Ak by ste dostali 48MP smartfón? Toto by ste mali vedieť najskôr

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 8 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Ak by ste dostali 48MP smartfón? Toto by ste mali vedieť najskôr - Technológie
Ak by ste dostali 48MP smartfón? Toto by ste mali vedieť najskôr - Technológie

Obsah


Výrobcovia telefónov už niekoľko rokov väčšinou ponúkajú 12MP hlavných kamier a kto ich môže viniť? Kamery s rozlíšením 12 MP dosahujú veľkú rovnováhu medzi rozlíšením a veľkosťou snímača, ako to dokazujú vlajkové telefóny spoločnosti Google a spoločnosti Samsung za posledné tri alebo štyri roky.

Ale rok 2018 videl skok na 40 MP pre Huawei, s niektorými zaujímavými výsledkami. Teraz sa zdá, že rok 2019 by mohol byť rokom 48MP kamery, pretože niekoľko výrobcov telefónov používa technológiu pre svoje telefóny. Dvaja najväčší výrobcovia senzorov kamier, Sony a Samsung, sú na čele poplatku, pretože obaja dodávajú na trh 48MP senzory.

Japonská spoločnosť má snímač IMX586, zatiaľ čo kórejský konglomerát ponúka ISOCELL GM1. Medzi prístupom rozlíšenia, veľkosti pixelu a binningu pixelov máme dva veľmi podobné senzory.


Prečo doteraz nemáme 48MP fotoaparáty

Honor View 20 je jedným z prvých telefónov so snímačom 48MP.

48MP senzor fotoaparátu stlačený do vášho typického smartfónu zvyčajne predstavuje niekoľko problémov. Zvýšenie rozlíšenia by malo ideálne ísť ruka v ruke s nárazom vo veľkosti senzora, aby sa zachoval výkon pri slabom osvetlení, ale väčší senzor má zvyčajne za následok veľký hrb fotoaparátu alebo hrubší telefón.

Druhou alternatívou je udržanie senzora na rovnakej veľkosti. Zvlnenie všetkých týchto pixelov na malý snímač však znamená, že jednotlivé pixely musia byť menšie, aby sa zmestili. A menšie pixely jednoducho nedokážu dostatočne zachytiť dostatok svetla na nočné zábery. Pomysli na to, ako zbierať dážď do vedier. 25-litrový vedierko (väčší pixel) jednoducho zhromaždí viac dažďa (svetlo) ako 10-litrový vedierko (menší pixel).


Podpora čipovej sady a sekundárnej kamery je ďalším problémom, pokiaľ ide o 48MP fotoaparáty. Prevažná väčšina čipových súprav výslovne nepodporuje 48MP fotoaparáty, natož 48MP fotoaparát spárovaný so sekundárnou strelcom. V skutočnosti sa zdá, že modely Snapdragon 855, Snapdragon 675 a MediaTek Helio P90 sú v súčasnosti jedinou z čipsetov, ktoré v súčasnosti podporujú 48 snímok MPMP (a čipy spoločnosti Qualcomm v tejto súvislosti nespomínajú podporu duálnych fotoaparátov).

Pripomína to Nokia Lumia 1020 už v roku 2013, pretože čip zariadenia Snapdragon S4 Plus v skutočnosti nepodporoval kameru s rozlíšením 41 MP. To prinútilo spoločnosť Nokia zásadne naštepiť hardvér. Výsledkom bol skutočne správny smartfón s rozlíšením 41 MP, aj keď s úžasnými časmi snímania záberov a spracovaním.

Mohli by sme vidieť niečo podobné s Xiaomi's Redmi Note 7, 48MP smartfónom, ktorý používa Snapdragon 660. Táto čipová sada nepodporuje 48MP strelcov, podľa špecifikácie, ale zdá sa, že Xiaomi našlo riešenie. Dúfajme, že nemáme zaostalý zážitok ...

Čipové sady však prešli ďaleko od čias dvojjadrového 32-bitového dizajnu, takže výkon jedného záberu by mal byť dosť rýchly. Popularita funkcií, ako sú HDR + a nočný režim, však znamená, že v niektorých situáciách bude pravdepodobne potrebné, aby sa tieto čipsety museli zaoberať množstvom údajov.

Je tiež povzbudivé vidieť niekoľko oznámených 48MP zariadení ponúkajúcich sekundárnu kameru nejakého druhu. Avšak, s výnimkou modelu Huawei Nova 4, väčšina z týchto zariadení má skôr sekundárnu hĺbku alebo 3D senzor než teleobjektív, monochromatický alebo širokoúhlý snapper.

Prečo by ste mali byť nadšení?

Vzorka nasnímaná pomocou Honor View 20 s podporou 48MP.

Spoločnosti Samsung a Sony nevyrábajú iba 48MP senzor na vychvaľovanie práv alebo skvelé denné detaily - aj keď sa teším na denné výsledky. Spoločnosti používajú techniku ​​zvanú pixel binning na prekonanie stien snímača 48MP (t. J. Zlé snímky pri slabom svetle).

Pixel binning je jedným z najspoľahlivejších spôsobov, ako získať lepšie fotografie na svojom smartfóne, napríklad na LG G7, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro a na mnohých lacných telefónoch. Tento proces vidí informácie zo štyroch susedných pixelov kombinované do jedného, ​​aby sa vytvoril jasnejší celkový obraz. V podstate kombinujú štyri menšie vedrá s dažďom, aby vytvorili jeden veľký vedro. Tento prístup umožňuje kamerám zachovať si veľkosť senzora a zároveň získať dobré nočné snímky.

Binning pixelov však nie je bez nevýhod, pretože skončíte s obrázkom s oveľa nižším rozlíšením, ako dokáže fotoaparát vyprsknúť. Napríklad LG G7 používa na svojom 16MP hlavnom fotoaparáte binning pixelov pre jasnejšie snímky pri slabom osvetlení, čím v priebehu procesu vystrelí 4MP snímku.

Kamera s rozlíšením 48 MP je skôr prostriedkom na dosiahnutie cieľa ako samotným cieľom.

Štyri megapixely sú veľmi nízke rozlíšenie (HTC One, niekto?), Ale technicky by ste mohli dosiahnuť vyššie výstupné rozlíšenie, ak by ste na začiatku použili kameru s vyšším rozlíšením. Zariadenia spoločnosti Huawei zvolia tento prístup a vystrelia 10 MP pixelové snímky zo 40 MP primárneho fotoaparátu. A potom máte nové senzory Sony a Samsung, ktoré prijímajú rozlíšenie 48 MP, aby nám priniesli snímky s rozlíšením 12 MP pixelov. Toto je zhruba rovnaké rozlíšenie výstupu ako vlajkové telefóny 2018 ako Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S9.

Nové 48MP kamerové senzory majú predpovedateľne menšie pixely ako tradičné 12MP smartfóny. Obaja majú funkciumaličký 0,8 mikrónových pixelov, zatiaľ čo hlavný fotoaparát Galaxy S9 zbiera 1,4 mikrónových pixelov; dokonca aj hlavný strelec OnePlus 6T‘s 16MP má 1,22 mikrónov.

Spoločnosti Samsung a Sony však tvrdia, že ich snímače vám pri snímaní snímky v pixeloch poskytujú ekvivalent 12MP 1,6 mikrónových pixelov. Ak chcete získať lepšiu predstavu o nastavení, pozrite si obrázok spoločnosti Sony uvedený nižšie.

Spoločnosť Sony poskytla aj ukážku snímky v čase jej oznámenia, keď ju porovnala s tradičnou snímkou ​​s rozlíšením 12 MP za denného svetla. Skutočný test sa však objaví pri slabom osvetlení, nižšie si však môžete pozrieť porovnanie.

Ako napovedá fotografia, vyzerá to, že zábery s rozlíšením 48 MP môžu tiež umožniť lepší priblíženie, ako riešenia zobrazené na vašom štandardnom jednom fotoaparáte. Dôvodom je skutočnosť, že by ste mali byť schopní jednoducho orezať obrázok s vysokým rozlíšením, aby ste dosiahli dobré výsledky (aspoň v prípade, že nie je povolený binning pixelov). Nie je jasné, či môžeme očakávať lepšie výsledky ako teleobjektív alebo výpočtové úsilie, ale určite to má potenciál.

Kto používa 48MP senzory?

Honor View 20 je pravdepodobne najvýznamnejším zariadením so 48MP fotoaparátom a zdá sa, že prvé vzorky sú celkom povzbudivé. Môžete tiež očakávať čipovú sadu Kirin 980, až 8 GB RAM, 128 GB alebo 256 GB rozšíriteľného úložného priestoru a sekundárnu 3D kameru vedľa snímača 48MP.

Huawei tiež odhalil minulý mesiac Nova 4 a vymenil čipovú sadu Kirin 980 za starší procesor Kirin 970. Kombinácia zadnej kamery sa však skladá z primárneho snímača 48MP, ultraširokouhlej kamery 16MP a snímača hĺbky 2MP.

Čínska značka Hisense naskočila na palubu 48MP v CES s U30. Telefón zabalí čipovú sadu Snapdragon 675, očakávaný 48MP snapper a 5MP sekundárnu kameru pre hĺbkové efekty.

Xiaomi tento mesiac odhalila aj poznámku Redmi Note 7, ktorá ponúka 48MP zadnú kameru spolu so sekundárnou strelcom 5MP. Značka sa rozhodla pre čipovú sadu Snapdragon 660 a senzor vyrobený spoločnosťou Samsung, potvrdila však, že ponúkne model Redmi Note 7 Pro so snímačom vyrobeným spoločnosťou Sony.

Mali by ste si kúpiť 48MP smartfón?

Je príliš skoro na to povedať, či nájazd na 48MP senzory povedie k úžasným obrázkom, zdá sa však, že prijatie toľkými značkami naznačuje, že spoločnosti Samsung a Sony zapôsobili na výrobcov svojimi technológiami senzorov.

Tieto telefóny musíme otestovať skôr, ako dosiahneme verdikt, ale aj keď samotný prístup založený na pixeloch neprináša úžasné výsledky, OEM majú k dispozícii veľa techník na spracovanie obrázkov. Predstavte si záber s rozlíšením 12MP pixelov v kombinácii s nočným režimom alebo HDR + od spoločnosti Google ...

OnePlu 7 Pro je dôkazom toho, ako ďaleko poločnoť prišla - od toho, aby a tala vlajkovou loďou, aby a tala vlajkovou loďou, ktorú chcú iné poločnoti zabiť. Je to drahšie, ale trek ...

Najlepšie online certifikačné programy majú potenciál zmeniť vašu kariéru a pomôžu vám pripraviť a na budúcnoť práce. Tento prípevok vyvetlí, prečo by...

Odporučiť