Najlepšie VR náhlavné súpravy: Ponorte sa do inej reality

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 9 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 3 V Júli 2024
Anonim
Najlepšie VR náhlavné súpravy: Ponorte sa do inej reality - Technológie
Najlepšie VR náhlavné súpravy: Ponorte sa do inej reality - Technológie

Obsah


Pre niektorých sa môže virtuálna realita javiť ako prechodný trend, ale rok 2019 bol pre VR skutočne skvelým rokom. Nové náhlavné súpravy s výraznými technickými vylepšeniami a nižšími cenami sa dostali na trh a poskytli impozantný a zábavný zážitok. Ak teda uvažujete o získaní headsetu VR na chvíľu, nie je lepší čas ako teraz. Tu sú naše tipy na najlepšie náhlavné súpravy VR, ktoré si momentálne môžete kúpiť.

Najlepšie náhlavné súpravy VR:

  1. Oculus Quest
  2. Index ventilov
  3. Oculus Rift S
  1. HTC Vive Pro
  2. Samsung Odyssey +
  3. Playstation VR

Poznámka editora: Tento zoznam aktualizujeme po spustení nových náhlavných súprav VR.

1. Oculus Quest

  • Cena: $399/$499
  • Pros: samostatný headset, vynikajúce sledovanie, nie sú potrebné žiadne ďalšie senzory, skvelé ovládače
  • Zápory: nevýrazná výdrž batérie, občasný efekt dverí obrazovky


Nadšenci VR na chvíľu čakajú na výkonnú nepriviazanú náhlavnú súpravu a konečne dorazili vo forme Oculus Quest. Toto samostatné náhlavné slúchadlo, ktoré predstavuje významné vylepšenie svojho predchodcu Oculus Go, ponúka skutočný zážitok s VR v zariadení typu všetko-v-jednom. Oculus Quest nielen športuje s pôsobivým rozlíšením 2 880 x 1 600 (alebo 1 400 x 800 za oko), čo je o krok nad pôvodným systémom Oculus Rift a HTC Vive, ale nevyžaduje si ani špičkové herné PC ani zložité nastavenie. , Ponúka sledovanie v miestnosti v mierke bez externých senzorov, zatiaľ čo systém Oculus Guardian vám pomôže vyhnúť sa prekážkam vo vašom hracom priestore. Nie je potrebná špecializovaná herňa!

Oculus Quest ponúka skutočný zážitok s VR v zariadení typu všetko-v-jednom bez potreby drahého počítača.


Jeho kvalita „vyzdvihnúť a hrať“ sa ďalej zvyšuje vďaka jeho pohodliu a dobrému rozloženiu hmotnosti. Taktiež nedokážeme pochopiť, aké sú nové a ľahko použiteľné nové ovládače. V porovnaní s jedným diaľkovo ovládaným ovládačom zariadenia Oculus Go sa cítia ako predĺženie ruky. Úloha je dokonca vybavená vstavaným mikrofónom, takže pri prezeraní knižnice nemusíte pomaly a neohrabane písať pomocou ovládača. A tu nájdete veľa populárnych VR titulov - Superhot VR, ako aj Beat Saber sú k dispozícii na Quest.

Ak však náhlavná súprava skracuje, je výdrž batérie. Vo väčšine prípadov budete mať možnosť získať dve až tri hodiny z úlohy Oculus Quest. Pre väčšinu to bude veľa, ale niektorí hardcore nadšenci budú sklamaní. Bod v prospech úlohy Quest je schopnosť prenášať obsah do smartfónu alebo televízora a zdieľať zábavu s priateľmi, ale to ďalej vyčerpá batériu zariadenia. K dispozícii je tiež občas efekt obrazovky, ale to je stále bežný problém s mnohými náhlavnými súpravami. Nízka cena a prenosnosť systému Oculus Quest ho napriek tomu stále robia skutočným štandardom na trhu VR a našou voľbou číslo jedna.

2. Index ventilov

  • Cena: $749.00
  • Pros: ohromujúci vizuál, žiadny efekt dverí obrazovky, vysoká FOV a obnovovacia frekvencia
  • Zápory: externé senzory, drahé

Počiatočné fámy a úniky informácií o tomto zariadení pritiahli veľa pozornosti online a index ventilov dožil humbuk. Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, ale môže sa pochváliť niektorými z najpôsobivejších technológií na trhu. Aj keď má rovnaké rozlíšenie ako Vive Pro a Oculus Quest, je lídrom vo vizuálnom oddelení. Je to šport s najlepším zorným poľom (FOV) na trhu - približne 130 stupňov v porovnaní s typickými 100, ktoré nájdete na väčšine ostatných náhlavných súprav.A vylepšenia sa tam nekončia. Index sa môže pochváliť 120 Hz obnovovacou frekvenciou spárovanou s takmer žiadnym viditeľným efektom obrazovky.

Náhlavná súprava Valve nezostáva ani v audio oddelení. Vstavané slúchadlá poskytujú vynikajúcu kvalitu zvuku bez zníženia pohodlia. Najlepším prírastkom sú však ovládače Valve Knuckles. Sú radikálne odlišné od typických ovládačov s prútikmi, ktoré sú dodávané s väčšinou náhlavných súprav, ale ich netradičný tvar umožňuje ľahké uchopenie a intuitívne používanie. Index ventilov dokonca ponúka sledovanie jednotlivých prstov, ale pri väčšine súčasných titulov VR je to dosť nepodstatné.

Dota Underlords: Všetko, čo potrebujete vedieť

Ako zariadenie Valve je Index podľa očakávania kompatibilný s programom Steam VR, ktorý vám umožňuje prístup k množstvu zaujímavého obsahu, ktorý si môžete vychutnať. Na obzore sa však stále nenachádza žiadna hra VR Life Life. A to nie je jediné sklamanie na indexe. Aj keď je niektorá jej technológia revolučná, stále sa drží vonkajších senzorov. Jeho cena bez započítania herného počítača, ku ktorému by ste ho mali pripojiť, nie je ani cenovo dostupná. Napriek tomu, ak chcete prémiový zážitok a ste pripravení zaplatiť prémiovú cenu, Valve Index by mal byť vašou voľbou číslo jedna.

3. Oculus Rift S

  • Cena: $399
  • Pros: nie sú potrebné žiadne externé senzory, lacnejšie ako konkurencia, vynikajúce ovládače
  • Zápory: neodnímateľné vankúše, nevyhovujúci zvuk

Z nášho zoznamu nemôžeme vylúčiť zariadenie, ktoré predznamenalo modernú éru VR - Oculus Rift. Je späť s významnými vylepšeniami vo forme modelu Oculus Rift S. Je ľahší, štíhlejší a silnejší. Najlepšie na tom je, že zariadenie Oculus Rift S je stále napájané z PC bez potreby externých senzorov. Všetko, čo potrebujete, sú dva káble na pripojenie náhlavnej súpravy k počítaču, zatiaľ čo externé kamery na Rift S robia sledovanie za vás.

Jeho rozlíšenie nie je také pôsobivé ako rozlíšenie Vive Pro alebo dokonca Oculus Quest. Rift S ponúka 1 400 x 1 280 pixelov na oko (alebo celkom 2 560 x 1 440), ale rozdiel je dosť malý, aby to neovplyvnilo váš zážitok. Spoločnými zariadeniami Oculus sú vynikajúce dotykové ovládače, ktoré sú intuitívne a ľahko použiteľné. Samotná náhlavná súprava je tiež celkom pohodlná, pri relatívne nízkej hmotnosti 561 g. Mohlo by to však ťažiť zo vstavaných slúchadiel, aj keby boli Rift S objemnejšie. Súčasné reproduktory umiestnené na hlavovom remienku neprinášajú hviezdny zvuk a celkový dizajn náhlavnej súpravy sťažuje nasadenie herných slúchadiel navrchu.

Rift S však stále predbieha konkurenciu z iných hľadísk. Obávaná panika káblov je preč, požiadavky na počítač nie sú monštruózne a nemusíte sa starať o svoju batériu neustále. Vďaka tomu je Oculus Rift S jednou z najlepších možností PC VR na trhu.

4. HTC Vive Pro

  • Cena: 799 dolárov bez senzorov alebo ovládačov
  • Pros: výkonné, ohromujúce vizuálne prvky
  • Zápory: drahé, príslušenstvo stojí navyše, vyžaduje výkonný počítač

Ak je zariadenie Oculus Quest priťahované väčšou pozornosťou virtuálnej reality a odstraňuje ťažkopádne senzory a doplnky, HTC Vive Pro je pravý opak. Táto náhlavná súprava, ktorá je vylepšením už pôsobivého originálneho modelu Vive, je nehanebne určená tvrdým nadšencom. Takže, ak máte čas a peniaze, ktoré môžete minúť, môže to byť vaša voľba číslo jedna.

Aj keď má rovnaké rozlíšenie ako Oculus Quest, vizuály HTC Vive Pro sú vďaka svojim duálnym obrazovkám AMOLED bezkonkurenčné. Pohlcujúcemu pocitu ďalej pomáhajú nastaviteľné vstavané slúchadlá s 3D priestorovým zvukom. Robia náhlavnú súpravu trochu objemnú, má však dobrú ergonómiu a nie je tak ťažká ako jej predchodca. Získanie a nastavenie úplnej súpravy HTC Vive Pro však nie je ani lacné, ani ľahké. Štartovacia súprava, ktorá obsahuje dve základné stanice, prepojovaciu skrinku a dva ovládače, vás nastaví za neuveriteľných 1 250 dolárov. A pokiaľ nevlastníte originálny HTC Vive a nemáte už tieto periférne zariadenia, musíte si ich kúpiť. S náhlavnou súpravou nemôžete robiť nič. Ešte horšie je, že na pripojenie náhlavnej súpravy k počítaču potrebujete statný počítač.

HTC Vive Pro ponúka bezkonkurenčný výkon a vizuály, ale je to nadšené zariadenie.

Ak vás to neobťažuje, zostáva veľkou otázkou, aký obsah ponúka Vive Pro. Je to solídna voľba vďaka svojej kompatibilite so SteamVR, ale aj vďaka nedávno predstavenej Viveport Infinity. Táto predplatená služba je prvou svojho druhu v oblasti VR, ktorá vám umožňuje prístup k veľkej knižnici obsahu za mesačný poplatok. Napriek tomu je ťažké povedať, že Vive Pro alebo jeho ešte drahší nástupca Vive Pro Eye sú ničím viac než len špecializovanými zariadeniami. Ak už máte radi VR, budete milovať aj náhlavnú súpravu HTC, ale ak ste v hobby nováčikom, existujú oveľa lepšie a dostupnejšie možnosti.

5. Samsung Odyssey +

  • Cena: ~ $400
  • Pros: žiadny efekt screendoor, žiadne externé senzory, skvelý vizuál
  • Zápory: Platforma Windows Mixed Reality, obmedzený obsah

Ak nie ste VR nadšencom, možno ste zmeškali pôvodný Samsung Odyssey HMD. Sme tu však, aby sme vám povedali, že jeho nástupca, Samsung Odyssey +, patrí medzi najlepšie náhlavné súpravy VR na trhu. Je súčasťou ekosystému Window Mixed Reality, ale nemiente ho pomenovať. Odyssey Plus je stále predovšetkým headset pre virtuálnu realitu. Rovnako ako index ventilov, HTC Vive Pro a Oculus Quest má vynikajúce rozlíšenie 2 880 x 1 600. Jeho vizuálnej vernosti ďalej pomáha obrazovka AMOLED, ktorá vytvára vynikajúce tmavé a čierne farby.

To, čo ju robí konkurenciou, je aj jeho technológia bránových dverí. Vďaka kombinácii so vstavanými slúchadlami s 3D zvukom sa Odyssey + stane jedným z najpôsobivejších náhlavných súprav VR, na ktoré môžete v súčasnosti naraziť. Ešte lepšie nie je zapojenie externých senzorov. Samsung Odyssey + používa sledovacie kamery zvnútra, čo je vítaným doplnkom pre tých, ktorí sú unavení komplikovanými nastaveniami. Stále budete potrebovať počítač, napriek tomu je to veľké zlepšenie.

Ak headset headset Samsung drží niečo späť, ide o platformu Windows Mixed Reality. Prešla dlhou cestou, ale jej knižnica obsahu ešte stále nie je na rovnakej úrovni, v porovnaní s inými ako Vive a Oculus. Ale ak ste v pohode, keď sa spoliehate hlavne na Steam VR, s ktorým je toto HMD kompatibilné, nebudete ľutovať z nákupu. Platí to najmä vďaka oveľa nižšej bariére vstupu, ktorú predstavuje Samsung Odyssey +. Je to polovičná cena porovnateľného indexu Vive Pro a Index a často ho nájdete za nižšiu cenu.

6. PlayStation VR

  • Cena: ~$280
  • Pros: lacná, skvelá herná knižnica
  • Zápory: nízke rozlíšenie, zlé ovládanie pohybu

Ak ste hráčom konzoly a nechcete investovať do samostatnej náhlavnej súpravy, najlepšou voľbou je konzola PlayStation VR. Ako môžete uhádnuť zo svojho názvu, jedná sa o špeciálnu náhlavnú súpravu PlayStation, ktorá pracuje s každou konzolou z rodiny PS4. V porovnaní s ostatnými v tomto zozname to nemusí byť až také lesklé alebo vysoko špekulované, nemalo by sa však prehliadať.

Jeho 5,7-palcová OLED obrazovka ponúka rozlíšenie iba 1 920 x 1 080, ale prichádza aj s obnovovacou frekvenciou vyššou ako slušný 120 Hz. Súčasťou konzoly PlayStation VR je zabudovaný mikrofón a pohlcujúci 3D zvuk. Je to relatívne pohodlná náhlavná súprava, jej kvalita vyhotovenia však zostáva veľa požadovaná. Rovnako tak aj jeho ovládače pohybu. Príležitostne majú problémy zistené kamerou PlayStation, ktorá sleduje polohu náhlavnej súpravy a ovládačov. Vždy ich však môžete vymeniť za štandardný radič DualShock.

Náhlavná súprava PSVR nemusí obsahovať špičkové technické parametre, má však pôsobivú knižnicu hier.

Ak však PSVR svieti, je to herná knižnica. Nájdete tu všetky obľúbené položky - Beat Sabre, Skyrim VR, DOOM VFR, ale aj zábavné a inovatívne exkluzívne produkty, ako je Astro Bot: Rescue Mission. Takže, ak už máte PlayStation, môže to byť jedna z vašich najlepších možností, najmä s ohľadom na nízku cenu a veľké balíčky, v ktorých sa často predávajú náhlavné súpravy PlayStation VR.

Najlepšie náhlavné súpravy VR: Čestné uznania

Ak si nie ste istí, či sa niektorá z vyššie uvedených náhlavných súprav hodí pre vás, odporúčame vám tiež vyskúšať Oculus Go - staršiu, ale lacnejšiu samostatnú náhlavnú súpravu. A ak hľadáte niečo neformálne a vhodné pre rodinu, najlepšou voľbou je súprava Nintendo Labo VR. Je vyrobený z kartónu a musíte sa postaviť, ale vďaka tomu je zábava. Je dodávaný so 64 zábavnými experimentálnymi hrami a je to skvelý a lacný doplnok k prepínaču Nintendo.

Čítať ďalej: Slúchadlá s mobilným VR - aké sú vaše najlepšie možnosti?

Toto sú naše tipy na najlepšie slúchadlá s virtuálnou realitou. Ak sa vám nedarí zaujať, držte sa okolo, pretože tento zoznam budeme pravidelne aktualizovať pri spustení nových a výkonnejších zariadení!




Aktualizácia: 1. novembra 2019: Apple TV Plu bol oficiálne uvedený na trh. Výber pôvodných epizód a eriálov i môžete pozrieť hneď teraz v aplikácii Ap...

Podpora ytému Android Auto bola umietnená na veľké množtvo automobilov na cetách, čo umožňuje vlatníkom navigovať do cieľa pomocou lužby Mapy Google, počúvať zoznamy klad...

Zaujímavé Články