Recenzia Audio-Technica ATH-M50xBT

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 5 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Audio-Technica ATH-M50xBT Bluetooth Headphones Review & Comparison vs ATH-M50x
Video: Audio-Technica ATH-M50xBT Bluetooth Headphones Review & Comparison vs ATH-M50x

Obsah


Audio-Technica ATH-M50xBT má veľmi dobrú izoláciu, čo znamená, že väčšina šumu bude blokovaná kombináciou vašej hudby a tesnenia na vašej hlave.

Podobne ako pred nimi ATH-M50x, aj tieto sú dodávané s niekoľkými užitočnými doplnkami v jednoduchej krabici. Vo vnútri nájdete slúchadlá, nabíjací kábel microUSB, odnímateľný kábel 3,5 mm a kožené puzdro na prenášanie. Slúchadlá majú tiež známu minimálnu estetiku. Je vyrobený z pevného, ​​ale ľahkého, celočierneho plastu so striebornými akcentmi a tlačidlá na prehrávanie sú vhodne umiestnené okolo vonkajšej strany náušnice. Majú samozrejme aj vstup 3,5 mm a nabíjací vstup, ale jedna dôležitá vec, ktorá nie je zvonka viditeľná, je nový čip Bluetooth vo vnútri. Jedná sa o kolísavý Bluetooth 5, ktorý ho zaraďuje do rovnakej ligy ako niektoré z cenovo výhodnejších slúchadiel na trhu, ako sú napríklad slúchadlá Bose Noise Canceling Headphones 700.


Tento posúvač zapne slúchadlá, ale iba ak používate pripojenie Bluetooth.

Pokiaľ ide o pohodlie, nie sú to zlé, ale tiež nie sú veľké. Výplň je rovnako tenká ako na Audio-Technica ATH-M50x a ak máte náhodné väčšie ako priemerné uši (ako ja), môžete byť kvôli veľkému počtu uší pevne stlačení. Polstrovanie je plyšové, ale ľahko tvarovateľné, aj keď sa bude pekne tvarovať na vašu hlavu, možno budete chcieť vyzerať a nahradiť ho niečím iným, ak budete počúvať dlhšie ako niekoľko hodín. Pri pohľade na čelný pás však nájdete veľa vypchávky, ktorá pomáha zmierniť tlak na hlavu. Aj keď si vaše uši po dlhom počúvaní pravdepodobne budú vyžadovať trochu prestávky, korunka hlavy nebude mať žiadne nepríjemné pocity. Pomáha tiež zvýšiť odolnosť čelného popruhu, takže ich môžete zložiť pri pántoch a hodiť ich do tašky pre menší profil bez obáv z ich prichytenia.


Reflexné logo Audio-Technica ATH-M50xBT je pútavé.

Ovládacie prvky prehrávania sú umiestnené na zadnej strane ľavého náušníka a aj keď sú vyrobené z rovnakého plastu ako ostatné slúchadlá, stále na ne majú dobrý klik, takže sa nebudete mýliť, či pri ich používaní stlačte tlačidlo. Dostanete tlačidlo na pozastavenie / prehrávanie, na zvýšenie a zníženie hlasitosti a na dotykové ovládacie prvky prepínate hlasového asistenta z telefónu. Aby ste z nich dostali čo najviac, musíte si aplikáciu CONNECT stiahnuť z obchodu App Store alebo Play Store, ale našťastie je to zadarmo. Problém je v tom, že núti zdieľanie polohy, ale aspoň vám umožní vyhľadať vaše slúchadlá, ak ich stratíte.

Aká je sila spojenia?

Vďaka implementácii Bluetooth 5 je intenzita spojenia s Audio-Technica ATH-M50xBT špičková. Nehovoriac o tom, že je kompatibilný s kodekmi Bluetooth aptX aj AAC Bluetooth. Ak neviete, čo to znamená, nebojte sa, je to jednoduchšie, ako to znie. Máme kompletný vysvetľovač, ak chcete ísť podrobnejšie, ale dôležitou vecou, ​​ktorú potrebujete na účely tejto kontroly, je to, že kodek Bluetooth je spôsob, akým sa zvukové údaje zhromažďujú a zdieľajú medzi zariadeniami.

Polstrovaná kapela Audio-Technica ATH-M50xBT sa dobre drží na vašom noggine, ale môže občas vytiahnuť vlasy.

Dobrá analógia, ktorú radi používame na našom súrodeneckom webe SoundGuys.com je, že kodek je ako jazyk. Ak dvaja ľudia hovoria rovnakým jazykom, informácie medzi nimi môžu rýchlo a efektívne prechádzať. Ak hovoria rôznymi jazykmi, možno sa budú musieť uchýliť k gestám alebo iným formám komunikácie, ktoré nie sú také efektívne. To isté platí aj pre Bluetooth. Ak vaše zdrojové zariadenie a slúchadlá hovoria rovnakým jazykom (alebo zdieľajú rovnaký kodek), môžu prenášať zvukové údaje efektívnejšie, čo vedie k lepšej kvalite zvuku. Aj keď naše testovanie ukazuje, že aptX a AAC nie sú dokonalé, sú lepšie ako predvolené nastavenie základného kodeku SBC, ktorý si môžete predstaviť ako ekvivalent gestá rúk medzi dvoma ľuďmi, ktorí nehovoria rovnakým jazykom.

Samozrejme, Bluetooth je prirodzene horší ako káblové pripojenie, ale našťastie, ATH-M50xBT môže byť tiež pevne zapojený do vášho zariadenia pomocou 3,5 mm audio kábla. Takže ak chcete mať pohodlie bezdrôtového pripojenia pri dochádzaní a potom sa chcete prepnúť na káblové pripojenie, hneď ako dorazíte do cieľa, tieto slúchadlá sú zakryté.

Aká je životnosť batérie zariadenia Audio-Technica ATH-M50xBT?

Po zložení môžete Audio-Technica ATH-M50xBT ľahko zložiť do tašky.

Je to dobré. to je naozaj strašidelné dobre. Aby sa otestovala výdrž batérie na slúchadlách, dbáme na to, aby boli slúchadlá na konštantnom výstupe 75 dB, čo je úroveň, ktorú väčšina ľudí počúva s hudbou (alebo by mala), a potom prehrávajú konštantný prúd hudby, kým nezomrie. Pre model ATH-M50xBT sme dokázali získať celkom 31 hodín a 12 minút nepretržitého prehrávania, čo je celkom skvelé. Majte na pamäti, že je to čas, ktorý vydrží, ak sa nevypne a nechá sa odtekať. Za predpokladu, že máte dosť priemernú dochádzku približne 1 hodinu, to znamená, že tieto slúchadlá vám vydržia solídnych 30 ciest a potom niektoré skôr, ako ich budete musieť nabiť. Nevýhodou je, že sa nabíjajú prostredníctvom microUSB, čo je podľa spoločnosti Audio-Technica nezvyčajná príležitosť, pretože väčšina zariadení teraz prichádza s USB-C.

Poďme hovoriť o kvalite zvuku

Ako som už spomenul, tieto zvuky sú rovnako ako bežné pred nimi ATH-M50X. Znamená to, že majú zvuk priateľský k spotrebiteľovi, ktorý zdôrazňuje niektoré z dolných tónov (ružová), zatiaľ čo premýšľajú o vylepšení stredných úrovní (zelená) a výšok (azúrová). Keď sme tu, stojí za zmienku, na čo sa pozeráte. Vyššie uvedená tabuľka predstavuje frekvenčnú charakteristiku zariadenia Audio-Technica ATH-M50xBT. Rovnako ako predtým, náš vlastný Robert Triggs napísal skvelý vysvetľovač, čo to je a ako to ovplyvňuje vašu hudbu, ale nie je to také zložité, ako by sa mohlo zdať.

Graf frekvenčnej odozvy len ukazuje, aká hlasná je daná frekvencia. Mierny náraz v minimálnych hodnotách (ružový) znamená, že akékoľvek tóny v tomto frekvenčnom rozsahu budú znieť hlasnejšie než povedzme ostrý modrý pokles okolo 4 kHz. Keď už hovoríme o tom, jedná sa o veľmi úmyselné prispôsobenie vykonané spoločnosťou Audio-Technica v snahe minimalizovať tvrdosť spôsobenú prirodzenými rezonanciami uší, takže sa nemusíte príliš obávať.

BAS

Ak sa pozriete na graf, basové tóny zvyčajne zodpovedajú ružovej oblasti. Ako vidíte, majú tu dosť široký hrboľ, čo znamená, že slúchadlá zvýšia hlasitosť noty na minimálnej úrovni. Všimnite si, že piesne s nízkym pozadím sa syntetizujú a vzorky bubnového bubna s „buchnutím“ trochu s týmto druhom zvuku. Napríklad je to veľmi zrejmé, keď počúvate Queenovu hudbu Rádio Ga Ga.

stredy

Poznámky nad stredným písmenom C budú znieť rovnako ako pri iných slúchadlách, pretože táto rada je veľmi príjemná pre spotrebiteľa. Audio-Technica ATH-M50xBT narastá hlasitosťou na notách od 800-3 kHz, vďaka čomu budú nástroje s vyššími tónmi ako činely a bubny s bubnom oveľa jasnejšie ako zvyšok vašej hudby, pretože tam sú niektoré z ich základných prvkov lož.

highs

Pravdepodobne najmenej dôležitý rozsah pre hudbu, slušná reakcia vo výškach je situácia, keď sa veci môžu trochu diviť. Napríklad Audio-Technica ATH-M50xBT sa jednoznačne pokúša vyhnúť sa rezonanciám v uchu potlačením noty 4 kHz, ale potom sa vráti k normálnejšej reakcii.

To je celkom zrejmé u piesní s miernym hlasovým ozvienením, ako je napríklad David Bowie Lazar, S Audio-Technica ATH-M50xBT je ťažké zistiť, či je vokálny efekt skutočne alebo nie.

izolácia

Pokiaľ ide o prenosné slúchadlá, izolácia je pravdepodobne jednou z najviac podceňovaných vecí, ktoré môžete hľadať. Našťastie, Audio-Technica ATH-M50xBT odvádza skvelú prácu pri udržiavaní vonkajšieho hluku, dobre vonku. Pokiaľ ide o slúchadlá Bluetooth, ktoré budete používať na cestách, tým menej budete počuť o tom, čo sa deje okolo vás, tým lepšie budete môcť počuť komplikácie svojich obľúbených melódií.

Pri pohľade na graf vidíte, že zvuky v minimálnych úrovniach (ružové) nie sú veľmi izolované, zatiaľ čo stredné a vysoké hodnoty (zelené a modré) sú medzi 20 a 30-krát menej hlasné. Je to skvelé pre okolitý hluk, ak idete na ulici alebo sedíte v kaviarni, ale nie je to také skvelé, ak budete sedieť na dlhom lete, pretože rachot prúdového motora je pod 100 Hz. Pre tieto príležitosti budete chcieť použiť slúchadlá s potlačením hluku.

Ako sa má mikrofón?

Aj keď niektorým ľuďom nebude záležať, kvalita mikrofónu je pre ostatných rozhodujúca. Aj keď má mikrofón Audio-Technica jednoznačne jedinečnú hlasovú odozvu, nie je to zlá. To by mohlo byť pomocou nejakého vokálneho procesora získať čo najviac z mikrofónu, ale v praktických prípadoch to znelo dobre. Osoba na druhej strane by nemala mať žiadne problémy, aby vás počula kvôli mikrofónu.

Mali by ste teda získať audiotechniku ​​ATH-M50xBT?

Absolútne. Naozaj neexistuje žiadna vec, ktorá by im bránila byť pevným párom každodenných plechoviek pre väčšinu ľudí. Ak ste si užili zvukový podpis série ATH-M50, nebudete mať žiadne problémy ani s ATH-M50xBT. Navyše má kompatibilitu s technológiou Bluetooth 5, aptX a AAC a šialené tridsať hodín nepretržitého prehrávania. Nehovoriac o tom, že sa pekne dajú zložiť, aby zaberali menej miesta v taške. Kým čalúnenie a izolácia na uši nie sú skvelé a budete ich musieť nabíjať pomocou kábla microUSB, tieto výhody určite prevážia nevýhody pre väčšinu ľudí. Sú to dôstojní nástupcovia jedného z najpopulárnejších slúchadiel od spoločnosti Audio-Technica.

Google do vojich aplikácií neutále pridáva nočné témy. Po dvoch dňoch bol v lužbe Gmail pre Android a v Obchode Google Play pozorovaný tmavý režim. Teraz viacer...

Aitent Google bol putený pred menej ako štyrmi rokmi, ale v tomto krátkom čaovom období rozšíril digitálny pomocník voj doah od martfónov a martwatche k obrovké...

Články Pre Vás