Kotlin pre úvod vývoj aplikácií pre Android

Autor: John Stephens
Dátum Stvorenia: 24 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 4 V Júli 2024
Anonim
Kotlin pre úvod vývoj aplikácií pre Android - Aplikácie
Kotlin pre úvod vývoj aplikácií pre Android - Aplikácie

Obsah


Kotlin je staticky napísaný programovací jazyk JetBrains. Je plne „interoperabilný“ s Java (čo znamená, že môžete používať rámce Java a dokonca kombinovať príkazy z oboch v kóde) a prichádza bez obmedzení. Vývojári Android už nejaký čas používajú Kotlin pomocou doplnku a niektoré populárne aplikácie v Obchode Play (ako napríklad Basecamp) boli údajne vytvorené výhradne pomocou tohto jazyka. Teraz však, od verzie Android Studio 3.0, bude zabalený a podporovaný po vybalení z krabice.

Kotlin nám umožňuje odstrániť značné množstvo kotlovej dosky

Tak prečo by ste sa rozhodli používať Kotlin skôr pre aplikácie Android ako Java? Hlavným dôvodom je to, že vám môže v mnohých prípadoch uľahčiť život.

Kotlin napríklad vylučuje nulové referencie a nemá kontrolované výnimky - oboje môže zachrániť niektoré bolesti hlavy. Ako vidíte, rôzne funkcie aplikácie Kotlin pre Android nám tiež umožňujú odstrániť značné množstvo kódu tabuľky kotla, čo vedie k štíhlejším a čitateľnejším programom. Všeobecne sa jedná o modernejší jazyk a ak ešte nie ste hlboko zakorenený v jazyku Java alebo ak sa nechcete držať metódy „naj oficiálnejšej“, možno stojí za zváženie. Pre tých, ktorí začínajú, môže Kotlin predstavovať odpustiteľnejšiu krivku učenia.


Čítať ďalej:Kotlin vs Java: kľúčové rozdiely medzi úradne podporovanými jazykmi systému Android

Takže, pre tých, ktorí majú záujem o prijatie Kotlina do svojho pracovného postupu, ako by sa niekto mohol dostať zaseknúť?

Príprava

Dobrou správou je, že keď vidíme, ako je Kotlin zabalený v Android Studio 3.0 a vyššom, nebude potrebné sťahovať nič nové a zapojené iba veľmi minimálne nastavenie. Vitajte v budúcnosti! Ak máte Android Studio 3.0, potom pri vytváraní nového projektu budete mať možnosť zahrnúť podporu Kotlin. Ak začiarknete toto políčko, nebudete musieť neskôr projekt konfigurovať.


Predtým museli vývojári manuálne prevádzať svoje súbory na Kotlin prostredníctvom ponuky, ale teraz je to predvolene hotové.

Otvorte MainActivity.kt (kt je rozšírenie Kotlin) a ihneď by ste mali vidieť, že existujú určité kľúčové rozdiely v spôsobe písania a rozloženia vecí.

Teraz ste pripravení začať s vývojom Kotlin pre Android!

Všimnite si, že je zvyčajne dobré vytvoriť nový priečinok pre súbory Kotlin alebo úplne nahradiť priečinok java, ak odtiaľto používate čisto Kotlin. Nové súbory Kotlin môžete vytvoriť kliknutím pravým tlačidlom myši na cieľový adresár a potom vyberte Nový> Aktivita spoločnosti Kotlin.

Dobrý deň, Kotlin pre Android: niektoré základné syntax a rozdiely

Dobre, pozrime sa na kód, ktorý už máme. Najskôr si môžete všimnúť, že triedy deklarujete pomocou trieda rovnako ako v Java. Rozdiel je v tom, že nie verejnosť kľúčové slovo, pretože je všetko triedy v Kotlini sú verejné a záverečné. Môžete si tiež všimnúť, že ho nepoužívame predĺžiť a to buď. Namiesto toho používame hrubé črevo, ktoré robí to isté.

A čo to?zábava Príkaz? Toto je vlastne skratka pre „funkciu“ (nie je to tak zábavné), takže namiesto písania verejné neplatné teraz budeš písať zábava, Toto potom požičia našej triede verejnú funkciu, ktorú môžeme zavolať z iných tried. Argumenty sú uvedené v zátvorkách za názvom funkcie. Ak to chcete urobiť, musíte vedieť, ako definovať premenné, ktoré sa trochu líšia. Ak chcete vytvoriť reťazec, môžete napísať:

var text: String = „Ahoj“

Aj keď v skutočnosti je Kotlin zvyčajne dosť chytrý na to, aby identifikoval typ premennej sám o sebe, rovnako ako Python, takže obyčajne stačí napísať:

var text = „Ahoj“

Vytvorenie reťazca alebo:

var num = 3

Ak chcete vytvoriť celé číslo. Takto by ste vytvorili premennú (meniteľnú) premennú. val sa používa na vytváranie konštánt. Pri vytváraní funkcií s argumentmi sa to zobrazí v zátvorkách. A tieto premenné môžu mať predvolené hodnoty, čo je tiež užitočné. Možno uvidíte niečo také:

fun SayHello (var userName: String = “User”) {textView.setText (“Hello, $ userName!”)}

Je tu ešte jeden veľký rozdiel, ktorý ste si možno všimli už teraz ... žiadne bodkočiarky! Môžete ich zahrnúť, ak chcete, ale už neexistuje žiadna povinnosť a ak ste vynechali niektorú z nich, nedostanete pokutu. Ak ste niekto, ktostálevždy niekde zabudne, potom to môže byť dobrá správa!

Počas cesty si všimnete veľa ďalších malých rozdielov v syntaxi a ich zoznam nájdete samozrejme nad rámec tohto príspevku. Štruktúra je však stále dosť podobná, takže celkovo by ste mali mať možnosť odvodiť, čo všetko robí z kontextu a možno s trochou pokusov a omylov. Nájdete tu skvelý úvod.

Skutočná sila Kotlin: pomáha vám písať menej

Veľa času bude kód vyzerať v Kotlin pre Android v porovnaní s Java javom trochu jednoduchší a kratší. Zvážte nasledujúci príklad pridania onClickListener do FAB. Takto by ste to robili v jazyku Java:

FloatingActionButton fab = (FloatingActionButton) findViewById (R.id.fab); fab.setOnClickListener (nové zobrazenie.OnClickListener () {@Override public void onClick (View view) {...}});

A to isté je aj v prípade Kotlina:

val fab = findViewById (R.id.fab) ako FloatingActionButton fab.setOnClickListener {...}

Je to jednoducho omnoho jednoduchšie a jednoduchšie a umožňuje čítať kód za chodu. Ako som povedal: menej varnej platne. A v skutočnosti to ide omnoho hlbšie. Vývojári spoločnosti Kotlin dokážu odradiť to, že to niekedy budú musieť napísať findViewByID Znova! Ak to chcete urobiť, musíte použiť doplnok.

Urobíte to na úrovni modulov build.gradle súbor pridaním riadku:

použiť doplnok: „kotlin-android-extensions“

Kliknite na tlačidlo „synchronizovať“ a potom budete môcť importovať odkazy na svoje zobrazenia priamo v hornej časti kódu, napríklad:

importovať kotlinx.android.synthetic.main..

Týmto spôsobom budete mať priamy prístup do zobrazenia bez toho, aby ste museli používať jeho ID. To vám uľahčí život a ušetrí vám písanie veľa ľubovoľného kódu.

Hádzajte výrazy lambda a váš kód sa začína skutočne veľmi stručne. Lambda výrazy sú anonymné funkcie, ktoré vám umožňujú ďalej znižovať sumu, ktorú potrebujete napísať umiestnením všetkého na jeden riadok. Výpis je obklopený zloženými zátvorkami, ktoré obsahujú parametre, za ktorými nasleduje symbol šípky a potom telo. Napríklad onClickListenermôže vyzerať takto:

button.setOnClickListener ({view -> toast ("Clicked!")})})

A ak funkcia vyžaduje ako posledný parameter inú funkciu, môžete ju odovzdať mimo zátvoriek:

button.setOnClickListener () {toast ("Clicked!")}

Kombináciou týchto techník môžete ušetriť veľa práce a nájdete ďalšie užitočné stratégie šetriace čas.

Čítať ďalej: Kotlin Coroutines a ich úloha v asynchrónnom programovaní pre Android

Napredovať

A tu to máte: to je Kotlin pre Android v skratke. Je to pre vás to pravé? Nakoniec ide o osobné preferencie a vaše citlivosť, pokiaľ ide o kódovanie. Osobne som fanúšikom racionálnej povahy spoločnosti Kotlin a spôsobu, akým odstraňuje veľa nepotrebných riadkov kódu. Dúfajme, že tento príspevok vám dal dostatok primerov, aby ste sa mohli rozhodnúť a pokračovali vo vzdelávaní, ak sa rozhodnete, že vás to zaujíma. Ak sa chcete trochu zahrať, môžete si to vyskúšať vo svojom prehliadači tu.

Čokoľvek sa rozhodnete, mať viac možností je vždy dobrá vec!

poločnoť Google dne oznámila novú funkciu, ktorá vám umožňuje overiť vašu totožnoť pomocou odtlačku prta alebo zámku obrazovky ytému Android namieto hela pri návštev...

Porušovanie údajov je jednou z najväčších hrozieb, ktorým čelí dnešné digitálne protredie, a to v dôledku počítačových zločincov a neprimeraných ...

Populárne Na Stránke