Čo znamená čip Apple H1 pre zvuk?

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 20 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 2 V Júli 2024
Anonim
Čo znamená čip Apple H1 pre zvuk? - Technológie
Čo znamená čip Apple H1 pre zvuk? - Technológie

Obsah


Trh so skutočnými bezdrôtovými klapkami do uší postupne narastá a zisťuje, ktorý z nich sa stáva veľkou výzvou. AirPod od spoločnosti Apple vynikajú z davu nie vždy z najlepších dôvodov, ale ako vieme, spoločnosť vyniká v brandingu. Natoľko, že fanúšikovia budú šťastne hovoriť o možnostiach procesorov Apple vrátane malých čipov zastrčených do jeho slúchadiel, ako je napríklad Apple W1 a novší model H1.

Čip Apple H1 sa nachádza vo vnútri druhej generácie Apple AirPods a ponúka množstvo vylepšení na stále rastúcom trhu so skutočnými bezdrôtovými slúchadlami. Aj keď možno nebudete chcieť nakupovať do ekosystému Apple a spochybňovať ich tresku za babku, ťažkosti párovacieho systému spoločnosti Apple je ťažké ignorovať.

Stojí slúchadlá Beats za to?

Čo robí Apple H1?

Vráťte sa na chvíľu a zvážte, čo presne čip Apple H1 robí. Nejde o procesor v inteligentnom telefóne alebo v počítači, nie je v prevádzke zložitý operačný systém ani napájanie displeja. Nie, H1 je efektívny čip navrhnutý pre niekoľko úloh. Apple zachováva tajomstvá svojho čipu, ale vieme, že obsahuje modem na spracovanie pripojenia Bluetooth, procesor digitálneho signálu (DSP) na dekódovanie komprimovaného zvukového toku a co-procesor (prípadne druhý DSP) pre spracovanie informácií o senzoroch.


Vysoko optimalizovaný procesor môže dosiahnuť výraznejšie úspory batérie v porovnaní so všeobecnejším dizajnom. Výsledkom je, že Apple H1 sa môže pochváliť niekoľkými vylepšeniami výdrže batérie oproti W1. Čas hovoru trvá až 3 hodiny, nie iba 2, a až 5 hodín prehrávania zvuku. Nová podpora pre hlasom aktivované príkazy Siri (okrem dvojitého klepnutia) a podpora Bluetooth 5.0 od verzie 4.2. Podpora Bluetooth 5.0 nemá pre kvalitu slúchadiel zmysel, pretože profily audio kodeku stále využívajú nižšie prenosové rýchlosti. Aj keď Bluetooth 5.0 umožňuje streamovanie zvuku na viac zariadení naraz. Bluetooth 5 je primárne zameraný na nižšiu spotrebu energie a mohol by byť dôležitejší, ak by čip skončil v iných bezdrôtových zariadeniach.

Na druhej strane je latencia medzi H1 a W1 o 30 percent nižšia. Toto je dobrá správa pre mobilných hráčov. Apple tiež sľubuje, že časy pripojenia pri prepínaní zariadení sú teraz dvakrát rýchlejšie. Medzi Apple Watch alebo iPad tak môžete preskakovať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Podpora senzora čipu tiež znamená, že dokáže zistiť, ktorý AirPod je v uchu, takže pri telefonovaní používa iba mikrofón, ktorý skutočne nosíte.


To je všetko veľmi šikovné, ale Apple H1 nepodporuje všetko, čo si môžu vážni používatelia zvuku želať. AAC je jediný zvukový kodek na palube. Neexistuje žiadny vlastnícky aptX alebo LDAC tretích strán, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu na telefónoch s Androidom. Takže to je veľké „nie“ pre zvuk s vyšším rozlíšením a minimálnu kompresiu. Neexistuje ani podpora aktívneho potlačenia hluku (ANC), o ktorej vieme, čo znamená zlú izoláciu od vonkajších zvukov. Ak tieto funkcie sledujete, mali by ste sa pozrieť na ďalšie čipy a náhlavné súpravy.

Používateľom systému Android nie sú k dispozícii niektoré z najlepších funkcií H1, ako je silné pripojenie a rýchle spárovanie.

Alternatívne čipy a výrobky

Ak sa chcete vyhýbať ekosystému Apple alebo máte radi nejaké rôzne slúchadlá, existuje veľa slušných alternatív AirPods 2019. Mnohé tiež obsahujú čipy, ktoré ponúkajú podobnú alebo dokonca vyššiu úroveň technológie. Apple H1 určite nie je jedinou hrou v meste.

Broadcom BCM43014

Broadcom je veľké meno v oblasti bezdrôtovej komunikácie a má vlastnú škálu skutočných bezdrôtových zvukových čipov. Model BCM43014 poháňa púčiky Samsung Galaxy, ktoré boli tento rok ohlásené popri sérii Samsung Galaxy S10.

BCM43014 je tiež čip Bluetooth 5, za čo stojí za to, kompletný s technológiou audio DSP a senzorového rozbočovača pre dotykové, IR a bezdotykové senzory. Čip podporuje rýchle skenovanie a možnosti pripojenia na zlepšenie rýchlosti párovania. Neexistuje žiadna ANC s Galaxy Buds, ale BCM43014 sa zmieňuje o integrácii pokročilých akustických algoritmov, ktoré znižujú šum v pozadí, ktorý by mohol byť k dispozícii iným jednotkám.

Galaxy Buds podporujú SBC, AAC a interný škálovateľný zvukový a rečový kodek spoločnosti Samsung. Programovateľná povaha CPU mikrokontroléra naznačuje, že na tomto hardvéri by sa mohli implementovať ďalšie kodeky, nie je však jasné, či sú tu ďalšie požiadavky a či by implementácia bola závislá od produktu.

Galaxy Buds od spoločnosti Samsung určite zapadajú do zákona ako konkurenti AirPod 2019. Medzi nimi existuje veľa podobností týkajúcich sa dizajnu a funkcií, aj keď spoločnosti Samsung chýbajú stále hlasové povely. BCM43014 je o niečo všeobecnejší účel ako H1 spoločnosti Apple, ale je porovnateľný s tým, čo robí Apple z hľadiska kvality a funkcií.

Séria Qualcomm QCC a CSR

Qualcomm je veľké meno v smartfónoch pre Android a má tiež svoj vlastný sortiment bezdrôtových zvukových SoC. Podľa možnosti tohto pozorovateľa môžete hľadať najmodernejšie zvukové funkcie v tomto odvetví. Zoznam obsahuje podporu vysokokvalitných kodekov vo forme aptX a voliteľného protokolu LDAC, spätnú väzbu a spätnú väzbu Hybrid ANC a ultra nízku spotrebu energie.

Veľa zvukových snáh spoločnosti Qualcomm sa točí z akvizície aptX od spoločnosti CSR v roku 2010, pred zakúpením celej spoločnosti v roku 2015. Spoločnosť Qualcomm predáva širokú škálu zvukových čipov podľa schémy pomenovávania CSR, ktorú nájdete v slúchadlách Bluetooth, reproduktory a dongles. Medzi vlastnosti patrí podpora kodeku AAC, aptX a LDAC, potlačenie šumu a detekcia hlasu.

Najnovšie modely zvukových čipov v zostave spadajú pod značku QCC. QCC5100 je vlajkovou loďou, ktorá ponúka podporu adaptívneho kodeku aptX, HD a Adaptívny kodek s nízkou latenciou, spolu s hybridnými ANC, funkciami True Wireless Stereo Plus a hlasom aktivovanými pomocnými ovládačmi. Dvojjadrový DSP sa dá použiť pre audio a senzorové aplikácie. Tento rozsah je tiež začlenený do programu Qualcomm eXtension, ktorý pomáha vývojárom implementovať voliteľné zvukové technológie tretích strán, od vlastných algoritmov ladenia až po kodek LDAC spoločnosti Sony. Čo sa týka kvality zvuku, potenciálu s nízkou latenciou a funkcií, QCC5100 ide oveľa ďalej ako Apple H1.

Séria QCC300X je cenovo dostupnejšou možnosťou. Táto séria odstraňuje rušenie, funguje iba s aptX classic a nie je súčasťou programu eXtension. Podobne sú vypnuté hlasové ovládače a existuje iba jednojadrová jednotka DSP, ktorá obmedzuje spracovanie dostupné pre senzory.

Bohužiaľ, sortiment QCC QQCcomm sa v mnohých skutočných bezdrôtových slúchadlách doteraz neobjavil. Podľa zdrojov, ktoré s nami hovorili, je technológia Qualcomm drahšia ako jej konkurenti a niektorí potenciálni partneri si neuvedomujú svoje skutočné portfólio bezdrôtových produktov. Zlá správa pre tých, ktorí dúfajú, že Qualcomm by mohol vytiahnuť ekosystém Android Bluetooth z jeho chaotického postavenia.

Latencia Bluetooth systému Android vyžaduje zásadné prepracovanie obsahu v reálnom čase

Iné zmienky

Pre výrobcov klapiek na uši existuje aj celý rad ďalších možností na trhu. Microchip, Nordic Semiconductor, RealTek, MediaTek a ďalšie ponúkajú SoC pre bezdrôtové zvukové produkty. Mnohé z nich však nie sú natoľko optimalizované pre slúchadlá ako H1.

Väčšina z týchto produktov, vrátane MediaTek MT2533 a Microchip IS2064, štandardne podporuje SBC a AAC, ale nie pokročilejšie kodeky. LDAC je voľba v niektorých konkrétnych produktoch, ako je IS2064GM-0L3. Niektoré SoC tiež zahŕňajú technológie potlačenia ozveny a šumu, Bluetooth 5 pre nižšiu spotrebu energie a podporu aj pre skutočné bezdrôtové slúchadlá. To sa však medzi jednotlivými SoC veľmi líši a málo z nich ponúka pomerne komplexnú úroveň funkcií ako Apple a Qualcomm.

Tam je rozmanitý ekosystém čipov

O zvukových SoC Bluetooth sa zriedka hovorí, čiastočne preto, že produkt slúchadiel nakoniec končí určením, ktoré funkcie sú implementované. Apple H1 je navrhnutý s ohľadom na špecifickú víziu Apple do uší s Bluetooth. To je v niektorých ohľadoch skvelé, pretože prinieslo energeticky efektívny dizajn s pomerne komplexným zoznamom funkcií. Najlepšie funkcie sú však vyhradené pre tých, ktorí nakupujú v širšom produktovom ekosystéme spoločnosti Apple a nepodporuje všetko, čo môžu požadovať špičkoví zákazníci zvuku.

Mimo ekosystému spoločnosti Apple je k dispozícii široká škála dostupných produktov, z ktorých každý má odlišné možnosti a cenové ciele. Pokiaľ ide o balenie všetkého, čo môžu spotrebitelia chcieť, ako je napríklad potlačenie hluku, hlasové povely a vysokokvalitné kodeky, Qualcomm má veľmi konkurenčnú škálu výrobkov. Hoci spoločnosť možno nemôže konkurovať cenou, rovnako ako spoločnosť Apple môže so svojím vlastným dizajnérskym tímom, ktorý sa zdá byť prekážkou pri prijímaní.

Pointa je, že existujú určite konkurenčné SoC pre Apple H1 tam pre užívateľov Android. Iba veľmi málo spoločností však hovorí o čipe napájajúcom slúchadlá, namiesto toho sa uprednostňuje zameranie na funkcie koncového používateľa.

ĎALŠIE: Latencia Bluetooth systému Android si vyžaduje zásadné prepracovanie

Koncom februára poločnoť Google rozpolala pozvánky na udaloť z 19. marca 2019 na konferencii Game Developer Conference (GDC). amotná pozvánka a kutočnoť, že a táto udaloť kon&...

poločnoť Google a pripravuje, aby dne urobila veľký krok do veta hier a očakáva a, že a uvedie do prevádzky vlatná lužba na treamovanie videohier. Pred oznámením na konfe...

Odporúča Sa Pre Vás