Google Pixel 2 XL vs Pixel 3a XL: Čo je lepšie kúpiť?

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 11 Lang L: none (month-012) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Google Pixel 2 XL vs Pixel 3a XL: Čo je lepšie kúpiť? - Recenzia
Google Pixel 2 XL vs Pixel 3a XL: Čo je lepšie kúpiť? - Recenzia

Obsah


Nedávne kriticky uznávané vydania spoločnosti Google, Pixel 3a a 3a XL, sú v popredí spoločnosti Pixel Suite. Ponúkajú neuveriteľnú úroveň hodnoty za peniaze na americkom trhu, kde chýba veľa čínskych ponúk.

Súťažia s vlajkovými loďami Google 2017, Pixel 2 a 2 XL, v cenách, ale ponúkajú oveľa novší hardvér. Čo by ste si teda mali kúpiť? Staršie, ale lepšie postavené a technicky výkonnejšie 2 XL alebo novšie, ľahšie a účinnejšie 3a XL?

dizajn

Medzi týmito dvoma zariadeniami existuje výrazná podobnosť, a to aj napriek 19 mesiacom, ktoré oddeľujú ich uvoľnenie. Zdieľajú rovnaké predné kryty bez výrezu s výraznými zaoblenými rohmi a umiestnením ľavého horného selfie fotoaparátu, takže je ťažké ich odlíšiť od prednej strany. Zadok je podobný príbeh, pričom okno hore a umiestnenia loga Google, skenera odtlačkov prstov a zadnej kamery sú viac-menej rovnaké.


Tam, kde si všimnete, je rozdiel v ergonómii. Medzi nimi môže byť iba rozdiel v hmotnosti 8 g, ale určite to cítite. Hliník a sklo 2 XL sú hromady kvalitnejšie ako polykarbonátový kompozit 3a XL. Lesklé plastové strany modelu 3a XL však pre mňa znamenali najväčší rozdiel, pokiaľ ide o vnímanú kvalitu; povrchová úprava robí model 3a XL lacným a lepkavým. Obe ponúkajú USB-C; novšie zariadenie však poskytuje iba rýchlosti USB 2.0 v porovnaní s rýchlosťami USB 3.1 staršej hlavnej lode. Tento rozdiel v rýchlosti nemusí mať vplyv na váš každodenný život, ale nedostatok portu pre slúchadlá by mohol. 3a XL má taký konektor, zatiaľ čo vy by ste sa museli vyrovnať s hardwarovým kľúčom na 2 XL.

Pozri tiež: HTC U19e odhalil: drahšie ako Google Pixel 3a, ale čo získate?


zobraziť

Displeje sa líšia nielen svojou technológiou panelov, ale aj všeobecnými metrikami. Obe športové 6,0-palcové OLED obrazovky; novšia jednotka však vykopáva zle používanú technológiu POLED, ktorá bola nájdená v modeli 2 XL. Má tendenciu vyplavovať farby a vytvára celkovú teplejšiu farebnú sadu. Aj keď to môžete vylepšiť zmenou nastavení kalibrácie, problém to úplne nevyrieši.

OLED v pixeli 3a XL je oveľa lepším príkladom OLED. Farby sú prirodzenejšie, pozorovacie uhly sú lepšie a na očiach je zážitok oveľa ľahší. Osobne preferujem zobrazenie displeja 3a XL pre jeho vernejšie farby, aj keď osvedčenia o ostrosti a kalibrácii nie sú úplne na úrovni 2 XL.

Na Full HD +, na rozdiel od Quad HD +, obrazovka Pixel 3a XL prichádza s výrazne nižšou hustotou pixelov, iba pri 402 ppi. To je v skutočnosti sotva viditeľné, aj keď došlo k 33-percentnému skoku z novšieho modelu na starší model.

Pozri tiež: Ako by sme sa mohli čoskoro rozlúčiť so zárezom úplne!

výkon

  • Pixel 2 XL:
    • Snapdragon 835
    • 4 GB RAM
    • Úložisko 64/128 GB
  • Pixel 3a XL:
    • Snapdragon 670
    • 4 GB RAM
    • 64 GB úložného priestoru

Pod kapotou vyzerá Pixel 3a XL na prvý pohľad v tieni 2 XL a ponúka Snapdragon 670 v strednom pásme nad 835. Tento predpoklad je spochybňovaný, pretože telefóny sú v Geekbench 4 porovnateľné, vytlačenie podobných čísel. Príbeh sa mení v porovnaní s testom Antutu, čo ukazuje, že GPU je na 3a XL oveľa menej silný ako na 2 XL. V skutočnosti to 3DMark dokazuje ďalej s drasticky odlišnými skóre.



Čo to znamená? Ak je pre vás hra dôležitá, budete chcieť preskočiť 3a XL v prospech staršieho a výkonnejšieho telefónu. Vo všeobecnosti sa pri každodennom používaní cítia oba telefóny veľmi výkonné. Len v prípade, keď chcete v hrách zohnať nastavenia, je zrejmé, ktorá z týchto dvoch má najvyššiu výkonnosť.

Je zaujímavé, že Snapdragon 670 nachádzajúci sa v 3a XL je v skutočnosti založený na 845 - vlajkovej lodi čipu používaného v celom vývrte Pixel 3 a 3 XL. Na základe týchto informácií je jasnejšie, prečo procesor strednej triedy drží krok s vlajkovou loďou bývalého člena.

Grafická jednotka s rozlíšením 835 s je tým, čo Pixelu 2 XL pomáha.

batérie

  • Pixel 2 XL:
    • Batéria 3 520 mAh
    • Nabíjanie 10,5 W

  • Pixel 3a XL:
    • 3 700 mAh batéria
    • Nabíjanie 18 W

Výdrž batérie na 2 XL je v poriadku, ale na A3 XL je viditeľne lepšia z mnohých dôvodov. Ten má väčšiu batériu 3 700 mAh, displej s nižším rozlíšením a výkonnejšiu čipovú sadu. Bývalá bunka 3 520 mAh je príliš malá a jednoducho nekonkuruje. Ani jeden telefón neponúka bezdrôtové nabíjanie, ale obidva umožňujú rýchle nabíjanie cez USB. 2 XL obmedzuje rýchlosť nabíjania káblom na 10,5 W energie v porovnaní s plnými 18 W, ktoré umožňuje 3a XL, takže rýchlejšia nabíjačka je 3a XL.

Pozri tiež: Dokonalý sprievodca pri výmene batérie smartfónu.

fotoaparát

  • Pixel 2 XL:
    • 12,2 MP snímač IMX362
    • F/1.8
    • 1.4μm
    • OIS
  • Pixel 3a XL:
    • 12,2 MP snímač IMX363
    • F/1.8
    • 1.4μm
    • OIS

Pixel 2 XL Pixel 3a XL

So zreteľom na technické parametre by ste očakávali malý rozdiel vo vzorkách obrázkov a videí, ale vôbec to tak nie je. Od farieb, až po ostrosť, až po dynamický rozsah, 3a to len posunie ďalej s tým, koľko detailov si zachováva, pričom zostáva príjemným obrázkom. Obrázky 2 XL sú menej nasýtené a zachovávajú si na pozadí menej dynamický rozsah, zatiaľ čo vychádzajú príliš teplo. Môže to byť spôsobené procesormi obrazového signálu nachádzajúcimi sa v Snapdragon 835 oproti 670. Prvý používa Spectra 180 a druhý Spectra 250. V oblastiach s menším osvetlením sa 2 XL trochu posunie dopredu. Pre spoľahlivejšie vyzerajúci obraz však snímam obrázok 3a XL.

Pixel 2 XL Pixel 3a XL

Čo sa týka špecifikácie, nemal by existovať veľký rozdiel, ale existuje.

Night Sight, vynikajúci výpočtový režim nočnej fotografie spoločnosti Google, je zrejmou a vynikajúcou funkciou radu Pixel. Títo dvaja sú v Night Sight krkom a krkom vo všetkých smeroch. Z detailov zachovaných vo svetlách, tieňoch a všetkom medzi nimi je rozdiel príliš blízko.

Pixel 2 XL Pixel 3a XL

softvér

Sklad Android je všeobecne považovaný za jeden skutočný spôsob, ako zažiť Android. Či už s týmto sentimentom súhlasíte alebo nie, záleží na vás, ale obe zariadenia používajú 9,0 koláče a nie sú v dohľade ani jeden kus bloatwaru. O funkciách alebo exkluzívnych nástrojoch sa veľa nehovorí, ale títo dvaja dostanú najrýchlejšie aktualizácie softvéru.

Pozoruhodný rozdiel pre mňa spočíva v tom, že môžete zmeniť spôsob navigácie na tri štandardné tlačidlá verzie Android Pie 2 XL. Nemať túto možnosť na 3a XL je pre mňa osobne veľká vec. Ako už bolo povedané, ďalšia veľká aktualizácia, Android Q, má obnoviť túto možnosť v ponuke nastavení.

Pozri tiež: Tu sú najlepšie smartfóny so systémom Android!

Špecifikácie

Hodnota za peniaze

  • Pixel 2 XL:
    • $300
    • 350 libier
    • 21 000 rupií
  • Pixel 3a XL:
    • $479
    • 469 libier
    • 45 000 rupií

Bohužiaľ, 2 XL už nie je k dispozícii na webových stránkach Google; nákup na eBay je však určite voľbou. Úplne novšiu verziu 3a XL nájdete v obchodoch operátorov, ako aj v sekcii hardvéru v Obchode Google Play. Rozdiel v cene mi stačí, aby som odporučil 2 XL oproti 3a XL, ak by ste niekedy uvažovali o kúpe použitého telefónu. Inak je Pixel 3a XL skvelým nákupom pre tých z vás, ktorí hľadajú úplne nový Pixel s najnovšími funkciami, dlhodobou softvérovou podporou a dobrou výdržou batérie.

Konečný rozsudok

Ako úplne nové zariadenie presahuje Pixel 3a XL životnosť batérie, kvalitu fotoaparátu a všestrannosť vďaka portu pre slúchadlá. Je to však neuveriteľne úzka bitka medzi týmito dvoma; obchodujú s mnohými údermi.

Z hľadiska ceny a výkonu zvíťazí model 2 XL zakaždým v tejto situácii vďaka jeho rýchlejšiemu SoC a nižším použitým nákladom. Z hľadiska zabezpečenia budúcnosti je model 3a XL vpred vďaka svojmu novšiemu hardvéru a väčšej batérii.

Ktoré by ste si vybrali? Nechajte svoje myšlienky v komentároch!

tarý telefón CoolpadKábel UB-C na UB-A18 W rýchlonabíjačkaNano IM kartaKľúč na kartu IM...

Nedávno poločnoť Boot Mobile uviedla na trh Coolapd Illumina, 5-palcový martfón Android 8.0 Oreo (Android Go), ktorý je v účanoti za cenu iba 29,99 dolárov. Taktiež vydal...

Zaujímavé Na Stránke