Zaostrenie kamery: Pixel 4 vs najlepšie smartfóny v okolí

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 11 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Zaostrenie kamery: Pixel 4 vs najlepšie smartfóny v okolí - Technológie
Zaostrenie kamery: Pixel 4 vs najlepšie smartfóny v okolí - Technológie

Obsah

21. októbra 2019


Google Pixel 4 je konečne k dispozícii a sme si istí, že chcete vedieť, ako dobrý je jeho nový fotoaparát. Koniec koncov, Pixel 4 má nejaké veľké topánky na vyplnenie. Google Pixel 3 bol známy svojimi pôsobivými funkciami fotoaparátu; porazil konkurenciu jediným objektívom a dokázal zostať v našom top 10 najlepších zoznamoch kamier pre smartphony až do vydania produktu Pixel 4.

Google Pixel 4 prináša okrem vylepšenia hardvéru a pridaného objektívu so zoomom aj množstvo softvérových vylepšení. Postačia tieto vylepšenia na to, aby porazili súčasné množstvo pôsobivých telefónov s fotoaparátmi? To je to, čo sme tu dnes zistiť.

Nenechajte si ujsť: Recenzia Pixel 4 XL: Nevyužitý potenciál

V tomto rozstrele kamery umiestňujeme Google Pixel 4 proti svojim najväčším konkurentom: iPhone 11, iPhone 11 Pro Max, Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy Note 10 a OnePlus 7T. Tieto telefóny sme vzali na prechádzku po New Yorku a urobili sme rovnaké fotografie s každým v rôznych prostrediach a situáciách pri fotografovaní.


Dozvieme sa, ako sa Google Pixel 4 porovnáva s konkurenciou!

O tomto rozstrele fotografie

Vieme, že hlavným konkurentom Google Pixel 4 (aspoň pokiaľ ide o všeobecný názor spotrebiteľov) je iPhone 11. Berúc do úvahy toto, umiestnili sme vzorky z Pixel 4 a iPhone 11 do slider porovnaní, takže môžete lepšie oceniť rozdiely medzi nimi. Fotografie pochádzajúce z telefónov iPhone 11 Pro Max, Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy Note 10 a OnePlus 7T sa zobrazia nižšie, aby sa šetrilo miesto.

Možno sa tiež čudujete, prečo sme sa rozhodli používať Huawei P30 Pro na rozdiel od Huawei Mate 30 Pro. Dôvodom je skutočnosť, že P30 Pro je stále telefónom, ktorý odporúčame z dvoch, pretože prichádza s aplikáciami Google a Obchodom Google Play hneď po vybalení. Je to najviac užívateľsky prívetivé zariadenie na väčšine trhov, ktoré sme považovali za hodnotnejšie ako malé vylepšenia fotoaparátu v modeli Huawei Mate 30 Pro.


Nehovoríme tiež príliš o širokých a teleobjektívoch, pretože medzi zariadeniami je príliš veľa rozdielov v hardvéri. Nemôžeme skutočne porovnávať šošovky, ktoré majú niektoré telefóny a iné nie. To znamená, že zariadenia iPhone 11 a iPhone 11 Pro Max budú mať v tomto článku takmer rovnaké výsledky, takže ak hovoríme o jednom, odkazujeme aj na druhý (pokiaľ neurčíme inak). Z toho istého dôvodu sa nebudeme dotýkať jedinečných funkcií, ktoré tieto telefóny môžu mať, ako je napríklad režim Astrofotografia Pixel 4 alebo ultraľahký režim Huawei P30 Pro.

Vyberieme víťaza pre každú kategóriu fotografií a na konci zvýrazníme telefón s najväčším počtom víťazstiev.

Obrázky v tomto rozstrele kamery Pixel 4 boli zmenené, ale neboli upravené inak. V tomto priečinku na Disku Google si môžete prezrieť ukážky plnej veľkosti.

denné svetlo

Je ťažké hodnotiť obrázky za denného svetla, pretože aj cenovo dostupné smartfóny môžu vytvárať vynikajúce fotografie, keď je k dispozícii dostatok svetla na prácu. Rozdiely sú v detailoch. Musíme venovať veľkú pozornosť expozícii, farbe, vyváženiu bielej, dynamickému rozsahu, detailom a textúre.

Google Pixel 4 iPhone 11



Kým Samsung Galaxy Note 10 a OnePlus 7T produkujú tie najživšie a najpopulárnejšie farby, môžete povedať, že je to výsledok ťažkého následného spracovania, ktoré bolí detaily. Obrázky Google, Apple a Huawei ukazujú viac detailov v budovách, tehlách a tieňoch.

Dokonca aj cenovo dostupné smartfóny dokážu produkovať skvelé fotografie, keď je dostatok svetla na prácu.

Edgar Cervantes

Obrázky pre iPhone boli teplejšie, zatiaľ čo Google Pixel 4 a Huawei P30 Pro vykazovali realistickejšie vyváženie bielej. Google Pixel 4 vykázal vynikajúci výkon v expozičnom a dynamickom rozsahu. Pozrite sa pod most a všimnite si viac detailov v autách. Podobne si všimnete vrcholy odrazov v budovách, ktoré nie sú také tvrdé. Aj keď ide o mierne tmavší obrázok, je rovnomernejšie osvetlený.

Víťaz: Google Pixel 4

Google Pixel 4 iPhone 11



OnePlus 7T urobil v tejto obrazovej sérii hrozný obraz, usmrtil tiene a nevystavil obrázok správne. Prekvapivo mal model Huawei P30 Pro ťažké nájsť rovnováhu bielej farby, čím sa vytvoril chladnejší odtieň a mierne fialový odtieň. Ako zvyčajne, Samsung Galaxy Note 10 vytvoril modršiu oblohu, zelenšie lístie a celkový „snový“ vzhľad. Môže to pôsobiť na nápadné obrázky, ale v tieni môžete vidieť stratu údajov, za čo ďakujeme za vyšší kontrast a sýtosť.

Google Pixel 4 a iPhone 11 tu odviedli lepšiu prácu, ale tento smartfón spoločnosti Apple sa ujal tohto kola. Kým vyváženie bielej je presnejšie a na detailoch Pixel 4 sú celkové detaily o niečo lepšie, iPhone 11 dokáže lepšie vyvážiť expozíciu a dynamický rozsah, čím poskytuje viac detailov zo tieňov v stromoch.

Výherca: iPhone 11

farba

Farba je subjektívnejšia záležitosť, pretože ľudia budú milovať vysoko nasýtený a žiarivý obraz, ktorý sa objaví. Problém je väčšinou spôsobený nadmerným spracovaním obrázkov, ktoré môže fotografiu zhoršiť aj inými spôsobmi. Chceme vyvážený obraz, v ktorom farby vyskočia, vyzerajú realisticky a detaily nie sú rozbité do zabudnutia.

Google Pixel 4 iPhone 11



Chceme vyvážený obraz, v ktorom farby vyskočia, vyzerajú realisticky a detaily nie sú rozdrvené na zabudnutie.

Edgar Cervantes

Huawei P30 Pro tankoval tento jeden; zvýraznené svetlá sú vyfúknuté, dynamický rozsah je nevýrazný a vyváženie bielej je úplne mimo. Obrázky pre iPhone 11 sú dobré, ale detaily nie sú skvelé a odtieň je trochu fialový. Medzitým Samsung Galaxy Note 10 vytvoril veľmi žiarivý a farebný obraz, ale detaily pod kvetmi zmiznú v dôsledku nadmerného spracovania, pozadie vyzerá príliš mäkko a farby vyzerajú neprirodzene. Stále to však vyzerá nádherne a hlbšie farby pomáhajú pri predvádzaní farebných predmetov, ako sú kvety. Obrázok Samsung Galaxy Note 10 je pravdepodobne ten, ktorý si väčšina ľudí vyberie na prvý pohľad.

Bez ohľadu na to je obraz Pixel 4 najvyváženejší a vykazuje väčšie oddelenie farieb, širšiu škálu farieb a o niečo lepšie detaily v tieni.

Víťaz: Google Pixel 4

detail

Zachytenie detailov nie je ľahké pre menšie senzory nachádzajúce sa vo fotoaparátoch smartphone. Zariadenia sa môžu snažiť správne exponovať obrázky bez toho, aby zanechali príliš veľa šumu. Medzitým, zníženie hluku v následnom spracovaní vyžaduje zmäkčenie, ktoré sa zase zbaví detailov.

Google Pixel 4 iPhone 11



Samsung Galaxy Note 10 urobil tento obrázok najhoršie. Detail je príliš zjemnený, čo si môžete väčšinou všimnúť v budovách v dolnej a hornej časti rámu. OnePlus 7T odvádza lepšiu prácu, ale stále nie je nikde blízko najlepších uchádzačov v tejto časti.

Google Pixel 4 a Huawei P30 Pro vykonávali lepšie meranie vyváženia bielej, ale ak sa musíme sústrediť na detaily, skutočným bojom je opäť medzi Pixel 4 a iPhone 11. V tomto prípade je Pixel 4 víťazom. Pozrite sa na salónik na terase v spodnej časti rámu. V rastlinách môžete vidieť oveľa viac detailov. V stenách budovy cez ulicu je tiež značné množstvo detailov.

Víťaz: Google Pixel 4

Google Pixel 4 iPhone 11



Obrázok OnePlus 7T je podexponovaný a chýba mu veľa detailov po celom zábere. Huawei tiež urobil zlú prácu zachytením údajov v tieni tento konkrétny čas. Celý obrázok vyzerá tmavo a stromy v chrbte sa zdajú zmyté. Fotografia spoločnosti Samsung je príliš mäkká, ale aspoň je lepšie exponovaná.

Google Pixel 4 opäť zvíťazí s podrobnosťami v budovách, pretože na stenách môžete doslova vidieť špinavé oblasti, ktoré nie sú na iných obrázkoch viditeľné. Budovy, okná a textúra sú ostrejšie. Lepšie je aj oddelenie farieb a kontrastu, čo si môžete všimnúť pri pohľade na stromy v Central Parku. Stromy vyzerajú v zábere iPhonu zakalené.

Zdá sa, že pixel 4 má mierny problém s vystavením vysokokontrastných obrázkov. To spôsobí, že obrázok bude vyzerať trochu tmavší, ako by mal, ale ak sa pozriete pozorne, je na čo sa pozrieť.

Víťaz: Google Pixel 4

Dynamický rozsah

Ak chcete lepšie porozumieť dynamickému rozsahu, môžete si prečítať náš vyhradený príspevok. Stručne povedané, dynamický rozsah predstavuje schopnosť fotoaparátu zachytiť podrobnosti pri extrémnych expozíciách v scéne, od najtemnejších po najsvetlejšie oblasti. Fotoaparáty so zlým dynamickým rozsahom ľahšie vyfúknu svetlá alebo zatemnia tiene.

Google Pixel 4 iPhone 11



Huawei P30 Pro aj Samsung Galaxy Note 10 vytvorili hmlisté obrázky. Vyzerá to, že kontrast bol vypnutý a obrázok Samsung vykazuje veľmi zjavné známky zjemnenia. Toto by sa kompenzovalo, keby sme mohli vidieť viac detailov v tieni (keď hovoríme o dynamickom rozsahu), ale to tak nie je.

Na prvý pohľad by sa dalo povedať, že OnePlus 7T má lepší dynamický rozsah, pretože sa mu podarilo vytiahnuť viac údajov z tieňa, ale to nie je presne to, čo sa stalo. Pozrite sa hore (alebo cez tunel) a uvidíte, že svetlá sú tak fúkané. To, čo sa tu stalo, je, že kamera bola vystavená tieňom, ale stratila všetky detaily vo svetlách.

Google Pixel 4 a iPhone 11 tu odviedli dobrú prácu, ukázali v tieni veľa detailov a primerane odkryli oblasť za tunelom. Expozícia fotografie Pixel 4 je však ešte vyváženejšia. Môžete tiež vidieť ostrejšie detaily v lese a ďalšie informácie okolo tunela.

Víťaz: Google Pixel 4

Google Pixel 4 iPhone 11



Tento obrázok sa dá veľmi ťažko snímať, pretože veľká časť snímky je v tieni, zatiaľ čo takmer tretina z neho ukazuje super jasnú oblohu. Neexistujú žiadne médiá, čo z neho robí ideálny skúšobný záber pre dynamický rozsah. Hovorím vám, že toto všetko je hrozné. Trik spočíva v zistení, ktorý z nich je najmenej škaredý.

Samsung Galaxy Note 10 je lepšie exponovaným obrazom zväzku. Chcel by som povedať, že je to víťaz, ale môžete ľahko povedať, že jeho vylepšenia sú jednoducho výsledkom nadmerných úprav. Tieňovaná oblasť vyzerá zakalená, stromy sú príliš mäkké, obloha má svieži efekt a detaily v tvári ľudí sú takmer preč. Fotografia OnePlus 7T je ostrejšia, ale je príliš tmavá a vyváženie bielej je výrazne vypnuté.

Tu opäť zvíťazí Google Pixel 4. Dokáže lepšie odhaľovať tiene a svetelné efekty ako Huawei P30 Pro a iPhone, a to všetko pri zachovaní ostrejších detailov v stromoch a budovách.

Víťaz: Google Pixel 4

Slabé svetlo

Keď slnko zapadne, začneme vidieť skutočné rozdiely medzi kamerami. Tieto malé senzory sa musia snažiť získať čo najviac detailov. Softvér potom urobí obraz a musí urobiť niekoľko tvrdých rozhodnutí. Odstraňujete príliš veľa šumu a riskujete zmäkčenie fotografie? Nezabudnite tiež na vyváženie bielej a väčšina telefónov v tomto procese nedokáže získať skutočné odtiene a odtiene. Potom musí zariadenie zistiť, na čo sa má vystaviť.

Google Pixel 4 iPhone 11



Samsung Galaxy Note 10 zmäkčuje obrázky za denného svetla, takže si môžete byť istí, že to dokážu aj v tme. Medzitým je fotografia OnePlus 7T veľmi tmavá a v tieni chýba jej detail. Tentoraz dokonca obrázok Huawei P30 Pro zmäkčil obrázok príliš veľa.

Najlepšími uchádzačmi sú iPhone 11 a Google Pixel 4 a musím povedať, že toto slúchadlo Apple má toto kolo. Fotografia Pixel 4 má fialový odtieň. Nie je to tak hlučné, ale obrázok spoločnosti Google zobrazuje menej tmavých častí obrázka. Táto snímka pre iPhone 11 lepšie vyváži vyváženie bielej. Aj keď ukazuje viac obilia, obsahuje aj viac údajov (dokonca aj na nočnej oblohe).

Výherca: iPhone 11

Google Pixel 4 iPhone 11



V tejto sekcii sa nebudem obťažovať zaradiť Huawei a Samsung ako finalistov. Ich obrázky sú oveľa horšie. OnePlus robí lepšie, ale pri podrobnejšej kontrole vidíme, že obrázok je príliš zjemnený (a stále hlučný!).

Skutočný boj je tu medzi Pixel 4 a iPhone 11 a je ľahké zistiť, prečo iPhone 11 opäť vyhral. Kým obraz Pixel 4 má lepšie vyváženie bielej, záber iPhone 11 je z hľadiska detailov oveľa lepší. Pozrite sa na drevo v tabuľke a nôž, aby ste videli rozdiely v detailoch. Tiež sa pozrite na vlákna v mäse a na štruktúru šťouchaných zemiakov. Rozdiel je významný.

Výherca: iPhone 11

Nočný mód

Google Pixel 4 iPhone 11



V predchádzajúcej časti môže mať iPhone lepší výkon pri slabom osvetlení, ale spoločnosť Google má elegantný trik do rukávu. Nočný režim zariadenia Pixel 4 (Night Sight) je oveľa lepší ako režim v iných smartfónoch. Podarilo sa jej získať dobrú expozíciu, ktorá tiež vyzerá realistickejšie vzhľadom na fotografiu nasnímanú v tmavej reštaurácii.

IPhone môže mať lepšiu celkovú výkonnosť pri slabom osvetlení, ale Google má elegantný trik do rukávu: Night Sight.

Edgar Cervantes

Pokožka je trochu zjemnená, ale to je bežný dôsledok nočných režimov a vo všetkých vyššie uvedených ukážkových obrázkoch môžete vidieť zmäknutie (OnePlus s tým bol orechový). Okrem toho neexistujú žiadne podivné svetelné prvky, ktoré môžete vidieť v záberoch Huawei a OnePlus. Pokiaľ ide o obrázok pre iPhone, došlo k nesprávnemu vyváženiu bielej a obrázok sa zjemnil o niečo viac, ako by mal mať.

Víťaz: Google Pixel 4

Režim na výšku

Nikdy som nebol fanúšikom portrétového režimu. Aj keď to vytvára zábavný efekt bokeh (rozmazané pozadie), ktorý bol predtým dosiahnutý iba so špecializovanými fotoaparátmi a objektívmi, žiadna kamera to naozaj nerobí dobre. Väčšina z nich nedokáže adekvátne načrtnúť predmet a ak sa telefóny priblížia k tomu, aby to urobilo správne, efekt môže často vyzerať neprirodzene. Výrobcovia sa naďalej snažia vylepšiť režim na výšku, a to sú výsledky niektorých najlepších telefónov.

Google Pixel 4 iPhone 11



Zariadenie iPhone 11 Pro Max získalo oveľa lepšie výsledky pri snímaní tohto portrétu ako zariadenie iPhone 11, takže tento porovnáme s ostatnými telefónmi. Najlepšími uchádzačmi sú iPhone 11 Pro Max, Google Pixel 4 a Huawei P30 Pro.

Aj keď Pixel 4 zachytil najviac detailov v Davidovej tvári, má viac problémov s vlasmi okolo vlasov a obraz vyzerá príliš spracovane. Zariadenie iPhone 11 Pro Max je príliš mäkké a teplé. Toto kolo budem musieť dať Huawei P30 Pro. Jeho efekt bokeh vyzerá prirodzenejšie a obraz nie je príliš spracovaný.

Víťaz: Huawei P30 Pro

Google Pixel 4 iPhone 11



Google Pixel 4 sa v tomto kole opäť postaví na nohy a je oveľa silnejší ako predtým. Obrázok Pixel má správny odtieň a odtieň, čím porazil všetky ostatné telefóny z hľadiska vyváženia bielej. Podarilo sa mu tiež vyrovnať obe strany Adamovej tváre rovnomernejšie, zatiaľ čo ostatné telefóny preexponovali stranu smerujúcu k slnku. Aplikácia Google Pixel 4 okrem toho odviedla dobrú prácu, ktorá túto tému načrtla. Nebolo to dokonalé, ale celkom dobre.

Víťaz: Google Pixel 4

Google Pixel 4 iPhone 11



Huawei premeškal celý bod režimu portrét a nezostrelil nič (na detekciu tváre je potrebné zistiť tvár, aby sa režim Portrét nastavil). Medzitým Samsung a OnePlus stratili príliš veľa detailov v tieni. Z týchto dvoch telefónov iPhone 11 Pro Max odviedol lepšiu prácu, keď načrtol predmet. Pixel 4 túto úlohu nevykonal dobre a stále to vyzerá, že Google so spracovaním trochu zbláznil. Najrovnomernejšie exponovaná, presnejšie načrtnutá a celkovo lepšia fotografia musí byť tá z iPhone 11 Pro Max.

Výherca: iPhone 11 Pro Max

Selfie

Google Pixel 4 iPhone 11



Fotoaparáty smartfónov majú tendenciu byť zlé, takže musíme nájsť tú, ktorá robí lepšie. Z týchto ukážkových obrázkov sú najlepšie obrázky Google Pixel 4. Je ostrý, vyváženie bielej je takmer na mieste, všetky objekty sú zaostrené a farby sú presné. Medzitým iPhone selfies majú zelený odtieň a vyzerajú nadmerne. Samsung narazil na kontrast a Oneplus 7T vyzerá príliš rozmazane. Zdá sa, že Huawei úplne neprišlo o Davidovu tvár.

Víťaz: Google Pixel 4

Google Pixel 4 sa stáva najlepším telefónom s fotoaparátom

Tradícia pokračuje s deviatimi víťazstvami zo štrnástich a Google Pixel 4 sa stal novým najlepším telefónom s fotoaparátom v okolí. Ako dlho to vydrží, nie je známe, ale Google Pixel 3 bolo ťažké poraziť a jeho názov si dodnes udržal jeden z najlepších telefónov s fotoaparátmi (dá sa tvrdiť, že stále je).

Prečítajte si tiež: V zákulisí: Pixel kamery Google sa vôbec nepokúšajú byť fotoaparátmi

Môžeme poďakovať počítačovej fotografii a softvéru spoločnosti Google za veľkú časť výkonu fotoaparátu. Výsledky sú zrejmé, keď spoločnosť Google zobrala tento rozstrel kamery za búrky. To však neznamená, že fotoaparát Google Pixel 4 je dokonalý. Môžete vidieť, že bol porazený viackrát, najmä pri slabom osvetlení (keď nie je faktoringom v nočnom režime) a výkone v portrétovom režime. V niektorých prípadoch sa telefónom iPhone darilo lepšie a modelu Huawei P30 Pro sa podarilo dosiahnuť jedno víťazstvo v sekcii portrétového režimu.

Samozrejme, treba vziať do úvahy aj ďalšie faktory. Tí, ktorí dávajú prednosť iOS, možno nebudú vadiť, keď obetujú najlepší fotoaparát za pekného dobrého. Ak chcete širokouhlý objektív, Google Pixel 4 ho nemá. A ak sú všetky tieto telefóny príliš drahé, možno budete chcieť ísť s niečím ako Google Pixel 3a, ktorý má rovnakú ocenenú kameru ako Pixel 3, ale začína už na 399 $.

Medzitým je tu Google Pixel 4, aby prevzal trón. A robí to veľmi elegantne.

Použime rozhranie BiometricPrompt API na vytvorenie aplikácie, ktorá umožní používateľovi potvrdiť voju totožnoť pomocou odtlačku prta.Otvorte Android tudio a vytvorte nový pr...

Na CE 2019 me mali možnoť vykúšať nový prototyp noiteľnej AR čiatočne vyvinutý poločnoťou Corning. Jedným z pilierov podnikania poločnoti Corning je vývoj Gorilla Gla, ktor...

Získanie Popularity