OMS trochu viac.

Projektové maslo (Android 4.1 Jelly Bean)

Projekt Maslo bol jednou z najdôležitejších funkcií systému Android v predchádzajúcich dňoch systému Android. Projekt obsahuje množstvo vylepšení a vylepšení, aby používateľské rozhranie systému bežalo plynulejšie a rýchlejšie. Predchádzajúce zariadenia Android skutočne zápasili so vstupným oneskorením a koktaním. V priebehu času Project Butter z veľkej časti všetky opravoval.

Projekt Butter priniesol ďalšie optimalizácie, ako napríklad trojité ukladanie do vyrovnávacej pamäte, VSync a zlepšenú citlivosť na dotyk. Tieto funkcie umožňujú, aby operačný systém bežal rýchlosťou 60 snímok / s a ​​lepšie synchronizoval displej s procesorom a procesorom GPU, aby poskytoval plynulejší výkon. Všetky tieto veci sa v priebehu rokov samozrejme zlepšili vďaka novším verziám systému Android.

Videli sme, že pochod za hladkým maslom pokračuje s displejmi 90 Hz a 120 Hz už v roku 2015. Dokážete si predstaviť, ako by tieto displeje vyzerali pred Jelly Bean pre Android 4.1?

Posledné aplikácie a prepínanie aplikácií (Android 3.0 Honeycomb)

Režim nedávnych aplikácií bol pri spustení systému Android 3.0 Honeycomb veľkým problémom. Bol to nákup systému Android do multitaskingu, jedna z veľkých funkcií, ktoré mal v tom čase v systéme iOS. Tlačidlo nedávnych aplikácií vám umožňuje zobraziť všetky otvorené aplikácie v jednom rozhraní, prepínať medzi nimi ľubovoľne alebo podľa potreby úplne vypnúť. Táto funkcia sama osebe v podstate zabila trh aplikácií správcov úloh, rovnako ako prepínač bateriek zabil trh aplikácií bateriek. Android vo svojich najnovších aplikáciách dodnes používa metódu priblíženia a zatvorenia, aj keď s určitými vylepšeniami a vizuálnymi zmenami.

V prípade operačného systému, ktorý bežal iba na tabletoch, mal Honeycomb veľa nápadov na premýšľanie.

Nakoniec bola táto funkcia vylepšená množstvom ďalších funkcií, ako napríklad tlačidlo Vymazať všetko pre rýchle uzavretie aplikácie, pripnutie aplikácie, aby zostali otvorené aplikácie a najlepšie zo všetkých prepínanie aplikácií. Prepínanie aplikácií funguje rovnako ako Alt-F4 na PC so systémom Windows. Dvojitým stlačením tlačidla posledných aplikácií môžete rýchlo prepínať medzi dvoma poslednými použitými aplikáciami. Android Pie pridal gesto potiahnutia, aby ste rýchlo prepínali medzi ľubovoľnými dvoma aplikáciami.

Google vylepšuje ovládacie prvky gest systému Android znova pomocou systému Android Q. Pravdepodobne to zmení spôsob fungovania najnovších aplikácií, ale sme si istí, že najnovšie aplikácie budú stále k dispozícii. Je to určite jedna z najväčších a najdôležitejších funkcií systému Android všetkých čias a bola to jedna z mála, ktorá bola taká dôležitá, že sa dostala na ovládače na domácej obrazovke.

Softvérové ​​klávesy (Android 3.0 Honeycomb)

Mnohé považujú softvérové ​​klávesy za samozrejmé. V snahe získať ovládania gestami do zariadení Android Pie a Android Q sa oplatí ustúpiť a pozerať sa na to, aký výrazný vplyv majú softtlačidlá na návrh telefónu začiatkom roka 2010. Pred softvérovými klávesami mali výrobcovia zariadení OEM všetky tlačidlá na celom zariadení. Honeycomb s Androidom 3.0 a neskôr Ice Cream Sandwich to všetko ukončil a pomohol uviesť do éry čistého, bezdotykového telefónu s cukrovinkami, ktorý dnes všetci poznáme.

Softklávesy sa vyvíjali v priebehu rokov, väčšinou čo sa týka veľkosti, tvaru a dizajnu. Môžete dlho stlačiť domov pre Asistenta Google, zmeniť tematiku tlačidiel pomocou vecí, ako sú aplikácie Navbar, a niektorí výrobcovia OEM dokonca umožňujú pridať do spodného riadku nové softvérové ​​klávesy.

Bohužiaľ to nebude trvať dlho, kým sa softvérové ​​tlačidlá nakoniec nevypnú, pretože preberá navigácia gestami. Čoskoro budeme všetci posúvať a tancovať naše prsty ako hráči Dance Dance Revolution.

Softvérové ​​klávesy budú mať vždy osobitné miesto v histórii Androidu ako jedinečnú funkciu, ktorá formovala spôsob, akým boli telefóny navrhnuté roky.

Podpora TRIM (Android 4.3 Jelly Bean)

Podpora technológie TRIM nie je pre Android originálna alebo novšia funkcia, ale bola veľmi dôležitá. Linux ho pridal do jadra už v roku 2008. Microsoft začlenil podporu do Windows 7 už v roku 2009. Apple ho pridal do OS X v roku 2011 a má jedinečnú metódu TRIM pre zariadenia iOS. Android 4.3 Jelly Bean konečne pridal túto funkciu v roku 2012, určite trochu neskoro na večierok.

TRIM je jednoduchá, ale dôležitá funkcia a zaoberá sa ukladaním flash. Ukladací priestor Flash, na rozdiel od mechanických pevných diskov, má problémy so zápisom nových údajov. Môže rýchlo zapisovať do prázdneho priestoru, ale ak je potrebné prepísať údaje, proces trvá podstatne dlhšie.

TRIM bol malý, ale prekvapivo dôležitý doplnok pre Android.

Časom to spôsobilo masívne spomalenie a pravdepodobne prispelo k predčasnému zastaraniu mnohých starších zariadení s Androidom. TRIM zabránil spomaleniu v podstate spravovaním ukladacieho priestoru Flash, vrátane jeho zberu odpadu a pridelenia voľného miesta.

Mnohé pripisovali problémy so spomalením zariadenia Nexus 7 2012 nedostatočnej podpore TRIM a po aktualizácii systému Android 4.3 Jelly Bean hlásili zvýšenie výkonu. TRIM nie je jednou z najkrajších funkcií systému Android, je to však určite jedna z najdôležitejších a váš telefón ju stále používa.

Režim hostiteľa USB (Honeycomb Android 3.0)

Režim hostiteľa USB je výkonná funkcia, ktorá nemá lásku, ktorú si pravdepodobne zaslúži. Pôvodne debutoval na systéme Android 3.0 Honeycomb a väčšina ľudí ho používala pre svoje schopnosti USB na cestách (OTG). Režim však robí omnoho viac.

Režim USB Host je to, čo nám umožňuje používať myši a klávesnice USB na zariadeniach s Androidom, ako aj na MIDI klávesniciach a ďalších špecializovaných technológiách. V podstate, ak dokážete pripojiť k telefónu čokoľvek a používať ho cez port USB, môžete poďakovať režimu hostiteľa USB.

Android 8 Oreo pridal podporu pre dvojfaktorové autentifikačné kľúče. Android 9 Pie priniesol možnosť nabíjať zariadenia a súčasne prenášať súbory. Väčšina verzií systému Android má vylepšenú podporu periférnych zariadení a prístup. Ak spoločnosť Google niekedy vytvorí laptop so systémom Android, režim hostiteľa USB bude kľúčom k tomu, aby všetko fungovalo správne.

Niekedy je ťažké uveriť, ale Android je omnoho väčší ako kvalita a zárezy fotoaparátu. Mnoho softvérových funkcií pomohlo posunúť platformu vpred, a to aj v pozadí, kde sme ju vždy nevideli.

Aká je vaša obľúbená funkcia systému Android?

RHA MA650i je teraz dodávaný konektorom Lightning a prítupom k „Hey iri“ priamo na ovládacom module.Britká audio poločnoť RHA dne oznámila nový (ih) pár lú...

Aktualizácia: 10. mája 2019 o 08:41 hod. ET: Predchádzajúca verzia tohto príbehu uviedla, že používatelia navigujú päť 150 krát za deň, hoci kutočné č...

Populárne Publikácie