Recenzia Garmin Venu: Garmin je prvý OLED smartwatch

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 7 Lang L: none (month-011) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Recenzia Garmin Venu: Garmin je prvý OLED smartwatch - Recenzia
Recenzia Garmin Venu: Garmin je prvý OLED smartwatch - Recenzia

Obsah


  • 1,2-palcový AMOLED displej
    • Rozlíšenie 390 x 390
    • Sklenené gorila 3
  • Prípad: 43,2 x 43,2 x 12,4 mm
  • 20 mm rýchloupínacie pásky
  • 46,3 g
  • Polymerové puzdro vystužené vláknami
  • Rám z nehrdzavejúcej ocele
  • Odolnosť proti vode a prachu 5ATM

Garminove hodinky GPS strednej triedy od spoločnosti Garmin ich vždy hľadali vždy niekde medzi elegantnými a športovými. Domnievam sa, že Garmin Venu vyzerá ako o krok vyššie, zatiaľ čo v žiadnom smere nejde príliš ďaleko. Nevyzerá tak lacno ako hudba Vivoactive 3 Music, ani nevyzerá pekne ako niečo z radu Fenix.

Hodinky sú vyrobené prevažne z plastu a silikónu a displej Corning Gorilla Glass 3 pokrýva. Rám okolo displeja je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a má pekný leptaný vzor. Garmin bude tento rok navrhovať dvojtlačidlový dizajn so svojimi fitness hodinkami. Horné fyzické tlačidlo vás pomocou jediného ťuknutia privedie na obrazovku aktivity a dlhodobým stlačením vyvolá ponuku skratiek. Spodné tlačidlo slúži ako tlačidlo späť pri stlačení a pomocou dlhého stlačenia vyvolá ponuku nastavení.


Nemôžem si pomôcť, ale myslím si, že rozloženie tlačidiel je trochu nevyužité. Ovládacie prvky sú dostatočne ľahké na pochopenie - po stlačení týchto dvoch tlačidiel sa všetko ostatné ovláda pomocou dotykovej obrazovky. Je však trochu zvláštne, že najvyššie fyzické tlačidlo nerobí čokoľvek keď sa nachádzate v ponukách, okrem dlhodobého stlačenia ponuky skratiek. Ak nie ste na ciferníku hodiniek, jedno klepnutie nerobí nič. Nie je to veľký problém, je to trochu zvláštne. Stále si myslím, že by to malo fungovať ako tlačidlo „vybrať“.

Kdekoľvek je prípad malý a ľahký s hmotnosťou iba 46,3 gramu. Ľahko sa nosí po celý deň aj v noci bez toho, aby sa prekážalo v ceste, čo je hlavným plusom v nositeľnom svete. Silikónový remienok je v poriadku, ale o čom písať domov. Je to štandardný gumový pásik, ktorý sa pri cvičení dokonale nosí, ale nie je to najkrajšia vec.


Ale viem, prečo ste tu všetci: zaujíma vás nová obrazovka. 1,2-palcový dotykový displej AMOLED je skutočne veľkým predajným miestom pre Venu. Garmin tradične používa vo svojich fitness hodinkách transflekčné MIP panely, ktoré uprednostňujú viditeľnosť vonku a výdrž batérie pred sýtenými farbami a vyššími rozlíšeniami.

Kvalita panela AMOLED je vynikajúca. Čierne sú hlboké a biele sú jasné a ostré rozlíšenie 390 x 390 robí animácie na hodinkách skutočne vizuálne príťažlivými. Biele na displeji sčervenajú, ale iba s extrémnymi pozorovacími uhlami. Na palube je tiež snímač okolitého svetla, takže sa displej automaticky prispôsobí svetelným podmienkam.

Nie som si istý, či Garmin dostatočne využil displej AMOLED, hoci je to pozoruhodný krok z iných displejov Garmin.

Prial by som si, aby Garmin urobil trochu viac, aby ukázal panel AMOLED. Existuje niekoľko animovaných ciferníkov a cvikov na prístroji, ktoré ukazujú nový displej, ale nie veľa, čo by ma vyvolalo pocit, že panel AMOLED je nevyhnutný. Obrazovky tréningu, oznámenia a mnoho ponúk nastavení sú dosť nudné. Displej je stále pekný a viem, že to veľa ľudí žiada už dlho.


Displej sa môže dostať až do 1 000 uzlov a vonkajšia viditeľnosť je dobrá - nie tak dobrá ako predchádzajúce hodinky Garmin s transflekčnými obrazovkami, ale je to úplne prijateľné.

Pri rolovaní v ponukách a výbere určitých možností som narazil na niekoľko problémov s optimalizáciou dotykovej obrazovky. Posúvanie sa hore a dole po nastaveniach je trochu pochmúrne a ja som sa ocitol neúmyselným poklepaním na nesprávnu voľbu dosť často. Nie som si istý, či ide o problém s optimalizáciou softvéru alebo so zobrazením, ale napriek tomu je to malý problém.

Displej Garmin Venu vždy zapnutý

Prepnutie na AMOLED tiež znamená, že Venu nebude trvať tak dlho, ako ostatné fitness hodinky Garmin. Podľa mojich skúseností to skutočne neovplyvnilo výdrž batérie tiež moc. Garmin Venu trvá približne päť dní na jedno nabitie a displej je stále zapnutý. Je to oveľa lepšie ako deň alebo dva, ktoré získate s hodinkami Apple Watch, Wear OS a Galaxy Watch Active 2. Keď je zapnutá obrazovka, na ktorej je zapnutá obrazovka, sa mi podarilo dosiahnuť, aby Venu vydržala o niečo viac ako dve dní na poplatok. Váš počet najazdených kilometrov sa bude líšiť v závislosti od toho, ako často hráte hudbu a používate systém GPS, ale vedzte, že pravdepodobne nebudete musieť na konci každého dňa nabíjať Venu.

Tiež poznámka na stále zapnutom displeji. Garmin umožňuje vývojárom vytvoriť si vlastný (na rozdiel od Fitbit), takže váš vždy zapnutý displej sa pravdepodobne bude vždy zhodovať s ciferníkom, ktorý používate. To sú malé veci.

Sledovanie kondície a zdravia


Garmin Venu a Vivoactive 4 sú zariadeniami strednej triedy, takže seriózni bežci alebo turisti budú pravdepodobne chcieť ísť za vyhradeným zariadením Forerunner alebo Fenix. Napriek tomu je Venu dokonale schopné multisportové hodinky a má všetky funkcie, ktoré by ste očakávali od zariadenia zo série Vivoactive.

Venu môžete sledovať rôzne tréningy, vrátane behu, plávania (vďaka hodnoteniu 5ATM), silového tréningu, lyžovania a ešte oveľa viac. Novinkou v tomto roku sú inteligentné hodinky na zariadení, animované cvičenia. To je to, čo skutočne využíva tento nový displej. Pokiaľ ide o kardio, silové cvičenie, jogu a cvičenie Pilates, uvidíte na obrazovke hodiniek animovanú osobu, ktorá cvičí spolu s vami. Ďalšie cvičenia si môžete stiahnuť aj z Garmin Connect. Celkovo sú cvičenia ľahké sledovať. Venula vibruje po každej aktivite a zobrazuje váš ďalší krok a ako dlho bude trvať, kým sa dokončí.

Vo svete s hodinkami na fitnes nejde o nič nové - Fitbit už niekoľko rokov robí cvičenia na zariadení - je to však stále vítaný doplnok k hodinky Garmin. Cvičenia na zariadení sú užitočné v štipku, ak potrebujete trochu viac vedenia v telocvični.

Nové dychové činnosti Garmin Venus sú užitočnejšie, ako ste si mysleli.

K dispozícii je nový cvičebný režim nazývaný dych, a toto nie sú vaše štandardné dýchacie cvičenia na zmiernenie stresu. Je to zastrčené v tréningovej časti Venu. Po výbere priedušky sa zobrazí výzva, aby ste si vybrali, na ktorý typ prirážky sa chcete zamerať: súdržnosť, relax a sústredenie (dlhá a krátka verzia) alebo pokoj.

Všetky tieto dýchacie činnosti sú oveľa podrobnejšie, ako som očakával. Napríklad relaxačné a sústredené dychové cvičenie pozostáva z 11 krokov, vrátane zahrievania, regenerácie a opakovania určitých krokov až 25-krát. Preto existuje aj krátka verzia tohto cvičenia, ktoré opakuje každý krok iba 19-krát. Na porovnanie, koherentné cvičenie opakuje určité kroky 23, 30 a 35-krát, zatiaľ čo cvičenie pokoja opakuje kroky štyri, osem a 23-krát.

Garmin Venu bude teraz tiež sledovať vašu rýchlosť dýchania (alebo rýchlosť dýchania) po celý deň. Miera dýchania je k dispozícii na hodinkách vo vyhradenom miniaplikácii alebo ako jej vlastná karta v aplikácii Garmin Connect. Odtiaľ si môžete pozrieť svoje denné, týždenné a mesačné štatistiky dýchania. Úprimne povedané, je ťažké povedať, aké presné sú tieto štatistiky dýchania, keďže v skutočnosti nemám iný spôsob ich merania. Skutočnosť, že údaje sú teraz k dispozícii používateľom, spolu s novými cvičeniami dychu, je však skvelá správa pre ľudí, ktorí sa občas ocitnú v práci s dýchaním.

Po dokončení cvičenia sa v Garmin Venu teraz zobrazí odhad množstva potu, ktorý ste stratili. Toto je k dispozícii vo vašom zhrnutí cvičenia v Garmin Connect. V skutočnosti je časť Kalórie na stránke so súhrnom cvičenia teraz „Výživa a hydratácia“, doplnená o niekoľko ďalších štatistík, ako sú kalórie spotrebované za deň, odhadovaná strata potu, spotrebované tekutiny a tekutinová sieť. Klepnutím na malé tlačidlo Pomocník zobrazíte tipy a triky týkajúce sa sledovania tekutín a kalórií. Strata potu sa odhaduje na základe rôznych faktorov, vrátane vašej hmotnosti, vašej námahy počas aktivity, prejdenej vzdialenosti, rýchlosti, nárastu nadmorskej výšky, teploty a srdcovej frekvencie.

A konečne, ďalšou významnou zmenou tohtoročného hardvéru je pridanie celodenných pulzných ox nahrávok. Garminove zariadenia majú senzory pulzného oxa už od Vivosmart 4, ale nedokázali sledovať vaše hladiny saturácie krvi a kyslíka celý deň až doteraz. Senzor pulzného oxa môžete nastaviť tak, aby bol zapnutý celý deň, iba v noci alebo kedykoľvek vypnutý. Celodenné používanie pulzného oxa zníži výdrž batérie vášho zariadenia Venu približne o deň, takže pred zapnutím ho vždy nezabudnite. Od začiatku používania zariadenia Venu som nezaznamenal žiadne nepravidelné hodnoty pulzného oxymetra. Tiež, ak ho necháte zapnutý, zaznamenáva sa vždy (nie ojedinele ako Vivosmart 4).


Všetky ostatné zdedené fitness a zdravotné prvky sa dostali do Venu z línie Vivoactive. Funkcia Body Body Garmin sa vracia späť a je rovnako užitočná ako kedykoľvek predtým, sledovanie stresu bude sledovať, ako ste po celý deň stresovaní, a sledovanie menštruačného cyklu je tu pre ženy - ženy.

Garmin Venu používa vylepšené senzory GPS a srdcovej frekvencie z predchádzajúcich zariadení Vivoactive. Aby som ich otestoval, išiel som na pár bežeckých tratí a porovnal výsledky s mojím hrudným pásom srdcovej frekvencie Wahoo Tickr X a Fitbit Versa 2. Výsledky sú uvedené nižšie.

Presnosť GPS je dobrá. Všimol som si niekoľko nezrovnalostí, keď si Venu myslel, že bežím do domovov ľudí alebo uprostred cesty, ale to sú malé zovretia. Z veľkej časti však bol GPS na správnej ceste.




Presnosť snímača srdcovej frekvencie v porovnaní s Tickr X bola trochu zmiešaná. Bol to interval, takže som hodil zmes rovnomerného behu jediným tempom, krátkych šprintov a chôdze. Pri hodnote ~ 13 minút značka Tickr X zaznamenala maximálnu srdcovú frekvenciu pri 170 bpm, zatiaľ čo Venu stále sedela okolo ~ 164 bpm a pokračovala v stúpaní ďalších približne 45 sekúnd. Versa 2 sa tiež snažila vyšplhať rovnakým tempom ako Tickr X.

Venuša však dokázala počas dvoch období chôdze nahlásiť viac definovaných poklesov srdcovej frekvencie, zatiaľ čo tu zápasila aj Versa 2. Jeden veľký odľahlý údaj je na hranici 18: 12 minút, kedy Venu zaznamenal maximálnu srdcovú frekvenciu 178 bpm. V tomto okamihu Tickr X nevykazoval žiadne známky stúpajúcej srdcovej frekvencie, takže nie som si istý, odkiaľ to pochádza.

Celkovo sa zdá, že vylepšený snímač srdcovej frekvencie Venu je vylepšením oproti Vivoactive 3, aj keď z nejakého dôvodu nie celkom porovnateľný s Forerunner 245 Music, aj keď majú rovnaké senzorové moduly. Tento beh však mohol byť z nejakého dôvodu odľahlý, takže budem pokračovať vo svojom testovaní, aby som zistil, či môžem prísť s rôznymi výsledkami.

Rovnako ako iné hodinky Garmin, aj Venu je veľmi užitočným nástrojom na sledovanie spánku.

Sledovanie spánku je naďalej jednou z výrazných metrík sledovania zdravotného stavu spoločnosti Garmin pomocou zariadenia Venu. Podporuje pokročilé metriky sledovania spánku, takže môžete každú noc spať hlbokými, ľahkými a REM fázami, ako aj časom hore. Časovú os vášho spánku sa dá veľmi ľahko prečítať a teraz je ešte lepšie, keď bola do sekcie spánku v programe Connect pripojená karta dýchania.

Funkcie inteligentných hodiniek

  • Ukladanie hudby až do 500 skladieb / ~ 3,5 GB
  • Garmin Pay
  • Upozornenia na smartfóny
  • Bluetooth, ANT +, Wi-Fi

Ak ste v minulosti používali hodinky Vivoactive, budete sa s Garmin Venu cítiť ako doma. Okrem ľahkého faceliftu sa operačný systém zväčša nezmenil. Je to celkom základný operačný systém.Do Venu ešte stále nie je žiadny hlasový asistent, aj keď väčšina ostatných inteligentných hodiniek - k lepšiemu alebo horšiemu - má nejakého virtuálneho asistenta.

Garmin konečne mení svoje spôsoby a tento rok sa nesnaží nabiť každého na podporu hudby. Áno! Garmin Venu prichádza s podporou ukladania hudby na palube - asi 3,5 GB alebo ~ 500 skladieb. Môžete načítať svoje vlastné miestne hudobné súbory alebo stiahnuť offline zoznamy skladieb z Spotify, Amazon Music, Deezer alebo iHeartRadio.

Prečítajte si tiež: Najlepšie cvičebné slúchadlá, ktoré si môžete kúpiť

Garmin Venu tiež podporuje upozornenia smartfónov pre systémy Android a iOS, ale používatelia systému Android sú jediní, ktorí na ne môžu reagovať prostredníctvom konzervovaných odpovedí zo svojich hodiniek. Funkcia Venu vám tiež poskytuje príležitosť archivovať a mazať e-maily z vašich zápästia, ale zistilo sa, že to funguje iba čiastočne.

Tréningové plány Garmin Coach sú k dispozícii aj na Venu, ak by ste chceli získať ďalšiu pomoc pri absolvovaní 5, 10, alebo pol maratónu. Nedávno som absolvoval svoj prvý polmaratón vďaka jednému z tréningových plánov spoločnosti Garmin, takže vám môžem povedať zo skúseností: Funguje to!

Som tiež rád, že funkcia detekcie incidentov spoločnosti Garmin sa vracia do Venu. Ak vaše hodinky zistia, že máte ťažkosti (ako keby ste spadli), Venu automaticky odošle vašu polohu v reálnom čase a a na váš preddefinovaný núdzový kontakt. Režim - nazývaný Garmin Assistance - môžete spustiť aj manuálne tak, že prejdete na aplikáciu alebo podržíte horné tlačidlo na niekoľko sekúnd.

Nakoniec Garmin Venu prichádza s podporou Bluetooth a Wi-Fi, ale neexistuje žiadny variant LTE. Bol by som rád, keby bol model Venu kompatibilný s LTE, pretože je umiestnený v nadväznosti na prvé (a iba) hodinky LTE od spoločnosti Garmin, hudbu Vivoactive 3 Music vo Verizone.

Špecifikácie Garmin Venu

Hodnota a konkurencia

  • Garmin Miesto: 399,99 dolárov

Garmin Venu je k dispozícii na stránkach Garmin.com, Amazon a ďalších maloobchodníkoch za 399,99 dolárov v štyroch farebných variantoch: bridlicový rám s čiernym puzdrom (naša kontrolná jednotka Garmin Venu), ružový zlatý rám s puzdrom Light Sand, strieborný rám s puzdrom Granite Blue, a zlatý rámček s čiernym puzdrom.

Venu stojí o 50 dolárov viac ako Vivoactive 4, čo je v podstate rovnaké zariadenie bez OLED displeja. Stojí to za prémie 50 dolárov? Pre mňa to nie je, ale tiež som si zvykla na Garminove transflekčné displeje. Ak ste chceli hodinky Garmin s OLED, toto zariadenie je očividne v poriadku. Prinajmenšom je pekné, že máme na výber medzi touto a linkou Vivoactive 4 za (trochu) podobnú cenu; Môžete si ľahko vybrať zariadenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

400 dolárov je stále veľa za to, aby ste za inteligentné hodinky pre fitness zaplatili, aj keď sú také dobré ako toto. Nemyslím si, že Garmin tu urobil najlepšie inteligentné hodinky, najmä v porovnaní s hodinami Apple Watch Series 5 (399 dolárov) alebo Fosílnymi genmi 5 Smartwatch (295 dolárov). Venuľa však nie je naozaj pre ľudí, ktorí chcú smartwatch ako prvý a fitness hodinky. Jedná sa o fitness hodinky priebežne, s niektorými peknými funkciami smartwatch na boku.

Ak hľadáte len fitness hodinky s OLED displejom a ste radi, že žijete bez zabudovaného GPS, môže byť Fitbit Versa 2 lepšou stávkou. Je to polovičná cena, iba 200 dolárov, je v nej zabudovaný Amazon Alexa a je to všestranný dobrý fitness sledovač. Garmin Venu je však vyspelejším produktom pre fitnes, takže to nie je skoro porovnanie 1: 1.

Ak už vlastníte hudbu Vivoactive 3 alebo 3, myslím, že jediný dôvod, prečo by ste mali upgradovať, je pre OLED displej. Okrem toho nie je dostatok funkčných zmien, ktoré by zaručovali inováciu.

Recenzia Garmin Venu: Verdikt

Celým zmyslom tohto prehľadu Garmin Venu je zistiť, pre koho je toto zariadenie určené. Ľudia, ktorí z Venu vyťažia maximum, sú existujúcimi fanúšikmi Garmin, ktorí na svojich milovaných fitness hodinkách chceli mať OLED displej. Garmin určite vydal v tomto zmysle.

Venuum nie je to najlepšie, čo si môžete kúpiť, ale to nie je to, o čo sa snaží. Je to prekliate dobré fitness hodinky a pridanie OLED je krok správnym smerom (okrem problémov s dotykovou obrazovkou).

Ak presne viete, čo kupujete, budete s Garmin Venu veľmi spokojní. Len to nemysli na skutočného konkurenta Wear OS alebo Apple Watch.

To je pre našu kontrolu Garmin Venu. Už ste si kúpili Venu pre seba?

399,99 dolárovKúpite od spoločnosti Amazon

poločnoť Qualcomm dne predtavila voj najnovší 5G modem, Qualcomm napdragon X55. Čip je 5G modem druhej generácie poločnoti a nátupca modelu napdragon X50, ktorý bol ohláen...

Aktualizácia, 1. februára 2019: Google potvrdil, že jeho interné aplikácie pre iO opäť fungujú. „Môžeme potvrdiť, že naše interné podnikové aplikácie ...

Zaujímavé Dnes