LastPass vs 1Password vs Enpass: Ktorý z týchto správcov hesiel je najlepší?

Autor: John Stephens
Dátum Stvorenia: 24 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 2 V Júli 2024
Anonim
LastPass vs 1Password vs Enpass: Ktorý z týchto správcov hesiel je najlepší? - Technológie
LastPass vs 1Password vs Enpass: Ktorý z týchto správcov hesiel je najlepší? - Technológie

Obsah


Keďže naše smartfóny a ďalšie mobilné zariadenia používame čoraz častejšie na nákup tovaru online alebo na prihlasovanie k plateným službám, musíme tiež vytvárať a používať sofistikovanejšie heslá. Aj keď určite vidíme zvýšené používanie metód nad rámec hesiel pre tieto funkcie, ako sú snímače odtlačkov prstov a dokonca aj skenovanie dúhovky a tváre, pravdou je, že jednoduchý riadok písmen, číslic a špeciálnych znakov bude naďalej hlavným spôsobom pre väčšinu ľudia na nejaký čas majú prístup k online obchodom a službám.

Pretože sme tak závislí od našich hesiel, sme tiež náchylní k tomu, aby sme tieto heslá hackovali a používali bez nášho súhlasu.

Pretože sme tak závislí od našich hesiel, sme tiež veľmi náchylní na to, aby boli tieto heslá hacknuté a používané bez nášho súhlasu. Preto je také dôležité mať silné a jedinečné heslá pre všetko, čo sa prihlasujeme online.


Väčšina z nás však má veľa rôznych služieb, ktoré používame online, a existuje silné pokušenie používať rovnaké heslo pre všetky z nich. Existuje tiež tendencia používať jednoduché heslá, ktoré by sa mohli rýchlo zistiť. Tu môžu správcovia hesiel skutočne pomôcť.

Použitie správcu hesiel umožňuje používateľom mať silné a jedinečné heslá pre každú službu, ktorú si on-line zaregistruje, bez toho, aby ste si tieto informácie museli uchovávať a pamätať si ich neustále v hlave. Aký je najlepší správca hesiel?

V posledných rokoch sa objavili tri takéto služby správcu hesiel ako lídri v tomto malom, ale stále dôležitom odvetví pre majiteľov mobilných zariadení: LastPass, 1Password a Enpass. Všetci tvrdia, že ponúkajú najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby bolo k mnohým heslám, ktoré ich používatelia vytvárajú, kedykoľvek k dispozícii prístup a aby boli bezpečné a bezpečné. Ale ktorý z týchto troch vedúcich manažérov hesiel je pre vás najlepší?


Vlastnosti

LastPass, 1Password a Enpass all ponúkajú používateľom spôsob, ako uložiť rôzne heslá do rôznych online firiem a služieb v jednej databáze, čo vylučuje potrebu zapamätať si veľa jedinečných konfigurácií hesiel v prospech jedného: hlavného hesla.

Vaše hlavné heslo je chránené šifrovaním AES-256 bit vo všetkých troch službách. Čo to znamená? Bez toho, aby sme sa dostali do všetkých zapojených matematických postupov, to znamená, že aj keby boli všetky super počítače na svete naprogramované tak, aby našli špecifický šifrovací kľúč AES-256 bitov, ktorý sa používa na ukladanie hlavného hesla, vzali by si aktuálny vek celý vesmír vyskúšať menej ako 0,01 percenta všetkých týchto kľúčových možností. Inými slovami, nemalo by dôjsť k tomu, že by sa hlavné heslo preniklo priamo z týchto služieb.

Šifrovanie AES-256 bit sa používa na ukladanie hlavného hesla pre všetky tri služby.

To však neznamená, že by ste mali mať slabé hlavné heslo, ak sa rozhodnete použiť LastPass, 1Password alebo Enpass. Stále by ste mali mať silné heslo, ktoré sa ľahko zapamätá, pre každý prípad. Aj keď nastavenia LastPass, 1Password a Enpass všetky používajú toto nastavenie, medzi týmito službami stále existujú určité rozdiely vo funkciách.

LastPass

Bezplatná verzia LastPass teraz umožňuje používateľom synchronizovať svoje heslá na všetkých svojich zariadeniach bez ohľadu na platformu. Ak ste už predtým použili webový prehľadávač na uloženie všetkých hesiel, spoločnosť LastPass ponúka možnosť vypnúť túto funkciu vo vašom prehliadači a preniesť všetky uložené heslá do nového správcu. Ak sa potom chcete zaregistrovať a používať novú službu, ktorá vyžaduje heslo, LastPass pre vás môže automaticky vygenerovať silnú službu, ktorú potom môžete upraviť podľa svojich potrieb alebo služieb.

LastPass taktiež ponúka používateľom možnosť vybrať si člena rodiny alebo priateľa, ktorý vám umožní prístup k vašim heslám v prípade, že ste nespôsobilí alebo ak neočakávane odídete.

LastPass taktiež ponúka používateľom možnosť vybrať si člena rodiny alebo priateľa, ktorý vám umožní prístup k vašim heslám v prípade, že ste nespôsobilí alebo ak neočakávane odídete. Môžete zadať e-mailovú adresu danej osoby spolu s nastavenou čakaciu lehotu. Ak táto lehota uplynie, bude jej odoslaná možnosť prístupu do vášho účtu.

Ak z nejakého dôvodu získa prístup k vám osoba pred týmto obdobím, spoločnosť LastPass pošle pôvodnému používateľovi e-mail, ktorý by im umožnil zamietnuť prístup. Táto služba má tiež funkciu zdieľania hesiel, ktorá umožňuje používateľom zdieľať heslá k určitým službám s inými, napríklad s manželom alebo iným členom rodiny, ktorí by napríklad mohli potrebovať prístup k spoločnému bankovému účtu.

LastPass taktiež ponúka spôsob, ako rýchlo vyplniť webové formuláre vašimi osobnými údajmi (meno, adresa, telefónne číslo atď.). Má tiež podporu pre viacfaktorovú autentifikáciu, len v prípade, že zabudnete svoje hlavné heslo alebo ak sa obávate, že by mohlo dôjsť k úniku hackerom. K dispozícii je dokonca aj funkcia Security Challenge, ktorá umožňuje používateľom zistiť, aké bezpečné sú všetky heslá, ktoré uložili pomocou LastPass.

1Password

Materská spoločnosť pre 1Password, AgileBits, vytvorila pre túto službu spoľahlivé používateľské rozhranie, ktoré by malo uľahčiť prístup pre väčšinu používateľov. Okrem hlavného hesla generuje 1 heslá dlhý 34-znakový kľúč, ak chcete do svojho účtu pridať nové zariadenie, čo zvyšuje bezpečnosť.

1Password môže importovať vaše staré heslá z rôznych stránok a služieb uložených v prehľadávačoch do svojho hlavného účtu a má tiež generátor hesiel, ktorý vám pomôže vytvoriť silné heslo pri registrácii nového webu alebo v prípade, že chcete aktualizovať heslo zo starého.

Ak chcete do svojho účtu pridať nové zariadenie, vygeneruje 1 hlavné heslo okrem svojho hlavného hesla aj dlhý 34-znakový kľúč.

1Password môže tiež automaticky vyplňovať webové formuláre a dokonca môže bezpečne ukladať informácie o vašej kreditnej karte. Jedna vec, ktorú služba robí nie ešte máte dvojfaktorové overenie. Zdá sa, že spoločnosť používa kľúč účtu ako náhradu.

Ak je z nejakého dôvodu váš smartphone odcudzený, môžete ísť do správcu 1 hesiel a deaktivovať dané zariadenie. To znamená, že ktokoľvek má v držbe tento telefón, bude na prístup k nemu potrebovať okrem hlavného hesla aj kľúč účtu.

Nakoniec má služba to, čo nazýva Strážna veža, o ktorom tvrdí, že sleduje všetky bezpečnostné problémy, ktoré by mohli ovplyvniť jednu alebo viac služieb, ktoré môžete použiť. Ak niektoré weby alebo služby môžu mať narušenie zabezpečenia, rozošle upozornenie, ktoré vám poskytne spôsob, ako zmeniť heslo.

Enpass

Jedna z najzaujímavejších funkcií dostupných pri používaní služby Enpass vám umožňuje ukladať údaje o heslách do samostatných cloudových služieb, a nie do služieb, ktoré prevádzkuje spoločnosť. Podporuje Disk Google, OneDrive, Dropbox a mnoho ďalších. Neimportuje automaticky heslá uložené vo vašom prehliadači, ale môžete importovať svoje staršie zoznamy hesiel, ak ste v minulosti využili iné služby správcu, napríklad LastPass.

Enpass vám umožňuje ukladať vaše heslové údaje do samostatnej cloudovej služby.

Jedinou skvelou vecou programu Enpass je, že k nemu môžete pristupovať bez toho, aby ste si na smartfóne zapamätali svoje hlavné heslo, ak má snímač odtlačkov prstov. Áno, k svojmu účtu Enpass sa dostanete iba pomocou odtlačku prsta na telefóne. Z hľadiska bezpečnosti to bude zrejme budúcnosť a je vynikajúce, že Enpass túto funkciu podporuje.

plošiny

Aplikácie LastPass, 1Password a Enpass sú k dispozícii pre operačné systémy Windows, Mac, Android a iOS. LastPass a Enpass tiež podporujú Linux PC a Enpass dokonca podporuje BlackBerry, Windows 10 UWP a Chrome OS. Rozšírenia prehľadávača sú navyše k dispozícii pre všetkých troch správcov hesiel pre prehliadače Safari, Chrome, Firefox a Opera. LastPass tiež pridáva podporu pre prehliadač Microsoft Internet Explorer pre staršie verzie systému Windows a nový prehliadač Microsoft Edge pre systém Windows 10.

stanovenie ceny

Zatiaľ čo LastPass, 1Password a Enpass all ponúkajú aspoň nejaký spôsob, ako vyskúšať svoje služby zadarmo, všetky ponúkajú aj prémiový prístup za rôzne ceny.

Enpass

Ak vo svojom počítači so systémom Windows, Mac alebo Linux prísne používate správcu hesiel, spoločnosť Enpass ponúka pravdepodobne najlepšiu ponuku spomedzi troch správcov, ktorých sa zaoberáme v tomto článku. Aplikácia Enpass PC pre stolné počítače je úplne zadarmo, bez obmedzení týkajúcich sa jej funkcií. Ak ju chcete používať na smartfónoch alebo tabletoch s Androidom alebo iOS, môžete ich tiež používať zadarmo, ale môžete si uložiť až 20 hesiel. Ak chcete toto obmedzenie zrušiť, platíte iba 9,99 dolárov za každú platformu, a to za celoživotné používanie, bez ďalších mesačných alebo ročných poplatkov.

1Password

K dispozícii je bezplatná 30-dňová skúšobná verzia bez potreby pridania kreditnej karty, ak si chcete vyskúšať 1Password pre seba. Potom budete musieť zaplatiť 36 dolárov ročne za prístup k službe iba pre jednu osobu alebo 60 dolárov ročne za jej možnosť Rodiny, ktorá vám umožní zdieľať heslá až s piatimi členmi rodiny (k tomuto odberu môžete pridať ďalších členov). za 12 dolárov ročne).

LastPass

Ak používate LastPass na osobné použitie, môžete k nemu pristupovať bezplatne, čo ponúka prístup do všetkých vašich zariadení, ako aj spoločné zdieľanie hesiel. Platený prémiový osobný účet pridáva ďalšie funkcie vrátane podpory zdieľania medzi viacerými používateľmi, lepšej technickej podpory, neobmedzeného zdieľania súborov, funkcie núdzového kontaktu a ďalších.

Donedávna LastPass Premium stojí iba 12 dolárov ročne, ale teraz sa cena zvýšila na 24 dolárov ročne. Spoločnosť tiež v súčasnosti testuje ďalšiu platenú úroveň Last Pass Families, ktorá používateľom umožní ukladať a zdieľať dôležité osobné informácie, ako sú heslá, informácie o bankovom účte alebo čísla pasu, až so šiestimi členmi rodiny. Oficiálne sa začne koncom tohto leta. Ceny ešte nie sú zverejnené, ale členovia LastPass Premium budú mať prístup k vrstve Rodiny zadarmo po dobu šiestich mesiacov.

Podpora pre Android O

Ak ste sledovali správy o pripravovanom operačnom systéme Android O (známe tiež ako Android 8.0), viete, že jeho vývojový tím v spoločnosti Google pridal nové API špeciálne na automatické vyplňovanie online formulárov. LastPass, 1Password a Enpass oznámili, že plánujú pridať podporu pre nové rozhrania API automatického dopĺňania v systéme Android O. Toto by malo používateľom uľahčovať a zrýchľovať rýchle vyplňovanie webových formulárov a formulárov aplikácií, keď sa chcú prihlásiť na nové služieb, zúčastňovať sa súťaží a ďalších.

záver

Aj keď získate uspokojivé výsledky, ak si pre potreby správy hesiel zvolíte LastPass, 1Password alebo Enpass, myslíme si, že Enpass je v konečnom dôsledku tou najlepšou voľbou. Ponúka širokú škálu podpory platformy a jej využívanie cloudových služieb tretích strán na ukladanie a synchronizáciu údajov o heslách je veľkým plusom (za predpokladu, že dôverujete cloudovým službám).

Nakoniec pridanie mobilných platforiem za cenu 9,99 dolárov za platformu bez potreby ďalších mesačných alebo ročných poplatkov robí Enpass zďaleka najlacnejším riešením. Prajeme si, aby mal niekoľko funkcií, ktoré LastPass a 1Password mali, najmä schopnosť importovať predtým uložené heslá priamo z webových prehliadačov, ale výhody programu Enpass prevažujú nad jeho problémami.

Avšak vaše konkrétne potreby preferencií vás môžu posunúť smerom k jednej z ostatných na tomto zozname alebo k inej službe. Ak ste si museli vybrať medzi LastPass, 1Password alebo Enpass, ktorý z nich by ste vybrali a prečo? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch!

Ľudia a dne viac než kedykoľvek predtým tarajú o voje úkromie. Facebook upúšťa loptu od úkromia, poločnoti a zapájajú do zhromažďovania údajov takmer nepretrži...

Každý rok prebieha vybojovaná bitka o titul najlepšieho vlajkového proceora martfónov, ale len málokto venuje veľkú pozornoť rovnako dôležitému cenovo výho...

Populárny