Sprievodca Soq Qualcomm Snapdragon: Porovnania SoC Qualcomm (Video!)

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 10 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Sprievodca Soq Qualcomm Snapdragon: Porovnania SoC Qualcomm (Video!) - Technológie
Sprievodca Soq Qualcomm Snapdragon: Porovnania SoC Qualcomm (Video!) - Technológie

Obsah


Snapdragon SoC od spoločnosti Qualcomm - alebo mobilné platformy, ako ich spoločnosť nazýva - sú najbežnejšie čipy v priestore smartfónov pre Android. Spoločnosť Samsung používa Snapdragon pre svoju linku Galaxy v USA, rovnako ako zariadenia od spoločností LG, HTC, Sony, OnePlus a skoro všetci ostatní. Pravdepodobne je dobré, že práve čítate toto na zariadení pomocou procesora Qualcomm.

Čipy Snapdragon sa nenašli iba v drahých vlajkových smartfónoch. Existuje celé portfólio produktov postavených pre telefóny za rôzne ceny. Výkon a funkcie sa medzi týmito modelmi dosť líšia, takže si rozoberieme, ako porovnávajú najnovšie SoC spoločnosti.

Špičkový výkon

Pokiaľ ide o špičkový trh, Snapdragon 855 je najnovšou a najvýkonnejšou čipovou sadou pre smartfóny Qualcomm. Má usporiadanie procesorov s tromi klastrami na zákazku, ktoré obsahuje jedno výkonné jadro Cortex-A76 2,84 GHz, tri menej výkonné, ale stále silné jadrá Cortex-A76 s hmotnosťou 2,42 GHz a štyri jadrá Cortex-A55 s Power Sipping. Grafický hardvér spoločnosti Qualcomm Adreno tiež vedie v tomto odvetví a model 855 Adreno 640 pokračuje v tomto trende.


Séria 800 je vlajkovou loďou spoločnosti Qualcomm a až do modelu Snapdragon 855 používala veľké.LITTLE návrhy CPU - skupina výkonných jadier a skupina jadier šetriacich energiu. Spoločnosť zvykla pred niekoľkými rokmi vo vnútri modelu Snapdragon 821 intenzívne upravovať svoje jadrá procesorov Kryo, ale v posledných generáciách sa to zmenilo na vylepšenie a optimalizáciu jadier Arm Cortex. Namiesto toho sa proprietárne úsilie o kremík zameriavalo na integrované GPU spoločnosti, signálové procesory, bunkové modemy a ďalšie kúsky kremíka. Tieto najvyššie úrovne SoC tiež obsahujú najnovšie funkcie, ako sú Qualcomm Quick Charge 4 a Quick Charge 4+, Bluetooth 5 a podpora pre slúchadlá TrueWireless.

Séria Qualcomm 800 tiež predstavuje to najlepšie zo schopností spoločnosti v oblasti strojového učenia. Qualcomm využíva svoj digitálny procesor signálov Hexagon (DSP) na prevádzkovanie neurónových sietí, ako aj na urýchľovanie rôznych ďalších matematicky náročných algoritmov, ako je napríklad kódovanie jeho kodeku aptX Bluetooth. Najnovšia čipová sada 855 ponúka viac vektorových jednotiek pre úlohy strojového učenia, ako aj vyhradený „Tensor Accelerator“ na zvýšenie výkonu v tomto ohľade. Spoločnosť tvrdí, že nové strojové vylepšenia strojovej súpravy strojových čipov robia až dvakrát lepšie ako vlajková loď spoločnosti Kiraw 980 od spoločnosti Huawei, ale toto tvrdenie závisí od prípadu použitia.


Medzi porovnateľné čipy s čipmi Snapdragon 855 od konkurentov spoločnosti Qualcomm patrí model Exynos 9820 od spoločnosti Samsung a už spomínaný Kirin 980. Stojí za zmienku, že všetky tri z týchto špičkových čipov teraz používajú procesor s tromi klastrami, čo teoreticky umožňuje efektívnejší výkon. Jednoducho povedané, úlohy, ktoré sú pre veľké jadrá nadbytočné, ale vyžadujú vyšší výkon, ako malé jadrá, môžu teraz vyvolať stredné jadrá.

Pozoruhodné telefóny Snapdragon 855

  • Samsung Galaxy S10 (USA)
  • Xiaomi Mi 9
  • LG G8 ThinQ
  • Sony Xperia 1

Procesory strednej triedy

Mobilné platformy Qualcomm v strednej vrstve sú trochu zložitejšie na to, aby vás obkročili, čiastočne kvôli veľkému počtu produktov, ktoré sa hromadili v priebehu rokov, a tiež kvôli zavedeniu série Snapdragon 700, ktorá sa nezmestí do obvyklých Prezývka série 600.

Snapdragon 712, Snapdragon 710 a Snapdragon 670 sa navzájom veľmi podobajú a zdieľajú prekvapivý počet funkcií s špičkovými Snapdragons, vrátane identických funkcií rýchleho nabíjania a Bluetooth. Dizajn procesorov 2x Cortex-A75 a 6x Cortex-A55 DynamIQ sa zreteľne líši od série 800, ponúka porovnateľný výkon s jedným vláknom, ale slabšie výsledky v zriedkavejších prípadoch, keď by sa vyžadovalo viac vysoko výkonných jadier.

Nedávny model Snapdragon 675 prepožičiava trend tým, že namiesto jadier CPU 712, 710 a 670 Cortex-A75 ponúka dve jadrá Cortex-A76. Nové veľké jadrá ponúkajú výrazné zvýšenie výkonu v porovnaní so starými, ale stále máme šesť jadier Cortex-A55 pre menej náročné úlohy. V opačnom prípade ponúka rovnaké možnosti rýchleho nabíjania a Bluetooth.

Modely GPU 712, 710, 675 a 670 sa môžu pochváliť procesormi GPU Adreno séria 600, ktoré sú silnými hráčmi, ale sú výrazne za modelom Snapdragon 855 (hoci GPU modelu 675 vyzerá ako najslabší zo série). Rovnaká situácia je aj pri pohľade na konfiguráciu modemu. Aj keď vysoké rýchlosti LTE stále poskytujú slušné spojenie, keď sa vznášajú blízko okraja bunky alebo v oblastiach pochybnej kvality.

V porovnaní so sériami 800 to nie sú všetky stupne zníženia kvality. Všetky modely Snapdragon 712, 710, 675 a 670 podporujú rýchle HSPagon DSP pre vylepšené schopnosti strojového učenia. Sú tiež vybavené najnovšími štandardmi Quick Charge 4+ a Bluetooth 5.0 a sú postavené na vysoko účinnom procese 10nm FinFET (alebo 11nm v prípade 675). Čipy Qualcomm s číslami 712, 710, 675 a 670 jednoznačne ponúkajú dobrý kus najlepších funkcií spoločnosti za mierne nižšiu cenu a výkon. Sú to určite solídne SoC.

Medzitým je model Snapdragon 660 v roku 2017 stále možné nájsť v niektorých telefónoch strednej triedy (napr. Redmi Note 7) a vďaka svojej 4 + 4 procesorovej ponuke ponúka vysoko výkonné viacjadrové výkony. Dizajn 2 + 6 je však pravdepodobne lepší pre prípady použitia v skutočnom svete (kde stačí jedno vysoko výkonné jadro) a výdrž batérie. Staršie jadrá procesora Snapdragon 660 a väčší dizajn znamenajú, že je čas, aby Qualcomm vydal aktualizáciu, ale stále je to schopný procesor.

Medzi ďalšie staršie, ale populárne čipy v sérii Snapdragon 600 patria Snapdragon 630 a 625. Tieto čipy používali predtým populárne klastre procesorov Cortex-A53 s jadrom osem jadier a spodné konce jadier 509 a 506. CPU a GPU sú tak oveľa menej schopné ako najnovšie čipy série Snapdragon 600 a model Snapdragon 660. Na druhej strane sa model 630 stále môže pochváliť rovnakými výkonnými modemami X12 LTE, podporou Hexagon DSP a rozhraním Bluetooth 5. 625 to znižuje na pomalší modem X9 LTE ​​a podporu Bluetooth 4.2.

Pozoruhodné telefóny Snapdragon 670, 675, 710, 712

  • Nokia 8.1
  • Vivo X23
  • Redmi Note 7 Pro
  • Xiaomi Mi 9 SE

Rozpočet a nízka úroveň

V minulom roku Qualcomm priniesol výrazné vylepšenia čipov nižšej strednej a dolnej triedy všeobecne. Zďaleka najväčším zlepšením bola migrácia z procesorov A53 so stálym osmotickým jadrom smerom k veľkým kombináciám. Je to dôležité pre rýchle spúšťanie aplikácií, vykonávanie viacerých úloh a spúšťanie náročnejších hier.

Podobne ako modely radu Snapdragon 710 a vyšší koniec 600, aj najnovšie modely strednej triedy Snapdragon 636 a 632 ponúkajú vďaka svojim veľkým designom LITTLE dostatok výkonu procesora. Grafické oddelenie je však na tomto konci portfólia presnejšie obmedzené, zatiaľ čo čipy série Adreno 500 sú na svojom konci. Snapdragon 636 naďalej ponúka výkonné funkcie DSP a rýchleho modemu a zároveň poskytuje výhody funkcie Quick Charge 4.0.

Model Snapdragon 632 udržiava krok v oddelení CPU, ale zmenšuje sa s lacnejšími a pomalšími slotmi RAM LPDDR3 RAM v záťahu, so starším modemom X9 LTE ​​a podporou funkcie Quick Charge 3.0. Táto technológia je najmenej pár rokov za súčasnými vlajkovými čipmi a výsledkom je, že model Snapdragon 632 prechádza hranicou medzi strednou úrovňou a skutočne rozpočtovým rozsahom procesorov Snapdragon 400.

Snapdragon 450 a 439 sú najnovšie žetóny v rozpočtovej kategórii Qualcomm, ktoré ponúkajú oktadrové jadrá Cortex-A53. Obe ponúkajú nižšiu úroveň výkonu procesora, GPU a modemu, aby boli efektívne z hľadiska nákladov. Ponúkajú však tiež relatívne energeticky efektívne návrhy, ktoré sa vyrábajú 14nm a 12nm procesom. Starším, ale populárnym čipom v tejto sérii je model Snapdragon 425. Je vybavený štvorjadrovým dizajnom Cortex-A53, pomalším modemom X4 LTE, nižšie rozlíšenie displeja obmedzené iba na 720p a podporu iba jednej kamery. Séria 400 je teda poslednou baštou pomalých osemjadrových procesorov Cortex-A53 v dizajnoch Qualcomm.

Pre skúsenosť so smartfónom s barebones je táto úroveň dosť dobrá. Neodporúčajú sa pre výkonných používateľov, pre tých, ktorí radi hrajú na cestách alebo pre tých, ktorí využívajú najnovšie technológie rýchleho nabíjania alebo Bluetooth.

Pozoruhodné telefóny Snapdragon 636, 632, 450, 439, 429

  • Nokia 7.1
  • Xiaomi Redmi 7
  • Oblasť 2
  • Motorola Moto G6
  • Nokia 4.2

To je všetko pre nášho sprievodcu Soq Qualcomm Snapdragon! Dajte nám vedieť o svojich názoroch na portfólio kremíkových gigantov v komentároch.

Ďalšie:Prvé 5G antény Qualcomm sú tu: Čo potrebujete vedieť

Keďže otatní traja dopravcovia majú nejaký program odmien, má zmyel, aby print konečne ponúkol jeden zo vojich vlatných. Program „Odmeny“, pomenovaný „Moje print Rew...

Takmer každý priemyel na planéte a muí každý deň vyporiadať množtvom údajov v vedre. Preto je také dôležité vedieť, ako to rýchlo a efektívne riadiť....

Zaujímavé Články