Ako sa stať digitálnym umelcom

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 2 Lang L: none (month-011) 2021
Dátum Aktualizácie: 9 Smieť 2024
Anonim
Ako sa stať digitálnym umelcom - Technológie
Ako sa stať digitálnym umelcom - Technológie

Obsah


Digitálny umelec je niekto, kto vytvára digitálne umenie pre život. To znamená umenie, ktoré používa softvérové ​​a hardvérové ​​nástroje a je vhodné pre celý rad komerčných aplikácií.

Ak máte tvorivé pruhy a máte radi kreslenie a maľovanie, môže to byť veľmi prospešná metóda s nízkym stresom, ako zarobiť peniaze podľa potreby. Navyše, vedieť, ako vytvoriť digitálne umenie, je len jedným z užitočných nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť s množstvom ďalších obchodných modelov a vedľajších problémov.

Prečítajte si tiež: Ako zarobiť peniaze na spoločnosti Fiverr ako kreatívneho profesionála

Ako teda začať s digitálnym umením? Aké nástroje potrebujete? A kde si nájdete prácu? Poďme zistiť.

Ako začať s digitálnym umením: správny hardvér

Ak chcete začať s digitálnym umením, budete potrebovať určitý hardvér a softvér. Mnoho digitálnych umelcov sa rozhodlo používať grafický tablet od spoločnosti Wacom. Jedná sa o malú bridlicu dodávanú so stylusom a pripojenú k stolnému počítaču. Ide o to, že teraz môžete kresliť priamo do tabletu a vidieť, ako sa vaše výtvory zobrazujú na obrazovke. To ponúka oveľa väčšiu kontrolu, ako by bolo možné pomocou myši.


Ďalšou možnosťou je použitie tabletu, napríklad iPad Pro alebo Surface Pro. To má mnoho výhod, ako napríklad schopnosť čerpať priamo z vašej predlohy a vziať so sebou svoje výtvory. iPad a Surface Pro sú digitálnymi umelcami obzvlášť dobre cenení kvôli citlivosti a minimálnemu oneskoreniu a čoraz viac sa stávajú de facto možnosťou. Ktorý z týchto nástrojov si nakoniec vyberiete, môže závisieť od softvéru, ktorý chcete použiť (viac o tom za okamih).

Samozrejme, že mohol použite kartu Samsung Galaxy alebo poznámku, ale softvérová podpora je o niečo obmedzenejšia. A obrazovka je pre ňu dosť stiesnená.

Vedieť, ktorý program je pre vás najvhodnejší, bude závisieť od typu umenia, ktoré chcete vytvoriť.

Je možné používať celý rad nástrojov s myšou a klávesnicou, a v skutočnosti sa niektoré programy budú ľahšie používať týmto spôsobom - preto by ste mali investovať aj do dobrého počítača.


Rastrové verzus vektorové umenie

Po triedení hardvéru je ďalším krokom softvér. Vedieť, ktorý program je pre vás najvhodnejší, bude závisieť od typu umenia, ktoré chcete vytvoriť. To znamená, že musíte pochopiť rozdiel medzi rastrovým súborom a vektorovým súborom.

Rastrový súbor je bitmapový obraz, ktorý má svoje pixely vykreslené ako mapa. To zahŕňa mnoho typov súborov, ktoré pravdepodobne poznáte: napríklad JPG, GIF a PNG. Každý pixel je bod v mriežke, čo znamená, že je veľmi jednoduché kresliť priamo na obrázok. Znamená to však aj to, že obrázok je ťažké upravovať bez vymazania celých častí. Podobne, ak priblížite obrázok, tieto body sa zväčšia a spôsobia pixiláciu.

Rastrové obrázky sú bežné na webe, pretože ich podporuje väčšina prehliadačov a operačných systémov. Nie sú však príliš všestranní.

Na druhej strane vektorový súbor funguje skôr ako súbor pokynov. Vektorové umenie pozostáva z mnohých čiar a kriviek a obrázok ukladá podrobnosti o všetkých týchto pokynoch (presunúť 30% naprieč obrázkom v uhle 20 stupňov, potom krivka v uhle ...), aby sa obraz podľa potreby reprodukoval.

Prečítajte si tiež: Čo je to koncertná ekonomika? Prečo je budúcnosť práce online

To znamená, že môžete priblížiť obrázok a kvalita sa zachová. Pokyny sú jednoducho upravené tak, aby zodpovedali zväčšenému plátnu. Podobne môžete odstrániť jednotlivé ťahy alebo zmeniť uhly v ktoromkoľvek bode bez ovplyvnenia zvyšku obrázka. Návrhári, ktorí poskytujú logá, budú musieť ponúkať vektorové súbory spolu so svojimi finalizovanými rastrovými obrázkami. Spoločnosť musí byť schopná reprodukovať svoje logo v akejkoľvek veľkosti a musí byť schopná ho upravovať pri zachovaní rovnakých relatívnych rozmerov. To isté platí pre mnoho koncertov pre digitálnych umelcov: či už vytvárate potlač pre odev alebo ikonu pre používateľské rozhranie. Nezabúdajte, že vektorový softvér je zvyčajne menej intuitívny a flexibilný.

To znamená, že môžete priblížiť obrázok a kvalita sa zachová.

Existujú aj ďalšie súbory, s ktorými môžete tiež pracovať. Napríklad si môžete dať výhodu tým, že sa naučíte vytvárať 3D modely. Umožní vám to pridať k obrázkom 3D prvok, vytvoriť rôzne typy umenia a dokonca aj vytvoriť obrázky, ktoré môžete použiť ako referencie. Výučba 3D nie je nevyhnutne nutná pre mnoho druhov koncertov, ale môže vám skutočne poskytnúť výhodu v porovnaní s konkurenciou, takže je vysoko odporúčaná.

Najlepšie softvér pre digitálnych umelcov

So všetkým, čo už bolo povedané, uvádzame niekoľko aplikácií, s ktorými môžu digitálni umelci začať:

plodiť: Ak vlastníte iPad Pro a chcete nástroj, ktorý vám pomôže rýchlo a ľahko začať s digitálnym umením, stiahnite si Procreate. Nestojí to veľa (okolo 15 dolárov), ale je to jeden z najintuitívnejších a najmocnejších nástrojov na vytváranie úžasného digitálneho umenia.

Tu je obrázok Optimus Prime, ktorý som nakreslil v Procreate. Stále sa učím!

Vyrába sa pre rastrové súbory. Ponúka obrovské množstvo zaujímavých štetcov, veľa možností prispôsobenia a možnosť pracovať s veľkými plátnami a tonami vrstiev. Tento posledný bod je obzvlášť dôležitý, pretože znamená, že môžete experimentovať bez toho, aby ste doteraz poškodili svoju prácu. Znamená to tiež, že môžete sledovať prácu, ktorú ste nakreslili papierom a perom, a potom naskenovať. Praktické skratky (ako napríklad dvojitým klepnutím prstom späť) uľahčujú prácu a aplikácia automaticky uloží každý jeden krok, ktorý vám umožní exportovať video z vášho umeleckého diela na konci. Je to skutočne vynikajúci nástroj.

Adobe Photoshop: Photoshop je primárnou možnosťou pre mnoho digitálnych umelcov. Nielenže poskytuje obrovskú škálu štetcov, výkonnú správu vrstiev a podporu pre celý rad zariadení a tabliet; ale obsahuje aj všetky filtre, akcie a ďalšie funkcie, ktoré pravdepodobne spájate s retušovaním fotografií. Tí, ktorí majú túto zručnosť, môžu vytvoriť nejaké neuveriteľne úchvatné umelecké diela od začiatku do konca, a to všetko vo Photoshope. Ak hľadáte alternatívu zdarma, potom je Gimp tiež dobrý, ale chýba mu veľa funkcií zameraných na digitálnych interpretov.

ArtRage: ArtRage je ďalší bitmapový grafický editor, ktorý funguje podobným spôsobom ako v Procreate. Na rozdiel od Procreate je však táto platforma zameraná na rôzne platformy, čo znamená, že používatelia Windows sú pozvaní, aby sa pripojili. Funguje to dokonca aj so systémom Android a Samsung S Pen. Medzi digitálnymi umelcami je to veľmi populárna voľba a je univerzálna na podporu širokej škály umeleckých štýlov, najmä obrazov v štýle vodnej farby. ArtRage Lite je dostupnejšou možnosťou pre tých, ktorí začínajú.

Kriti: Krita je ďalší editor grafických rastrov, ktorý používa vrstvy a štetce. Podporuje systémy Windows, Linux a MacOS, ale vďaka čomu je tento produkt skutočne oddelený, je úplne bezplatný a otvorený zdroj.

Adobe Illustrator: Ak máte záujem o vytváranie vektorových obrázkov, potom je tu naozaj jeden nástroj, ktorý vyniká predovšetkým nad ostatnými: Adobe Illustrator. Illustrator má do značnej miery priemyselný štandard, ktorý obsahuje všetky funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať, a väčšina kurzov bude zameraná na tento program. To znamená, že vektorové umenie môžete stále vytvárať pomocou mnohých ďalších nástrojov, napríklad Inkscape.

Blender: Blender je iba jedným z mnohých programov 3D modelovania, ktoré môžete použiť na vytvorenie 3D umenia. Mixér je dobrá voľba, pretože je otvorený zdroj a je zadarmo, a môžete si ho stiahnuť zo služby Steam!

Prečítajte si tiež: Ako vytvoriť 3D modely pre vývoj hier pre Android pomocou Blenderu

Dizajnová bábika: Design Doll je malý program, ktorý môžete použiť na vytvorenie referenčných pozícií pre digitálne umenie. Používam ho v poslednom čase a skutočne vám môže pomôcť zistiť nepríjemné perspektívy a uhly. Tento nástroj vám tiež umožňuje exportovať 3D modely a ploché obrázky PNG a bezplatná verzia obsahuje väčšinu funkcií. Je to iba Windows.

Tieto drôtové obrázky používam aj vo svojich cvičebných cvičeniach. Toto je chlap, ktorý robí planche!

Ako sa zlepšiť v digitálnom umení

Na začatie digitálneho umenia odporúčam chytiť iPad s kópiou Procreate alebo Surface Pro a Krita / Art Rage. Odtiaľto je to predovšetkým otázka praxe a vytrvalosti: Aj keď vaše obrázky vyzerajú na začiatku škvrnito, držte sa ich a budú sa zlepšovať! Akonáhle budete mať pocit, že ste sa dostali na kĺb rastrových nástrojov, prejdite na vektorové umenie a 3D modelovanie.

Svoje vzdelávanie môžete urýchliť absolvovaním kurzu alebo vyskúšaním niektorých bezplatných návodov na konkrétne softvérové ​​balíky na lokalite SkillShare.

Tu je niekoľko kurzov, ktoré odporúčame pre digitálnych umelcov z Udemy:

  • Kompletný sprievodca digitálneho umenia pre začiatočníkov
  • Sprievodca digitálnym umením pre začiatočníkov s programom iPad
  • Digitálne maľovanie vo Photoshope: Vytvorte úžasný koncept Art
  • Ilustrátor CC 2019 MasterClass

Na YouTube nájdete aj množstvo návodov, ako aj „rýchle maľby“, ktoré vás prevedú celým procesom vytvárania digitálneho umenia (existuje tiež veľa videí v reálnom čase). To sú skvelé tipy na vyzdvihnutie a na to, ako profesionáli pracujú. Nájdete tu dokonca nejaké veľké mená, napríklad jedného z mojich obľúbených umelcov komiksu Jim Lee.

Ako digitálni umelci zarábajú peniaze?

Ale možno už môžete kresliť a teraz chcete vedieť, ako sa stať digitálnym umelcom, ktorý je za svoju prácu platený?

Toto dielo pána EH Macmillana sa mi veľmi páčilo, poslal som mu e-mailom modrú farbu a zaplatil som za práva na jeho použitie v mojich projektoch! Toto je spôsob, akým robíte digitálne umenie

Koľko vlastne digitálni umelci zarobia?

Odpoveď na túto poslednú otázku je zložitá, pretože do veľkej miery závisí od kvality umenia a typu klienta. Webová stránka spoločnosti Glassdoor naznačuje, že digitálni umelci zarobia zhruba 23 030 GBP ročne. To je asi 29 691 dolárov. To nie je veľa, ale ak ste umelec na požiadanie s masívnym pokračovaním, ktorý dokáže nájsť veľkých klientov a veliť vysokej miere, potom sa to všetko môže zmeniť.

Prečítajte si tiež: Najlepšie nezávislé weby na nájdenie platenej práce online

Pretože digitálne umenie je škálovateľné, upraviteľné a má potenciál byť takmer dokonalý, je veľmi žiaduce ho používať všade: od komiksu, cez obaly kníh, cez videohry, marketingové materiály, technické brožúry, webové stránky a viac.

Prácu ako digitálneho umelca môžete nájsť pomocou bežných online nástrojov na voľnej nohe alebo sa môžete obrátiť na agentúru alebo firmu.

Dôležitejšie však je stráviť čas vytvorením vlastného portfólia práce. Rozviňte svoje zručnosti, nájdite umelecký štýl a začnite zdieľať svoju prácu na Deviant Art, Tumblr, Instagram a Pinterest. Vytvorte si vlastný blog, prispievajte do fór a buďte aktívni v komunite. Zaistite, aby ľudia mohli sledovať vašu prácu späť k vám.

Ak to všetko úspešne urobíte, možno zistíte, že potenciálni klienti sa začínajú blížiť vy, Vtedy môžete začať účtovať veľké peniaze.

Prečítajte si tiež: Ako vybudovať web WordPress pre podnikanie alebo vedľajší ruch

Nakoniec môžete tiež zarobiť peniaze na digitálnom umení tým, že ich použijete v spojení s inými zručnosťami. Internetoví obchodníci a ďalší, ktorí chcú zarobiť peniaze online, často nedokážu rozpoznať potenciálnu hodnotu týchto druhov zručností. Ak dokážete vytvoriť pôsobivé umenie na propagáciu e-knihy, pomôcť vášmu webu vyniknúť, alebo ho dokonca použiť ako miniatúru vo svojich videách, môžete lepšie predať svoj „hodnotový návrh“ a zabezpečiť, aby vaše výrobky vyvolali emocionálnu reakciu.

Hrubý koncept náčrtu, ktorý som urobil na obálku knihy, na ktorej pracujem!

Dolu nezabudnite zdieľať svoje vlastné tipy na to, ako sa stať digitálnym umelcom.

Keď vo Vyhľadávaní Google vyhľadáte výraz bezpečnotné aplikácie, zíkate tonu zoznamov antivíruových programov a antivíruových programov. Bohužia...

creenhoty ú populárnou akciou, ktorú väčšina ľudí prijíma, a nikto o nej nehovorí. Možno budete chcieť zachytiť okamih v konverzácii alebo zábavný tw...

Populárne Publikácie