AMD vs Nvidia - aký je pre vás najlepší doplnok GPU? | Úrad pre Android

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 14 Lang L: none (month-012) 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
AMD vs Nvidia - aký je pre vás najlepší doplnok GPU? | Úrad pre Android - Technológie
AMD vs Nvidia - aký je pre vás najlepší doplnok GPU? | Úrad pre Android - Technológie

Obsah


Ak ste práve naladení, AMD a Nvidia majú nové generácie, ktoré prosia o ťažko zarobené doláre. V spoločnosti Team Red predstavil AMD Radeon VII založený na procesnej technológii 7nm. Je to čip druhej generácie (Vega 20) využívajúci architektúru GCN 1.5 piatej generácie spoločnosti. Je v ňom uložených 3 840 procesorov, 16 GB zabudovanej pamäte (HBM2) a šírka pásma pamäte 1 TB / s. Odpoveď AMD na RTX 2080 je v niektorých prípadoch mierne pomalšia.

V auguste 2017 AMD vydala karty RX Vega 64 a RX Vega 56, ktoré sa posunuli o čiaru. Obe sú tiež založené na architektúre GCN 1.5 piatej generácie a prvej verzii čipu Vega AMD. Zámerom bolo predstaviť produkty porovnateľné s produktmi Nvidia GTX 1080 a GTX 1070 za podobné ceny. Napríklad táto referenčná hodnota PUBG ukazuje, že výkony GTX 1080 a RX Vega 64 dosahujú takmer krk pri krku pri 1080p a 1440p.


Ďalšou novšou rodinou GPU spoločnosti AMD je séria RX 500 pokrývajúca hlavný trh s hazardnými hrami. Je založený na architektúre GCN 1.4 štvrtej generácie AMD, pričom RX 590 slúži ako vlajková loď pomocou čipu 12nm Polaris 30. Táto karta je zameraná na trh pod 300 dolárov, ktorý využíva GTX 1060 od spoločnosti Nvidia, a ťaží z menšieho procesného uzla, ktorý poskytuje vyššie rýchlosti ako RX 580. Spolu s týmito dvoma kartami má všetko, čo je uvedené v sérii RX 500, cenovo dostupnú podporu pre VR a grafika vo vysokom rozlíšení pre masy.

Ale upozornenie: Ak kupujete kartu AMD, zaznamenajte si zoznamy bez predpony „RX“ a / alebo „X“ na čísla. Tieto produkty ignorujte, pretože toto rebranding je určený iba pre výrobcov OEM a neodrážajú revízie hardvéru. Výrobcovia OEM zrejme vyžadujú obnovenie značky, takže model Radeon RX 580X sa nelíši od modelu RX 580.


Chceli by sme tiež poznamenať, že napriek saturácii spoločnosti Nvidia na trhu s notebookmi poskytuje spoločnosť AMD aj dostatok hardvéru. Spoločnosť dodáva osem diskrétnych GPU od RX 580 do 520. AMD tiež napcháva integrovanú grafiku do svojich čipov typu všetko-v-jednom (APU) pre stolové počítače a notebooky a diskrétnu grafiku do najnovších modulov Intel kombinujúcich revidované jadrá CPU Kaby Lake, Integrovaná grafika Intel, pamäť HBM2 a jadrá GPU Vega M.

Na rozdiel od spoločnosti Nvidia má spoločnosť AMD svoje miesto aj na trhu so stolnými a prenosnými procesormi a silne konkuruje spoločnosti Intel. V porovnaní s tým má Nvidia procesor all-in-one, ale používa sa hlavne v automobilovom priemysle, streamingových zariadeniach typu set-top-box a prepínači Nintendo (Tegra X1 T210).

Napriek tomu, že štatistika Steam ukazuje inak, AMD má stále silné zastúpenie na trhu počítačových hier. V roku 2011 po tom, čo jeden známy vydavateľ okrúhlym stolom priznal, že počítačové hry boli mŕtve a väčšina príjmov pochádzala z konzol, sa o dva roky neskôr AMD zišla na súkromnom stretnutí, aby odhalila svoju novú hernú iniciatívu: zjednotte počítač s konzolami pre lepšie hranie ,

AMD má stále silné zastúpenie na trhu počítačových hier.

Tento plán sa začal s jeho rozhraním Mantle API (teraz zahrnutým do služby Vulkan) a vývojom APU pre konzoly Xbox One a PlayStation 4. Vďaka tejto iniciatíve by sme nevideli hrozné porty na troch platformách, ale skôr jednotný a konzistentný zážitok pre hráčov aj vývojárov. Počítačové hry sú teraz v čele hry s vysokým rozlíšením opäť čiastočne kvôli úsiliu AMD.

Nemôžeme však ignorovať zdanlivo plytké portfólio GPU spoločnosti AMD na prednej strane stolného počítača. Hráči PC by mohli tvrdiť, že spoločnosť nevytvorila novú architektúru GPU od svojho uvedenia na trh v roku 2011. GCN 1.1 debutovala v roku 2011. Namiesto toho AMD v priebehu rokov uskutočnila revízie s cieľom podporiť nové technológie.

Našťastie sa to môže čoskoro zmeniť. Očakáva sa, že Navi bude úplne nový dizajn postavený od nuly, rovnako ako Zenový dizajn AMD pre procesory. Pravdepodobne bude spoločnosť Navi oznámená počas E3 2019 a súčasťou konzoly „Gonzalo“ spoločnosti AMD pre konzoly Xbox Scarlett a konzoly PlayStation 5 novej generácie, naplánované na rok 2020.

Ak by sa AMD nezamerala aj na CPU a APU konzoly, mala by spoločnosť viac času na vývoj GPU? To sa nedá povedať, ale všimnite si, že spoločnosť AMD v podniku bojuje s procesormi Intel (CPU) aj Nvidia (GPU), takže zdroje sú rozložené široko ďaleko. Medzitým bude spoločnosť Nvidia skutočne konkurovať spoločnosti Intel, kým v roku 2020 nedôjde na grafickú kartu s doplnkom Fe.

AMD vs Nvidia: Toto je Nvidia

Po tom, ako Nvidia sedela dva roky na svojej sérii GTX 10, v auguste 2018 konečne uviedla sériu RTX 20, ktorá sľubuje sledovanie lúčov v reálnom čase. Pri hraní hier táto technika sleduje jednotlivé lúče svetla a to, ako interagujú s virtuálnymi objektmi. Namiesto vykresľovania scény, kde svetelný zdroj jednoducho osvetľuje pevné látky a vrhá tiene, sledovanie lúčov pridáva odrazy a refrakcie, aby sa vytvorila realistickejšia scéna.

Tento proces však vyžaduje veľké množstvo výpočtovej sily na vytvorenie jediného obrázka. Za starých čias si čakanie na jedinom vykreslení pomocou lúčov vyžadovalo veľké množstvo času. To je dôvod, prečo animačné štúdiá zamestnávali farmy počítačov na predbežné vykreslenie každého snímku vo svojich animovaných filmoch. Sledovanie lúčov však nie je ani zďaleka nové, ale je to nové v hraní hier, ktoré vyžaduje aspoň 60 obrázkov vykreslených každú sekundu v reálnom čase, nie pred vykreslením skôr, ako začnete hrať.

Na dosiahnutie rýchlosti 60 snímok za sekundu vyvinula spoločnosť Nvidia svoje jadro „RT“, ktoré počíta priesečník, v ktorom sa jeden lúč svetla zráža s veľkým objemom. Ak sa lúč nepretína, potom sa jadro pohne ďalej. Ak sa lúč pretína, jadro vypočíta priesečník znova podrobnejšie. Všetky tieto práce sa vykonávajú na jadre RT, aby sa predišlo zapadnutiu inak rušných jadier CUDA.

Podporou jadra RT je jadro Nvidia Tensor optimalizované pre umelú inteligenciu. Cieľom je použiť tenzorové jadrá na vylepšenie vizuálu a vyplnenie priechodných dier, či už je sledovanie lúčov povolené alebo nie. Ako? Použitím toho, čo Nvidia nazýva Deep Learning Super Sampling alebo DLSS.

Ako už názov napovedá, Nvidia používa hlboké učenie na trénovanie neurónovej siete, aby mohla inteligentne vykresliť chýbajúce snímky, ktoré neboli vygenerované grafickou kartou. Do každého vykresleného rámu tiež vstrekuje ďalšie pixely, aby sa zvýšilo rozlíšenie. Tieto vylepšenia sú poskytované prostredníctvom herných profilov v ovládačoch GeForce.

Aktuálny náskok balíčka je Titan RTX spoločnosti Nvidia, ktorý stojí statných 2 499 dolárov. Dostanete však to, za čo platíte, napríklad 4 608 jadier CUDA so základnou rýchlosťou 1 350 MHz a rýchlosťou zvýšenia 1 770 MHz. Balí tiež 72 RT jadier, 576 tenzorových jadier a masívnych 24 GB zabudovanej pamäte GDDR6 pohybujúcej sa rýchlosťou 14 Gbps. AMD v súčasnosti nemá konkurenčné predstavenie.

Medzi ďalšie karty v novej rade RTX 20 patria modely RTX 2080 Ti (999 dolárov), RTX 2080 (699 USD) a RTX 2070 (499 USD) uvedené na trh v roku 2018, po ktorom nasledovalo uvedenie RTX 2060 (349 USD) v januári. Tieto ceny sú navrhnuté ako východiskové body a zakladateľské vydania spoločnosti Nvidia stoja o 100 až 200 dolárov viac.

Všetkých päť kariet je založené na novej architektúre multiprocesora Turing streaming multiprocesora, procesnej technológii 12nm a novom dizajne pamäťového systému na podporu GDDR6 VRAM. Okrem hardvérovej podpory sledovania lúčov v reálnom čase a AI zahŕňa Turing prvky stiahnuté z návrhu spoločnosti Volta spoločnosti Nvidia pre dátové centrá a podniky spolu so zlepšenou účinnosťou vykonávania shadera a ďalšími funkciami.

V prekvapujúcom, ale zatiaľ neprekvapujúcom pohybe, spoločnosť Nvidia vo februári odhalila grafickú kartu GTX 1660 Ti, sľubujúc o 1,5 výkonu viac ako GTX 1060 (6 GB) pri použití rovnakého príkonu 120 W, ale za ďalších 30 dolárov. Nepodporuje SLI ani nezahŕňa RT jadrá ani Tenzorové jadrá. Aj keď ešte nie je potrebné kartu porovnávať, je relatívne na rovnakej úrovni ako staršia Nvidia GTX 1070 v Ashes of Singularity, Battlefield V, Far Cry 5 a niekoľko ďalších.

Ďalšími novými kartami, ktoré sa predpokladajú v dielach, sú GTX 1160 a GTX 1650. RTX 2050 bol tiež nakrátko uvedený na produktovej stránke Dell G5 15, ale bol zmenený na GTX 1660 Ti, čo naznačuje, že Nvidia je nová bez RT a AI-free. GPU nakoniec prichádza do notebookov. Prekážka nie je neočakávaná vzhľadom na OEMS, ich PR firmy a editory webových stránok sa nikdy nenachádzajú na tej istej stránke.

GTX 1660 Ti od spoločnosti Nvidia sa zameriava na hlavný trh s hazardnými hrami. Na rozdiel od spoločnosti AMD spoločnosť Nvidia v súčasnosti nezohľadňuje konkrétnu rodinu doplnkových kariet vhodných pre rozpočet. V prípade starších sérií GTX 10, založených na Pascaloch, spoločnosť Nvidia spojila všetky produkty do jednej rodiny, od Titan Xp po GT 1030. Tieto karty si stále môžete kúpiť, pretože výrobcovia OEM od tretích strán majú pre riešenie drapákov veľa riešení.

Spoločnosť Nvidia v súčasnosti nezohľadňuje konkrétnu rodinu doplnkových kariet vhodných pre rozpočet.

Na mobilnej strane predstavila spoločnosť Nvidia v januári svoju sériu RTX 20 pre notebooky. Rovnako ako v prípade série 10 uvidíte aj vysoko výkonné modely a varianty Max-Q so zníženým výkonom, aby ste zabránili nadmernému hromadeniu tepla v tenkých formách. Najnovšia mobilná rodina zahŕňa modely RTX 2080 (vanilla a Max-Q), RTX 2070 (vanilla a Max-Q) a RTX 2060.

Aký je teda rozdiel medzi počítačovou a mobilnou verziou? Všetky tri sú založené na rovnakom 12nm TU104 čipe s 2 944 CUDA jadrami, 46 RT jadrami a 368 tenzorovými jadrami. Stolná doplnková karta však spotrebuje najviac energie z troch na 215 wattoch (225 wattov pre Founders Edition), za ňou nasleduje RTX 2080 pre mobil (150 wattov) a verzia Max-Q (80 wattov).

Základná rýchlosť variantu pre stolné počítače je 1 535 MHz, zatiaľ čo mobilná verzia sa zrúti na 1 380 MHz a verzia Max-Q na 735 MHz. Podľa Nvidia je variant pre stolný počítač schopný 8 Giga lúčov za sekundu, zatiaľ čo mobilná verzia zasahuje 7 Giga lúčov za sekundu a variant Max-Q rýchlosťou 5 Giga lúčov za sekundu. Dajte za novú triedu porovnávacích čísel!

Vzhľadom na to, že séria RTX 20 pre mobil je relatívne nová, nájdete veľa herných prenosných počítačov so staršími čipmi série GTX 10, ktoré stále saturujú trh.

AMD vs Nvidia: Výkon

Sledovanie lúčov v hrách v reálnom čase sa nezačalo s pozitívnou poznámkou. Keď spoločnosť Nvidia pôvodne odhalila sériu RTX 20, objavili sa obavy, že sledovanie lúčov spôsobilo príliš veľkú framerátovú ranu, dokonca aj pri vysokom dolári RTX 2080 Ti. Ak je povolená funkcia sledovania lúčov, karta nemohla zasiahnuť 60 snímok za sekundu pri rozlíšení 1080p v Tieni Tomb Raider, namiesto toho sa pohybovala v rozmedzí od 33 snímok za sekundu do 48 snímok za sekundu. V tom čase vývojári tvrdili, že podpora bola v počiatočnom štádiu. Edios poskytol v vydaní po spustení vylepšenú aktualizáciu.

V čase, keď Nvidia RTX 2080 a RTX 2080 Ti prišla v septembri, hráči nemohli zažiť sledovanie lúčov kvôli čakaniu na aktualizáciu funkcií systému Microsoft Windows 10. októbra (1809) obsahujúcu rozhranie API DirectX Raytracing (DXR). Po konečnom príchode spoločnosť Microsoft stiahla aktualizáciu po tom, čo jej boli odstránené údaje o používateľovi. Postupné zavádzanie prostredníctvom služby Windows Update sa neobnovilo až do novembra a iba na zariadeniach, o ktorých sa predpokladá, že majú „najlepšie skúsenosti s aktualizáciou“. Medzitým sa podpora sledovania lúčov v hrách začala zavádzať až do novembra.

Posledná revízia s Battlefieldom 5 ukázala RTX 2080 Ti s povoleným sledovaním lúčov (116 snímok / s) na rovnakej úrovni ako Radeon RX 570 (4 GB) AMD bez sledovania lúčov (111 snímok / s), obidve boli testované s rozlíšením Full HD a grafikou Medium. RTX 2080 s povoleným sledovaním lúčov (106 snímok / s) bol mierne pred GTX 1060 (3 GB) bez sledovania lúčov (103 snímok / s) v rovnakom teste.

V tej istej sérii testov Battlefield 5 umožnil RTX 2080 Ti bez sledovania lúčov zasiahnuť priemerne 177 snímok za sekundu pri rozlíšení Full HD a grafike Ultra. Táto úroveň výkonu sa očakáva od karty 1 199 dolárov, ale so zapnutým sledovaním lúčov sa snímková frekvencia znížila na 93 snímok za sekundu (čo je stále dobré). RTX 2080 zaznamenala podobný pokles, zasiahla 155 snímok za sekundu bez sledovania lúčov a 82 snímok za sekundu s sledovaním lúčov.

Na súčasných grafických kartách AMD nenájdete vyhradenú hardvérovú akceleráciu na sledovanie lúčov v reálnom čase. Určite môžete spustiť sledovanie lúčov na grafickej jednotke AMD, ale nepodporuje DXR spoločnosti Microsoft používané v počítačových hrách. Na odpoveď spoločnosti AMD na sledovanie lúčov v reálnom čase budete pravdepodobne musieť počkať, kým sa na konci roka 2019 nedostanú karty založené na spoločnosti Navi. Podľa nedávneho rozhovoru spoločnosť AMD nebude ponúkať sledovanie lúčov v reálnom čase, kým dá sa využiť v širokej škále grafických kariet s nízkymi cenami až po vysokokvalitné grafické karty.

Najnovšie grafické karty AMD však aj bez sledovania lúčov v reálnom čase dokážu čeliť novej sérii Nvidia RTX 20. V tom istom teste Battlefield 5 pomocou rozlíšenia Full HD a nastavenia Ultra bol starší produkt AMD RX Vega 64 - so vstupnou cenou 499 dolárov - na rovnakej úrovni ako novšia karta RTX 2070 s rovnakou východiskovou cenou. Medzitým AMD 399 dolárov RX Vega 56 prekonala grafickú kartu Nvidia GTX 1080 nad priemerom dvoch snímok, ktorý sa stále predáva za najmenej 549 dolárov.

Aj bez sledovania lúčov v reálnom čase sa najnovšie grafické karty AMD držia proti novej sérii Nvidia RTX 20.

Ale je tu jedna vec: Grafické karty AMD zvyčajne spotrebúvajú viac energie. Napríklad RX Vega 56 $ 399 spotrebuje 210 wattov, zatiaľ čo GTX 1080 499 dolárov spotrebuje 180 wattov (549 dolárov v spoločnosti Nvidia). Alebo použite napríklad novšie karty: Radeon VII s cenou 699 dolárov spotrebuje 300 wattov, zatiaľ čo RTX 2080 s podobnou cenou využíva 215 wattov (referenčný dizajn). Aj keď nehráte, tieto karty spotrebúvajú energiu, keď sú nečinné.

Fanúšikovia AMD budú tvrdiť, že spoločnosť ponúka vynikajúce alternatívy napriek požiadavkám na energiu. Iste, môžu spotrebovať viac napätia, ale karty môžete nedostatočne voltovať, aby sa zhodovali s energiou vyžadovanou modelmi založenými na Nvidia, a stále dosahujú vynikajúci výkon. Ak sa však váš mesačný účet za elektrinu netýka, nie je potrebné nízke napätie.

AMD vs Nvidia: Ceny

Súčasnou stratégiou AMD je poskytovať vyšší výkon za watt za lepšiu cenu. Ako sme už uviedli, nový model Radeon VII sa zameriava na model RTX 2080 od spoločnosti Nvidia. Jedná sa o kartu 699 dolárov, zatiaľ čo karta GTX 2080 má rovnakú počiatočnú cenu.

AMD zvyčajne nepredáva grafické karty priamo zákazníkom, ale poskytuje referenčný dizajn pre svojich hardvérových partnerov. To nie je prípad modelu Radeon VII. Práve teraz si môžete dokonca kúpiť prostredníctvom AMD alebo kvalifikovaného predajcu a získať balíček bezplatných hier vrátane Tom Clancy's The Division 2, Resident Evil 2 a Devil May Cry 5. Tri riešenia od hardwarových partnerov AMD sa teraz pohybujú v cene od 699 do 719 dolárov ,

Nvidia predáva grafické karty priamo zákazníkom pod značkou Founders Edition za vyššiu cenu, ako je odporúčaná maloobchodná cena. Porovnateľná edícia RTX 2080 Founders Edition je 799 USD s pretaktovanou rýchlosťou zvýšenia, zatiaľ čo doplnkové karty predávané hardwarovými partnermi sa pohybujú od 699 do 899 USD.

Hardwaroví partneri spoločnosti AMD sa pohybujú nadol a predávajú varianty referenčného dizajnu Radeon RX Vega 64 (499 USD) v rozmedzí od 409 do 806 USD. Vyššie ceny môžu prameniť z proprietárnych technológií, lepších fanúšikov, lepšieho tepelného dizajnu, pridaného osvetlenia, vyšších hodín atď. Vyššie ceny by mohli byť iba infláciou z dôvodu obmedzenej ponuky výrobkov.

Medzitým spoločnosť Nvidia predáva RTX 2070 priamo zákazníkom za 599 dolárov, čo je o 100 dolárov viac ako navrhovaná maloobchodná cena. Doplnkové karty od hardvérových partnerov ako MSI, Gigabyte, Asus, EVGA a Zotac sa pohybujú v cene od 489 do 659 dolárov. Starší GTX 1080, ktorý je v rovnakom výkone, má pôvodne odporúčanú maloobchodnú cenu 499 dolárov, ale v súčasnosti sa prostredníctvom spoločnosti Nvidia predáva za 549 dolárov. GTX 1080 si stále môžete kúpiť, ale zďaleka nie sú lacné, od 735 USD do viac ako 1 320 USD.

Pre RX Vega 56 spoločnosť AMD poskytuje odporúčanú maloobchodnú cenu 399 dolárov. Keďže túto kartu priamo nepredáva zákazníkom, partneri tretej strany pracujú s návrhom na pridanie funkcií, zvýšenie rýchlosti hodín a zvýšenie odporúčanej ceny. V súčasnosti môžete získať doplnkové karty RX Vega 56 v rozmedzí od 411 $ do 799 $.

Porovnateľnými kartami od spoločnosti Nvidia by boli nový RTX 2060 a starší GTX 1070 Ti. Posledné vydanie série RTX 20 má odporúčanú maloobchodnú cenu 349 dolárov. Spoločnosť Nvidia v súčasnosti nepredáva variant Founders Edition, ale ceny od partnerov tretích strán sa viažu k odporúčanej cene. Najvyššia cena tohto modelu, ktorú sme doteraz videli, je 399 dolárov.

Medzitým má starší GTX 1070 Ti navrhovanú maloobchodnú cenu 449 dolárov. Spoločnosť Nvidia predáva za túto cenu model Founders Edition, zatiaľ čo zabalí do herného kódu Fortnite. Karty od partnerov tretích strán nie sú dosť lacné a stoja medzi 519 a 1 499 $. Použité modely sa pohybujú okolo navrhovanej maloobchodnej ceny.

Sťažnosť, ktorú sme videli od uvedenia série RTX 20 od spoločnosti Nvidia, spočíva v tom, že nové karty s cenovkou 1 199 USD neposkytujú výrazné a výrazné zvýšenie výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou série GTX 10. Argumentuje sa tým, že zvýšenie výkonu 1,32 x 4 000 a podpora sledovania plytkých lúčov v hrách jednoducho nestojí za veľké zvýšenie cien. Zdá sa, že kupujete podporu sledovania lúčov v reálnom čase s miernym zvýšením výkonu.

Predchádzajúce generačné vydania vždy dokázali poskytnúť jednotky SKU, ktoré poskytujú výrazné zvýšenie výkonu, čo odôvodňuje nové náklady. V súčasnosti karty GTX 10 na trhu stenčujú, takže budete vidieť nafúknuté ceny najmä po ťažkostiach, ktoré Nvidia zaznamenala s radom RTX 20 na konci roku 2018.

AMD vs Nvidia: Kto je víťazom?

Ani jeden. Jednoducho povedané: Trh GPU je v súčasnosti v podivnom stave.

Zdá sa, že AMD je v súčasnosti v defenzívnom režime a uvoľňuje produkty, ktoré sú takmer rovnaké vo výkone so špecifickými kartami Nvidia, ktoré sú už dostupné za podobnú cenu. Harmonogram vydávania spoločnosti v posledných rokoch pozostával z radu RX 400 a RX 500, ktoré sa zameriavajú na hlavný trh, dvoch očíslovaných kariet Vega reagujúcich na série GTX 10 od spoločnosti Nvidia a Radeon VII zameraných na RTX 2080. Stále hráme hra „počkajte a uvidíte“ s architektúrou Navi od AMD navrhnutou špeciálne pre 7nm. Bude to GPU AMD ekvivalentné Zenu?

Zdá sa, že AMD je v súčasnosti v defenzívnom režime, zatiaľ čo Nvidia je zjavne v rozpore.

Nvidia jednoznačne porušuje pravidlá, nemôžeme si však pomôcť, ale premýšľame, či predčasne uviedla na trh sériu RTX 20. Okrem problémov s počiatočným spustením existujú na trhu iba štyri počítačové hry, ktoré skutočne podporujú sledovanie lúčov v reálnom čase: Assetto Corsa, Battlefield 5, Metro Exodus a Shadow of Tomb Raider. Tu sú ďalšie hry, ktoré majú podporu sledovania lúčov:

  • Atómové srdce
  • ovládanie
  • získavalo
  • spravodlivosť
  • Remake JX3
  • Mechwarrior V: Žoldnieri
  • ProjectDH

Zoznam počítačových hier, ktoré podporujú Nvidia DLSS, je dosť dlhý. V súčasnosti sa skladá z 28 titulov vrátane Anthem, Battlefield 5, Darksiders III, Final Fantasy XV, Battlegrounds neznámeho hráča, Serious Sam 4: Planet Badass, Shadow of the Tomb Raider a mnoho ďalších. Pamätajte, že DLSS je oddelená od sledovania lúčov, pretože sa zameriava výlučne na zlepšenie snímkových frekvencií a rozlíšenia v podporných tituloch.

Sme presvedčení, že spoločnosť Nvidia bola spustená príliš skoro kvôli predchádzajúcemu stavu na trhu GPU. Baníci kryptomeny zbierali grafické karty, čím zvyšovali dostupnosť produktov a zvyšovali ceny zostávajúcich ťažko dostupných jednotiek. Aby vyplnila tieto medzery, Nvidia a jej partneri vytvorili ďalšie karty, ale šialenstvo z kryptomeny sa náhle skončilo a Nvidia zostala sedieť na sklade doplnkových kariet.

Nvidia a jej partneri znížili ceny, aby pomohli objasniť tento nevybavený tovar. Jasným spôsobom, ako sa vyrovnať s finančnou stratou, bolo uvoľnenie série RTX 20, aj keď systém Windows 10 zjavne nebol pripravený a existuje iba niekoľko hier podporujúcich funkciu medializácie. Mali by ste si teraz kúpiť kartu RTX 20? Ak sa sťahujete zo série GTX 900 alebo staršej, potom áno.

Neberte to všetko za pro-AMD Nvidia. To nie je. Ako sme uviedli, súčasný stav trhu GPU je jednoducho čudný, a to ešte viac preto, že spoločnosť Nvidia práve uviedla na trh novú grafickú kartu, ktorá nemá vlastnosti sledovania lúčov a funkcie DLSS. Jeho prijateľná počiatočná cena však stále nemusí stačiť na to, aby sa hráči PC dostali mimo GTX 1060 a GTX 1050 Ti.

Podľa prieskumu hardvéru a softvéru spoločnosti Steam z februára 2019 dominuje GTX 1060 štatistikám používania GPU, čo predstavuje 15,88% -ný podiel. Nasledujú GTX 1050 Ti, GTX 1050, GTX 1070 a GTX 960.

Pokiaľ ide o nové doplnkové karty RTX 2080 Ti, RTX 2080 a RTX 2070 od spoločnosti Nvidia, objavujú sa na konci zoznamu, stále však vykazujú určité prijatie.

Medzitým je Radeon RX 580 v súčasnosti najobľúbenejším produktom AMD na zozname s nešpecifikovaným zoznamom Vega, ktorý slúži ako jediný produkt spoločnosti Poeamis, ktorý nebol zistený spoločnosťou Steam. Vzhľadom na to, že sa neobjavil až do januára, týmto záznamom môže byť Radeon VII.

AMD vs Nvidia: Zrátané a podčiarknuté

Štatistiky ukazujú, že vo februári 75,02% hráčov PC pristupujúcich na platformu Steam nainštalovalo hardvér založený na Nvidia, zatiaľ čo AMD prikazuje iba 14,68%. Čísla jasne ukazujú, že Nvidia vyhráva v GPU zúčtovaní, aspoň v Steam. Zároveň však ukazujú, že hráči nie sú ochotní upgradovať zo svojich kariet GTX 900 a GTX 700.

Hráči dokonca visia na starších kartách Radeon R7 a Radeon R5. Prečo je to tak? Možno, že počítačoví hráči sú s grafikou Full HD v pohode a nechcú sa ponoriť do 4K, najmä keď môžete získať skvelý herný stolný počítač alebo laptop za rovnakú cenu ako Titan RTX alebo dokonca RTX 2080 Ti. Možno, že 4K HDR je prehnané a hráči nie sú pripravení investovať do OLED obrazoviek.

Napriek tomu 2,88 percenta skúmaných členov Steamu vlastní GTX 1080, čo pri štarte bolo 499 dolárov. Vlastnia tiež GTX 1080 Ti, ktorý mal pri spustení v marci 2017 počiatočnú cenu 699 dolárov. Mnoho hráčov PC je ochotných minúť peniaze, zatiaľ čo iní sú v pohode s priemerným rozlíšením pri vysokých snímkových rýchlostiach.

PC hráči určite preferujú Nvidia pred AMD, ale ktoré uprednostňujete? Dajte nám vedieť v komentároch.

Google Pixel 4 a 4 XL ú konečne tu. Aj keď máme radi veľa apektov najnovších vlajkových lodí Google, niekoľko klamajúcich apektov ná núti uvažovať o tom, či pĺň...

Po mnohých špekuláciách a dátumoch úniku máme teraz úplné potvrdenie o putení lužieb Google Pixel 4 a Google Pixel 4 XL: 15. októbra 2019. Rovnako ako...

Najnovšie Príspevky