Recenzie Huawei Mate 20 Pro: najlepší telefón pre výkonných používateľov

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 20 Lang L: none (month-012) 2021
Dátum Aktualizácie: 3 Smieť 2024
Anonim
Recenzie Huawei Mate 20 Pro: najlepší telefón pre výkonných používateľov - Technológie
Recenzie Huawei Mate 20 Pro: najlepší telefón pre výkonných používateľov - Technológie

Obsah

29. októbra 2018


29. októbra 2018

Recenzie Huawei Mate 20 Pro: najlepší telefón pre výkonných používateľov

klady

Nádherný dizajn
Veľká, krásna obrazovka
Obrovská batéria
Veľmi rýchle nabíjanie
Reverzné bezdrôtové nabíjanie
Spoľahlivý softvér
Univerzálna kamera
Dobré biometrické vlastnosti

negatívy

Nekonzistentná kvalita obrazu pri slabom osvetlení
Nie 3,5 mm konektor pre slúchadlá
Patentovaná pamäťová karta
drahý

HodnotenieBatéria6.9Display9.4Camera8.2Performance8.6Audio7.0Bottom Line

Mate 20 Pro je pravdepodobne najlepší telefón, ktorý môžete získať hneď teraz, ak môžete cenu prežiť.

8.38.3Mate 20 Proby Huawei

Mate 20 Pro je pravdepodobne najlepší telefón, ktorý môžete získať hneď teraz, ak môžete cenu prežiť.


Poďme to z cesty. Pravdepodobnechcieť kúpiť Mate 20 Pro. Je to sexy, je to silné, je to jeden z najlepších telefónov, ktoré môžete získať hneď teraz. Skutočnou otázkou je, či by ste mali zaplatiť najmenej 1 050 EUR (~ 1 205 $) za oprávnenie vlastniť ho. Alebo by ste sa mali „uspokojiť“ s jednou z mnohých skvelých alternatív a ušetriť pritom nejaké peniaze?

Aktualizácia: Naša Huawei Mate 20 Pro je aktívna dlhodobá recenzia: Ako sa telefón drží po troch mesiacoch používania?

Nie je to ľahká otázka. Túto podrobnú kontrolu Huawei Mate 20 Pro strávime pokusom o jej zodpovedanie. Pripútať sa!

O našom hodnotení Huawei Mate 20 Pro

Túto recenziu som napísal po desiatich dňoch strávených s recenznou jednotkou Mate 20 Pro od spoločnosti Huawei. Telefón (model LYA-L29) bol verziou Twilight dual-SIM, so 6 GB RAM a 128 GB úložného priestoru. Produkt EMUI 9.0 bol vyradený z krabice, s bezpečnostnou opravou z októbra 2018 a zostavením čísla C432E10R1P16. Použil som ju väčšinou v domácej sieti Wi-Fi a v sieti 4G + spoločnosti Orange Romania.


Technicky bol softvér na kontrolnej jednotke neúplný, ale Huawei uviedol, že to naznačuje softvér konečného vydania. Podľa spoločnosti, funkcie, ako je 3D živé modelovanie objektov a AI Color, sa v najbližších týždňoch uvedú do telefónu, Keď budú tieto funkcie k dispozícii, aktualizujeme túto recenziu Mate 20 Pro.

Môj kolega David Imel strávil podobné množstvo času v inej kontrolnej jednotke Mate 20 Pro. Môžete si pozrieť jeho video recenziu v hornej časti tohto príspevku.

Čo je v krabici

Mate 20 Pro je dodávaný v jednoduchej čiernej skrinke s nabíjačkou, párom bielych slúchadiel typu USB typu C, zvukovým adaptérom typu USB typu C na 3,5 mm a základným silikónovým puzdrom.

Nabíjačka môže dosiahnuť až 40 W a je veľmi rýchla (viac o tom neskôr). Priehľadné puzdro bude v prvých niekoľkých dňoch v poriadku, ale je veľmi špinavé, takže pravdepodobne budete chcieť vyzdvihnúť niečo krajšie. Káblové slúchadlá vyzerajú podobne ako Apple. Sú veľmi ľahké a neizolujú hluk zvonku, ale znejú prekvapivo dobre, s peknými basmi a jasnými výškami. Určite im vyskúšajte skôr, ako ich vyhodíte do šuplíka.

Navrhnite a postavte kvalitu

Huawei je jedným z elitných mála konkurentov, ktorí majú tendenciu kopírovať. Spoločnosť už roky vydáva skvelé vzory, aj keď sa jej softvér snažil udržať krok. To neznamená, že sa Huawei vyhýba kopírovaniu ostatných, keď to vyhovuje. Mate 20 Pro stelesňuje obidva prístupy: na prednej strane sú narážky od spoločností Apple a Samsung a zadná časť je jedinečne Huawei.

Fronta Mate 20 Pro vyzerá ako každá iná vlajková loď, ktorá sa začala v posledných niekoľkých mesiacoch. Na vrchole je veľký zárez - nie taký veľký ako našťastie Pixel 3 XL - so zaoblenými rohmi a tenkými rámami na bokoch a spodku. Okraje obrazovky sú zakrivené dole do tenkého hliníkového rámu, podobne ako Galaxy S9 Plus.

Trojitá kamera Mate 20 Pro odvážne stavia Huawei za vedúceho dizajnu

Symetrické zúžené hrany telefónu sú tiež veľmi podobné Samsungu. Tenké tlačidlo napájania a kolísk hlasitosti sú na pravej strane. Sú milí a pohotoví, ale umiestnení príliš blízko seba a môžu viesť k náhodným snímkam obrazovky. Pri všetkých farebných možnostiach je vypínač krásnym oranžovo-červenkastým odtieňom. Je to pekný prízvuk, ktorý dáva telefónu viac osobnosti.

Na zadnej strane zariadenia Mate 20 Pro dominuje štvorcový kamerový modul. Huawei to nazýva „Simply Iconic“ a môže sa pochváliť podobnosťou, ktorú pripomína svetlometom niektorých luxusných automobilov, najmä Porsche.

Ja osobne to milujem. Je svieža a okamžite oddeľuje telefón od všetkého ostatného. Ostatní to budú nenávidieť - počul som pojem „kuchynský sporák“ od niekoľkých recenzentov. Bez ohľadu na to, ako sa na to cítite, trojitá kamera Mate 20 je veľká, odvážna výpoveď, ktorá mala ukázať, že Huawei je lídrom v dizajne, nie sledovateľom. Zostáva ešte uvidieť, či sa k tomuto dizajnu pripoja aj ostatní, keďže trojité kamery idú do hlavného prúdu.

Farebné možnosti

Mate 20 Pro je k dispozícii v piatich verziách: Pink Gold, Midnight Blue, Emerald Green, Twilight a Black. Moje najobľúbenejšie je Emerald Green, čo je nádherný modro-zelený odtieň. Emerald Green a Midnight Blue majú na zadnej strane textúrovaný vzor, ​​ale naozaj si to nevšimnete, ak nechcete poškriabať povrch nechtom, ktorý vydáva uspokojivý chrčiaci zvuk. Textúra pomáha odstraňovať odtlačky prstov, ktoré sú pre farebné verzie bez textúry bolestivé. Napriek tomu je to stále sklo, takže na tom budete chcieť dobrý prípad. Súmraky a ružové zlato sú charakteristické pre prácu Huawei v oblasti presúvania farieb. Ja osobne nie som fanúšik, ale ak vás baví, toto sú verzie, ktoré môžete získať. A nakoniec, čierna je len čierna.

Mate 20 Pro v Midnight Blue a Emerald Green

Mate 20 Pro je pomerne statný telefón. Váži 189 gramov a zistil som, že sa musím posunúť po tom, čo som ho držal v jednej ruke dlhšie ako niekoľko minút. Dobrou správou je, že je dosť úzky na to, aby ste ju mohli používať jednou rukou, bez toho, aby ste sa neustále obávali jej spadnutia. Vďaka tenkým zaobleným stranám sa tiež v ruke cíti veľmi pekne.

zobraziť

Obrazovka OLED na zariadení Mate 20 Pro je rozsiahla, krásna a svetlá. Nemal som žiadne problémy s jeho použitím pri zhruba 40% jasu v interiéri.

Vysoký formát 1 440 x 3 120 je zmiešaným požehnaním. Telefón s hmotnosťou 6,39 palca môžete používať jednou rukou, ale zároveň môže byť ťažké vyrovnať ho v dlani - najmä ak uprednostňujete klasický navigačný panel namiesto navigačných gest.

Obrazovka OLED Mate 20 Pros je rozsiahla, krásna a svetlá.

Ak vám skutočne záleží na vysokej hustote pixlov, nezabudnite ísť do nastavení a zmeniť rozlíšenie na QHD +. V opačnom prípade telefón použije predvolené nastavenie Smart, ktoré dynamicky mení rozlíšenie, aby sa šetrila energia. Podľa mojich skúseností som nevidel žiaden skutočný rozdiel medzi QHD + a Full HD +, takže druhý je dobrý kompromis medzi spotrebou energie a kvalitou obrazu.

V predvolenom nastavení Mate 20 Pro používa nastavenie Vivid color, ktoré zosilňuje farby. Môžete prepnúť na normálny režim, aby ste mali skutočne realistický zážitok, a tiež si môžete prispôsobiť teplotu farieb, od studeného po teplé a medzi tým. K dispozícii je tiež nastavenie na automatické prispôsobenie farieb na základe okolitého svetla, ktoré ponúka „zážitok podobný papieru“, ale skutočne som nevidel rozdiel.

Hlboko v nastaveniach displeja nájdete spôsob, ako „skryť“ zárez, a to v zásade po celý čas otočením zárezu na čiernu. Je skvelé, ak si všimnete, že zárez je očný, ale neurobí to nič so stiesneným stavovým riadkom, čo je najväčší trestný čin, ktorý urobím pri zárezoch. Aspoň Huawei dobre využil zárez. Na čiernom páse je umiestnená predná kamera, slúchadlo (ktoré slúži ako sekundárny reproduktor) a žiariče a senzory pre systém 3D na odomknutie tváre.

Základné špecifikácie

Rovnako ako v prípade dizajnu smartfónov sa špecifikácie telefónov zbližujú - najmä na vyššej úrovni trhu. Huawei Mate 20 Pro však vyniká z niekoľkých dôvodov.

Čítať: Špecifikácie Huawei Mate 20 a 20 Pro: Je tu jasný víťaz

Mate 20 Pro beží na procesore Kirin 980, ktorý navrhla divízia HiSilicon spoločnosti Huawei. To len robí Mate 20 Pro vyniknúť prakticky od všetkých ostatných vlajkových lodí Android 2018, ktoré používajú čipy Snapdragon 845 od spoločnosti Qualcomm.

Huaweiho kontrola nad procesorom mu umožnila sústrediť sa intenzívne na AI. Kirin 980 má dve jednotky neurálneho spracovania (NPU) určené na manipuláciu s fotografiami v reálnom čase, živý preklad a ďalšie úlohy závislé od AI. AI sa používa vo viacerých oblastiach Mate 20 Pro, ale väčšina používateľov bude interagovať iba s funkciami zobrazovania AI. Viac sa o nich porozprávame v sekcii venovanej kamerám v našej recenzii Mate 20 Pro.

Kirin 980 je osemjadrový čip postavený na najmodernejšom 7-nanometrovom výrobnom procese, ktorý zbližuje tranzistory bližšie k sebe, čo vedie k lepšiemu výkonu a menšej spotrebe energie v porovnaní so staršími procesmi.

Mate 20 Pro je k dispozícii so 6 alebo 8 GB RAM a 128 alebo 256 GB úložného priestoru, v závislosti od trhu. Telefón je dodávaný s novým typom rozšíriteľného úložiska nazývaného Nano Memory, namiesto populárnej microSD. O tomto novom type pamäťovej karty nevieme veľa podrobností, okrem toho, že podporuje kapacitu 256 GB a rýchlosť zápisu až 90 MB / s.

Problém je v tom, že nano pamäť nemá pre spotrebiteľov žiadne zjavné výhody (pokiaľ sa ukáže, že je oveľa lacnejšia ako microSD) a jednu zjavnú nevýhodu: môžete si ju kúpiť iba od Huawei. Zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti povedal Huawei chce urobiť z Nano Memory priemyselný štandard, žiadna iná spoločnosť sa zatiaľ zaviazala, že ho bude podporovať.

Pretože karta má presne rovnakú veľkosť ako karta s nano SIM, Huawei dokázala použiť malý obojstranný hybridný zásobník pre SIM a pamäť, čím sa ušetril vnútorný priestor.

Nano Memory je zatiaľ exkluzívne pre spoločnosť Huawei

Vedľajšia poznámka: Huawei umiestnil mikrofón priamo na podnos pre Mate 20 Pro. Dbajte na to, aby ste nezasekli mikrofón pomocou nástroja SIM, ako to urobil tento nešťastný recenzent.

výkon

Mate 20 Pro beží rovnako hladko, ako by ste očakávali od súčasného špičkového telefónu. Nestretol som sa so žiadnymi oneskorenými epizódami, ktoré by stálo za zmienku, aj keď David si všimol niekoľko problémov na svojej jednotke, najmä pri prepínaní aplikácií. Výkon pri hraní hier a všeobecnom použití bol horúci.

Žiarivý herný výkon a elegantné všeobecné použitie.

Poďme sa na chvíľu porozprávať o referenčných hodnotách. Spoločnosť Huawei nedávno získala výsledky v oblasti herných štandardov nastavením svojich telefónov na režim výkonu pri spúšťaní populárnych testovacích aplikácií. Tento špičkový výkon nebol v skutočnosti prístupný v aplikáciách v skutočnom živote, pretože spoločnosť Huawei naprogramovala svoje zariadenia tak, aby sa samy škrtili, aby sa šetrila energia. Po zverejnení správ sa spoločnosť zaviazala ukončiť tento zavádzajúci postup a sprístupniť režim výkonu všetkým aplikáciám ako súčasť EMUI 9.

Mate 20 Pro vám umožní zapnúť režim výkonu z nastavení batérie a má viditeľný efekt, ale iba v referenčných hodnotách.

Spustenie AnTuTu so zapnutým a vypnutým režimom Performance vedie k veľkým rozdielom. Bez neho sa Mate 20 Pro sotva dokáže zaradiť medzi desať najrýchlejších telefónov AnTuTu a získať medzi 240 000 a 280 000 bodmi. Keď je povolený režim výkonu, moja kontrolná jednotka Mate 20 Pro získala viac ako 304 000 bodov, čím sa umiestnila na prvom mieste a porazila vyhradené herné telefóny ako Asus ROG alebo Xiaomi Black Shark.

Vľavo: Režim výkonu vypnutý. Vpravo: Režim výkonu je zapnutý.

Pri použití mimo benchmarkingu som nevidel žiadne skutočné zlepšenia rýchlosti a plynulosti Mate 20 Pro so zapnutým režimom výkonu. Vzhľadom na to, že tento režim má značný vplyv na výdrž batérie, väčšina používateľov ju bude chcieť vypnúť.

Ďalšie hardvérové ​​funkcie

Huawei Mate 20 Pro je prvý hlavný, bežný telefón so snímačom odtlačkov prstov na displeji.Túto funkciu sme už predtým videli na telefónoch Vivo a OnePlus sa chystá vydať OnePlus 6T s čítačkou odtlačkov prstov na displeji na konci mesiaca.

Implementácia spoločnosti Huawei funguje veľmi dobre a je to určite krok smerom k modelu Vivo X21, ktorý som v máji prehodnotil. Telefón sa odomkne veľmi rýchlo, aj keď stále nie je taký rýchly ako niektorí bežní čitatelia odtlačkov prstov. Jediné, čo som mal problémy so čitateľom, bolo, keď som sa ho dotkol po stranách palca - v týchto prípadoch som musel tvrdšie tlačiť, aby sa mohol odtlačok prsta zaregistrovať.

Ak povolíte funkciu rozpoznávania tváre na zariadení Mate 20 Pro, pravdepodobne nebudete potrebovať čítačku odtlačkov prstov. Telefón premieta na vašu tvár celý rad infračervených bodov a vytvorí tak 3D mapu, ktorá je porovnaná s referenčnými údajmi zhromaždenými počas nastavenia - podobne ako v prípade zariadenia iPhone X.

Táto funkcia je zvyčajne rýchla a presná, aj keď trochu nekonzistentná. Telefón sa niekedy odomkne takmer okamžite, inokedy to trvá jednu alebo dve sekundy. Nie je to obrovský problém, ale je to trochu nepríjemné, keď musíte čakať.

Biometrické overovanie funguje aj s funkciami App Lock a PrivateSpace. Aplikácia Zámok vám umožňuje uzamknúť prístup k určitým aplikáciám, až kým telefón nerozpozná vašu tvár alebo odtlačok prsta - ideálne na zabránenie prístupu detí do citlivých aplikácií. PrivateSpace vám umožňuje nastaviť úplne samostatný pracovný priestor, ktorý sa otvorí, keď použijete konkrétny odtlačok prsta. Túto funkciu by ste mohli použiť na skrytie vecí pred zvedavými očami alebo jednoducho na oddelenie vašej práce a osobných aplikácií.

Huawei Mate 20 Pro sa vyznačuje odolnosťou proti prachu a vode IP68. Telefón má infračervený blaster hore a predinštalovaná aplikácia pre diaľkové ovládanie je celkom dobrá. Napokon zásobník s dvoma kartami SIM umožňuje používať dve mobilné služby, ale iba jedna karta SIM sa dá použiť naraz na dátové alebo hlasové hovory.

Batéria a (veľmi) rýchle nabíjanie

Batéria je bezpochyby vrcholom Huawei Mate 20 Pro. Ak vám záleží predovšetkým na výdrži batérie, tento telefón stojí za prémie pre svoju obrovskú batériu a rýchle nabíjanie.

Mate 20 Pro obsahuje 4 200 mAh batériu - približne o päť percent viac ako Galaxy Note 9, o 22 percent viac ako Pixel 3 XL, 27 percent viac ako LG V40 ThinQ a 32 percent viac ako iPhone XS Max. Výdrž batérie závisí okrem kapacity batérie aj na iných faktoroch, ale s týmito číslami je ťažké sa dohadovať.

Mate 20 Pro stojí za prémie pre svoju rekordnú batériu a extrémne rýchle nabíjanie.

Bežne mám viac ako 7,5 hodiny času zapnutia obrazovky z Mate 20 Pro, so stredným použitím, zapnutým automatickým jasom, vypnutým režimom výkonu a temnou témou používateľského rozhrania. Pri väčšom používaní, vrátane hrania hier, testovania výkonnosti a ďalšieho streamovania v službe YouTube, som získal šesť až sedem hodín času na obrazovke. Ľahkí a strední používatelia budú pravdepodobne musieť nabíjať iba každé dva, dva a pol dňa. Aj keď ste ťažký používateľ, tento telefón by vám mal ľahko vydržať celý deň a potom nejaký.

Nabíjačka Mate 20 Pro sa neuveriteľne rýchlo nabíja s nabíjačkou 40 W, ktorá je súčasťou balenia. Spoločnosť Huawei tvrdí, že za 30 minút ide z nuly na 70 percent. V mojom testovaní to bolo ešte rýchlejšie a zasiahlo 73 percent za 30 minút. Telefón sa nabíja päť percent každé dve minúty a v priebehu procesu sa príliš nezohrieva.

Videli sme rýchlo sa nabíjajúce telefóny, ale Mate 20 Pro má tiež najväčšiu batériu zo všetkých bežných zariadení. Obzvlášť pôsobivé je, že sa nabíjačka tak rýchlo dobíja pomocou dodávanej nabíjačky - nemusíte minúť viac za samostatnú nabíjačku.

Okrem toho, podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei Richard Yu, spoločnosť mohla vložiť ešte väčšiu batériu 4 500 mAh na Mate 20 Pro, ale rozhodla sa pre 4 200 mAh jednotku, aby sa umožnilo nabíjanie 40 W.

Mate 20 Pro je prvý telefón na trhu, ktorý podporuje bezdrôtové nabíjanie 15 W. Nepodarilo sa mi to otestovať, ale Huawei tvrdí, že je výrazne rýchlejšia ako iPhone XS Max a ďalší konkurenti.

Čerešničkou na torte je spätné bezdrôtové nabíjanie. Mate 20 Pro môžete použiť na bezdrôtové nabíjanie akéhokoľvek zariadenia s podporou Qi. Jednoducho zapnite funkciu v nastaveniach, umiestnite zariadenie, ktoré chcete nabíjať, na zadnú časť zariadenia Mate 20 Pro a vypnite ho.

Reverzné bezdrôtové nabíjanie je však dosť pomalé. S Galaxy S9 Plus to trvalo niekoľko minút pre každé percento výdrže batérie. Je to tiež trochu záludné. Obidve zariadenia musíte vyrovnávať a nabíjanie sa zastaví, ak ich príliš priblížite. Nebudete môcť hádzať dva telefóny do vrecka a zabudnúť na ne.

Budete musieť povoliť spätné bezdrôtové nabíjanie z nastavení batérie pri každom použití, pretože sa automaticky vypne, aby sa šetrila energia, ak ho chvíľu nepoužívate. Nebudete ju môcť používať ani vtedy, keď je výdrž batérie pod 20 percent.

Môže byť lákavé odmietnuť spätné bezdrôtové nabíjanie iba ako skvelý trik pre párty, ale všetci vieme, aké stresujúce môže byť vybitá batéria. V týchto situáciách pomáha každý kúsok šťavy.

zvuk

Na Huawei Mate 20 Pro nie je žiadny 3,5 mm audio konektor. Je to jedna z mála legitímne dôležitých funkcií, ktoré v zariadení chýbajú. Dodávané slúchadlá USB Type-C sú celkom slušné a spolu s dodávaným adaptérom môžete tiež používať svoje obľúbené slúchadlá.

Mate 20 Pro má dva reproduktory chytro ukryté v USB Type-C porte a slúchadle. Jeden z portu typu C je hlavný a je trochu hlasnejší. Prekvapivo sa to trochu tlmí, keď zapojíte kábel typu C, aby ste nabíjali telefón.

Telefón sa slušne nahlas, aj keď nie tak hlasno ako Galaxy S9 Plus. Zvuk je trochu jemnejší ako vlajková loď spoločnosti Samsung.

Nenechajte si ujsť: Najlepšie slúchadlá s USB Type-C

fotoaparát

Kamera Huawei Mate 20 Pro má veľa skvelých funkcií a niekoľko silných stránok, ale aj niekoľko slabých stránok.

Mate 20 Pro má na zadnej strane tri kamery: primárny 40MP s clonou f / 1,8; teleobjektív 8MP s clonou f / 2,4 a OIS; a 20 MP ultraširoký s clonou f / 2,2. Na prednej strane je jeden fotoaparát s rozlíšením 24 MP.

Je to vysoko všestranný kamerový systém, ktorý vám umožní snímať všetko od makro podrobností po scenériu so zväčšeným zväčšením na veľké vzdialenosti. Môže to byť skvelé v kvalifikovaných rukách, ale môže sa ukázať aj niekoľko priemerných záberov, ak fotografujete iba v automatickom režime.

Je to pôsobivo všestranný fotoaparát, ktorý vám umožní snímať všetko od makro podrobností až po úžasnú scenériu

David dostal nejaké skvelý strely z Huawei Mate 20 Pro. Poznamenal, že zvyčajne potrebuje manuálne znížiť expozíciu, pretože telefón má tendenciu sa preexponovať, aby z tienov získal viac detailov.



Na druhej strane len zameriam a strieľam v automatickom režime. Občas som sa snažil získať dobré obrázky pri slabom osvetlení.


Mate 20 Pro nie je hrozný v automatickom režime pri slabom osvetlení, ale čakal som lepšie. My Pixel 2, so svojím jediným fotoaparátom, odvádza lepšiu prácu. Je možné, že automatické algoritmy spoločnosti Huawei nie sú také dobré ako jej hardvér a kvalita obrázkov sa s budúcimi aktualizáciami môže zlepšiť. Ak sa tak stane, znova preskúmame túto kontrolu od spoločnosti Huawei Mate 20 Pro.

Odhliadnuc od nejednotnej kvality obrázkov, Mate 20 Pro je výkonný telefón s fotoaparátom. Milujem, ako môžete prepínať medzi rôznymi šošovkami jednoduchým potiahnutím prstom.

Širokouhlý fotoaparát je vynikajúci, keď potrebujete získať viac vecí na jeden záber, či už ide o viac ľudí, celú izbu alebo rozľahlú krajinu.

Je to tiež skvelé pre snímanie blízkych objektov: V širokouhlom režime sa Mate 20 Pro môže zamerať na objekty, ktoré sú od objektívu vzdialené len pár centimetrov. Pokiaľ viem, jedná sa o jedinečnú funkciu smartfónov. Ak máte radi makrofotografiu, tento telefón sa vám bude páčiť.

Makro snímku machu na strome

3-násobný optický zoom teleobjektívu je vynikajúci na vytváranie pekných portrétov alebo na uzatváranie vzdialených detailov. Celkom môžete priblížiť až 10-násobok a je to oveľa lepšie ako to, čo dokáže väčšina telefónov.

Vľavo: 1X. Vpravo: 10x.

Režim na výšku je celkom skvelý a môžete ho spojiť s 3-násobným optickým zväčšením, aby ste dosiahli efektívnejší efekt. V režime clony si môžete po nasnímaní zahrať s hĺbkou ostrosti a môžete použiť aj filtre - napr. urobte pozadie čiernobiele, ale ponechajte objekt vo farbe.

Nočný režim je určený pre veľmi tmavé podmienky - musíte telefón držať čo možno najviac štyri sekundy, zatiaľ čo fotoaparát zachytáva viac snímok pri rôznych hodnotách ISO a kombinuje ich do jedného obrázka. Mohlo by vám to pomôcť získať obrázok v inak nepoškoditeľných podmienkach.

Stage Lighting shot na Mate 20 Pro

Fotoaparát je veľmi dobrý, ale obrázky sa niekedy ukážu príliš mäkké. Môžete si zahrať s niektorými hlúpymi nástrojmi, ktoré vám spríjemnia vaše selfies, vrátane možnosti javiskového osvetlenia v štýle Apple.

Existuje mnoho ďalších funkcií a možností fotoaparátu, napríklad monochromatické, živé video filtre, objektív AR, ľahké maľovanie, časové oneskorenie a dokonca aj podvodný režim. Samotná aplikácia fotoaparátu je dobre navrhnutá a ľahko použiteľná.

Môžete sa tiež rozhodnúť zapnúť režim Majiteľ AI spoločnosti Huawei z nastavení fotoaparátu. Pokúša sa rozpoznať a aplikovať najlepšie nastavenia pre každú scénu (napr. Mačka, historická budova, zeleň, oblaky). S tým alebo bez neho som nevidel veľký rozdiel, ale váš počet najazdených kilometrov sa môže líšiť.

Kamera Huawei Mate 20 Pro je nabitá funkciami, výkonná a všestranná. Ak si urobíte čas na to, aby ste sa naučili naruby a vyladili svoje nastavenia pre každú scénu, bude vám odmenená skvelými výsledkami. Dúfajme, že Huawei pracuje na automatickom algoritme pre slabé osvetlenie.

V tomto priečinku na Disku Google sú k dispozícii ukážky kamier s plným rozlíšením.

softvér

Prvé zariadenie Huawei, ktoré som kedy použil, Ascend Mate 7, malo dosť zlý softvér. Bolo to zaneprázdnené, neleštené a trochu škaredé. O štyri generácie neskôr je softvér na Mate 20 Pro oveľa vylepšený. Stále existujú nejaké malé problémy a spoločnosť Huawei stále zbytočne kopíruje Apple v niektorých oblastiach, ale celkovo sa mi naozaj veľmi páči pomocou Mate 20 Pro.

Telefón prevádzkuje EMUI 9.0 na základe Android Pie. Kudos Huawei za ponuku Pie z krabice.

Môžete si vybrať medzi konvenčným trojtlačidlovým navigačným panelom, rozhraním založeným na gestách alebo navigačným dokom. Najviac sa mi páčilo rozhranie založené na gestách: prejdením prstom zdola nahor prejdete na hlavnú obrazovku, potiahnutím prsta nahor a podržaním prejdete na posledné aplikácie, potiahnutím prstom z ktorejkoľvek strany sa vrátite späť. Je to intuitívne a ľahšie sa používa na vysokom telefóne ako na navigačnom paneli, má však tendenciu zasahovať do aplikácií, v ktorých prejdete prstom po stranách a otvárajú sa ponuky, ako napríklad Sync for Reddit alebo Slack.

Môžete si vybrať medzi použitím zásuvky na aplikácie alebo iba umiestnením všetkého na plochu. Samotná zásuvka aplikácie vyzerá skvelo. Ponuka rýchlych nastavení je pekná a funkčná. Časť nastavení je vo všeobecnosti intuitívna - reorganizovaná pre EMUI 9 - niektoré nastavenia sú však skryté na neočakávaných miestach.

Máte veľa možností prispôsobenia, vrátane môjho osobného obľúbeného, ​​celosystémového tmavého režimu, ktorý vyzerá skvele na obrazovke OLED a tiež pomáha šetriť batériu.

Tmavý režim vyzerá fantasticky a pomáha šetriť batériu.

Nedávno som začal používať digitálny blahobyt na svojom Pixel 2, aby som obmedzil používanie telefónu, a bol som veľmi rád, že podobné funkcie som videl aj na Mate 20 Pro. Hovorí sa tomu digitálny zostatok a v skutočnosti obsahuje niekoľko ďalších funkcií, ako napríklad podrobné štatistiky používania a limit celkového denného času na obrazovke. Je zábavné, že pri tejto kontrole som odomkol Mate 20 Pro viac ako 600-krát, v priemere každých 16 minút.

Všimol som si niekoľko malých chýb a problémov s použiteľnosťou. Aj keď je hlasitosť médií nastavená na nulu, pri načítaní obsahu automatického sledovania v aplikáciách, ako sú Twitter alebo Chrome, sa ozve malé kliknutie. Zo zásuvky aplikácie sa nedá prejsť späť. Na domovskej obrazovke nemôžete klepnúť na názvy aplikácií, aby ste ich otvorili, ale čudne môžete v zásuvke aplikácií. 3D emodži - v podstate klonovaná funkcia Apple od spoločnosti Apple - sú vtipné a niekedy nedokážu zaznamenať výrazy tváre. Tiež som si všimol pár preklepov v používateľskom rozhraní, aj keď nič neskutočné. Keď spoločnosť Huawei uvedie sľúbenú aktualizáciu o niekoľko dní, tieto problémy prehodnotíme.

Moje kontrolné oddelenie My Mate 20 Pro bolo predinštalované s niekoľkými pomocnými programami Huawei a dvoma aplikáciami tretích strán - eBay a Booking.com. Inými slovami, softvér bloatware nie je príliš zlý, hoci má tendenciu meniť sa v závislosti od trhu.

Celkovo EMUI 9 nie je bezchybný, ale v porovnaní s predchádzajúcimi verziami je to jednoznačne zlepšenie. Stále si myslím, že linka Pixel má lepšie, intuitívnejšie a ľahšie použiteľné rozhranie. To, že ich dokonca porovnávam, by sa malo považovať za veľkú chválu pre Huawei.

Záver Huawei Mate 20 Pro: Je to za peniaze?

Mate 20 Pro je výkonný, nabitý funkciami a vzrušujúci telefón. Vyzerá to nádherne, v ruke sa cíti skvele a beží solídny softvér. Nabíja sa bezbožne rýchlo a na jedno nabitie sa môže celé dni prepašovať. Jeho najväčším problémom je nejednotná kvalita obrazu pri slabom osvetlení, ale aj to je vyvážené samotnou všestrannosťou jeho kamier.

Osobne milujem Mate 20 Pro a myslím si, že ho budete tiež milovať. Ale ... nemusel som platiť za telefón, ktorý som skontroloval. Strávil by som 1 050 eur za Mate 20 Pro? Nemyslím si, že by som to robil len preto, že by som takéto peniaze neutratil na žiadnom telefóne.

Mnoho ľudí nevadí platiť prémiu za skutočnú kvalitu. Ak zmeníte telefón iba každé dva alebo tri roky, má zmysel získať niečo príjemné. Ak sa vám páči, Huawei Mate 20 Pro je pravdepodobne tým najlepším telefónom, aký môžete dnes získať.

Možno najžiadanejší telefón na trhu práve teraz.

Iné telefóny môžu poraziť Mate 20 Pro v konkrétnych oblastiach. Pixel 3 XL dokáže robiť menšie zábery s menším úsilím. V40 má lepší zvuk. Poznámka 9 je rovnako výkonná a prichádza s S Pen, konektorom pre slúchadlá a nechránenou pamäťovou pozíciou. To všetko sú skvelé telefóny pre výkonných používateľov, rovnako ako vlajková loď spoločnosti Huawei. Ale potom má Mate 20 Pro hlavný snímač 40MP, dobré širokouhlé a teleobjektívy, spätné bezdrôtové nabíjanie, rýchle nabíjanie 40 W, 3D odomykanie tváre, skener odtlačkov prstov na obrazovke a bláznivú výdrž batérie. Tam, kde sa iné telefóny opierajú o jednu skvelú špeciálnu funkciu, ktorá zdôvodňuje ich cenovky, má Mate 20 Pro veľa.

Spodná čiara, v súčasnosti nenájdete na trhu žiadanejší telefón.

Poznámka o dostupnosti v USA

Huawei Mate 20 Pro môže byť skvelý telefón, ale nie je dosť dobrý pre vládu USA. Podozrenia z údajných väzieb spoločnosti Huawei s čínskou vládou spôsobili takmer úplný zákaz inteligentných telefónov spoločnosti v USA.

Huawei potvrdila, že nebude predávať Mate 20 Pro v štátoch, čo núti potenciálnych zákazníkov, aby preskúmali dovoz jednotky z iných krajín. Toto je určite možnosť, ale ceny dovážaných telefónov sú zvyčajne vyššie ako maloobchodná cena odporúčaná výrobcom, čo potenciálne zvyšuje cenu produktu Mate 20 Pro.

Ak sa rozhodnete importovať jeden alebo si ho vyzdvihnúť priamo zo zahraničia, nezabudnite skontrolovať podporované pásma (môžete ich vidieť v nižšie uvedenej tabuľke so špecifikáciami) oproti pásmam, ktoré používa váš dopravca v oblasti, v ktorej žijete.

Ktorú variantu by ste si mali zvoliť?

Ak je to možnosť, odporúčame vám získať model s dvoma SIM kartami so 6 GB RAM a 128 GB úložného priestoru, buď v Emerald Green alebo Midnight Blue (menej odtlačkov prstov). Zatiaľ čo niektoré trhy dostanú model s 8 GB RAM a 256 GB úložného priestoru ako voliteľné, pre väčšinu používateľov by mala byť varianta 6 GB / 128 GB dosť dobrá. Namiesto toho by ste mohli byť v pokušení zvoliť si lacnejšie Mate 20 - zatiaľ čo vyzerajú podobne, Mate 20 má slabšiu obrazovku, menej pôsobivú kameru, pomalšie nabíjanie a nižšiu úroveň odolnosti voči vode.

Úplné špecifikácie

Séria Huawei Mate 20: Rýchly prehľad

Niečo, čo robia výrobcovia, aby predalo viac telefónov, je spustenie „rodín“ telefónov s podobným menom a vzhľadom, ale veľmi odlišných špecifikácií (a výrobných nákladov). Huawei začal päť Mate 20 telefónov, od stredného rozsahu po super-prémiové, jasne dúfajúc, že ​​prestíž vlajkových lodí bude trieť o lacnejšie modely. Pre prehľadnosť uvádzame rozpis:

  • Mate 20 Lite - Lacnejší procesor strednej triedy, dizajn 2017.399 eur (~ 455 dolárov)
  • Mate 20 - Skvelé základné špecifikácie, ale v porovnaní s variantom Pro chýba veľa funkcií. 799 EUR (~ 925 USD)
  • Mate 20X - Obrovská obrazovka zameraná na hráčov a používateľov energie. 899 EUR (~ 1 045 $)
  • Mate 20 Pro - Špičkový mainstreamový model plný zvončekov a píšťaliek. 1 049 eur (~ 1 215 $)
  • Mate 20 RS Porsche Design - Luxusná verzia Mate 20 Pro v limitovanej edícii, s koženými chrbtami a extra úložným priestorom. 1 695 eur (~ 1 965 dolárov)

Týmto sa končí naše hodnotenie Huawei Mate 20 Pro. Dajte nám vedieť, čo si myslíte o telefóne a našich dojmoch.

Čítajte ďalej: Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro: Kde kúpiť, kedy a za koľko

Vo vete, kde martfóny pre Android Androidom môžu táť 1 000 alebo viac dolárov, veľa ľudí tam chce niečo, čo banku nezlomí. Našťatie exituje veľa lacných telefó...

poločnoť Acer práve oznámila voje prvé dva 12-palcové Chromebooky: Chromebook 512 a Chromebook pin 512.Počnúc Chromebookom 512 je zariadenie vybavené 12-palcovým dip...

Populárne Na Mieste