Kúpa ojazdeného telefónu: do a dont

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 11 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Kúpa ojazdeného telefónu: do a dont - Technológie
Kúpa ojazdeného telefónu: do a dont - Technológie

Obsah


Ak ste typ geeka, rovnako ako ja, máte radi nápad vlastniť najnovší a najväčší smartphone so systémom Android. Bohužiaľ, niekedy môžu naše rozpočty prekážať našim cieľom a hlavné zariadenia môžu v týchto dňoch stáť až 1 000 dolárov.

Pre tých z nás, ktorí nakupujú lacno pre náš ďalší smartfón, patria medzi zvyčajné trasy napríklad nákup zariadenia strednej triedy, ktoré stále ponúka spravodlivý úder, pozor na predaj a hľadanie dohody o modernizovanom slúchadle od výrobcu. Ďalším skvelým spôsobom, ako dosiahnuť dobrý výsledok, je nákup použitého telefónu.

V priebehu rokov som nakupoval veľa použitých zariadení online a vo väčšine prípadov bol tento zážitok pozitívny.

použité. Je to slovo, ktoré je tlmené negatívnymi význammi - „použili sme ho, už nie je dobré“. Pravdepodobne to je dôvod, prečo toľko maloobchodníkov, ktorí predávajú použité výrobky, zvykne ísť „pred vlastníctvom“, aby zmiernili ranu. Strašidelné slovo stranou, nákup použitého telefónu nemusí byť zlý zážitok. V priebehu rokov som si online kúpil niekoľko použitých smartfónov a zážitok bol takmer vždy pozitívny.


Počkať ... takmer vždy? Áno, to je správne. V niekoľkých prípadoch som narazil na problémy, ale poučil som sa z nich. Aj keď zadáte proces kúpy použitého telefónu alebo tabletu v rámci povinnej starostlivosti, stále sa všetko môže pokaziť ale existuje veľa krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili pravdepodobnosť nehody a plán zálohovania nikdy neuškodí v prípade, že narazíte na problémy.

Tipy uvedené nižšie by vám mali pomôcť pri získavaní solídne používaného smartfónu. Aj keď sú písané predovšetkým pre telefóny, väčšina krokov by sa mala vzťahovať aj na tablety. Bez ďalších okolkov, poďme priamo do toho.

1. Vedieť, čo hľadáte

Predtým, ako začnete nakupovať, musíte vedieť, čo potrebujete. To však nevyhnutne neznamená, že musíte mať vybratý presný model.


Začnite tým, že sa rozhodnete pre minimálne špecifikácie, ktoré hľadáte, a pre verziu systému Android, s ktorou chcete žiť. Zamyslite sa tiež nad tým, aká veľkosť obrazovky bude vyhovovať vašim potrebám a koľko si môžete dovoliť minúť. To by malo zúžiť váš výber na niekoľko použitých smartfónov.

Ako zistiť, koľko minúť na použitý smartphone? Výskum!

Ako viete, koľko by ste mali zaplatiť pri nákupe použitého telefónu? Výskum! Ak chcete porovnávať ceny, navštívte stránky Swappa, eBay, Craiglist, Amazon a ďalšie podobné webové stránky.

Venujte zvýšenú pozornosť stavu, nie strednej cene. To, že poškriabaný okraj Galaxy S7 Edge v predaji za 200 dolárov na eBay, by sa nemal porovnávať so stavom mincovne Galaxy S7 Edge na Swappa, ktorý stojí 350 dolárov. Porovnať mincovne s mincovníkmi, tovar s tovarom atď.

Zistite, čo robí mincovňu telefónu dobrou, v poriadku alebo zlú a rozhodnite sa pre minimálnu kvalitu, s ktorou budete spokojní - odtiaľ môžete rýchlo zistiť primeranú cenu. Tiež. uistite sa, že porovnávané telefóny sú uzamknuté v rovnakej sieti alebo odomknuté, v závislosti od toho, čo hľadáte.

Chcete ušetriť nejaké peniaze? Časujte svoje nákupy vydaním novej iterácie zariadenia, ktoré vás zaujíma. Ak si vaše srdce želá použitú Galaxy S8, počkajte, kým bude ohlásená Galaxy S9 - alebo ešte lepšie, kým nebude na maloobchodných regáloch niekoľko týždňov.

2. Vedieť, odkiaľ kúpiť

Máte dobrú predstavu o tom, čo hľadáte a koľko chcete minúť? Teraz je čas zistiť, kde kúpiť použité zariadenie. K dispozícii je veľa možností, ale ja sa sústredím na tie, za ktoré môžem ručiť.

Swapp

Swappa je moje absolútne najobľúbenejšie miesto na cestách, keď hľadám použitý smartphone alebo vykladám ten, ktorý už nechcem. Čo robí tento web tak atraktívnym? Je to ľahké, je tu menej problémov, s ktorými sa budete musieť vysporiadať, a - pokiaľ budete opatrní - pravdepodobne sa vám to nezbaví.

Spoločnosť Swappa vyžaduje, aby ľudia overili, že telefón, ktorý sa snaží predať, je vo vlastníctve - pri fotografovaní musia priložiť k zariadeniu kúsok papiera s identifikačným číslom.

Spoločnosť Swappa spolupracuje aj so službou PayPal, takže môžete požiadať o vrátenie peňazí, ak skončíte s telefónom, ktorý nespĺňa jeho popis. To si však vyžaduje čas - raz som musel čakať viac ako mesiac, aby som získal peniaze späť.

Čo by ste mali zvážiť ...

  • Smartfóny na serveri Swappa môžu byť drahšie ako na serveroch Craiglist a eBay, pravdepodobne preto, že sú zvyčajne menšie riziko. Musíte sa rozhodnúť, čo pre vás stojí za to: udržiavať nízke riziko alebo získať najlepšiu cenu.
  • Pri nákupe od predajcov Swappa, ktorí nemajú žiadne hviezdičky, buďte opatrní. Keď som to urobil JEDEN, človek nikdy zariadenie neposlal. Nehovorím, že všetci predajcovia s jednou hviezdičkou sú podvodní umelci, ale tí, ktorí majú niekoľko úspešných predajov pod pásmi, sú pravdepodobne dôveryhodnejší.

eBay

Doposiaľ som si z eBay kúpil iba tri telefóny. Web používam ako alternatívu, ak nenájdem to, čo hľadám na webe Swappa alebo inde. To znamená, že eBay môže byť skutočne skvelým miestom na získanie použitého telefónu, pretože má tendenciu mať k dispozícii niektoré z najlacnejších cien.

Podobne ako v prípade Swappa existuje ochrana PayPal, ktorá vám môže pomôcť získať peniaze späť, ak sa stanete podvodníkmi. Nákup použitého telefónu na eBay je tiež celkom jednoduchý, pokiaľ vykonáte nejaký výskum telefónov a predávajúceho skôr, ako sa zaviažete.

Čo by ste mali zvážiť ...

  • Skontrolujte, či je ESN! Pred nákupom sa opýtajte predajcu, či si budete môcť ESN nezávisle skontrolovať. Niektorí to dovolia, iní nie. Je len na vás, ako sa rozhodnete, aké riziko v tejto situácii chcete podstúpiť.
  • Pri výbere predajcu buďte opatrní. Uistite sa, že majú dobré hodnotenie a pozrite sa, čo doteraz predávali. Ak predali 10 000 predmetov rozmaznaného šéfkuchára a je to ich prvý telefón, môže to byť červená vlajka. Chcete predávajúceho, ktorý v minulosti úspešne predával mobilné zariadenia, a nie niekoho, kto sa vo všeobecnosti špecializuje na niečo iné. Prečo? Mali by (dúfajme) vedieť, ako zabezpečiť svojim zákazníkom dobrý nákup.
  • Gril je s otázkami! Spýtajte sa na ESN, škrabance, poškodenie hardvéru a na čokoľvek iné, na čo si spomeniete. Ak sú ich odpovede nejasné, požiadajte o ďalšie podrobnosti. Napríklad, ak sa pýtate na fyzický vzhľad a hovoria, že má „malý škrabanec na prednej strane obrazovky“, nezabudnite sledovať „Takže zadné a bočné strany sú bez škrabancov bez akýchkoľvek škvŕn?“
  • Ak nie ste spokojní, uistite sa, že môžete vrátiť tovar predajcovi. Ak predajca neakceptuje vrátenie tovaru, budete sa zaoberať výlučne službou PayPal, ak dôjde k chybe.

Craiglist

Doposiaľ som sa zaoberal Craiglistom iba raz. Fungovalo to dobre, ale stále chcem hovoriť o jeho používaní pre mobilné zariadenia. Dôvod je ten, že musíte urobiť rozsudok s ohľadom na kvalitu záznamu danej osoby. A ak sa stretnete, musíte rýchlo urobiť maximum, aby ste posúdili telefón a osobu, ktorá ho predáva (tienistí ľudia majú tendenciu predávať tienisté veci).

Čo by ste mali zvážiť ...

  • Skontrolujte ESN. Nezabudnite do telefónu vložiť svoju vlastnú kartu SIM, aby ste sa uistili, že všetko funguje.
  • Nezabudnite, že aj keď telefón pracuje s vašou kartou SIM a zdá sa, že je dokonalý, môže byť neskôr označený ako odcudzený (alebo neplatený). To znamená, že musíte zistiť, či je osoba, ktorá zariadenie predáva, čestná, čo je ťažké urobiť.
  • Urobil chybu? Si sám. Po uskutočnení nákupu nie je ochrana.

Sociálne siete a ústne vyjadrenie

Opýtajte sa svojich priateľov a rodiny, či majú - alebo vedia niekoho, kto má - starší telefón, s ktorým by sa chceli lacno spojiť. Zavolajte niekoľkým ľuďom alebo šírte slovo, ktoré hľadáte použitý smartphone na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach.

Tieto typy obchodov vám často môžu ponúknuť najnižšie ceny z ktorejkoľvek z uvedených možností.

Čo by ste mali zvážiť ...

  • Aj keď nákup zo sociálnej siete môže byť bezpečný, je dôležité, komu dôverujete, od ktorého kupujete. Ak je to možné, držte sa „skutočných“ priateľov a rodiny, a nie priateľa priateľa. Vedieť, kde žijú, nepoškodí ani to.
  • Urobil chybu? Si sám. Po uskutočnení nákupu nie je ochrana.
  • Skontrolujte ESN. Nezabudnite do telefónu vložiť svoju vlastnú kartu SIM, aby ste sa uistili, že všetko funguje.

3. Stretávate sa s predajcom osobne? Tu je niekoľko tipov

Osobné stretnutie s predajcom je vynikajúcou možnosťou, ktorá vám umožní pozrieť sa na telefón skôr, ako si ho kúpite, namiesto spoliehania sa na obrázky. Skôr ako nastavíte stretnutie, je potrebné pamätať na niekoľko vecí:

  • Pred schôdzou informujte predajcu, že chcete vyskúšať zariadenie vložením vlastnej karty SIM, kontrolou, či sa môže nabíjať a zapínať atď. Ak predajca nesúhlasí s vašou žiadosťou, mali by ste nájsť inú dohodu, ktorú by ste sa mali venovať.
  • Uistite sa, že sa stretávate na verejnom mieste a nie v tieni. Malo by to byť aj počas dňa z bezpečnostných dôvodov a preto, že je ľahšie vidieť telefón.

4. Kontrola telefónu

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa táto časť vzťahuje iba na tých, ktorí si zariadenie kupujú osobne. Tipy uvedené nižšie sú však užitočné aj vtedy, keď dostanete telefón poštou. Pomôžu vám včas odhaliť problémy, takže pri nákupe použitého telefónu osobne môžete odísť z obchodu alebo začať proces získavania peňazí späť, ak ste si ich už kúpili.

Veci, ktoré si so sebou prinesiete na kontrolu:

  • Batéria alebo laptop, ako aj nabíjací kábel
  • Karta microSD, ak ju telefón podporuje
  • slúchadlá
  • Aktívna SIM karta, ktorá je kompatibilná s telefónom, ktorý testujete

Predtým, ako telefón uvediete do prevádzky, dôkladne ho skontrolujte. Začnite tým, že skontrolujete, či je poškriabaný. Ak má telefón fyzické tlačidlá, otestujte ich, či sú v dobrom stave. Skontrolujte tiež, či je predná kamera nejakým spôsobom prasknutá alebo poškodená.

Ďalej sa presuňte do strán a skontrolujte škrabance a jamky; otestujte tlačidlá a zistite, ako dobre kliknú, a stlačte. Nakoniec prejdite dozadu a zistite, či nedošlo k viditeľnému poškodeniu.

Ak všetko vyzerá dobre, odstráňte zadnú časť chrbta, ak je to možné. Skontrolujte batériu a ďalšie súčasti. Nezabudnite skontrolovať, či je alebo nie je originálna batéria - to môže v prípade vyjednávania o cene skutočne zmeniť.

Teraz je čas vložiť karty SIM a microSD a zapnúť prísavku. Vyskúšajte to uskutočnením hovoru, odoslaním textovej správy a pripojením na internet. Skontrolujte, či zariadenie rozpozná kartu microSD a umožní vám prístup k svojim súborom.

Keď ste na tom, pozrite sa na všetky porty. Pripojte svoje slúchadlá a otestujte zvuk pomocou piesne alebo videa z YouTube - ak má zariadenie konektor pre slúchadlá. Nezabudnite tiež pripojiť slúchadlo k zdroju napájania, aby ste zistili, či sa nabíja.

Posledné, čo by ste mali urobiť, je použiť online nástroj na kontrolu ESN. Swappa má dobrú verziu, ktorá je zadarmo a dá sa použiť, aj keď na jej webe nemyslíte na kúpu zariadenia.

5. Rokovanie o dohode

Predtým, ako začnete vyjednávať, musíte poznať maximálnu sumu, ktorú ste ochotní zaplatiť za slúchadlo. Prvá ponuka, ktorú poskytnete predajcovi, by mala byť vždy nižšia ako cena, ktorú ste ochotní zaplatiť. Ak nemôžete obchod ihneď uzavrieť, začnite postupne zvyšovať svoju ponuku, až kým sa nedohodnete na konečnej cene.

Keď však dosiahnete svoj rozpočet, dajte jasne najavo, že nebudete platiť viac. Ak predajca chce viac peňazí, odíďte z obchodu a nájdite iný. V predaji je veľa použitých smartfónov, preto by ste nemali mať problém nájsť alternatívu. Príliš rýchle nakupovanie alebo vyrovnanie „pretože potrebujete telefón“ je bezpečný spôsob, ako skončiť so surovým obchodom.

Upozornite na niektoré hrbole a modriny, ktoré môže mať zariadenie pri vyjednávaní.

Pri vyjednávaní o cene poukazujte na niektoré hrbole a modriny, ktoré môže mať zariadenie. Drobné škrabance pravdepodobne nijako neovplyvnia tvorbu cien, ale väčšie, najmä ak sú na displeji, sú väčšie body vyjednávania.

Zabaliť

Ak si urobíte čas, dávajte si pozor na tienisté postavy, preskúmajte zariadenie a ste pevne pri tom, čo hľadáte, môžete minimalizovať pravdepodobnosť popálenia.

Pri kúpe použitého telefónu však neexistujú žiadne záruky. Nenechajte sa však vystrašiť. Poznám veľa ľudí, ktorí nakupujú použité telefóny stále online a nikdy sa nestretli s problémom. Iste, ja tiež viem, pár, ktorí sa dostali scammed, ale oni mohli vyhnúť sa tým, že na základe rady uvedené v tomto príspevku.

Chýbali mi nejaké dôležité tipy? Dajte mi vedieť v komentároch.

V účanoti exituje na trhu veľa bezdrôtových nabíjačiek. Mnohé z nich ú jednoducho malé platové diky, ktoré majú jeden účel: nabiť váš martph...

Dnešný obchod od poločnoti Degoo je jednoduchý, ale efektívny. Všetko vyoko bezpečné cloudové úložiko prietor, ktorý potrebujete - pre život.Nie om zvlášť organ...

Uistite Sa, Že Sa Pozeráte