Ako začať vývoj aplikácií pre Android pre začiatočníkov

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 19 Lang L: none (month-012) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Ako začať vývoj aplikácií pre Android pre začiatočníkov - Aplikácie
Ako začať vývoj aplikácií pre Android pre začiatočníkov - Aplikácie

Obsah


Máte teda nápad na vrahovú aplikáciu a ste pripravení ju premeniť na skutočnosť a uviesť ju na trh. Nepochybujete o svrbení, keď začínate s prvým sťahovaním, recenziami a ziskami ... Je tu však len jeden problém: nemáte potuchy, kde začať!

Naučiť sa kódovať je samo o sebe dosť ťažké, ale s vývojom systému Android to môže byť komplikovanejšie. Nielen, že potrebujete porozumieť Java, ale tiež musíte nainštalovať všetok softvér špecifický pre Android a naučiť sa všetky jedinečné vtipy vývoja aplikácií pre Android.

Čítať ďalej: Najlepšie bezplatné a platené kurzy vývoja aplikácií pre Android

Na vytvorenie aplikácie pre Android sa vo všeobecnosti vyžaduje súprava SDK (Software Development Kit), napríklad IDE (Integrated Development Environment) Android Studio alebo eclipse, Java Software Development Kit (JDK) a virtuálne zariadenie na testovanie. Toto všetko si vyžaduje nastavenie a to ešte predtým, ako ste sa začali zaoberať vecami, ako sú služby Google Play, veľkosť obrazovky, úroveň rozhrania API ...


Je to len také husté množstvo informácií a je dosť na to, aby pred tým, ako začnú, odložilo strašné množstvo ľudí. Mojím cieľom v tomto článku je potom poskytnúť prístupného sprievodcu, ktorý by sa pokúsil vytvoriť celú perspektívu vytvorenia aplikácie o niečo menej skľučujúcu ... Vysvetlím kúsky, ktoré potrebujete poznať a lesknúť po zvyšok a nakoniec by ste mali majú základnú aplikáciu, s ktorou môžete začať iterovať a experimentovať s ňou.

Choďte a urobte si prvú šálku čaju, môže to chvíľu trvať ...

Krok 1: Stiahnite si Android Studio

Na programovanie vo väčšine jazykov potrebujete softvér s názvom IDE alebo „Integrované vývojové prostredie“. Najbežnejším IDE pre vývoj v systéme Android je Android Studio, ktorá pochádza priamo od spoločnosti Google. Nájdete ho tu.


IDE je to, čo vám dáva hlavné používateľské rozhranie, do ktorého zadáte kód (nemôžete začať písať iba do programu Poznámkový blok). Taktiež vyzdvihuje veci, ktoré sa pomýlia, ponúka návrhy a umožňuje pohodlne spúšťať a testovať svoje výtvory. Vytvára potrebné súbory, poskytuje základné rozloženia a vo všeobecnosti vám šetrí veľa času a úsilia.

Čo je skvelé pre Android Studio je, že je navrhnutý špeciálne pre vývoj Androidu (na rozdiel od druhej najobľúbenejšej možnosti, Eclipse). To znamená, že pri sťahovaní softvéru získate aj množstvo ďalších potrebných bitov vrátane Súprava Android SDK (výber nástrojov vrátane samotnej platformy Android) a Virtuálne zariadenie Android, čo je emulátor, na ktorom môžete testovať svoje aplikácie. Po dokončení inštalácie nezabudnite zaškrtnúť políčka, aby ste potvrdili, že chcete tieto ďalšie komponenty. Môžete ich neskôr pridať ručne, ale to len skomplikuje záležitosti.

Ako už bolo uvedené, existuje niekoľko alternatív k Android Studio. Eclipse je staršie IDE, ktoré sa dá použiť aj na vývoj ďalších vecí (napríklad aplikácií pre iOS) a celkovo celkovo trochu flexibilnejšie. Začať s tým je však tiež omnoho ľahšie a nie príliš priateľské k začiatočníkom. Ďalším mojím obľúbeným favoritom je Basic4Android. Basic4Android je IDE, ktoré vám umožňuje kódovať aplikácie pre Android pomocou programovacieho jazyka BASIC. Uľahčuje to aj mnohými inými spôsobmi a zameriava sa na „rýchly rozvoj“.

Existujú aj ďalšie možnosti, napríklad Unity3D a mnoho tvorcov aplikácií, z ktorých každá má konkrétne silné a slabé stránky v závislosti od toho, čo plánujete stavať. Z dôvodu jednoduchosti sa však zameriavame na Android Studio, pretože sa stalo „hlavným“ spôsobom vytvárania základných aplikácií a do značnej miery priemyselným štandardom. Ak si myslíte, že by ste niekedy mohli predať svoju firmu, ak si chcete dať čo najväčšiu flexibilitu a kontrolu, alebo ak sa chcete stať profesionálnym vývojárom aplikácií, budete tento nástroj potrebovať.

To znamená, že ak si prečítate všetko toto a zistíte, že je to stále príliš veľa, možno budete chcieť považovať Basic4Android za jednoduchší prístup a ja to pokrym v budúcom príspevku.

Dobre, len na zhrnutie: teraz máme stiahnuté a nainštalované Android Studio. Nespúšťajte ho, kým neprečítate druhý krok! Zatiaľ je to dobré ... Čo by sa mohlo pokaziť?

Krok 2: Nastavenie aplikácie Android Studio

Teraz máte nainštalované Android Studio, ktoré ste urobili prvý, odvážny krok smerom k vývoju! Mnoho ľudí to spravuje až doteraz a potom softvér ponechaný na svojom počítači nechajú na konci mesiacov, cítia sa vinní zakaždým, keď ho uvidia v ponuke Štart. Nakoniec ho odstránia, aby vytvorili priestor pre ďalší titul AAA v Steame, a tak ukončia celú ľúto aféru ... Neskončia ako oni - je čas na nejakú pozitívnejšiu akciu!

Ak chcete začať používať aplikáciu Android Studio, musíte do svojho počítača nainštalovať Java. Konkrétne budete potrebovať nainštalovať súpravu Java Development Kit (JDK). Java je programovací jazyk, ktorý v tomto prípade budete používať na vytváranie aplikácií. Ak chcete, aby Android Studio dokázal interpretovať a skompilovať váš kód, musíte nainštalovať JDK (kompilácia znamená zmeniť zdroj na niečo, čo je CPU - strojový kód). Súpravu Java Development Kit nájdete tu. Stačí si stiahnuť a postupujte podľa pokynov na inštaláciu.

teraz môžete kliknúť na Android Studio a spustiť ho. Po otvorení sa vám zobrazí ponuka, v ktorej budete môcť začať alebo konfigurovať niektoré možnosti. Skvelá vec je, že v tomto bode sa so vami všetko zaobchádza, aj keď sa možno budete chcieť oboznámiť s Správca súpravy SDK (Konfigurovať> Správca súpravy SDK), kde aktualizujete súpravu Android SDK tak, aby podporovala novšie verzie, a tiež si sťahovala napríklad ukážky kódu alebo podporu pre Google Glass. Ale nebojte sa o to teraz, ale ak Android Studio povie, že vám niečo chýba, tu je pravdepodobne potrebné, aby ste to našli.

Pri vytváraní aplikácií skutočne existuje interakcia troch hlavných vecí.

  • Samotné Android Studio, ktoré je IDE, vám poskytuje príjemné rozhranie na kódovanie.
  • Kód napísaný v jazyku Java, ktorý ste nainštalovali pred chvíľou ...
  • A súprava Android SDK, ku ktorej získate prístup pomocou kódu Java, aby ste mohli robiť veci typu Android

Ak to považujete za trochu komplikované a skľučujúce, potom ... no, neviete, že ste sa narodili. To bývalo spôsob horšie.

Možno to ponúka útechu ...

Krok 3: Spustenie nového projektu

Po nainštalovaní vzoriek sa môžete vrátiť na prvú stránku, ktorú ste videli pri načítaní aplikácie Android Studio. Teraz si chcete vybrať Spustite nový projekt Android Studio - konečne sa to deje!

Zadajte názov aplikácie a svoju „firemnú doménu“. Tieto prvky sa spolu použijú na vytvorenie názvu balíka v nasledujúcom formáte:

com.companyname.appname

Balíčkom bude kompilovaný súbor alebo APK („Súbor s balíkom pre Android“), ktorý nakoniec nahráte do Obchodu Google Play. Existujú spôsoby, ako to ľudia môžu vidieť, takže ak plánujete urobiť niečo, čo nakoniec vydáte, skúste sa vyhnúť používaniu „vtipných slov“.

Posledným poľom, ktoré treba zadať, je adresár, do ktorého chcete uložiť všetky súbory, ktoré sa týkajú vašej aplikácie. Rád ukladám v DropBoxe, aby som sa ubezpečil, že mám vždy zálohu svojho kódu. Znova kliknite na tlačidlo Ďalej a uhádnite, čo ... Viac možností! Huzzah! Nerobte si starosti, sme skoro tam ...

Ďalej sa musíte rozhodnúť, pre aký typ zariadenia sa chystáte vyvíjať, a v tomto prípade začneme s Telefón a tablet voľba. Medzi ďalšie možnosti patrí televízor, opotrebenie a sklo. Je to v poriadku, ak sa chcete v budúcnosti vyvinúť pre nespočetné množstvo platforiem - to je jeden z divov systému Android - ale začnime s niečím jednoduchším, ako začať, dobre?

Ďalšou možnosťou, ktorú musíte v tejto fáze urobiť, je „Minimálna súprava SDK“. Toto je najnižšia verzia systému Android, ktorú chcete podporovať. Prečo tu nezadáte iba najnovšiu verziu systému Android? No, pretože v skutočnosti je relatívne málo ľudí mať najnovšiu verziu systému Android nainštalovanú na ich zariadení kedykoľvek. Chcete podporovať telefóny, ktoré stále používajú staršie verzie, aby ste oslovili čo najväčšie publikum - najmä v zámorí.

Prečo jednoducho ísť s Androidom 1.1? No, okrem toho, že nejde o možnosť (Froyo je tak nízko, ako môžete ísť), to by vám tiež zabránilo využívať ktorúkoľvek z fantastických nových funkcií z najnovších aktualizácií.

Najlepšia stávka v tejto fáze je ísť s predvolenou možnosťou, takže toto pole nechajte tak, ako je. Na ďalšej stránke budete mať možnosť vybrať si, ako má vaša aplikácia vyzerať na začiatku. Bude to vzhľad vašej hlavnej ‘Modul aktivity“, Čo je v podstate hlavná stránka vašej aplikácie. Premýšľajte o týchto šablónach; Chcete mať v hornej časti obrazovky názov vašej aplikácie alebo chcete, aby vaše používateľské rozhranie vyplnilo celý displej? Chcete začať s prvkami pripravenými pre vás? Bude vaša aplikácia v prvom rade používať Mapy Google (nechoďte sem trochu, veci sa so službami Google Play komplikujú).

Nezabúdajte, že aplikácia môže mať na webe viac aktivít, ktoré fungujú ako samostatné stránky. Môžete mať napríklad aktivitu „nastavenia“ a „hlavnú“. Takže aktivita nie je aplikácie na jednu povesť, ale jednu samostatnú stránku vašej aplikácie.

Avšak pre svoje prvé stvorenie budete pravdepodobne robiť niečo najlepšie naozaj jednoduché, ktoré zobrazuje iba jednu základnú činnosť. Vyberte ‘Základná aktivita“Aby to bolo čo najjednoduchšie a na všetky účely a účely, bude to teraz vaša aplikácia. Opäť kliknite na Ďalej, čím získate niekoľko posledných možností.

Teraz si môžete vybrať názov svojej činnosti a názov rozloženia (ak ste vybrali možnosť „Základná aktivita“, budete mať tiež možnosť názvu a názvu „menu_resource“). Názov aktivity je spôsob, akým budete vo svojom kóde odkazovať na svoje aktivity, preto to nazvite logicky (všeobecne dobré rady pre kódovanie), napríklad „MainActivity“. Kreatívne, viem.

Názov rozloženia medzitým popisuje súbor, ktorý určuje rozloženie aktivity. Toto je samostatná časť kódu, ktorá sa spúšťa v zhode s hlavným kódom aktivity, aby určila, kam idú prvky, ako sú obrázky a ponuky, a aké písma budete používať. Toto v skutočnosti nie je Java, ale XML - alebo Extensible Markup Language, ak chcete zapôsobiť na svojich priateľov.

Pre kohokoľvek, kto má skúsenosti s vývojom webových aplikácií, bude vaše XML fungovať podobne ako HTML alebo šablóna štýlov CSS. Medzitým sa hovorí o kóde Java pre aktivitu čo prvky na obrazovke fungujú po stlačení atď. Je dobré ponechať predvolený názov ako „activity_main“. Nakoniec vyberte názov ponuky a názvu. Vyberte pre titul niečo pekné, pretože vaši používatelia ho budú niekedy môcť vidieť. Kliknite na tlačidlo Ďalej ... a teraz sa zobrazí vaša aplikácia!

Vaša prázdna, zbytočná aplikácia ... To všetko len na začiatok! Vidíš prečo sa ľudia vzdajú? Ale skutočne to môžeme rozdeliť do nasledujúcich veľmi základných krokov:

  • Stiahnite si a nainštalujte Android Studio a nezabudnite zahrnúť súpravu Android SDK
  • Nainštalujte Java SDK
  • Začnite nový projekt a vyberte základné podrobnosti

Takže to naozaj nie je také zlé ... A pamätajte: raz to urobíte raz, môžete na to zabudnúť navždy a zamerať sa na zábavné veci: vytváranie aplikácií! Váš čaj je pravdepodobne v tomto okamihu studený, takže ďalším veľmi dôležitým krokom je získať viac.

Krok 4: Vytvorenie skutočnej veci

Po otvorení aplikácie by ste mali vľavo vidieť adresárový strom so všetkými rôznymi súbormi a zložkami, ktoré tvoria vašu aplikáciu, a obrázok telefónu, v ktorom sa v strede nachádza „Hello World!“. Ahoj tiež!

(Základná aplikácia, ktorá zobrazuje „Ahoj svet“, je to, čo väčšina nových vývojárov vytvára ako prvé, keď sa naučia programovať v novom jazyku. Android Studio však podvádza, pretože to robí za vás!)

Možno si všimnete, že otvorená karta (hore) je „activity_main.xml“, čo je veľký displej, ktorý sa zobrazuje na displeji. Môžete si spomenúť, že activity_main.xml je kód XML, ktorý definuje pokyny na usporiadanie vašej hlavnej aktivity.

Ak ste pri spustení projektu vybrali možnosť „Základná aktivita“, zobrazí sa vám aj druhý súbor XML s názvom „content_main.xml“. Tieto dve veci spravidla robia to isté, ale „acitvity_main.xml“ obsahuje základné rozloženie, ktoré pre vás Android Studio vytvorilo, keď ste vybrali „Základná aktivita“. Obsah, ktorý chcete upraviť, je v content_main.xml, takže ho otvorte a nemusíte si robiť starosti.

(Ak to nie je otvorené na spustenie, otvorte ho pomocou adresára vľavo výberom: app> res> content_main.xml.)

Rozloženie

Android Studio tu nezobrazuje samotný kód XML, ale skôr vykreslenie toho, ako sa rozloženie objaví na obrazovke. Toto je vizuálny editor, ktorý sa trochu podobá Dreamweaveru pre webdizajn a život nám trochu uľahčuje vývojárov.

Máte tiež veľa možností s názvom ‘miniaplikácie“Doľava, ktoré môžete pridať do svojej aplikácie. Toto je vaša základná aplikácia. Ak napríklad chcete do svojej činnosti pridať tlačidlo s textom „OK“, môžete ho jednoducho presunúť na obrazovku a umiestniť ho kamkoľvek chcete. Choďte do toho a zahodte tlačidlo „OK“ priamo pod „Ahoj svet“.

Nájdete tu aj to, že môžete kliknúť na niektorý z týchto prvkov a zmeniť text a ID. ID je spôsob, akým odkazujete na každý prvok (nazývaný ‘vyhliadka“) Vo vašom kóde Java, zatiaľ čo text je samozrejme tým, čo sa zobrazuje používateľovi.

Odstráňte miniaplikáciu „Hello World“ (alebo zobrazenie) a zmeňte text na tlačidle na „Hello?“. Podobne zmeňte „id“ na tlačidle na „button1“.

Teraz vás tajne nútim napísať malý program ... Všimnite si tiež, že keď vyberiete zobrazenie, v pravom dolnom rohu získate možnosti na zmenu farby a veľkosti textu atď. S týmito premennými sa môžete pohybovať, ak chcete zmeniť vzhľad tlačidla. Vrátime sa sem za minútu, ale urobte si mentálnu poznámku!

Teraz otvorte svoju MainActivity.java. Karta bude pozdĺž hornej časti, ale v prípade, že nie je, vyhľadajte ju pod: Aplikácia> Java.

Toto je kód, ktorý definuje správanie vašej aplikácie. V tejto fáze pridáte malú časť kódu:

public void buttonOnClick (Zobraziť v) {
Button button1 = (Button) v;
((Button) v) .setText („Ahoj!“);
}

Toto pôjde rovno pod prvú osamelú krajinu zatvorené zátvorka ‘}’, tesne pred „@Override, verejné booleovské písmo". Malo by to vyzerať takto:

Čo to všetko znamená? V podstate všetko, čo nasleduje po „tlačidlo voidOnClick“Sa vykoná, keď niekto klikne na tlačidlo. Potom nájdeme tlačidlo s „Button button1 = (Button) v;“A potom zmeníte text.

Áno, existujú iné spôsoby, ako dosiahnuť to isté, ale mám pocit, že to udržuje pekné a jednoduché, a preto ľahko pochopiteľné. Tráviť nejaký čas jeho čítaním a pokúsiť sa dostať hlavu okolo toho, čo robí, čo ...

V hornej časti stránky sa nachádza slovo „import…“. Kliknutím na ňu ju rozbalíte a uistite sa, že niekde je čiara: „import android.widget.Button;". Mal by sa objaviť samostatne, keď ste zadali posledný bit (Android Studio je inteligentný), ale môžete ho pridať sami, ak to tak nebolo.

(Všimnite si, keď píšeme, že riadky končia na „;“. Toto je základné formátovanie jazyka Java a ak ho zabudnete, zvrhne chybu. Zvyknite si na ich vyhľadávanie!)

Teraz prejdite späť na stránku content_main.xml a kliknite na tlačidlo. V pravom rohu, kde máte k dispozícii parametre pre dané tlačidlo, by ste mali mať možnosť nájsť voľbu „onClick“. Kliknite na toto a potom z rozbaľovacej ponuky vyberte riadok kódu „OnClick“, ktorý ste práve napísali. To, čo ste práve urobili, sa v službe Android Studio hovorí, že chcete priradiť časť kódu k vytvorenému tlačidlu (pretože v budúcnosti budete mať veľa tlačidiel).

Teraz stačí len spustiť aplikáciu, ktorú ste práve vytvorili. Jednoducho choďte na „beh“ v hornej časti a potom z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť „spustiť aplikáciu“. Mali by ste už mať nainštalovaný AVD (Android Virtual Device), ale ak nie, môžete prejsť na: nástroje> Android> AVD Manager> + Vytvorenie virtuálneho zariadenia, Nezabudnite tiež, že musíte nainštalovať verziu systému Android na zariadenie.

Postupujte podľa pokynov a spustite emulátor so spustenou aplikáciou. Buďte trpezliví, niekedy to môže trvať Vek načítať ... Ak áno nikdy načíta, môžete zvážiť „balenie“ aplikácie a vytvoriť súbor APK. Potiahnite to do svojho zariadenia Android a dvakrát naň kliknite, aby ste ho nainštalovali a spustili.

Akonáhle je konečne v prevádzke, môžete si ísť s touto zábavnou a zábavnou aplikáciou. Mali by ste nájsť, že po kliknutí na tlačidlo sa zobrazí text „Dobrý deň?“ Až „Dobrý deň!“. Budeme bohatí ...

(Ak to nefunguje ... niečo sa pokazilo. Nebol som to ja, môj funguje! Vyhľadajte v kóde červený text a umiestnite kurzor myši na neho, aby ste dostali návrhy zo služby Android Studio.)

Krok 5: Ako sa lepšie vyvíjať pri vývoji aplikácií

Dobre, tak to bola lož. Pravdepodobne sme nie bude bohatý. V súčasnej dobe je aplikácia, ktorú sme vytvorili, veľmi chromá. Môžete to skúsiť a predať s istotou, ale pravdepodobne nebudete mať toľko dobrých recenzií.

Dôvod, prečo som vám hovoril prostredníctvom tohto základného vytvárania aplikácií, je ten, že vás to naučí základom programovania. Máte akciu a reakciu - stlačte tlačidlo robí niečo. Hádzajte niektoré premenné a niektoré matematiky, pridajte nejaké pekné obrázky a užitočnú funkciu, čo je skutočne dosť na vytvorenie veľmi základnej aplikácie.

Kam odtiaľto pôjdeme? Je toho oveľa viac, čo sa musíme naučiť: my sme sa nepozerali Android Manifest zatiaľ sme o tebe nehovorili súkromná klávesová skratka (alebo aké zábavné je to, keď o to prídete) a ešte sme neštudovali „životný cyklus“ aplikácie pre Android (s tým nemá nič spoločné) Leví kráľ). Vyskytli sa problémy s podporou rôznych veľkostí obrazovky a je toho oveľa viac, čo sa naučiť.

Bohužiaľ, trvalo by to celý kniha vás naučí úplnému vývoju aplikácií pre Android. Preto je dobré začať: kúpiť knihu!

Ale dôležitejšie je len hrať sa a skúšať veci. Nenechajte sa v prvý deň pripravovať svoju aplikáciu na zmenu sveta. Namiesto toho sa zamerajte na vytvorenie niečoho jednoduchého a jednoduchého a potom na tom stavajte. Skúste zmeniť rozloženie textu a skúste pridať ďalšie tlačidlá a ďalšie pravidlá, aby bola vaša aplikácia skutočne užitočná.

Nakoniec zistíte, že existuje niečo, čo chcete urobiť, aby ste na to sami neprišli. Možno budete chcieť hrať zvuk napríklad vtedy, keď niekto klikne na vaše tlačidlo. Tu začína skutočné učenie. Teraz musíte urobiť iba vyhľadávanie v sieti Google: „Ako prehrávať zvuk v službeClick Android“

Nájdete tu veľa komplikovaných odpovedí, ale nakoniec niekto, pravdepodobne na Stack Overflow, odpovie jednoducho pre vás. Následne skopírujete tento kód a vložíte ho do svojej aplikácie, pričom za chodu urobíte niekoľko zmien.

Podobne vyskúšajte niektoré ukážky kódov dostupných v štúdiu Android. Pozrite sa, ako fungujú, skúste zmeniť veci a len experimentujte. Veci sa pokazia a objavia sa chyby, ale z väčšej časti, ak sa budete riadiť iba pokynmi, zvládnete to dosť ľahko. Neprepadajte panike! A to je dosť ako sa naučíte vytvárať aplikácie, Veľa z toho sa scvrkáva na spätné inžinierstvo, kopírovanie a vkladanie. Akonáhle budete mať hlavný program na mieste, zvyšok si vyzdvihnete, keď budete.

Ak chcete začať s najjednoduchším možným spôsobom, jednoducho nájdite ukážkový kód, ktorý je blízko tomu, čo urobíte, a zmeňte ho. Nikto vám to nebude môcť vysvetliť spôsobom, ktorý by dával zmysel, a ak sa obávate, že nechápete všetko, čím začnete, nikdy sa nikam nedostanete.

Namiesto toho sa ponorte, nechajte si zašpiniť ruky a naučte sa prácu. Je to komplikované a frustrujúce, ale nakoniec je to také vysoko obohacujúce a viac ako stojí za počiatočné úsilie.

Úniky aplikácie Google Pixel 4 prichádzajú tento meiac a my me a teraz podrobnejšie zaoberali tapetami telefónu a témou aplikácie....

Pixel 4 obah vám prináša poločnoť MNML Cae, tvorcovia najtenšieho telefónu na vete. Ušetrite 25% na puzdre Pixel 4 alebo Pixel 4 XL pomocou zľavového kódu AAPixel4....

Populárne Články