Amazonský požiarny telefón nebol dobrý telefón, ale pomohol Google ho zabiť?

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 10 Lang L: none (month-011) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Amazonský požiarny telefón nebol dobrý telefón, ale pomohol Google ho zabiť? - Správy
Amazonský požiarny telefón nebol dobrý telefón, ale pomohol Google ho zabiť? - Správy

Obsah


Hasičský telefón Amazon môže byť najdrahšou chybou online obchodníka, pretože ponúka 3D displej a jeho operačný systém Fire pre Android. Amazonovo slúchadlo údajne stálo firmu viac ako 170 miliónov dolárov v nasledujúcom štvrťroku po svojom uvedení na trh. Objavili sa však nové e-maily, čo naznačuje, že výrobcovia sa odmietli vydať platformu Amazonu zo strachu z hnevu spoločnosti Google.

E-mail od vedúcich pracovníkov Amazonu od výrobcu odhalil, že značky nechceli „odrať Google“ dodaním zariadení so systémom Fire OS, Telegraf nahlásené (soft paywall).

Ďalší e-mail z januára 2013 ukazuje, že výrobca mal záujem o zaslanie zariadenia Fire OS, ale že jeho dohoda „proti fragmentácii“ so spoločnosťou Google blokovala Amazon a výrobcu v spolupráci.

Spoločnosť Google namietala, že táto dohoda bola príčinou zlyhania zariadenia Amazon Fire Phone. Podľa telegraf, Spoločnosť Google uviedla nedostatok aplikácií a podpory operátorov, vysokú cenu (650 dolárov pri uvedení na trh) a „zlé rokovania s výrobcami.“ Je to však skutočne prípad zlého vyjednávania, ak spoločnosť Google na začiatku týchto výrobcov uviazla. Amazon tvrdí?


Daná dohoda?

Spoločnosť Google dlhodobo uzavrela dohody s mnohými významnými výrobcami, ktoré ich v zásade vylučujú z prepravných zariadení so „vidličkami“ Android. Fire OS od Amazonu je jednou z takýchto vidličiek s operačným systémom Android, ale väčšina funkcií Google je rozložená v prospech služieb Amazon.

Táto dohoda o „fragmentácii“ znamenala, že spoločnosť Google by mohla výrobcovi zabrániť v tom, aby sa do toho pustil a aby na trh uviedol telefón s Android vidlicou. To pravdepodobne znamenalo, že spoločnosť Google by mohla vytiahnuť mobilné služby Google zo zariadení výrobcu.

Táto dohoda bola jednou z niekoľkých praktík spoločnosti Google, ktoré spôsobili hnev Európskej komisie. Komisia prispela spoločnosti Google pokutou 4,3 miliardy EUR v roku 2018 z dôvodu tohto a niekoľkých ďalších problémov. Spoločnosť Google bola tiež nútená implementovať schopnosť pre zákazníkov z EÚ zvoliť si po nastavení telefónu svoj prehliadač a vyhľadávací nástroj.


Hojnosť spoločnosti Google nad výrobcami nemôže byť nadhodnotená, ako zistila spoločnosť Huawei po tom, čo USA podliehali zákazu obchodovania. Na telefónoch Huawei Mate 30 chýbajú predinštalované mobilné služby Google a čínska značka v dôsledku toho oneskorila uvedenie telefónov na západ.

Skutočnosť, že Amazon rokoval s výrobcami, však znamená, že ísť sám, nemusí byť nevyhnutne jeho prvou voľbou. Určite to znie ako internetový predajca, ktorý hľadal partnera z hľadiska hardvéru, zatiaľ čo sa zaoberal softvérom.

Boli by veci iné, keby iní výrobcovia boli schopní vystupovať a pomáhať Amazonu? Je ťažké povedať, ale skupina služieb spoločnosti Google určite sťažila ostatným platformám a vidlám dosiahnutie úspechu.

Fanúšikovia OnePlu čakali roky, kým značka odhalí kutočnú prémiovú vlajkovú loď, ale poločnoť o ídlom v henzhene netrácala ča predtavením ná vojh...

O telefónoch OnePlu 7T 5G me a v poledných týždňoch nepočuli o udalotiach uvedenia značky na trh. Odberatelia T-Mobile i však môžu čokoro uvedomiť, pretože vydanie OnePlu 7T Pro 5G...

Zdieľam