Vysvetlenie vynútenia zastavenia a vymazania vyrovnávacej pamäte

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 6 Lang L: none (month-011) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Vysvetlenie vynútenia zastavenia a vymazania vyrovnávacej pamäte - Technológie
Vysvetlenie vynútenia zastavenia a vymazania vyrovnávacej pamäte - Technológie

Obsah


Ak máte problém s aplikáciou na smartfóne s Androidom, možno ste si prečítali, že by ste ju mali opraviť vynúteným zastavením a potom vymazaním vyrovnávacej pamäte. A skutočne by to mohlo byť presne to, čo musíte urobiť. Ale prečo to pomôže? Čo robí funkcia „Force stop“ a čo je vyrovnávacia pamäť? Nechaj ma vysvetliť.

Vynutene zastavenie

Srdcom systému Android je jadro systému Linux, je to súčasť zodpovedná za správu pamäte a procesov spolu s množstvom ďalších zdrojov. Vždy, keď spustíte aplikáciu, skutočne začínate proces Linuxu.

Proces je logický kontajner pre program (aplikáciu). Je spustený jadrom a používa sa ako spôsob zdieľania systémových prostriedkov (vrátane pamäte a času CPU) medzi všetkými bežiacimi aplikáciami. Každý proces má ID, známe ako PID (Process ID); priorita, aká dôležitá je; vlastný adresný priestor plus súvisiace stránky fyzickej pamäte; a niektoré informácie o stave: beh (alebo runnable), spánok, zastavil a zombie.


Úlohou jadra je naplánovať čas CPU a prideliť pamäti proces, aby mohol bežať. Funguje to tak, že jadro dáva plátky času CPU každému zo spustených procesov. Ak proces spí (pretože čaká na niečo ako údaje zo siete), potom nedostane žiadny čas CPU. Toto žonglovanie procesov pokračuje na milisekundovej úrovni, veľmi rýchlo a rovnako ako snímky karikatúry získate dojem hladkosti a spustenia viacerých programov naraz.

Po ukončení aplikácie jadro vyčistí všetky prostriedky, ktoré aplikácia používa (napríklad otvorené súbory, pridelenú pamäť atď.) A nakoniec vymaže proces, ktorý bol pre túto aplikáciu vytvorený.

Každá aplikácia môže byť v jednom z niekoľkých rôznych stavov: spustená, pozastavená alebo zastavená. Tieto sa líšia od stavov procesu definovaných v systéme Linux a predstavujú „životný cyklus aktivity“, ako je definovaný v systéme Android. Google to takto hovorí: „ako používateľ prechádza cez vašu aplikáciu, mimo nej a späť, inštancie aktivity vo vašej aplikácii prechádzajú rôznymi životnými cyklami.“


Zaujímavé na systéme Android je, že aplikáciu nikdy nezabije priamo. Namiesto toho zabíja proces, v ktorom sa aktivita spúšťa, a ničí nielen aktivitu, ale aj všetko ostatné, ktoré sa v procese spúšťa. Môže to urobiť, keď potrebuje uvoľniť RAM alebo užívateľ môže zabiť proces pomocou Force Stop v Správcovi aplikácií.

Ak všetko funguje hladko, aplikácia prejde z jedného stavu činnosti do druhého a Android ju nakoniec (po prechode do zastaveného stavu) nakoniec zabije alebo jednoducho na pozadí visí, až kým ho používateľ nedostane do popredia. znova. Ak sa však situácia začne zle, aplikácia sa môže správať nesprávne. Môže prestať reagovať na určité udalosti, môže uviaznuť v nejakej slučke alebo to môže začať robiť nepredvídateľné veci.

V takýchto prípadoch bude pravdepodobne potrebné aplikáciu zabiť a potom ju reštartovať. To je to, pre čo je Force Stop, v podstate ničí proces Linuxu pre aplikáciu a čistí neporiadok!

Dôvod, prečo je použitie Force Stop odporúčané, keď sa snažíte opraviť zle fungujúcu aplikáciu, je 1) zabíja aktuálnu bežiacu inštanciu tejto aplikácie a 2) to znamená, že aplikácia už nebude mať prístup k žiadnemu zo svojich vyrovnávacích súborov, čo vedie nás na krok 2: Vymažte vyrovnávaciu pamäť.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť

Po usmrtení aplikácie je ďalším krokom vymazanie údajov v adresári vyrovnávacej pamäte. Ak aplikácia potrebuje dočasný súbor, vopred spracovaný súbor alebo ak si chce ponechať lokálnu kópiu súboru, ktorý bol stiahnutý z internetu, umiestni sa do adresára vyrovnávacej pamäte aplikácie. Každá aplikácia má svoj vlastný adresár, do ktorého môže ukladať pracovné súbory.

Myšlienka je nasledovná. Ak si aplikácia stiahne súbory alebo údaje z internetu, potom by pri každom spustení aplikácie došlo k strate šírky pásma plus strate času. Namiesto toho je možné stiahnuť všetky súbory, ktoré je potrebné stiahnuť z internetu, a potom ich uložiť do vyrovnávacej pamäte. Aplikácia môže čas od času skontrolovať, či sú tieto dočasné kópie stále platné, av prípade potreby obnoviť vyrovnávaciu pamäť.

Ďalším príkladom by bolo, keby aplikácia musela spracovať súbor, prípadne vykonať dekódovanie alebo dešifrovanie niektorých údajov. Namiesto vykonávania tohto dekódovania alebo dešifrovania pri každom spustení aplikácie, ktoré by vyžadovalo veľa cyklov CPU, aplikácia to môže urobiť raz a potom uložiť výsledok do vyrovnávacej pamäte. Aplikácia môže opäť skontrolovať platnosť spracovaného súboru a v prípade potreby obnoviť vyrovnávaciu pamäť.

Dôvodom sú dočasné súbory, že aplikácia by sa nemala spoliehať na to, že sú tieto súbory k dispozícii, pretože ich systém Android môže odstrániť, keď je v zariadení málo pamäte. V týchto prípadoch aplikácia jednoducho stiahne údaje znova alebo ich znova spracuje a vytvorí nové vo svojej vyrovnávacej pamäti.

Aplikácie tiež môžu ukladať súbory natrvalo pomocou adresára s údajmi o aplikácii. To sa líši od adresára vyrovnávacej pamäte a je určený pre trvalé súbory vlastnené aplikáciou. Pretože Android dokáže odstrániť súbory v adresári vyrovnávacej pamäte bez toho, aby o tom upozornil aplikáciu, je tiež bezpečné, aby používatelia vymazali tieto súbory pomocou tlačidla „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“!

Môže to pomôcť opraviť nekorektné aplikácie, pretože vymaže skupinu dočasných súborov a núti aplikáciu ich znova vytvárať, čím aplikácii získa nový začiatok. To môže často problém vyriešiť, pretože sa vyskytla chyba v spracovaní dočasného súboru alebo súboru uloženého do vyrovnávacej pamäte.

Ďalšou výhodou vymazania vyrovnávacej pamäte je to, že uvoľní úložný priestor. Ak teda nemáte dostatok interného ukladacieho priestoru, môže vám pomôcť vymazanie údajov z vyrovnávacej pamäte pre všetky aplikácie.

Zabaliť

Po niekoľkých pokusoch počas verzie Android P beta si najnovšia verzia systému Android od spoločnosti Google zachováva rovnaké tlačidlá a funkcie ako funkcia Force Stop a Clear Cache ako predchádzajúce verzie. Obidve možnosti nájdete aj naďalej v ponuke nastavení aplikácií.

Android 9.0 Pie však prináša niečo nové - automatické zatváranie nereagujúcich aplikácií. To znamená, že dúfajme, že nebudete musieť nútiť zavrieť aplikácie, ktoré prestanú reagovať, systém by mal všetko zvládnuť automaticky. Používateľom sa preto nezobrazí dialógové okno „Neodpovedá aplikácia“ (ANR), ktoré by upozorňovalo na aplikáciu, ktorá nereaguje, ak používajú koláč. Ak však z nejakého dôvodu aplikácia prestane reagovať, používatelia programu Pie by sa mali aj naďalej pokúsiť pomocou tlačidiel Vynútiť zastavenie a Vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikáciu zabiť a potom ju reštartovať.


Ak potrebujete pokyny o tom, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií, existuje niekoľko vynikajúcich sprievodcov, ako vymazať údaje aplikácií a vyrovnávacia pamäť v systéme Android 6.0 Marshmallow a ako znova získať úložný priestor vyčistením vyrovnávacej pamäte vo vašom zariadení s Androidom. Používanie funkcie Force Stop je veľmi podobné. Postupujte podľa pokynov v prepojených príručkách, ale namiesto tlačidla „Clear Cache“ klepnite na tlačidlo „Force Stop“.

Aké máte skúsenosti so systémom Force Stop a Clear Cache? Existujú nejaké aplikácie, ktoré podľa vás využívajú veľa ukladacieho priestoru pre súbory v vyrovnávacej pamäti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

piovatelia ci-fi ú niektorí z veľkých tvorivých progreívnych myliteľov našej doby.Tvrdá ci-fi je konkrétna kategória v rámci žánru, na ktorej i najvia...

Nie každý má umelecký talent. Ale aj keď je váš magnum opu krebou tyčinky, tále a môžete tať tvorivým profeionálom. Od grafického dizajnu po výrobu vi...

Nové Príspevky